Mani sakoda suns. Pārtraucu bērna barošanu ar krūti, jo bija jālieto AB+vakcinācija pret stingumkrampjiem un 3 vakcinācijas reizes pret trakumsērgu. Cik ātri pēc vakcinācijas var atsākt bērnu barot ar krūti? Vai ir kāds ieteicamais termiņš?
Paldies!
Atbild: Dr. I. StrazdsLabdien! Pēc manām domām, Jūs varat sākt barot bērnu kaut šodien. Lai veicas!...
Īsti nesaprotu vainu manā organismā. Pa nakti un no rīta pieceļoties viss ir kārtībā. Taču pa dienu, sēžot pie datora, pēc kāda laika paliek nedaudz slikta dūša un arī sajūtu tādas kā durstošas sāpes vienā punktā - kreisajā plecā, un arī starp ribām kreisajā pusē jūtama tāda kā tirpoņa otrajā plecā, dažreiz zem žokļa vai labajā un kreisajā rokā, mugurā. Iepriekš ir bijuši tādi simptomi kā drebuļi, galvas reiboņi, sirds pārsitieni, paātrināts pulss, naktī panikas lēkme, bezmiegs un pirms iemigšanas noraustās ķermenis. Tas varētu būt saistīts ar nerviem vai varbūt ar sirdi?
Ir izietas asins analīzes, urīna analīzes un kardiogramma, nekādu vainu neatrada. Taču šie simptomi turas jau mēnesi.
Ģimenes ārsts izrakstīja dzert Mildronātu, "Conor" un "Noofen". Taču Mildronātu es pārtraucu dzert, jo jutos slikti pēc tā, un "Conor" retās reizēs dzeru, kad ir paātrināts pulss, savukārt "Noofen" dzeru no rīta un vakarā, taču - vai ir jēga to turpināt dzert? Jo varbūt man ir pavisam cita kaite un nomierinošās tabletes man nav vajadzīgas. Iepriekš šāda tipa sūdzības man nav bijušas, taču pirms 2 gadiem man bija novērotas skoliozes problēmas un pirms mēneša man bija diezgan liela spriedze skolā, tāpēc nezinu, ko domāt - sirds, nervi vai mugura?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Internetā diagnozi uzstādīt nevar. Pēc apraksta spriežot, varētu domāt, ka pie vainas ir gan veģetatīvās sistēmas problēmas, gan mugurkaula problēmas. Ir nepieciešama pilna izmeklēšana, lai varētu precīzi noteikt problēmu izcelsmi, bet "Noofen" iesakām turpināt. Ar cieņu,...Atbild: Dace Simsone, psihiatrsLabdien! Pēc aprakstītā, tā visbiežāk ir stresa reakcija, kas izpaužas ar veģetatīvu somatoformu disfunkciju. Ja viss somatiski ir pārbaudīts, tad sirdi un muguru var likt mierā, bet nervu sistēmu, kas saistīta ar pārmērīgu iekšēju spriedzi, stresu, gan būtu vēlams ārstēt. NOOFEN mēneša garumā ir pietiekoši labs terapijai, bet bez zālēm obligāti jāpārskata dienas režīms - jābūt fiziskai slodzei, vēlams intensīvai - kādas 2-3 reizes nedēļā pa 45 minūtēm, regulārām ikdienas pastaigām 1-2 stundas katru dienu....
Pirms Covid trenējos sporta zālē, tagad 2.5 mēnešus neko nedaru. Par pāris kilogramiem esmu pieņēmies svarā. Bet tagad ik pārdienas pa vakariem uznāk žņaudzoša sajūta kaklā, dažreiz tā, ka ir vajadzīga piepūle, lai elpotu. Parasti apguļoties simptomi pārgāja, taču vakarnakt pat guļot bija grūtāk elpot. Šorīt bija kaut kāda dīvaina sajūta krūtīs un likās, ka kaut kas kaklā vai dziļāk sakrājies, tāds kā šķidrums.
Vairogdziedzeris ir normā, pārējās analīzes - gandrīz ideālas. Asinsspiediens un pulss ir normāls. Man liekas, ka sirds prasa slodzi un tāpēc tagad ir sākusi periodiski palielināties un tas rada kaut ko līdzīgu sirds mazspējai, šķidruma uzkrāšanos plaušās un rada spiedienu uz kakla asinsvadiem utt. Vai tas tā varētu būt? Un ko darīt akūtā gadījumā?
