Ārstnieciskie augi, garšaugi un garšvielas vēdera labsajūtai: Iesaka farmaceite
Vasara ir tas skaistais gadalaiks, kad mūs lutina plašs zaļumu, augļu un dārzeņu klāsts. Beidzot sāk nogatavoties arī vietējie gardumi! Turklāt šajā laikā grilējam, cepam uz ugunskura, rīkojam piknikus pie dabas un visādi citādi baudām vasaras ēdienkarti. Tomēr kā uz to reaģē mūsu vēders un gremošanas sistēma?
Kā sakārtot savu vielmaiņu? Skaidro eksperts
Vielmaiņas regulēšanai un sakārtošanai, tostarp arī paātrināšanai, tāpat vielmaiņas traucējumu izraisītu slimību gadījumā noder ārstniecības augi. Dažādi jautājumi par vielmaiņu itin bieži tiek uzdoti farmaceitam, tādēļ "Mēness aptieka" konsultējas ar ārstniecības augu un to preparātu iedarbības pārzinātāju bioloģijas zinātņu doktoru Dailoni Pakalnu.
6 ārstnieciski augi, ko ievāc vasaras sākumā: Kā tos izmantot veselības stiprināšanai?
Pavasaris un vasara ir pats labākais laiks, lai ievāktu dažādus ārstnieciskos augus. Pavasara saule augus ir enerģētiski uzlādējusi, un tie ir piesātināti ar cilvēka organismam nepieciešamām un vērtīgām vielām. Vairāk par dažādiem augiem un par to, kā tos izmantot veselības stiprināšanai, stāsta farmaceite.
Vai ir vērts dzert kaņepju tēju? Reklāmraksts
Pašlaik populāras ir žāvētu kaņepju ziedu un lapu tējas. Kaņepēm ir daudz ārstniecisku īpašību, kas var palīdzēt cīnīties ar trauksmi un depresiju, palīdz mazināt nelabumu, kā arī kaņepju tēja var palīdzēt arī ar kuņģa un zarnu trakta problēmām.
Kā mazināt stresa sekas, izmantojot dabas līdzekļus?
Covid-19 diktētie ierobežojumi, negatīvas informācijas pārpilnība, bažas par savu un tuvinieku veselību vai bezspēcības izjūta var izraisīt paaugstinātu stresa līmeni, kas, savukārt ietekmē garastāvokli, uzvedību un visas ķermeņa sistēmas. Farmaceiti kopā ar bioloģijas doktoru sagatavojuši ieteikumus, kā mazināt stresu, ņemot talkā nervus tonizējošus, relaksējošus dabas līdzekļus.
Ārstniecības augi, ko vērts iekļaut mājas aptieciņā
Ārstniecības augi var būt labs un efektīvs palīgs daudzu veselības problēmu gadījumos. Tādēļ ir noderīgi zināt, kas un kurā situācijā mums var palīdzēt. Īpaši aktuāli tas ir šobrīd – saaukstēšanās un vīrusu sezonā, taču tie noderēs arī ikdienas mieram, veselīgam miegam, gremošanas sistēmas veselībai, iekaisumu mazināšanai un daudz kam citam.
5 ēteriskās eļļas labsajūtas uzlabošanai: Iesaka farmaceite
Ēteriskās eļļas aromterapijā tika izmantotas jau senajās civilizācijās, bet mūsdienās tās tiek pielietotas daudz plašāk – dažādos preparātos medicīnā, kā smaržas uzlabotāji kosmētikā un niansētas garšas uzlabotāji pārtikas rūpniecībā. Ēteriskās eļļas labsajūtas uzlabošanai iespējams lietot arī mājas apstākļos.
Kādām zāļu tējām jābūt tavā mājas aptieciņā?
Ziemas periodā, kad pazeminās imunitāte, labs līdzeklis tās
paaugstināšanai, kā arī saslimšanu simptomu novēršanai ir zāļu tējas.
Mūsu darbs par godu Latvijas simtgadei
Dr. Tereško – līderis veselību stiprinošu ārstniecības augu tēju ražošanā.
Ārstnieciskas tējas pret saaukstēšanos un gripu
Ja tevi skārusi gripa vai saaukstēšanās, ņem vērā, ka līdztekus medikamentiem, saaukstēšanās un gripas simptomus palīdzēs atvieglot dabiski līdzekļi – ārstniecisko augu tējas.