medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
Vai siltumterapija mājas apstākļos ir iespējama? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Vai siltumterapija mājas apstākļos ir iespējama?

Siltumterapija labvēlīgi iedarbojas uz ķermeņa atveseļošanās procesiem  siltuma ietekmē paplašinās asinsvadi, kā rezultātā uzlabojas asinsrite un vielmaiņa audos, kas sekmē to ātrāku atjaunošanos un dzīšanu. Ar siltumterapijas palīdzību var mazināt muskuļu spazmas un saspringumu, uzlabot audu elastību, mazināt sāpes un stīvumu, kā arī uzlabot kustību amplitūdu. 

Siltumterapijas īpašības apvienojumā ar fizioterapiju un medikamentiem ir lietojamas vairāku atveseļošanās procesu veicināšanā:

  • pēc traumu, balsta, kustību sistēmas iekaisumiem;
  • saspringtu muskuļu atslābināšanai;
  • pēc dziļo elpceļu iekaisumiem, veicinot krēpu veidošanos un elpceļu attīrīšanos;
  • atvieglojot simptomus un uzlabojot dzīves kvalitāti pacientiem ar hroniskām locītavu saslimšanām;
  • sildot pēdas, saaukstēšanās simptomu mazināšanai.

Svarīgi! Siltumterapija NAV paredzētas akūtu traumu un iekaisumu ārstēšanai.

Apimi ir vietējais zīmols, ko radījušas māsas Madara un Ieva. Uzņēmumā tiek ražoti dabīgās kosmētikas līdzekļi  veselību veicinoši produkti, kuru sastāvā ir bišu unikālie elementi: medus, vasks un propoliss. 


Māsas ir pārliecinātas, ka bišu produkti ir nenovērtējamas dabas supervielas, un vēlas, lai ikviens sajūt to labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu.

Šajā reizē iepazīstinām tevi ar Apimi aplikācijām, kuras lietojamas siltumterapijas veikšanai mājas apstākļos! Mūsu komandas izstrādātā propolisa attīrīšanas un iestrādnes tehnoloģija ir ļāvusi radīt propolisa un bišu vaska aplikācijas, kas ir daudzfunkcionālas, vairākkārt lietojamas, dažādiem vecumiem piemērots, drošs dabiskas izcelsmes līdzeklis.


Apimi sildošās aplikācijas sastāv no kokvilnas auduma, kas ir apstiprināts ar Oeko-Tex sertifikātu, un Piebalgā ievāktiem bišu produktiem  propolisa un bišu vaska , kas tiek iestrādāti starp šī auduma slāņiem.

Kāpēc siltumterapijā izmantot aplikācijas, kas veidotas no bišu produktiem? To lieliski pasaka bišu radīto produktu īpašības.


Dabiskais bišu vasks ir unikāls dabas produkts  to spēj izgatavot tikai bites! Tas rodas īpašos dziedzeros, kas atrodas uz bites vēdera. Bites vasku izgatavo no medus un ziedputekšņiem. Lai izgatavotu 400 g bišu vaska, nepieciešami 4 kg medus. Svaigs vasks ir balts, raksturīgo dzeltenīgo vai brūngano toni tas iegūst no ziedputekšņiem un propolisa.

Bišu vaskam, tāpat kā pārējiem bišu produktiem, ir labvēlīga ietekme uz ādas skaistumu un veselību. Tas veido dabisku aizsargkārtiņu, kas ļauj saglabāt ādas mitrumu. Bišu vaskam piemīt antibakteriālas, reģenerējošas un pretiekaisuma īpašības, kas spēj nomierināt, pabarot un mīkstināt ādu, kā arī bišu vasku var izmantot jutīgas ādas kopšanā. Bišu vasks satur A vitamīnu, kas darbojas kā antioksidants, pasargā ādu no apkārtējās vides ietekmes un veicina ādas atjaunošanās procesus. Kā arī tas ir aromātisks  bišu vaskam piemīt dabisks, saldens aromāts, kas atgādina vasaru, pļavas un ziedus.


Bites propolisu veido no koku un augu lapām, pumpuriem un augļu balzamiem, sveķiem, izsvīdumiem un izdalījumiem uz augu lapām un mizām, apstrādājot tos ar dziedzeru sekrētu un bagātinot ar fermentiem. Propoliss tiek dēvēts arī par bišu līmi, ar to tiek aizpildītas spraugas un nodrošināta sterila vide stropā tas spēj iznīcināt nevēlamos mikroorganismus. Tam ir vairāk nekā 300 ķīmisko savienojumu, augsts flavonoīdu, fenolu, esteru savienojumi, kas nodrošina specifiskās īpašības.

Propoliss ir viens no dabiskajiem antioksidantiem, kam piemīt spēcīgas antibakteriālas, pretvīrusu un imunitāti spēcinošas īpašības. Tas labvēlīgi ietekmē organisma aizsargspējas, palēnina novecošanās procesus, veicina iekaisumu un brūču dzīšanu. Kosmētiskajos līdzekļos propoliss palīdz uzlabot problemātiskas ādas stāvokli, veicina ādas reģenerācijas procesus, palielina tās aizsargspējas un palīdz ādu saglabāt jauneklīgu un veselīgu.