Esmu pasūtījis velotrenažieri uz mājām, bet vēl kāda nedēļa jāizvelk līdz piegādēm. Ja nav auksts, tad daudz staigāju. Bet man ar to nepietiek. Sporta zālē velo taisīju līdz pat puszirsgspēkam, bija sviedri un elsošana. Tagad vairs tādu slodzi nevar nekur dabūt, jo sporta zāles ir ciet. Nezinu, ko darīt un cik ilgi izturēšu. Varbūt ir kāda sporta zāle rehabilitācijas/medicīniskiem vingrojumiem, kas strādā arī tagad?
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabdien! Pirms lielas slodzes atsākšanas būtu vēlams veikt fiziskās slodzes testu (obligāti, ja vecums ir virs 40 gadiem). Ja ir žņaudzoša vai plēsoša rakstura sāpes krūtīs, īpaši, ja tādas atkārtojas - jāsazinās ar savu ģimenes ārstu vai jāsauc neatliekamā palīdzība (īpaši, ja vecums ir virs 40 gadiem).
Sirds palielināšanās, šķidruma uzkrāšanās plaušās, sirds mazspēja ir ļoti nopietnas komplikācijas, kas prasa nopietnu ārstēšanu un rada paliekošas sekas veselībai. Jebkurā gadījumā - slodzes jāuzsāk...
Esmu 19 gadus jauna meitene, un dzimumattiecības notiek katru dienu. Pirms apmēram nedēļas notika prezervatīva plīšana, kā rezultātā sperma nokļuva iekšā, tāpēc pēc 10 stundām devos uz aptiek un iedzēru kontracepcijas zāles. Kopš tās reizes katrā dzimumaktā sāp vēdera lejas daļas labajā pusē. Ir rīti, kad ļoti sāp, kā arī ir nelabuma sajūta un migrēna. Kas var būt pie vainas?
Paldies!
Atbild: Maija Dace Broša, ginekoloģeLabdien! Attālināti nevar atbildēt uz šo jautājumu. Ir jādodas pie ārsta....
Man ir 18 gadi un jau vairāk nekā mēnesi saskaros ar dažādiem neizskaidrojamiem simptomiem. No sākuma bija izteikti drebuļi, tirpoņa rokā, ātrs pulss un durstīgas sāpes pie krūtīm un zem kreisās rokas, kaut kur pie ribām. Tad pēc nedēļas simptomi pamainījās - parādījās reiboņi un neliela temperatūra. Taču tagad ir jūtami sirds pārsitieni, it īpaši miera stāvoklī un ejot gulēt, kā arī diezgan paātrināts pulss pie fiziskām kustībām.
Ir veikta kardiogramma un asins analīzes; ārsti saka, ka viss ir kārtībā. Ieteica man dzert nomierinošās tējas, ''Conor'' pret ātru pulsu un ''Noofen'', taču simptomi ir samazinājušies, bet ne pavisam pazuduši. Vislielākās bailes rada tie sirds pārsitieni, kas liek domāt, ka problēma ir sirdī, sākumā tādus nebiju izjutusi. Bailes arī ir veikt kādas fiziskās aktivitātes, ka tik tas ātrais pulss nenodara sirdij pāri. Esmu sevi pieķērusi, ka pārāk bieži klausos savus sirdspukstus, kas diezgan liek koncentrēties uz tiem pārsitieniem, un iedziļinos, kad sirds sāk neritmski sisties.
Ko man darīt? Iet ar sirdi pārbaudīties vai turpināt ārstēt nervus? Un, ja tā ir nervu vaina, tad cik ilgā laikā tie izveseļojas, un vai ir ieteicams sports ar paātrinātu pulsu? Un vai vienmēr man ir jādzer ''Conor'', kad ir jūtams tas pulss, vai tomēr, padzerot kaut ko nomierinošu, tas palēnināsies? Jūtos diezgan satraukta par savu veselību, jo sastopos ar šādiem simptomiem pirmo reizi.
