Nervu bojājums, sirds vai mugura?
Enija 2021. gada 16. februāri
Labdien!
Man ir 19 gadi.
Īsti nesaprotu vainu manā organismā. Pa nakti un no rīta pieceļoties viss ir kārtībā. Taču pa dienu, sēžot pie datora, pēc kāda laika paliek nedaudz slikta dūša un arī sajūtu tādas kā durstošas sāpes vienā punktā - kreisajā plecā, un arī starp ribām kreisajā pusē jūtama tāda kā tirpoņa otrajā plecā, dažreiz zem žokļa vai labajā un kreisajā rokā, mugurā. Iepriekš ir bijuši tādi simptomi kā drebuļi, galvas reiboņi, sirds pārsitieni, paātrināts pulss, naktī panikas lēkme, bezmiegs un pirms iemigšanas noraustās ķermenis. Tas varētu būt saistīts ar nerviem vai varbūt ar sirdi?
Ir izietas asins analīzes, urīna analīzes un kardiogramma, nekādu vainu neatrada. Taču šie simptomi turas jau mēnesi.
Ģimenes ārsts izrakstīja dzert Mildronātu, "Conor" un "Noofen". Taču Mildronātu es pārtraucu dzert, jo jutos slikti pēc tā, un "Conor" retās reizēs dzeru, kad ir paātrināts pulss, savukārt "Noofen" dzeru no rīta un vakarā, taču - vai ir jēga to turpināt dzert? Jo varbūt man ir pavisam cita kaite un nomierinošās tabletes man nav vajadzīgas. Iepriekš šāda tipa sūdzības man nav bijušas, taču pirms 2 gadiem man bija novērotas skoliozes problēmas un pirms mēneša man bija diezgan liela spriedze skolā, tāpēc nezinu, ko domāt - sirds, nervi vai mugura?
Paldies!
Atbildes:
-
2021. gada 26. februāri
Labdien!
Internetā diagnozi uzstādīt nevar. Pēc apraksta spriežot, varētu domāt, ka pie vainas ir gan veģetatīvās sistēmas problēmas, gan mugurkaula problēmas. Ir nepieciešama pilna izmeklēšana, lai varētu precīzi noteikt problēmu izcelsmi, bet "Noofen" iesakām turpināt.
Ar cieņu,Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
-
2021. gada 9. martā
Labdien!
Pēc aprakstītā, tā visbiežāk ir stresa reakcija, kas izpaužas ar veģetatīvu somatoformu disfunkciju. Ja viss somatiski ir pārbaudīts, tad sirdi un muguru var likt mierā, bet nervu sistēmu, kas saistīta ar pārmērīgu iekšēju spriedzi, stresu, gan būtu vēlams ārstēt. NOOFEN mēneša garumā ir pietiekoši labs terapijai, bet bez zālēm obligāti jāpārskata dienas režīms - jābūt fiziskai slodzei, vēlams intensīvai - kādas 2-3 reizes nedēļā pa 45 minūtēm, regulārām ikdienas pastaigām 1-2 stundas katru dienu. Jāmazina "gadžetu slodze" - mācībām veltīt laiku, bet ārpus tām mēģināt nelietot telefonu vai datoru izklaidi. Jāievēro veselīgs ēšanas režīms, regulārs pietiekošs miegs.
Ar cieņu,Dace Simsone, psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA