medicine.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi12502
Nozares raksti4501
Ekspertu atbildes20489
Vientulības sajūta – sērga Latvijā, kas ir steidzami jārisina : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Vientulības sajūta – sērga Latvijā, kas ir steidzami jārisina

majas_aprupe

"Vientulība nogalina. Tā ir tikpat spēcīga kā smēķēšana vai alkoholisms," Roberts Valdingers, direktors 80 gadus ilgam izpētes projektam Hārvardas pieaugušo attīstības pētījumā.

Šis un vēl daudzi citi pētījumi vēsta vienu un to pašu  hroniska vientulība novājina cilvēka imunitāti, grauj veselību un pat pietuvina nāvi. Apvienojot psiholoģijas un bioloģijas jomā iegūtās zināšanas, zinātnieki ir nonākuši pie atziņas, ka vientulība ir ne tikai sen zināmu garīgu slimību pamatā, bet kalpo par cēloni daudzām fiziskām saslimšanām. Īpaša riska grupa ir gados veci cilvēki.

Ko darīt lietas labā? 
Kā sociālais uzņēmums, kurš iepriekšminētos apgalvojumus uztver pavisam nopietni, SIA "Mājas aprūpe" cenšas radīt pozitīvas izmaiņas vientuļo senioru ikdienā. Mēs esam šeit, lai risinātu vecu cilvēku vientulības problēmu Latvijā, dažādojot ikdienas aktivitātes un veicinot viņu komunikāciju ar ārpasauli. Tas palīdz veidot piederības sajūtu un atjaunot dzīvesprieku, kas ir tikpat nepieciešams kā veselīgs uzturs. Visiem Latvijas iedzīvotājiem, mūsuprāt, būtu jāuzņemas kolektīvā atbildība par šo nevēlamo tendenci mūsdienu sabiedrībā, jo no vecumdienām neviens nevar izbēgt.

Situāciju skaidro sociālā darbiniece Agnese Valdēna: "Seniori Latvijā bieži vien izjūt savu bezspēcību, kas nāk līdz ar nevajadzības sajūtu saviem bērniem, ar domām  "negribu jaukties, traucēt, viņiem pašiem sava dzīve". Ir jūtama sabiedrības attieksme pret vecumu kā pret slimību, līdz ar to novērojama atgrūšana un atgrūšanās no gados veciem cilvēkiem."

2015. gadā Latvija ierindojās 5. vietā starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, rādot bēdīgu kopainu  lielai daļai iedzīvotāju nebija neviena pietuvināta cilvēka, kuram prasīt pēc palīdzības (skat. tabulā).


(Avots: https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/DDN-20170628-1)

Lai mazinātu šādas tendences attīstību, SIA "Mājas aprūpe" šobrīd nodrošina ar attālinātās aprūpes un uzraudzības pakalpojumu Video Vizīte, kas vienlaicīgi darbojas kā socializēšanās instruments cilvēkiem, kuriem slimības vai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta došanās ārpus mājas.

Ejot līdzi laikam, mēs redzam nepieciešamību un ieguvumus, integrējot aprūpes darbā modernās tehnoloģijas. SIA "Mājas aprūpe" tas tiek īstenots tieši ar Video Vizītes pakalpojuma starpniecību. Tas ir jaunums sociālajā aprūpē, kas ar video zvana palīdzību, balstītu konferenču tehnoloģijās, ļauj redzēt un novērtēt klienta noskaņojumu, vizuālo izskatu, atpazīt akūtu veselības traucējumu izpausmes, kā arī veltīt nepastarpinātu uzmanību savam sarunu biedram un viņa vajadzībām.

"Gados veco cilvēku skaits pieaug, tāpat arī hronisko slimnieku un cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem skaits turpina un turpinās palielināties. Turpretim darba spēka trūkums sociālajā un veselības aprūpē paliek arvien aktuālāka problēma Latvijā. Labi attīstīta sociālā aprūpe un dažādi inovatīvi risinājumi ir veids, kā būt gataviem šiem izaicinājumiem," stāsta SIA "Mājas aprūpe" valdes locekle Ivanda Titova.

Kā darbojas Video Vizīte?
Pakalpojuma ietvararos seniori saņem īpaši pielāgotu planšeti, kas ieslēdzas / izslēdzas automātiski un nav nepieciešamas nekādas prasmes darbā ar tehnoloģijām.

