Latvijas Reto slimību alianse: Jāuzlabo ārstēšanās pieejamība un jāveido pacientu vajadzību apzināšanas sistēma
Sagaidot Reto slimību dienu, ko atzīmē 28. februārī, Latvijas Reto slimību alianse ir apkopojusi svarīgākās vajadzības reto slimību jomā.
Bērnu slimnīcā vairāk nekā 9600 konsultācijas gadā Reto slimību pacientiem
Gada laikā Bērnu slimnīcā notikušas 9600 Reto slimību pacientu konsultācijas, pakalpojumus saņem gan bērni, gan pieaugušie. Tostarp klīnikas pakalpojumus saņem arī grūtnieces, kuru vēl nedzimušajiem bērniņiem konstatēta reta slimība.
Ak, šis neglītais vēnu zīmējums, ir risinājums – skleroterapija Reklāmraksts
Skleroterapijas procedūra – neglītajā asinsvadā ar injekciju palīdzību tiek ievadītas speciālas putas un kosmētiskais efekts izzūd.
Viedoklis: Mediķiem ir jābūt pieejai pacientu slimības vēsturei, iztrūkst informācijas apmaiņa starp iestādēm
Informāciju tehnoloģiju galvenais mērķis medicīnā ir atvieglot darbu ārstniecības personālam. Visās lielākajās Latvijas ārstniecības iestādēs pacientu slimības vēsture tiek uzkrāta iestādes informācijas sistēmā, kā arī ir ieviests elektroniskais pieraksts pie speciālista.
Profesionāls KOI® apģērbs – komforta garants medicīnas un skaistumkopšanas darbiniekiem Reklāmraksts
Medicīniskais apģērbs vairs nav tikai balts halāts. Mūsdienīgam medicīniskajam apģērbam jābūt modernam un funkcionālam, vienlaikus saglabājot profesionālu izskatu – šādu apģērbu medicīnas un skaistumkopšanas darbiniekiem piedāvā Prāna Ko.
Rīgas Austrumu slimnīca ir gatava piedāvāt darbu Ukrainas bēgļiem
Solidarizējoties ar ukraiņu tautu viņu cīņā pret Krievijas agresiju un, lai sniegtu atbalstu Ukrainas bēgļiem, kuri sāk ierasties Latvijā, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir gatava piedāvāt darbu ārstiem, māsām, māsu palīgiem, kā arī citam medicīnas personālam.
Latvijas veselības aprūpes nozare solidarizējas un gatavo palīdzību Ukrainai
Latvijas veselības aprūpes nozare solidarizējas ar Ukrainu un šobrīd gatavo vajadzīgo palīdzību. Latvija Ukrainai var nosutīt zāles un medicīnas ierīces. Pirmais sūtījums no valsts materiālajām rezervēm ar šļircēm, elastīgām saitēm, injekciju šķīdumiem, intravenozās ievades sistēmām, penicilīnu ...
"Dias Forte Collagen" locītavu un saistaudu veselībai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Cilvēka dzīvē liela loma ir kustībai – gan sportistiem, gan aktīva dzīves veida cienītājiem. Ja sāpes ierobežo mūsu kustību brīvību, tad mēs lietojam Kolagēnu, kas palīdz saudzēt locītavu un saistaudu veselību.
Ko iekļaut ēdienkartē, lai pavasarī būtu enerģija visai dienai? Stāsta uztura speciāliste
Pēc garās ziemas mūsu vitamīnu un enerģijas krājumi bieži vien ir izsīkuši, tāpēc īpaša uzmanība būtu jāpievērš produktiem, kas nodrošina gana daudz vitamīnus – D, C, E, folskābi un citus vērtīgus savienojumus, piemēram antioksidantus. Ko būtu ieteicams iekļ...
EZA iesaka apstiprināt "Spikevax" lietošanu bērniem vecumā no 6 līdz 11 gadiem
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir ieteikusi apstiprināt "Moderna" izstrādātās Covid-19 vakcīnas Spikevax indikāciju paplašināšanu, ietverot lietošanu bērniem vecumā no 6 līdz 11 gadiem. Šīs vakcīnas lietošana jau ir apstiprinā...
Latvijas Ārstu biedrība aicina pasaules sabiedrību stingri paust savu nostāju un nepieļaut karadarbības eskalāciju
Latvijas Ārstu sabiedrības vārdā mēs paužam savu satraukumu par notikumiem Ukrainā. Krievijas uzsāktā karadarbība Ukrainā ir nepieļaujama agresija, kas nav savienojama ar XXI gadsimta humānismu un demokrātiskām vērtībām.
Kā kopt zobu protēzes? Skaidro farmaceite
Mutē zobs var iztrūkt dažādu iemeslu dēļ un šī problēma skar kā jaunus, tā vecāka gājuma cilvēkus. Kā atzīst daudzi zobārsti, Latvijā iecienīts veids, kā aizvietot trūkstošos zobus, ir zobu protēzes jeb vienkārši dēvētas par platīti, kas ir būtiski lētākas par ...
