Vai šādi simptomi ir veģetatīvai distonijai?
Megija 2021. gada 18. februāri
Labdien!
Bieži, ejot gulēt, izjūtu tādu kā kutelīgu viegluma sajūtu. Grūti saprast, vai tā sajūta ir sirdī, sirds rajonā, vai virs sirds saistībā ar kreiso roku. Iemiegot arī bieži noraustās nervi, no kā parasti satrūkstos. Un šonakt vēl bija sajūta, ka grūti elpot. Parasti tas izpaužas miera stāvoklī guļot vai sēžot; ir bijušas arī durošas sāpes virs krūtīm, starp ribām, plecā, taču kustoties visi simptomi pazūd. Kopumā pa visu mēnesi ir bijuši pa vakariem drebuļi, tirpšana rokā, dedzināšanas sajūta, panikas lēkme, kas izpaudās ar ātriem sirds pukstiem, svīšanu un bailēm, taču vairāk nekas tāds nav atkārtojies. Tagad ir tikai tādi simptomi, kas, kā esmu pamanījusi, mainās -> ātrs pulss, grūtības koncentrēties, visu laiku meklēju informāciju par dažādām slimībām, ir bijusi arī neliela temperatūra, sāpes plecos, apetītes zudums, slikta dūša. Lai arī ir jūtams, ka simptomi ir nedaudz samazinājušies, taču tie tāpat ir jūtami, kas ļoti traucē un rada nervozitāti par sirds problēmām. Par ko varētu liecināt šie simptomi? Un vai 18 gados var piemeklēt stenokardija vai miokards?
Paldies!
Atbildes:
-
2021. gada 1. martā
Labdien!
Pēc Jūsu nosauktiem simptomiem ar lielāku varbūtību tās arī ir veģetodistonijas pazīmes. Miokarda infarkts šajā vecumā parasti ir ļoti reta patoloģija. Jūsu gadījumā būtu labi vērsties pie Jūsu ģimenes ārsta, lai uztaisītu papildu izmeklējumus. Šajā gadījumā labi var palīdzēt psihoterapeits (KBT).
Ar cieņu,Dr. N. Rimjane, ģimenes ārste, psihoterapeite, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija
-
2021. gada 9. martā
Labdien!
Jūsu uzskaitītie simptomi ir tipiski izteikti veģetodistonijai, bet vajag pārbaudīt vairogdziedzeri uz tireotoksikozi un autoimūno tireoidītu, jo arī tie var dot līdzīgus simptomus jebkurā vecumā. Miokardīts var būt jebkurā vecumā, bet jūsu minētie simptomi nav raksturīgi miokardītam. Ieteicams mazāk lasīt medicīniska rakstura informāciju, bet doties pastaigāties, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, jo internetā slimību apraksti ir vispārēji, bet katram indivīdam tās izpaužas atšķirīgi.
Ar cieņu,Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
-
2021. gada 23. aprīlī
Labdien!
Attālināti, neredzot kopainu un spriežot tikai pēc aprakstītā, vairāk sliecos domāt, ka tie ir pārmērīga stresa un spriedzes simptomi. Protams, vienmēr ir jāpārbauda ķermenis. Bet, ja tur viss kārtībā, tad vispirms jāpārskata dienas režīms - cik daudz laika veltāt darbam (mācībām), cik - aktīvai sportošanai (skriešana, lēkšana, braukšana ar velosipēdu, nūjošana utt.) vai vismaz aktīvām pastaigām, vingrošanai. Tam visam jābūt līdzsvarā. Aktivitātēm jābūt katru dienu, ieteicams mācīties un strādāt ar pauzēm, regulāri paēst, darīt lietas, kas iepriecina, kaut ko radošu, kas iedvesmo. Tāpat būtisks ir labs, regulārs miegs - vēlams aizmigt pirms pusnakts un gulēt astoņas deviņas stundas. Kādu brīdi var lietot, kā jau pavasarī, kādu multivitamīnu kursu, savukārt D vitamīnu jālieto regulāri.Dace Simsone, psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA