medicine.lv skaitļos

Lietotāji online266
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Veselības ministrija: Sperts solis veselības aprūpes pieejamības virzienā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veselības ministrija: Sperts solis veselības aprūpes pieejamības virzienā

Veselības aprūpes sistēmai nākamā gada budžeta projektā paredzētais papildu finansējumus ir solis veselības aprūpes sistēmas pieejamības virzienā, kas ļaus papildu finansējumu novirzīt ārstniecībai - onkoloģijai, psihiskajai veselībai, paliatīvai aprūpei, reto slimību ārstēšanai, kā arī uzsākt un turpināt nozīmīgas nozares reformas - mediķu atalgojumā, slimnīcu tīklā, digitālajā veselībā u.c.

"Nākamajā gadā veselības aprūpes finansēšanā mēs speram krietnu soli  pretī tam mērķim, kuru mums būtu jāsasniedz gan finansējuma apjomā, gan sasniegtajos rezultātos - veselīgi nodzīvotos mūža gados, pasargātās dzīvībās un novērstās priekšlaicīgās  nāvēs. Vienlaikus Latvijas veselības aprūpe joprojām ir viena no vispieticīgāk finansētajām Eiropā un arī turpmākajos gados ieguldījumi nozarē būs jāturpina,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Nākamā gada veselības nozares budžeta palielinājums būs sabalansēts – ap 60% atvēlēti ārstniecībai un zālēm, tādējādi sniedzot ieguvumu ikvienam pacientam, ap 40% - ārstniecības personu atalgojumam.

No papildu piešķirtā finansējuma 30 miljoni eiro būs pieejami uzlabojumu veikšanai onkoloģisko slimību ārstēšanā. 5 miljoni eiro būs pieejami pasākumu īstenošanai psihiskās veselības jomā, savukārt 4,5 miljoni eiro – paliatīvās aprūpes aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai. Vēl 5,3 miljoni būs pieejami lielāka valsts apmaksātā pakalpojumu klāsta nodrošināšanai, tostarp nodrošinot ārstēšanu arī personām ar retajām slimībām.

Būtiski uzlabojumi gaidāmi arī personām ar noteiktu 2.invaliditātes grupu, kuriem no 2022. gada 1. janvāra tiks segtas pacienta iemaksas par valsts apmaksāto ārstēšanos. Šī mērķa nodrošināšanai piešķirts 8,1 miljons eiro. Savukārt 1,8 miljoni eiro tiks novirzīti, lai iedzīvotājiem nodrošinātu plašāku vakcinācijas pieejamību pret gripu.

No papildu piešķirtā finansējuma 43 miljoni eiro paredzēti cilvēkresursiem, ļaujot turpināt pēdejos gados īstenoto atalgojuma palielinājumu. Tostarp finansējums atvēlēts jaunajiem speciālistiem: rezidentu apmācībām - papildu vairāk nekā 266 tūkstoši eiro (šis finansējums turpinās pieaugt arī 2023. un 2024. gadā); darba samaksai maksas rezidentiem - 5,6 miljoni eiro; māsas profesijas mūsdienīgai attīstībai – 3,1 miljons eiro.

Likumprojekts par valsts budžetu 2022.gadam vēl jāapstiprina Saeimā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".