Rīkojot un apmeklējot publiskus āra pasākumus, VM aicina ievērot drošības ieteikumus
Lai ļautu sabiedrībai demokrātiskā veidā paust savu viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē, valdība 24. februārī mazināja pulcēšanās ierobežojumus. Ārā, epidemioloģiski nedrošā vidē (bez sertifikātiem), līdz 3 000 dalībniekiem varēs pulcēties sapulcēs, gājienos un piketos, kā arī pašvaldības un valsts institūcijas – rī...
Notiek pētījums par nepieciešamību uzņemt papildu D vitamīnu un dzelzi grūtniecības laikā
Valsts zinātniskais institūts “BIOR” pēc Veselības ministrijas pasūtījuma veic vēl nebijušu pētījumu Latvijā par D vitamīna un dzelzs deficītu grūtniecēm otrajā trimestrī.
Saeima pieņem regulējumu vakcīnu pret Covid-19 pārdošanai ārvalstu valdībām
Saeima ceturtdien, 24.februārī, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamu atzīto grozījumu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Tas paredz, ka vakcīnas pret Covid-19 var pārdot ārvalstu valdībām, nepiemērojot Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu.
Saldēti augļi un dārzeņi: Kāpēc iekļaut tos uzturā?
Plānojot ģimenes maltītes, nereti aizmirstam, ka kolosāls palīgs virtuvē var būt dažādi saldēti produkti, piemēram, saldēti dārzeņi, kas bagātinās ikdienas ēdienkarti ziemā un agrā pavasarī, kad mazāk uzticamies ārzemju tomātiem un gurķiem.
VM: Valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt ikviens iedzīvotājs
Valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt ikviens iedzīvotājs, paredz 22.februārī valdībā atbalstītie grozījumi Vakcinācijas noteikumos*. Kārtība būs spēkā šajā gripas sezonā atbilstoši pieejamajam pretgripas vakcīnu apjomam.
Kā atsākt fiziskās aktivitātes pēc Covid-19 pārslimošanas? Stāsta speciālisti
Daudzi, kuri pārslimojuši vieglas pakāpes infekcijas slimību un iepriekš bijuši fiziski aktīvi, tagad var justies nedroši par to, kā un kad pēc Covid-19 atgriezties pie fiziskām aktivitātēm un vai tās ir drošas. Padomus apkopo fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste un farmaceits.
Kapsula, tablete vai želeja: Kādu vitamīnu formu izvēlēties?
Nogurums, miegainība, nespēja koncentrēties, viegla aizkaitināmība, ādas problēmas –pazīmes, kas liecina, ka organismam trūkst vitamīnu. Ja izlemts par labu vitamīnu lietošanai, farmaceite sniedz orientierus vitamīnu formas izvēlei.
Bērnu onkoloģijas ārstniecībai ziedo 12 tūkstošus eiro
Bērnu slimnīcas fonds (BSF) saņēmis ziedojumu 12 000 eiro apmērā valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām.
Kādas ir ieteicamās ikgadējās veselības pārbaudes laboratorijā un mājas apstākļos? Stāsta speciālisti
Vai zināji, ka ikvienam no mums vismaz reizi gadā ir jāveic urīna analīzes, jāpārbauda kopējā asins aina, D vitamīna un holesterīna līmenis? Pandēmija ir novērsusi cilvēku uzmanību no regulāriem ārsta un laboratoriskajiem izmeklējumiem, turklāt, slimojot ar Covid-19, cilvēki nereti atklājuši, ...
Kā rūpēties par sejas ādu sejas aizsargmaskas lietošanas periodā? Iesaka kosmētiķe
Sejas aizsargmaskas un respiratori rada slēgtu vidi deguna un mutes zonai, kurā pakāpeniski palielinās mitruma līmenis, uzkrājas netīrumi, eļļas, sviedri un baktērijas. Nēsājot aizsargmasku īsu laiku, piemēram, iepērkoties pārtikas veikalā vai dodoties uz konsultāciju pie ārsta, veselai ādai tā kaitējumu nerada.
LĀZA aicina Latvijas medicīnas studentus pieteikties stipendijām
Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) arī 2022. gadā sniegs savu atbalstu Latvijas medicīnas studentiem. Šis ir īpašs gads, jo LĀZA atzīmē savu 75 gadu jubileju.
VM: Divu gadu laikā izdevies mērķtiecīgi samazināt HIV, B un C hepatīta izplatību un uzlabot ārstēšanu
HIV, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības ierobežošanā un ārstēšanā panākti būtiski uzlabojumi. Divu gadu laikā samazināta iedzīvotāju saslimstība, uzlabota savlaicīga diagnostika un ārstēšana, šodien, 22. februārī, valdību informēja Veselības ministrija.
Ģimenes ārsti saņems finansiālu atbalstu par prombūtnē esošu kolēģu aizvietošanu
Ģimenes ārsti par kolēģu aizvietošanu slimības vai citas attaisnotas prombūtnes laikā un citas prakses pacientu ārstēšanu turpmāk saņems finansiālu atbalstu, šodien, 22. februārī, lēma Ministru kabinetā.