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Jūsu aprakstītās sūdzības visas var būt saistītas ar veģetatīvo distoniju, kas patiešām ļoti bieži ir pilnīgi neizskaidrojamas. Izejot no Jūsu aprakstītā, Jūs esat veikusi dažādus izmeklējumus, kuri ir visi normas robežās, tā kā Jūsu minētās sūdzības ir visdrīzāk veģetatīvās distonijas izsauktas sūdzības. Pie veģetatīvās distonijas saasinājumiem var būt gan sirds pārsitieni, ātrs pulss, reiboņi, paātrināts pulss, bailes utt. Pie veģetatīvās distonijas ir jābaro un jānomierina nervu...Atbild: Dace Simsone, psihiatreLabdien! Iespējams, šie simptomi ir veģetatīvās distonijas pazīmes. Tad ir "jāārstē" nervi. Jāsporto, jāievēro sabalansēts režīms, īpaši, ja darbā strādājat pie datora - jāizvēlas regulāri atpūsties, jāiemācās meditāciju, elpošanas vingrinājumus. Bet, ja nav droši un nepaliek labāk, tad jāiet pie psihiatra un psihoterapijā jāstrādā, lai apzinātos savas emocijas, saprastu, kā tās saistās ar ķermeņa reakcijām un kā tās iemācīties vadīt....
Man ir 43 gadi. Gribēju uzzināt, kāpēc man parādās zilumi uz kājām, sākot lietot antidepresantus, konkrēti "Brintellix"? Un vai asinsvadu stiprināšanai varu lietot Askorutīnu?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Ir jānoskaidro, vai pie zilumu parādīšanās uz kājām būs pie vainas antidepresanti, tāpēc iesakām doties pie ģimenes ārsta un veikt asins analīzes. Ar cieņu,...
Esmu grūtniecības 20. nedēļā, un līdz šim viss gāja ļoti labi, līdz brīdim, kad ultrasonogrāfija atklājās, ka bērna smadzenēs trūkst ''Corpus Callusum''. Bijām šokā, un nevaram saprast, kāpēc tā noticis tieši ar mums. Diagnoze - Corpus Callusum Agnesium.
Jautājums: Vai alkohola reibums bērna ieņemšanas brīdī varēja būt tiešais iemesls šādam rezultātam?
Es kā sieviete alkoholu vispār nelietoju, bet vīrs - ļoti reti, un šajā gadījumā vīrs ieņemšanas brīdī bija dzēris (līdz tam 2-3 mēnešus alkohols netika lietots).
Paldies! Atbild: Maija Dace Broša, ginekoloģeLabdien! Dabā ir sastopamas iedzimtas problēmas, kuras ir ļoti retas un kurām nav vienmēr ir izskaidrojams cēlonis. Alkohola lietošana, ieņemot bērnu, noteikti nav iemesls šai patoloģijai....
Esmu pārslimojusi Covid (vieglā formā decembra beigās) un nodevu antivielas, kuru rezultāts ir 2,74. Cik saprotu, tas ir ļoti, ļoti, ļoti maz, jo paziņām ir ap 1000. Vai man ir risks atkal saslimt? Vai šāda antivielu klātbūtne kaut cik pasargā, vai varbūt es nepareizi interpretēju antivielu mērvienības?
Paldies!
Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārsteLabdien! Pat neliels antivielu daudzums pasargā no saslimšanas. Grūti pateikt, cik ilgi tas tā ir, tomēr 3 mēnešus pat līdz 6 varētu būt aizsardzība. Iesaku atkārtot antivielu testu pēc 2 līdz 3 mēnešiem, ja vēlaties sekot. Vienalga jāievēro visi piesardzības pasākumi, kā līdz šim....
Ir pazīstama 80+ gadīga kundze. Jau 6 mēnešus kundzei liekas, ka kāds cilvēks ražo ierīces un sūta uz viņu signālus. No šiem ''signāliem'' kundzei ir sajūta, ka visu laiku, kamēr viņa ir dzīvoklī, ir kaut kādas traucējošas skaņas. Kundze nevar gulēt šo skaņu dēļ. Taisa ciet aizkarus un sēž tumsā, ''lai ļaundaris viņu nepamanītu''.
Bijām dzīvokli pārbaudīt - nekādu skaņu nav. Nakšņošana citā vietā arī nepalīdz, ''ļaunais cilvēks arī tur viņu atradis un sūtījis uz viņu signālus''. Kundze dzīvo viena, radu viņai nav. Kundze katru dienu zvana uz policiju un lūdz palīdzību. Policija kundzei stāsta, ka atņēmusi ļaundarim visas ierīces un ka viņa mierīgi var gulēt. Tad kundze nomierinās un aizmieg. Runājām ar policiju, kas teica, ka nekādu ierīču nav, un viņi vienkārši mierina kundzi. Vairākas reizes bijām runājuši un ieteikuši kundzei vērsties pie ģimenes ārsta pēc palīdzības, tomēr kundze to darīt nevēlas un saka, ka viņai viss esot kārtībā ar veselību. Mums nav zināms, kas ir kundzes ģimenes ārsts, tādēļ paši sazināties nevaram. Kā palīdzēt kundzei? Kur vērsties pēc palīdzības? Kundzei šī situācija izraisa lielu stresu un miega apnoju.
