Rīgā notiks konference ģimenes ārstiem un ārstu palīgiem “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi”
Šī gada 8. septembrī Rīgā norisināsies konference ģimenes ārstiem un prakšu ārstu palīgiem “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi”. Tā ir jau ceturtā konference, kas tiek rīkota Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Nacionālā veselības dienesta konferenču cikla ietvaros.
10. septembrī notiks kampaņas “Zarnu vēža profilaktiskais tests – Tavai veselībai un sirdsmieram!” atklāšanas pasākums
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina attālināti pieslēgties SPKC rīkotās sabiedrības informēšanas kampaņas “Zarnu vēža profilaktiskais tests – Tavai veselībai un sirdsmieram!” atklāšanas pasākumam – preses konferencei.
Fitopreparātu ābece ārīgai lietošanai: Stāsta eksperts
Ārstniecības augi veselības stiprināšanai un atgūšanai noderīgi ne tikai zāļu tēju veidā, kā tos lietot ierasts visbiežāk. Fitopreparāti efektīvi palīdz, arī izmantoti ārīgi, – kā uzlējums, novārījums vai izvilkums, kompresēm, skalojumiem, peldēm, krēma vai ziedes formā. It īpaši, lai ārstētu ādas ...
ZVA atgādina: Covid-19 vakcīnas un kontracepcijas līdzekļu lietošana vienlaikus neveicina trombu veidošanos
Reaģējot uz sociālajos tīklos plaši apspriesto un izplatīto informāciju par jaunas sievietes nāvi 40 dienas pēc vakcinācijas pret Covid-19, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) atkārtoti informē, ka gadījuma izvērtēšana ir noslēgta un saistība ar vakcināciju pret Covid-19 nav apstiprināta.
Pagājušajā nedēļā par 72,6% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits
Aizvadītās nedēļas laikā, no 30. augusta līdz 5. septembrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 72,6 %, un tas viennozīmīgi nav saistīts ar veiktajiem skrīningtestiem saistībā ar skolu uzsākšanu klātienē, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Kā kontrolēt panikas lēkmes?
Panikas lēkmes brīdī ārkārtīgi pieaug trauksmes sajūta: cilvēks izjūt neizsakāmas šausmas, ir intensīva sirdsdarbība, paātrinās elpošana, var uzmākties reibonis, parādīties arī slikta dūša, nestabilitātes sajūta, tirpt rokas un kājas. Lēkmes epizodes brīdī cilvēkam var šķist, ka viņš ...
Neglīto vēnu tīklojumu efektīvi ārstē ar ClaCS metodi Reklāmraksts
Vēnu tīklojuma novēršanu ar skleroterapijas un lāzerterapijas metodi ClaCS Latvijā veic Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā.
LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam Reklāmraksts
Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.
Ko savam skolas bērnam piedāvāt brokastīs? Iesaka uztura speciāliste
Augošam skolnieka organismam nepieciešama papildu enerģija. Ideāli, ja bērns to iegūst, ēdot pilnvērtīgu uzturu, un brokastīm te ir īpašā nozīme.
HealthAid Neuroforte® – sinerģisks atbalsts smadzeņu un nervu veselībai Reklāmraksts
Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "Neuroforte®" smadzeņu un nervu veselībai.
Speciālo skolu audzēkņiem paredz atšķirīgu testēšanas pieeju
Lai speciālo skolu audzēkņiem nodrošinātu atbilstošu pieeju Covid-19 testēšanā, tiks paredzēta atšķirīga kārtība, ko šodien, 3. septembrī, apstiprināja Ministru kabinetā.
Paratīfs: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Paratīfs ir akūta zarnu trakta un asinsrites infekciju slimība, kas noris līdzīgi vēdertīfam. Izšķir vairāku tipu paratīfu ierosinātājus – baktērijas, ko sauc par salmonellām (Salmonella paratyphi). Šī infekcija var rasties un izplatīties jebkurā pasaules vietā, tomēr vairumā gadījumu tā sastopama vietās ar nepietiekamu ūdens ...
Pieejami jaunākie valstu saslimstības ar Covid-19 rādītāji
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) publicējis jaunākos valstu saslimstības rādītājus ar Covid-19.
Starptautiskā konferencē meklēs atbildes uz aktuāliem jautājumiem par seksualitāti
10.-12. septembrī notiks Latvijas Psihoorganiskās analīzes psihoterapeitu biedrības rīkotā starptautiskā tiešsaistes konference “Seksualitāte: Pieredze un atdzimšana”, kurā piedalīsies pasaules un Latvijas vadošie psihoterapijas un citu jomu speciālisti, kā arī personiskās izaugsmes treneri.
Klasiskās, ofisa vai progresīvās brilles – kādas ir vispiemērotākās tavai ikdienai?