Speciālists regulāri sazinās ar klientu, lai aprunātos, atgādinātu par medikamentu lietošanu, pārliecinātos par ikdienas režīma ievērošanu, novērtētu klienta pašsajūtu, izslēgtu akūtu veselības traucējumu iespējamību un nepieciešamības gadījumā piesaistītu citus palīdzības dienestus. Ieviešot Video Vizīti kā ikdienas sastāvdaļu, tās palīdz cilvēkam atkal atgriezties pie laika plānošanas un ir vesels notikums, ko katru dienu gaidīt un kam gatavoties.

Papildu iespējas
Pakalpojuma ietvaros arī tuvinieki (ar īpašu radinieka licenci) ar videozvana starpniecību var sazināties ar klientu no savas viedierīces (mobilā telefona, planšetes vai datora). Pēc vajadzības var tikt nodrošinātas arī dažādu speciālistu attālinātas konsultācijas (jurista, ārsta u.c.) un pat nodarbību vadīšana  vingrošana kopā ar fizioterapeitu vai runas uzlabošana logopēda uzraudzībā pēc pārciesta insulta. Tāpat pakalpojuma lietotājiem, izmantojot šīs īpaši pielāgotās planšetes, ir iespēja sazināties arī savā starpā.

Pašreizējā pieredze
Pakalpojumu klientiem jau nodrošinām vairāk nekā gadu. Esam sapratuši, ka šādā veidā iespējams strādāt arī ar klientiem, kuriem ir vāja demence. Bijušas vairākas situācijas, kad, pateicoties Video Vizītei, savlaicīgi novērstas nopietnas veselības problēmas. Piemēram, nekavējoties izsaucot ātro palīdzību vai sazinoties ar klienta ģimenes ārstu. Klienti, lai gan sākumā ir atturīgi un bieži pret Video Vizīti izturas skeptiski, pēc pāris vizītēm jau ir apraduši ar pakalpojuma norisi un tiešām gaida katru virtuālo tikšanos ar speciālistu.Mājaslapa: https://majasaprupe.lv/

Tālrunis: +371 25713555
E-pasts: info@majasaprupe.lv
Adrese: Raņķa dambis 31, Rīga

Sociālie mediji: 
https://www.facebook.com/majasaprupe
https://youtu.be/FQv5G64ZTE8

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

Atjaunojiet veselību pēc iespējas dabiskākā veidā

HEALICA ir veselības un ārstniecības centrs, kura galvenais uzdevums – atjaunot jūsu veselību pēc iespējas dabiskākā veidā, palīdzot organismam rast vajadzīgos resursus.

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Bailes un dzīve baiļu ēnā

Cilvēks baidoties neko nevar mainīt, bet nebaidoties var pasargāt savu ķermeni no saslimšanas. Dziedniece Sallija sniedz konsultācijas un pamāca, kā cilvēkam pašam sakārtot enerģiju.

Video

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

VM: Kā palīdzēt sev mazināt nomāktību, trauksmi vai paniku? (VIDEO)

Ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dažādām ar psihisko veselību saistībām tēmām. Nomāktība, trauksme un panikas lēkmes ir vieni no biežāk piedzīvotajiem psihiskās veselības sarežģījumiem, kas var būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un savstarpējās attiecības, kā arī negatīvi ietekmēt spēju strādāt un mācīties.

Produktu testi

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Testa rezultāti: HealthAid Livercare® – organisma attīrīšanai un detoksikācijai

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinatāju organisma attīrīšanai un detoksikācijai HealthAid Livercare®.

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

PLANTAGO BALSAM elpceļu veselībai un imūnsistēmai  

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar zīmolu Dr. Pakalns SELECT piedāvā testēt produktu elpceļu veselībai un imūnsistēmai.

"Sedanorm" – dzīve ir skaista!

"Sedanorm" – dzīve ir skaista!

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Lotos Pharma" piedāvā testēt uztura bagātinātāju "Sedanorm" - normālas nervu sistēmas un smadzeņu darbības uzturēšanai.

Uzņēmējs runā

Veģetatīvā distonija nav vienkārši atruna! Tā ir īsta un ar to ir jācīnās!

ad_smart

Veģetatīvā distonija ir somatisko simptomu traucējumi, kam raksturīgi fiziski simptomi, kas nav izskaidrojumami ar fiziskiem vai garīgiem traucējumiem. Citiem vārdiem sakot – simptomi, kuru cēloņi nav nosakāmi vai ir ļoti grūti nosakāmi. Tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka simpotomi nav īsti. Tie ir īsti un nav izdomāti.