medicine.lv skaitļos

Lietotāji online229
Aktīvie uzņēmumi12082
Nozares raksti1506
Ekspertu atbildes21477
Stradiņa slimnīcas Gastroenteroloģijas centrs šodien atzīmē 40. pastāvēšanas gadadienu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Stradiņa slimnīcas Gastroenteroloģijas centrs šodien atzīmē 40. pastāvēšanas gadadienu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas  Gastroenteroloģijas centrs (GEC) vēsturiski ir viens no vecākajiem specializētajiem medicīniskajiem centriem Latvijā. Tā izveidotājs un ilgstošs vadītājs bija prof. emeritus Nikolajs Skuja (1968-1995).

No 1995. gada GEC vada asoc.prof.Juris Pokrotnieks.  GEC veic plašu ārstniecisko darbu, t. sk., ārstējot un konsultējot smagākos gadījumus, gatavo speciālistus gastroenterologus, apmāca ārstus un studentus, veic pētniecisko un metodisko darbu. GEC joprojām strādā ar prof. emeritus N.Skujas ieviestām endoskopiju metodēm, taču klāt ir nākušas arī  modernas tehnoloģijas - tādas, kā kapsulas endoskopija, endoskops ar navigācijas iekārtu un citas, kas krietni vien atvieglo slimnieka situāciju izmeklēšanas un ārstēšanas laikā un  ir efektīvs ierocis ārstu rokās.

Gastroenteroloģija atrodas iekšķīgo slimību nozaru saskares punkta centrā. Jo, lai varētu sekmīgi ārstēt gastroenteroloģiskus pacientus, gastroenterologam jāorientējas ne tikai savā specialitātē, bet arī nefroloģijā, pulmonoloģijā, endokrinoloģijā, reimatoloģijā, hematoloģijā, onkoloģijā un citās medicīnas nozarēs. gremošanas slimību interdisciplinārajiem aspektiem. Kā uzsver prof. emeritus Nikolajs Skuja ," lai kļūtu par speciālistu, spilgtu personību gastroenteroloģijā, ārstam vajag apgūt pozitīvu, radošu domāšanas stilu. Vajag alkt pēc zināšanām, pēc jaunām metodēm un ārstēšanas paņēmieniem, nemitīgi smelt jaunu informāciju, jo īsts ārsts nevar veldzēt savu tieksmi pēc zināšanām un viņš vienmēr ir meklējumos".

Stradiņu Gastroneteroloģijas centra ārsti ir dažādu nozares sabiedrisko institūciju vadītāji un galvenie darbošanās un dažādu pasākumu, arī zinātniskās darbības  rosinātāji. Profesors Anatolijs Daņilāns vada Latvijas Gastroeneterologu  asociāciju, asoc.prof. Juris Pokritnieks un Dr.med. Aldis Puķītis ir Gastroenterologu atbalsta fonda, Gastrologu biedrības vadībā, GEC  ārsti aktīvi darbojas  Latvijas Gastrointestinālās Endoskopijas asociācijā, Latvijas Endoskopiju māsu asociācijas dibinātāja un ilggadēja vadītāja ir izcila Stradiņu slimnīcas māsa Valentīna Lapiņa un daudzi citi pazīstami ārsti un māsas, kas tāpat aktīvi darbojas vairākās profesionālajās starptautiskajās organizācijās un ir devuši savu ieguldījumi to darbībā.

Emeritētais prof.Nikolajs Skuja un citi ārsti, kas tagad ar lielu entuziasmu strādā GEC , ir daudzu publikāciju un   grāmatu,  zinātnisku rakstu krājumu un monogrāfiju autori praktiskajā gastroenteroloģijā un hepatoloģijā,  saskarnozarēs. Te tiek iecerētas un aizstāvētas medicīnas doktoru disertācijas, notiek mērķtiecīga un    ieinteresēta jaunās  gastroenterologu paaudzes apmācība. GEC ārsti ir Medicīnas augstskolu pasniedzēji.
Statistikas dati
Gremošanas  sistēmas slimības šobrīd ieņem 4.vietu – t.i. pacienti ar šīm diagnozēm sastāda 9,23 % no visiem, kas ārstējas stacionārā. 2007.gadā slimnieku skaits Gastroenterologijas centra nodaļās bija 4119, kas ir vairāk nekā iepriekšējā gadā. 20,4% no gremošans sistēmas saslimšanām – ir žults akmeņu slimnieki, tad duodena  čūlas slimnieki. Pacientu plūsmu, tai skaitā ambulatoro, vairo GEC veiktās endoskopiskās izmeklēšanas ( 2007.gadā -10 158) , tās ir gan ezofagogastroduodenoksopijas, gan kolonoskopijas , gan bronhoskopijas  un citas.

Šodien Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas  Gastroenteroloģijas centrs atzīmē savu 40. gadadienu. Pasākums notiks slimnīcas aktu zālē (15.korpuss) pl. 15.00. Žurnālisti laipni aicināti piedalīties sarīkojumaā.
Darba kārtībā ir runas ar vēsturisku ievirzi un stāstījumi par darbu šodien, un rīt:
1. Emerit. prof. Nikolajs Skuja,asoc. prof. Juris Pokrotnieks - Gastroenteroloģijas centram – 40
2. Prof. Anatolijs Danilāns - Gastroenteroloģija un centrs
3. Dr. Anita Grietēna, dr.Gunta Geldnere -Nodaļās
4. Dr. Gunārs Grīnbergs -
Endoskopijas
5. Prof. Gunta Ancāne,
dr. med. Juris Rubens -
Zinātne un dzīve
6. Doc. Zigurds Zariņš -
Dietoloģija
7.Apbalvojumi
Kavēšanās  atmiņās pie kafijas tases.