Paldies!
Atbild: Dr. Inita Lēna GoldšteinaLabdien! Šajā gadījumā būtu jāaiziet uz konsultāciju pie psihiatra. Varbūt, ja Jūs pierakstītu viņu pie ārsta un aizvestu, viņa piekristu. Kā iemeslu vizītei pie ārsta varētu minēt, ka nav normāli tā nervozēt un negulēt, viņa taču tādēļ nejūtas labi (nevis, ka viņai "liekas, ka kāds cilvēks ražo ierīces un sūta uz viņu signālus", jo viņai ir pārliecība par savu un to, ka problēma ir apkārtējā vidē nevis viņā pašā)....Atbild: Diāna Neperte, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Psihiatriskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītājaLabdien! Kundzei būtu vēlama speciālista konsultācija ar traucējumu diagnostiku un ārstēšanas nozīmēšanu. Taču kundzei ir jāpiekrīt vērsties pēc palīdzības. Ja kundze pati pārvietojas un var fiziski atnākt līdz ārstam Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Ambulatori konsultatīvajā nodaļā, Tvaika ielā 2, ir iespējas pierakstīt pie psihiatra vienā no mūsu diviem Ambulatorajiem centriem - "Veldre" vai "Pārdaugava", kā arī, iespējams, tuvākajā poliklīnkā, ja tur pieņem psihiatrs. Nereti pirms...
Man ir 19 gadi. Es pirms nedēļas zaudēju nevainību, bet man joprojām visu laiku ir asinis, nav stipras, bet ir. Vai tas ir normāli pēc nevainības zaudēšanas - tik ilgi, ka ir asinis, vai man arī jāsāk uztraukties?
Paldies!
Atbild: Maija Dace Broša, ginekoloģeLabdien! Nevainīgas meitenes ieeju makstī sedz plāna gļotādas kroka, kuru mēdz dēvēt par jaunavības plēvi jeb himēnu. Katrai meitenei ir individuālas, tikai viņai piemītošas jaunavības plēves īpatnības, un himēns var variēt gan pēc biezuma un blīvuma, gan pēc elastības un reljefa, gan pēc lokalizācijas un formas. Pirmā akta laikā himēns ieplīst, rodas neliels audu defekts. Asiņainu izdalījumu daudzums pēc dzimumakta var būt ļoti dažāds. Dzimumorgāni ir ļoti labi gan apasiņoti, gan inervēti, tādēļ reizēm...
Manam dēlam (1.3 g.) ir putrveidīga vēdera izeja, ar spēcīgu smaku, brīžiem ar nepārstrādātiem ēdiena gabaliņiem - zaļgana, dzeltenīga, ir kad šķidrāka, ir kad biezāka. Ar vēderu nemokās. Kad bijām mazi, bijām pie gastro ārsta. Citu pazīmju mums nav. Uztrauc vienīgi svars un augums, kas šobrīd ir 80 cm un 10.2 kg. Kad mazāks bija, dzērām "Lactasin" un viss, kas bija, ka bērnam jāpierod pie pārtikas. Vai mums būtu jāpārbaudās uz nepanesībām?
Paldies!
Atbild: Dr. I. StrazdsLabdien! Pašreizējā pediatrijas attīstības ērā, Jums, droši vien, liktu no raciona izslēgt maizi un maizes izstrādājumus. Es ieteiktu barot bērnu atbilstoši vecumam, nedot ēdienu, kurš viņa vecumā vēl nepienākas. Paralēli izvērtētu situāciju par fermentu TH uzsākšanu, bet tikai tad, ja bērna ēdiens ir viņam atbilstošs. Varat dot arī kādu probiotikas preparātu. Augumam nav ne vainas, masa gan varēja būt lielāka, bet atceraties, viss ir jāskatās kompleksi, kopumā. Nevaram izraut kādu simptomu un domāt par...