Pirmās uz acīm uzliekamās brilles tika izgatavotas 13. gadsimta beigās un jau tad to galvenā funkcija bija uzlabot redzes kvalitāti. Arī mūsdienās šī tendence nav mainījusies, taču, ritot laikam, tās kļuvušās kvalitatīvākas, savukārt to lietošana – ērtāka, jo tās ir iespējams pielāgot dinamiskam ...
ESPKC un EZA apsvērumi: Vai nepieciešamas Covid-19 vakcīnu papildu un pastiprinošās devas?
Zāļu valsts aģentūra informē, ka balstoties uz Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra (ECDC) sniegto tehnisko ziņojumu, pašreiz pieejamie pierādījumi liecina, ka pilnībā vakcinētām personām vispārējā populācijā nav nepieciešama steidzama Covid-19 vakcīnu pastiprinošo devu ievade.
VADC septembrī dosies 43 izbraukumos; lūdz atsaukties visu asinsgrupu donorus
Septembrī Valsts asinsdonoru centrs dosies 43 izbraukumos, tie plānoti: Siguldā, Gulbenē, Valkā, Rogovkā, Līvānos, Kandavā, Ikšķilē, Jēkabpilī, Dobelē, Demenē, Cēsīs, Apē, Dagdā, Tukumā, Zilupē, Koknesē, Madonā, Sventē, Aizkrauklē, Preiļos Džukstē. Pilns izbraukumu saraksts apskatāms VADC mājaslapā www.donors.lv.
Bērnu slimnīca konferencē aicina iesaistīties sarunā par ārstu kļūdu dekriminalizēšanu
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca 17. septembrī rīko starptautisku tiešsaistes konferenci “Pacientu drošība pasaulē un Latvijā. Kad spersim nākamo soli?”. Tās laikā vietējie un starptautiskie eksperti iepazīstinās ar tendencēm pacientu drošības jomā un diskutēs par ārstu kļūdu dekriminalizēšanu.
Maksts sausums: Biežākie iemesli un risinājumi
Viena no izplatītākajām ginekoloģiskajām sūdzībām sieviešu vidū ir sausuma sajūta makstī. Šī problēma var mazināt vēlmi pēc seksuāla kontakta, ietekmēt pašsajūtu un dzīves kvalitāti.
Bērnam grūti pielāgoties mācībām klātienē – kādām pazīmēm vecākiem pievērst uzmanību?
Šogad atgriešanās skolā bērniem un jauniešiem nes papildu izaicinājumu – atcerēties un pierast, kā tas ir, mācīties klātienē. Eksperti norāda, ka bērni ātrāk nekā pieaugušie pielāgojas pārmaiņām, un vecāku galvenais uzdevums ir uzklausīt savas atvases, laicīgi pamanīt izmaiņas uzvedībā ...
Latvijā pirmo reizi norisinājās starptautiskas apmācības par pašnāvību risku novēršanu
Latvijā no 25 līdz 27. augustam pirmo reizi norisinājās trīs dienu garas apmācības par pašnāvību novēršanu un prevenciju. To ietvaros dalībnieki apguva divas sekojošās apmācību programmas: ASIST un SAFETALK. Tā rezultātā, dalībnieki ieguva gan praktiskas, gan teorētiskas iemaņas par to, kā apkārtē...
Smēķētāju skaits Latvijā pieaudzis: Kā to samazināt?
Samazināt smēķētāju skaitu par savu mērķi nākotnē ir izvirzījušas vairākas pasaules valstis. Arī Latvija ir īstenojusi vairākas aktivitātes, lai mazinātu smēķētāju skaitu, sevišķi jauniešu vidū.
Kā rīkoties nelielu traumu gadījumā? Stāsta farmaceite
Skriešanas entuziasti labi zina, ka pirms skriešanas ir kārtīgi jāiesildās. Tas noteikti palīdzēs mazināt traumu risku, taču simtprocentīgas garantijas izvairīties no traumām gan nav nevienam. Tādēļ ir svarīgi saprast, kā pareizi rīkoties un sagatavoties.
6 drošības ieteikumi, ko atgādināt bērnam pirms skolas gaitu atsākšanas
Termometra atzīme aiz loga sāk pazemināties, un lapas lēnām iedzeltē – tas liecina par rudens iestāšanos un skolas laika atsākšanos. Taču, pirms bērns atsāk skolas gaitas, nepieciešams pārliecināties, ka viņš jūtas drošs ceļā uz mācību iestādi.
Liepājā notiks konference ģimenes ārstiem un ārstu palīgiem “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi”
Šī gada 2. septembrī Liepājā norisināsies konference ģimenes ārstiem un prakšu ārstu palīgiem “Vakcinācija pret Covid-19: aktualitātes un izaicinājumi”. Tā ir jau trešā konference, kas tiek rīkota Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Nacionālā veselības dienesta konferenču cikla ietvaros.