Aplikāciju lietošana
Bišu vaska un propolisa sildošo aplikāciju lietošana ir pavisam vienkārša un ērta. Tās ir izmantojamas vairākkārt, turklāt atkārtotas lietošanas laikā tās nesalīp, kā arī neatstāj uz ādas netīrumus vai vaska paliekas.

Lūk, 5 soļi to pareizas lietošanas procesā!


1. Sākotnēji, aplikācija ir jāuzsilda vaska aplikācijas silda līdz 40 °C, propolisa aplikācijas silda līdz 50 °C. Aplikācijas nedrīkst pārsildīt! 
Sildīšanai var izmantot apkures radiatorus, cepeškrāsni, fēnu, siltu katla vāku vai jebkuru citu siltu virsmu un siltuma ierīci. Cepeškrāsnī sildīšana aizņems apmēram 23min.

 


2. Pēc uzsildīšanas aplikāciju liek uz konkrētās ķermeņa daļas. Jāatceras, ka aplikācijai ir jābūt patīkami siltai, ne karstai!

 


3. Pēc uzlikšanas to pārklāj / apsedz  ar drēbi, lai ilgāk saglabātu siltumu. 


4. Aplikāciju uz ķermeņa tur 2030 minūtes, kamēr saglabājas sildošais efekts.

5. Pēc aplikācijas izmantošanas to ir ieteicams uzglabāt sākotnējā iepakojumā, vispirms atdzesējot. Aplikācijas neuzglabāt tiešā saules gaismā!


Ko par siltumprocedūru un Apimi aplikācijām saka

Fizioterapeits Edijs Krastiņš: “Fizioterapijā galvenokārt tiek izmantotas ozokerīta un parafīna siltuma aplikācijas, kuru lietošanai ir nepieciešams aprīkojums  speciālas vannītes, sildīšanas ierīces, kā arī pats aplikāciju lietošanas process nav no tiem vieglākajiem, līdz ar to bišu vaska, propolisa aplikāciju lietošana noteikti varētu būt alternatīva, ko pacientiem ērti izmantot mājas apstākļos. Siltuma aplikācijas paplašina asinsvadus, uzlabo asinsriti, vielmaiņas ātrumu, samazina nervu uzbudinājumu, līdz ar to var mazināt sāpes. Saspringtu muskuļu sāpju mazināšanai aplikāciju var izmantot kombinācijā ar stiepšanās vingrojumiem. Papildus aplikāciju kombinācijā ar masāžu varētu izmantot arī pēc operācijām, kad ir palikusi rēta  rētaudi ir neelastīgāki par muskuļaudiem, līdz ar to var traucēt normālai muskuļu darbībai un var būt par cēloni pat šķietami nesaistītām traumām vai sāpēm.”

Ģimenes ārste, apiterapeite Ilona Radziņa: “Lai veicinātu atklepošanos jeb krēpu veidošanos, tiek izmantoti daudz un dažādi bronhu sildīšanas veidi, piemēram, sinepju plāksteri, bankas, parafīna un ozokerīta aplikācijas. Līdz ar šādām metodēm ir labi redzēt piedāvājuma klāstā arī dabiska izstrādājuma aplikācijas no bišu produktiem. Tagad, ziemas periodā, propolisa aplikācija, pateicoties propolisa sniegtajām īpašībām, var tikt izmantota arī elpošanas atvieglošanai iesnu gadījumā, turot to atvērtu sev blakus, piemēram, uz spilvena nakts laikā. Tāpat pēc pastaigām svaigā gaisā pastāv iespēja, ka pēdas būs aukstas – lai nesaķertu iesnas, pēdas var izsildīt ar šo aplikāciju palīdzību. Jāatceras, ka siltumterapija tiek izmantota pie atveseļošanās fāzes vai pirms saslimšanas, ja, piemēram, ir jau radušās iesnas.”


Abu aplikāciju sniegtās propolisa un bišu vaska labās īpašības saglabājas vismaz līdz 20, vienas aplikācijas, lietošanas reizēm. Jāpiebilst, ka pēc katras sildīšanas reizes aplikāciju aromāts un sniegtās īpašības var mazināties, taču to siltumvadītspēja saglabājas visa produkta lietošanas derīguma termiņa laikā, kas siltumterapijas nolūkiem ļauj to izmantot vairāk par 20 reizēm.

Aplikāciju devums cilvēka veselības veicināšanai un uzlabošanai iezīmējas gan mūsu cieņā un mīlestībā pret dabu, gan rūpēs pret apkārt esošajiem, kā lieliem, tā maziem, apvienojot zināšanas, centību un roku darbu, lai sniegtu jums pašu labāko ik dienas.

apimi.lv

info@apimi.lv

Instagram.com: apimi.lv

Facebook.com: apimi.lv

 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.