Kopš janvāra sākuma mājas apstākļos nodarbojos ar vingrošanu - pa kādai pusstundai līdz 45 minūtēm dienā, pārsvarā vakaros. Pēc šīm aktivitātēm vakaros uz kājas - virs potītes, kājas sānā - parādās tāds kā slīps iespiedums (it kā ilgstoši būtu pret kaut ko atspiedusies), dažreiz viens, dažreiz divi. Nekas nesāp. Vakarā uzsmērēju smēri mikrocirkulācijas uzlabošanai, nogurušām kājām no "Dzintars" un nākamajā dienā šī iespieduma vairs nav. Bet vakarā, kad vingroju, tas atkal parādās. Pavēroju, kā ir, kad nav nekādu fizisko aktivitāšu, - tas pats, un tieši uz vakariem. Nekad agrāk nekas tāds nav bijis. Ar ko tas izskaidrojams un vai vajadzētu doties pie ārsta un pie kāda?
P.S. Strādāju sēdošu darbu, attālināti, mājās, un vingrošanu veicu vakaros pēc darba. Aktivitātes ietver soļošanu, staipīšanos, slodze uz kājām nav tik liela, lai rastos kaut kādas problēmas...
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabdien! Vai iespējams iespiedums no vingrošanas paklāja malas? Ja problēma saglabājas, vajadzētu vērsties pie ģimenes ārsta (vajadzības gadījumā nosūtīs pie rehabilitācijas ārsta, traumatologa vai uz izmeklējumiem. No Jūsu apraksta grūti saprast - vai "iespiedums" rodas kājas iekšējā vai ārējā virsmā, tas ir garenvirzienā vai horizontāls, vai Jums ir kāju tūskas, vai ir vēnu problēmas, vai iepriekš bijušas kājas traumas vai operācijas......
12. grūtniecības nedēļā skrīningā daktere konstatēja placentas priekšguļu. Divas dienas pēc tualetes apmeklējuma uz papīra redzami nelieli rozīgi smērējumi.
Termiņš vēl neliels, varbūt tomēr placenta vēl "pacelsies"?
Paldies!
Atbild: Maija Dace Broša, ginekoloģeLabdien! Ja priekšguļoša placenta ir atklāta grūtniecības sākumā, tā parasti netiek uzskatīta par lielu problēmu, jo visbiežāk placenta pati paceļas. Nevajadzētu priekšlaikus uztraukties, ja grūtniecības vidū tiek konstatēta priekšguļoša placenta. Progresējot grūtniecībai, placenta, visticamāk, pati pacelsies augstāk dzemdē. Jūsu uzdevums ir ieklausīties ārsta norādījumos un, galvenais, nesatraukties....
Man ir 20 gadi. Ilgu laiku mocījos ar sāpēm un asiņošanu vēdera izejas laikā. Domāju, ka tie ir hemoroīdi, tāpēc lietoju svecītes, bet nepalīdzēja. Jutu arī izaugumu, kas auga arvien lielāks. Aizgāju pie proktologa un kā diagnozi man noteica anālo fisūru. Bija jātaisa operācija. Par ļoti lielu naudu uztaisīju operāciju un lietoju visas zāles, kā bija noteikts. Pārsvarā tās bija pretsāpju zāles. Tagad ir pagājis jau pusgads kopš operācijas, bet man vēl joprojām ir tāds kā izaugums, šoreiz garens. Un mazliet vienā pusē sāp vēdera izejas laikā, bet ne vienmēr.
Mans jautājums ir šāds: Vai man būs vēlreiz jātaisa operācija, vai to var arī izārstēt ar smērēm? Un vai izaugums var pāriet anālās atveres vēzī? Jo pašlaik esmu ārzemēs un sakarā ar Covid tik ātri pie ārsta netikšu. Gribu noskaidrot, vai ilgi vēl varēšu sadzīvot ar to bez lielām sekām.
Paldies!
Atbild: Dr. med. Ints BruņenieksLabdien! Lai precīzi novērtētu situāciju, protams, būtu jāparādās klātienē pie speciālista. Ja ilgstoši ir sāpes vēdera izejas laikā, tad visdrīzāk atkal ir izveidojusies anālā fisūra, kuras rētošanās rezultātā veidojas rētaudu izaugums. Iespējams, ka būs atkārtoti jāveic operācija (vietējā vai vispārējā anestēzijā). Pagaidām jācenšas mīkstināt vēdera izeju, jālieto lokāli ziedes vai svecītes ar atsāpinošu efektu (sastāvā Lidokaīns), kā atsāpinošs līdzeklis labi varētu darboties arī sildošas...
