Ko darīt, ja āda ir apdegusi saulē? Skaidro farmaceite
Sabiedrībā pastāv mīts, ka tas ir labi, ka āda apdeg un kļūst sarkana pēc sauļošanās, jo tas paātrinās skaista iedeguma veidošanos, taču tas ir aplami. Apdegšanai saulē var būt ļoti nopietnas sekas, kā arī nepareizas un nepilnvērtīgas rūpes par saulē apdegušu ādu var radīt ne tikai diskomfortu, bet arī palielināt citu ādas saslimšanu attīstīšanās risku.
Kā izvēlēties piemērotu ādas aizsarglīdzekli pret sauli? Skaidro dermatologs
Vasarām topot arvien karstākām, sabiedrībā nostiprinās arī izpratne par nepieciešamību pasargāt ādu no saules kaitīgās iedarbības. Aizsarglīdzekļu klāsts veikalu un aptieku plauktos ir plašs, atliek tikai izvēlēties... Un te nu sākas problēmas.
Estētiskās injekcijas: Kas par tām jāzina?
Skaistums visās tā izpausmēs ir neatņemama pasaules daļa. Harmonijas pamatā starp mūsu iekšējo un ārējo tēlu ir veselība, tomēr nav vērts noliegt arī estētiskā komforta lomu. Papildus pārdomātai ādas kopšanai ikdienā arvien lielāku popularitāti gūst arī intensīvāki skaistuma risinājumi – dažādas estētiskās injekcijas.
Lai kukaiņu kodumi nesabojā svētkus: Ekspertu ieteikumi
Līgo svētki un brīvdienas strauji tuvojas, bet jau šobrīd ir aktivizējušies ne vien odi un mušas, bet arī bites, dunduri, lapsenes, irši un citi kukaiņi, kuri svētku baudīšanu piemājas dārzā vai pie dabas var padarīt ne vien sāpīgu, bet dažkārt pat dzīvībai bīstamu. Tādēļ par to, kā pasargāt sevi no kukaiņu dzēlieniem un rīkoties kukaiņu kodumu gadījumā, stāsta ģimenes ārste un klīniskā farmaceite.
6 tipiskas kļūdas, kas uzturēšanos saulē padara nedrošu
Saulaino vasaras dienu Latvijas klimatiskajā joslā nemaz nav daudz – maz ticams, ka cilvēki būtu gatavi pilnībā atturēties no sauļošanās savas ādas un veselības labā. Tāpēc vērts atgādināt, kā uzturēties saulē droši, negūt apdegumus un zināt, kad āda no saules jāsargā īpaši – par to atgādina dermatoloģe un kosmētiķe.
Kas jāzina par sejas ādas kopšanu dažādos vecumos? Stāsta speciālisti
Ikvienai sievietei – gan mātei, gan meitai, rūpes par sevi un savu sejas ādu ir svarīgas visa gada garumā. Tas gan bieži mēdz neizdoties, kā arī tiek darīts nepareizi, tāpēc ikvienai ir jāpalutina sevi, jāpievērš vairāk uzmanība kosmētikas izvēlei un jāpiedomā par atbilstošu sejas kopšanu vasarā.
5 mīti par pigmentāciju uz sejas ādas: Stāsta kosmētiķe
Hiperpigmentācija (tumšākas krāsas pigmentācijas plankumi) vai hipopigmentācija (āda atsevišķās zonās kļuvusi gaišāka jeb radušies bezpigmenta plankumi) var būt iedzimta un dzīves laikā iegūta dažādu apstākļu ietekmē. Lai gan lielākoties tās izpausmes nav ļaundabīgas un organismā ir radies melanīna trūkums vai pārprodukcija, pigmentācijas plankumus ir rūpīgi jāuzrauga un āda ir jāaizsargā no ārēji ietekmējošiem faktoriem katru dienu.
Kā kompensēt kolagēna trūkumu organismā? Skaidro dermatoloģe
Ne reizi vien ir dzirdēts pieminām kolagēnu. Ar gadiem šīs olbaltumvielas ražošana organismā samazinās un tas atsaucas gan uz locītavu un saistaudu veselību, gan ādu – parādās novecošanās pazīmes. Labā ziņā – kolagēna zudumu ir iespējams kompensēt.
5 ādas iekaisumu veidi vasarā: Kā tos novērst? Skaidro farmaceite
Klāt vasara – laiks, kad vairāk laiku pavadām svaigā gaisā pie dabas un jo īpaši vēlamies izskatīties kopti un skaisti. Diemžēl nereti vasarā tieši dažādas ādas problēmas var sagādāt raizes un izaicinājumus. Ierasti gada karstākajā laikā daļa ādas problēmu asociējam ar saules apdegumiem, taču ir arī citi, bieži sastopami cēloņi. Kādi ir izplatītākie ādas iekaisumu veidi vasarā un kā tos mazināt, skaidro farmaceite.
Kas jāzina par paštonējošo kosmētikas līdzekļu lietošanu? Stāsta speciāliste
Paštonējošie kosmētikas līdzekļi var būt lielisks risinājums, lai iegūtu zeltaināku ādas toni, nepakļaujot ādu kaitīgajiem saules stariem. Vasarā tie ir īpaši aktīvi un ātri vien var radīt ādas apdegumus, ja pienācīgi neparūpējamies par ādas aizsardzību. Kā izvēlēties un pareizi lietot paštonējošos kosmētikas līdzekļus, cik ilgs ir to sniegtais efekts un vai uzturs arī var ietekmēt mūsu ādas toni?