Apbalvoto personu saraksts

Goda raksti
 
1. Prof.emeritus Nikolajam Skujam par mūža ieguldījumu  Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā
2. ārstei  Guntai Geldnerei par ieguldījumu gastroenteroloģijas nozares attīstībā un ilggadēju izcilu darbu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

3. ārstei Anitai Grietēnai par ilggadēju  izcilu darbu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā
4. ārsteiVijai Voltnerei par ilggadēju izcilu darbu  Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

5. ārstam Normundam Skroderim par ilggadēju  izcilu darbu  Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

6. ārstam Gunāram Grīnbergam par ilggadēju  izcilu darbu  Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā
7. ārstei Aijai Liliānai Fabriciusai par ilggadēju izcilu darbu   Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā
8. māsaiValentīnai Lapiņai par ilggadēju izcilu darbu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un nozīmīgu sabiedrisko ieguldījumu   Endoskopiju māsu apvienībā 

9. māsai Aijai Rūtai Volframai  par ilggadēju  izcilu darbu  Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

Atzinības raksti:

10. ārstam Zigurdam Zariņam par ilggadēju darbu un nozīmīgu ieguldījumu  Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes ārstam

11. ārsteiLienai Kamarūtei par ilggadēju darbu un nozīmīgu ieguldījumuPaula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā
 
12. māsai saimniecei Inārai Gobaipar ilggadēju un pašaizliedzību darbu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

13.  māsai Jeļenai Serovai par ilggadēju darbu un nozīmīgu ieguldījumuPaula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

14. māsai Nataļjai Gurihinai par ilggadēju darbu un nozīmīgu ieguldījumu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

15.  māsai Anitai Stepkai par ilggadēju darbu un nozīmīgu ieguldījumu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

16. māsai Irēnai Moldānei  - Greiškānei par ilggadēju darbu un nozīmīgu ieguldījumu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

17. māsai Dainai Baltiņai par ilggadēju  darbu un nozīmīgu ieguldījumu Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Dziedinošs uzturs veselībai

Dziedinošs uzturs veselībai

Meklējot veselīga uztura vadlīnijas, cilvēks nereti jūtas pazudis informācijas pārbagātībā, jo ir tik daudz dažādu diētu un brīžam pilnīgi pretēju ieteikumu. Uztura speciāliste un uzturzinātniece Silvija Ābele iepazīstinās ar GAPS uztura terapiju!

Aktuālie piedāvājumi

Dievu garšviela: viss par safrāna labvēlīgajām īpašībām

Dievu garšviela: viss par safrāna labvēlīgajām īpašībām

Mūsdienās ne visi zina, ka safrāns var ne tikai uzlabot pazīstamu ēdienu garšu, bet arī palīdzēt cīņā pret vairākām slimībām gan kā pretiekaisuma līdzeklis, gan kā viela, kas uzlabo garīgās spējas, mieru, miegu un jaunību. 

Profesionālo apavu nozīme ikdienas darbā

Profesionālo apavu nozīme ikdienas darbā

Rūpes par kājām sākas tieši ar apavu izvēli, taču ne visi tam pievērš uzmanību. Pareizi un ērti profesionālie apavi ir veselu kāju garantija, ietekmē vispārējo fizisko stāvokli un samazina saistīto slimību attīstības risku. 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: FITODROGA 3 soļu programma gudrām rūpēm par ādas skaistumu pavasarī

Testa rezultāti: FITODROGA 3 soļu programma gudrām rūpēm par ādas skaistumu pavasarī

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Fitodroga" piedāvāja testēt FITODROGA DERMOCOSMETIC komplektu sejas ādas kopšanai.

100% alvejas gels un izsmidzināms nomierinošais losjons “Aloe First”

100% alvejas gels un izsmidzināms nomierinošais losjons “Aloe First”

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Alveja.lv piedāvā testet alvejas gelu pret ādas apdegumiem un nomierinošu alvejas losjonu ādas nomierināšanai un šūnu atjaunošanai pie dažādiem ādas bojājumiem.

MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļa matu augšanas veicināšanai

MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļa matu augšanas veicināšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļu matu augšanas un ataugšanas stimulēšanai un sausas galvas ādas barošanai un mitrināšanai.

"Safrino" stresa mazināšanai un smadzeņu darbības veicināšanai

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvā testēt "Safrino", kurā apvienots patentēts Irānas safrāna ekstrakts un mioinozitols. Produkta iedarbība ir vērsta uz stresa mazināšanu, miera un nosvērtības sekmēšanu un smadzeņu darbības, fokusa un koncentrācijas spēju uzlabošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Imunosil Sambucus" imunitātes veicināšanai no "Lotos Pharma": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Bērniem trūkst tieši iegūtās imunitātes, kuru organisms attīsta dzīves laikā, tādēļ uzņēmība pret infekcijām ir augstāka. Mainoties gadalaikiem un laikapstākļiem, palielinās arī iespēja saslimt ar kādu no vīrusu infekcijām, ko visbiežāk saucam vienkārši par saaukstēšanos.

Mentālā veselība ar "Sedanorm" no SIA "Lotos Pharma": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mentālā veselība ar

Kā rūpēties par mentālo veselību? Lai mazinātu stresu, ievies savam organismam draudzīgu dienas kārtību – plāno to, atrodi balansu starp darbu un atpūtu, socializējies un regulāri tiecies ar draugiem, ja lasi ziņas, tad ierobežo tam veltīto laiku.