Man regulāri ir izdalījumi no maksts, kuriem ir tāda skābena smaka. Izdalījumi parasti ir bālganā krāsā. Nav niezes, pietūkuma vai kas cits. Kas tas varētu būt? Bez ikdienas ieliktnīšiem nevaru pastaigāt. Diezgan nepatīkama sajūta. Vai tā var būt kāda STS?
Paldies!
Atbild: Maija Dace Broša, ginekoloģeLabdien! No attāluma, protams, noteikt iemeslu nevar, tomēr visticamāk, tā ir disbakterioze, kas radusies no nepareizas intīmās higienas. Rekomendācijas: 1. Maksts iekšpuse ir spējīga pati uzturēt mikrofloru, tāpēc to nav nepieciešams mazgāt iekšpusē. Tas nozīmē, ka Tev vajadzētu mazgāt maksts lūpas un zonu ap klitoru. 2. Vismaz reizi dienā mazgāt intīmās daļas ar siltu ūdeni. Mēnešreižu laikā ieteicams mazgāt divas reizes dienā, tikai ar siltu ūdeni. Mazgāšanai labāk neizmantot sūkļus un cimdus,...
Vai, elpojot tikai caur vienu nāsi jau gadiem, var rasties veselības problēmas, piemēram, skābekļa trūkums smadzenēs? Nekādas sūdzības gan nav bijušas.
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Viennozīmīgi uz Jūsu jautājumu atbildēt nevaram, bet, ja sūdzību nav, tad nevajadzētu būt problēmām. Ar cieņu,...
Nomoka sāpes muguras vidusdaļā, kuras rodas nakts vidū. Pēc kustēšanās, pastaigas tās pāriet. Rentgens parādīja, ka mugurkauls ir nedaudz sašķobījies uz kreiso pusi. Visticamāk, problēma radās mazo bērnu nēsāšanas dēļ. Ir nosūtījums pie fizioterapeita, bet tur ir lielas rindas un pagaidām viss ir slēgts. Sakiet, lūdzu, kādu kursu lietot, lai atvieglotu sāpes? "Ibumetin 200"? "Ibumetin 400"? "Ibumetin" gēlu? "Nospa"? Cik ilgi un bieži to lietot? Pie kāda specialista vērsties, ja sāpes nepāriet?
Paldies!
Atbild: Dr. FunkaSveiki! Šajā gadījumā svarīga ir ārstnieciskā fizioterapija, - vai to māca fizioterapeits vai ar paša uzņēmību - nav svarīgi. Rekomendācijas var atrast internetā vai Ziņģītes grāmatā. Ieteicams iziet osteorefleksoterapijas kursu līdz 10 manipulācijām, kā arī vitamīnu kursu; droši lietojiet D vitamīnu. Ar cieņu,...Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabdien! Ja sāpes mugurā rodas noteiktās pozās, poza ir jāmaina. Medikamenti jālieto tikai izteiktu sāpju gadījumā. "Sašķobījies" mugurkauls, ticamāk, nozīmē skolioze - jāiemācās ar to sadzīvot. Nepieciešama fizioterapija. Fizioterapeiti ir pieejami daudzās ārstniecības iestādēs, viss nav slēgts!...
Jau pāris mēnešus mokos ar izsitumiem uz dzimumlocekļa galvas. No sākuma bija tādas kā mazas pumpiņas, tagad pēc dzimumakta loceklis tā kā uzpampst un pumpiņas paliek koši sarkanas, izskatās pēc pleķiem. Uz HIV un sifilisu tika veikta pārbaude un atbilde bija negatīva. Īsti nekas nesāp, traucējumu nav, brīžiem pleķi pabalē, bet tad atkal parādās. Citreiz apkārt ir nedaudz biezpienveidīga balta viela. Kas tas varētu būt?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888Labdien! Ieteicama vizīte pie urologa, lai noskaidrotu sūdzību cēloņus. Ar cieņu,...
Pēc grūtniecības saskāros ar hemoroīdiem un pēc tiem palikuši ādas izaugumi ap dibenu. Tie man ļoti traucē ikdienā un ir arī kauns, ka man tur tādi ir.
Jautājums - kur man jāgriežas vispirms, lai varētu atrisināt šo problēmu? Vai jāsāk ar proktologu? Ja to var likvidēt ķirurģiski - vai tas ir sarežģīti? Ilgi? Vai šī ir dārga procedūra?
