Epiteliālie jeb ādas vīrusi: To veidi, cēloņi un ārstēšana
Kā jau robeža ar apkārtējo vidi, cilvēka āda katru dienu nonāk kontaktā ar dažādiem mikroorganismiem, kuru loma cilvēka dzīvē ir ļoti atšķirīga. No šiem mikroorganismiem pēc izmēra vismazākie ir vīrusi. 2020. gads cilvēces vēsturē, protams, tiks atzīmēts ar lieliem burtiem "COVID-19", un jāpiebilst, ka šis vīruss noteiktos apstākļos atrodams arī uz cilvēka ādas.
Kas veicina blaugznu rašanos un kā tās novērst? Stāsta farmaceite
Blaugznu iemesli ir dažādi – tās var būt saistītas ar nepiemērotu matu kosmētisko līdzekļu lietošanu, tauku dziedzeru nepareizu darbību, stresu vai hormonālām izmaiņām. Daudziem blaugznas parādās tikai sezonāli, rudens un ziemas periodā, kad ir ievērojamas temperatūras svārstības, jo šādos apstākļos galvas ādas šūnas strauji zaudē mitrumu un ātri pārragojas, kā rezultātā rodas nieze un blaugznas.
Aizsardzība pret sauli nepieciešama vienmēr – pat, ja nesauļojamies
Pēdējam vasaras mēnesim esot jau vidū, cilvēki nereti pārgalvīgi steidz noķert pēdējos saules starus, aizmirstot par visvienkāršāko piesardzību. Sauļošanās ir jābūt strikti kontrolētai, jo tā var būt bīstama ne tikai bērniem vai izteikti gaišas ādas tipa cilvēkiem, bet arī tiem, kas raduši saulē uzturēties regulāri.
Kā pareizi kopt ādu ap acīm? Iesaka skaistuma konsultante
Acis ir kā mūsu vizītkarte, kas spēj paust, kā mēs jūtamies gan emocionāli, gan fiziski. Acu zona ir arī tā, kur parasti tiek lietots visvairāk dekoratīvās kosmētikas, arī ūdensnoturīgās. Āda ap acīm ir jutīgāka un maigāka, tādēļ to vieglāk var ietekmēt nepareiza kosmētikas izvēle un neveselīga dzīvesveida sekas.
Pirmās novecošanās pazīmes: Vai tās iespējams aizkavēt?
Ar gadiem nāk ne tikai viedums, bet arī pirmās novecošanās pazīmes. Lai arī cik ļoti mēs vēlētos savu jaunību uzturēt pēc iespējas ilgāk, saglabājot ādas maigumu, tvirtumu un skaidru acu skatienu – novecošanās ir dabisks fizioloģisks process. Vasara ir laiks, kad savu sejas ādu jo īpaši pakļaujam priekšlaicīgas novecošanās riskam.
4 padomi, kā kopt brūces, lai neveidotos rētas
Dārza darbi, grilēšana, aktīvā atpūta brīvā dabā – šīs ir tikai dažas vasaras nodarbēm, kuras veicot, esam pakļauti dažādu sadzīves traumu riskam, piemēram, iegrieztām brūcēm vai pirmās pakāpes apdegumiem. Lai traumas par sevi neatgādinātu arī vēlāk, svarīgi ir tās pareizi iztīrīt un apkopt.
Fotosensibilizācija jeb palielināts jutīgums pret saules gaismu: Kas to izraisa un kā to novērst?
Nereti, lietojot medikamentus, nemaz neaizdomājamies par to, ka tie varētu izraisīt fotosensibilizāciju jeb palielinātu ādas jutību pret saules stariem. Vasarā un saulainā laikā, kad daudzi steidz izbaudīt pludmales priekus, tas ir īpaši aktuāli. Kas ir fotosensibilizācija, kāpēc tā rodas un kā pasargāt savu ādu no šādas nevēlamas reakcijas?
Kukaiņu kodumi, alerģijas un slimības: 4 padomi, kā cīnīties ar niezi
Nieze ir grūti kontrolējama, un tās cēloņi var būt dažādi. Vasarā to visbiežāk izraisa kukaiņu – odu, dunduru, dažādu knišļu un arī blusu kodumi, dažādas alerģijas, piemēram, alerģija pret saules stariem, taču nevar izslēgt arī slimību izraisītu niezi. Kā izvairīties un mazināt neciešamo niezi, skaidro sertificētā farmaceite.
Vasaras sezonas bieds – celulīts: Kā to samazināt?
Celulīts skar 80–90% sieviešu, tostarp gan ar formām bagātākas sievietes, gan sievietes, kuras ir slaidas un pat gados jaunas. Brīnumrecepte, kas spētu likvidēt celulītu ātri un pavisam, diemžēl joprojām nav atklāta. Taču farmaceite dalās padomos par to, kā celulītu iespējams ievērojami samazināt, vienlaikus uzlabojot ādas reljefu un vizuālo izskatu.
Sejas ādas problēmas vasarā: Kā no tām izvairīties?
Vasara ir laiks aktīvai atpūtai pie dabas un bezrūpīgi laiskām dienām pie jūras, kā arī enerģijas un vitamīnu uzkrāšanai. Spēcīgie saules stari, regulārās peldes, kā arī nepietiekama ūdens daudzuma uzņemšana mūsu sejas ādai rada īstu pārbaudījumu! Seja ir mūsu vizītkarte, tāpēc, baudot vasaras priekus, to vajadzētu atcerēties un piedomāt par sezonai atbilstošu sejas kopšanu.