Paldies! Atbild: Dr. med. Ints BruņenieksLabdien! Ja pēc grūtniecības ir palikušas ādas krokas (ļerpatiņas), tad tās ir iespējams likvidēt pie proktologa. Ja problēma nav ļoti liela, tad to ir iespējams noņemt lokālā anestēzijā ar lāzera palīdzību. Procedūras ilgums - apmēram 30 minūtes - un uzreiz pēc procedūras var atgriezties normālā ikdienas ritmā, nav nepieciešama ilgstoša palikšana stacionārā. Procedūras izmaksas Lāzermedicīnas klīnikā atkarībā no nepieciešamā procedūras apjoma ir no 150 - 600 eiro....
Sakiet, pēc kāda laika var plānot grūtniecību, veicot putu skleroterapiju? Problēma ir kosmētiska, dziļās vēnas nav bojātas.
Paldies!
Atbild: Dr. Juris RītsLabdien! Grūtniecību var plānot arī uzreiz pēc kosmētiskos nolūkos veiktas skleroterapijas. Nav jānogaida kaut kāds īpašs laika periods. Ar cieņu,...
Esmu 18 gadus veca jauniete, un man aptuveni pirms 3 mēnešiem bija seksuāls kontakts (orāls) ar draugu, kuram iepriekš nav bijušas nekāda veida dzimumattiecības. Pēc tā man uzradās zemmēles siekalu dziedzera iekaisums, kuru, pēc zobārsta ieteikuma, es atrisināju, dzerot "Dalacin".
Tagad man uz vaiga gļotādas (abās pusēs, augšpusē pie zobiem) ir bumbuļi, tiem apkārt izskatās, ka ir apsārtums un kaut kas līdzīgs vēnām. Mutes dobumā un uz mandelēm man ir balti izsitumi, ko LORs man izņēma ārā, bet tie jau ir uzradušies no jauna - tagad jau arī aiz augšējiem zobiem. Un pie mutes kaktiem iekšpusē man ir tādi kā pacēlumi jeb izaugumi, kuri nepāriet, bet it kā aug lielāki.
Sākumā bija domāts, ka tas ir stomatīts, vīruss, un LORs minēja, ka tas varētu būt no pārāk lielas antibiotiku lietošanas (kuras es lietoju, jo man bija Covid-19 sekas), bet pilnīgi nekas nav palīdzējis.
Man ir lielas bailes par CPV (HPV), un es nezinu, ko tālāk darīt, jo man ir tikai 18 gadi un man ir bail, ka esmu kaut ko iekavējusi.
Ko man darīt? Es neesmu potēta pret HPV. Vai Jūs, lūdzu, varētu izteikt savu viedokli? Vai viss ir ļoti slikti, un vai tas varētu būt kaut kādā veidā saistīts ar Covid sekām, vai arī ar CPV?
Paldies!
Atbild: Dr. PiskunovaLabdien! Pēc manām domām Jums jāapmeklē Stomatoloģijas institūtu (Orālās patoloģijas kabinetu) un infektoloģijas centru, lai precizētu diagnozi. Tikai pēc diagnozes precizēšanas var nozīmēt pareizo ārstēšanu....Atbild: Ojārs Kalnozols, zobārstsLabdien! Pēc Jūsu aprakstītās situācijas ieteiktu Jums griezties pie mutes dobuma gļotādas speciālista. Šādi speciālisti ir Stomatoloģijas institūtā, Dzirciema ielā 20. Jums noteikti veiks dažādus izmeklējumus, lai noskaidrotu visu iepriekš aprakstīto veidojumu izcelsmi, kā arī pēc tam piemēros attiecīgu nepieciešamo ārstēšanu. Ar cieņu,...
Man bija žultspūšļa operācija. Nejauši pēc operācijas uzzināju, ka žultspūsli ņem laukā caur nabu. Tagad man jautājums - vai pēc mēneša, pēc šādas operācijas drīkst plānot grūtniecību? Pieļauju domu, ka otrajā grūtniecībā vēders ātrāk aug, vai tas kaut kādā veidā neietekmēs nabu? Ja būtu zinājusi, kā notiek operācija, uzreiz būtu iztaujājusi ķirurgu.
Paldies jau iepriekš!
Atbild: Maija Dace Broša, ginekoloģeLabdien! Arī pēc laparoskopiskas operācijas paliek sīkas rētiņas. Grūtniecības iznēsāšanai šķēršļu nav, tomēr iesaku nogaidīt, jo apkārt klejojošie vīrusi apdraud grūtniecību. Labāk nogaidīt, līdz pandēmija beigsies....
Dēlam pēc mēneša būs 4 gadi. Ievēroju, ka viņam labā galvas daļa ir lielāka par otru. Iepriekš to nebiju novērojusi. Ar ko tas būtu saistīts un vai būtu jāsatraucas un jāmeklē ārsta palīdzība?
Paldies!
Atbild: Dr. I. StrazdsLabdien! Būtu jāredz, kā tas viss izskatās. Pie ārsta aizejat, lai izvērtē. Ieteiktu vēl dzert D3 vitamīnu - tas gan būtu obligāti!...
Esmu sieviete, 29 gadi, sēdošs darbs, maz sporta aktivitātes, tievas miesasbūves. Vēlējos uzzināt par normāla pulsa rādījuma robežlielumiem.
Ikdienā man ir asinsspiediens apmēram 108/66 un pulss 70. Pēdējā laikā pie niecīgas slodzes - kāpjot pa trepēm, pārģērbjoties, pat mazgājot zobus, pulss ir 125-130. Sajūta, ka ir nespēks, sirds "nevelk". Pēc aktivitātes pulss atkal stabilizējas. Īpaši grūti pēdējā laikā ir divas dienas pirms mēnešreizēm, jo tad pat pie katras šādas niecīgas darbības ir jāatelpojas.
Kāpēc tā notiek?
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, FRM ārsteLabdien! Miera stāvoklī pulss visbiežāk ir 60-80 reizes minūtē. Pie fiziskas slodzes sirdsdarbības frekvence pieaug. Ja Jūsu ikdienas fiziskās aktivitātes līmenis ir zems (mazkustīgs dzīves veids), Jūsu pulss var palielināties jau pie nelielas/ mērenas fiziskās slodzes. Fiziskās slodzes panesamību var uztrenēt, pakāpeniski palielinot fiziskās aktivitātes līmeni. Ne vienmēr pulksteņi, kas paredzēti pulsa mērīšanai, to dara precīzi.
Lai precizētu savu slodzes panesamību, var veikt slodzes testu...Atbild: Veselības salons 888Labdien! Iesakām pārbaudīt vairogdziedzeri. Ar cieņu,...
Dažus gadus dzīvoju vienā daudzdzīvokļu namā. Sākumā viss bija kārtībā, bet pēc tam sākās problēma ar vienu iedzīvotāju. Kaimiņos dzīvo pavecāka kundze, pensionāre, bet nav pārāk veca. Nav viņai problēmas ar pārvietošanos vai kas cits, bet domāju, ka viņai ar galvu nav kaut kas kārtībā. Viņa uzbrūk bērniem morāli, rāj un bļauj virsū bez iemesla, ir dzirdēts, ka viņa ir vienu reizi pat ar nazi uzbrukusi vienai mātei ar bērnu (bet tie cilvēki neko nav darījuši, nav nevienam ziņojuši). Viņa morāli terorizē manu ģimeni un fiziski aizskar sievu - ejot garām, grūž gar zemi, citreiz sit - vai nu ar roku vai to, kas pa rokai. Esmu redzējis, kā viņa stāv uz ielas, kad neviens cilvēks nav tuvumā, un kliedz, saukā un lamā kādu. Sieva ir redzējusi, ka viņa kāpņu telpā dauza pastkastes un kliedz, ka ir prusaki. Ir dzirdēts, ka viņa kliedz arī savā dzīvoklī.
Dēļ viņas es nevaru izlaist bērnus bez uzraudzības kāpņu telpā, nerunājot par izlaišanu uz rotaļu laukumu, kas ir mājas otrā pusē. Šī sieviete apdraud apkārt esošos. Viņa pilnīgi uz visiem nekliedz, nav arī tā, ka viņa to dara bez apstājas, tāpēc nevar to piefiksēt video vai kā citādi, jo nav zināms, kurā brīdī viņa to visu dara, bet tas notiek bieži.
Kur šādā gadījumā vērsties - pie ārstiem, pie policijas, pie sociālajiem darbiniekiem?
Paldies! Atbild: Dace Simsone, psihiatreLabdien! Visdrīzāk šai sievietei ir psihiskas dabas traucējumi, ko viņa nespēj kontrolēt. Domāju, ka jāvēršas gan sociālajā dienestā, gan policijā, vai jāmaina dzīvesvieta. Ar cieņu,...Atbild: Baiba Brokāne - Čekstere, ārste- psihiatreLabdien! Šajā situācijā - ar uzvedības traucējumiem un agresiju - ir jāvēršas policijā, kas tālāk izvērtēs nepieciešamās darbības. Ar cieņu,...