medicine.lv skaitļos

Lietotāji online233
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Sāpes sprandā: Kā atšķirt iemeslus un kā sev palīdzēt? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Sāpes sprandā: Kā atšķirt iemeslus un kā sev palīdzēt?

Visbiežāk pavasarī savilkta kakla un spranda gadījumā tiek vainots skarbais vējš, caurvējš, pirmo dārza darbu radīts problēmu kopums vai sēdošs un mazkustīgs dzīvesveids. Bet tie nav vienīgie iemesli. Sāpes kakla apvidū jūtamas arī, ja ir sākusies infekcija (meningisms), kuru neārstējot vai nepareizi ārstējot, var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās. Kā atšķirt sāpju iemeslus un kā sev iespējami labāk palīdzēt, stāsta Veselības centru apvienības neiroloģe Dace Bērziņa un “Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs.

Novērojums: 4 biežākie sāpju iemesli

Tos, kuri sūdzas par savilkta kakla un spranda sāpēm un stīvumu, nosacīti var iedalīt četrās lielās grupās, savos novērojumos aptiekā, apkalpojot klientus, dalās farmaceits. 

 • Tie, kuriem diskomfortu kakla rajonā rada mazkustīgs dzīvesveids. Šiem cilvēkiem visbiežāk ir sēdošs darbs pie datora vai auto stūres. Ilgstoši sēžot un ikdienā neveicot speciālus vingrinājumus kakla zonai, spranda daļa ir saraukta un drīz vien kļūst stīva un savilkta.
 • Otra ir tie, kuri jutīgi reaģē uz vēju, caurvēju vai kondicionieriem. Ja kakla zona netiek pietiekami pasargāta ar apģērbu, tad caurvējš vai kondicionēšanas sistēma var veicināt iekaisuma veidošanos.
 • Trešie par problēmām kakla zonā sūdzas pēc izmaiņām nakts miega paradumos. Viņi mainījuši spilvenu vai gultas matraci. Iespējams, nesen bijuši ceļojumā, bet viesnīcā nav bijusi tik ērta un ergonomiska gulēšana kā mājās.
 • Ceturtā grupa ir tie, kuriem, dabiski novecojot, parādās problēmas ar mugurkaulu un asinsvadiem, kā rezultātā parādās arī sāpes kaklā un spranda daļā.

Būtiski – atšķirt infekcijas izraisīto diskomfortu

Mocīties ar sāpēm kakla un spranda apvidū nav labi ne tad, ja tās izraisījis kāds ārējs faktors, ne tad – ja infekcija. Bet ļoti svarīgi ir savlaicīgi atklāt infekciju un ātri sākt to ārstēt, lai ielaistas infekcijas gadījumā nevajadzētu ciest vēl vairāk.

Ja kakls un sprands ir savilkts infekcijas dēļ, tad ir jūtamas sāpes, pietūkums, apsārtums, ir palielināta temperatūra un kustību ierobežojums infekcijas vietā. Šādi organisms pats cenšas infekciju apstādināt. “Parasti sprands sāp nopietnas infekcijas gadījumā. To dēvē par meningismu, kuram arī ir raksturīgas iepriekšminētās izpausmes visā ķermenī, tostarp arī muguras un galvas smadzeņu apvalkos. Ja infekcijas dēļ ir spranda stīvums, tad vajadzētu iespējami drīz iet pie ārsta, lai uzsāktu terapiju,” stingri iesaka neiroloģe. Reizēm infekcija ir kakla iekšpusē. Tad sāpes jūtamas vispirms rīklē, bet, palielinoties limfmezgliem, sāpes var parādīties arī sprandā. Šajā situācijā noteikti ieteicams konsultēties pie ārsta.

Kā gan pašam atšķirt, kad kakls ir savilkts kādu ārēju faktoru dēļ, bet kad – aizsākusies infekcija? “Infekcijas gadījumā ir palielināta temperatūra, arī asins analīzēs redzama iekaisumam raksturīga aina. Ja sprands sāp bez infekcijas, sāpju sākumu ļoti bieži var savienot ar iepriekš fiksētiem vai nepamanītiem ārējiem apstākļiem – spilvens nav bijis ērts, pabūts caurvējā vai pie loga ar vēja plūsmu gar plecu. Parasti šajos gadījumos kustību ierobežojums sprandā uz vienu pusi ir vairāk izteikts nekā uz otru. Ja ir meningisms, tad kustību ierobežojumi uz abām pusēm ir simetriski,” skaidro neiroloģe.

Katrai situācijai sava ārstēšana

Meklējot risinājumu savam savilktajam kaklam un sprandam, nevajag kautrēties un aptiekā padalīties ar savu stāstu, kā sāpes aizsākušās. “Ja iemesls diskomfortam sprandā un kakla rajonā ir sēdošs dzīvesveids, iespējams, labākās zāles būs masāža vai fizioterapeita ieteikti vingrojumi, kurus pēc tam atkārtot regulāri arī mājās. Vispirms ieteiktu iztikt bez farmakoloģijas preparātiem. Bez masāžas un speciālajiem vingrojumiem var izmēģināt arī speciālo ap kaklu apliekamo apkakli vai piepūšamo ceļošanas spilvenu. Teipus. Tie palīdz kakla muskuļiem atslābt, un ir iespējams, ka ar to būs pietiekami, lai diskomforts izzustu. Ja nē, tad jāmeklē citas metodes,” iesaka farmaceits. Piemēram, ja savilktu sprandu un kaklu pavada spazmveida sāpes, kuras ik pa laikam jūtamas arī citviet ķermenī, tā varētu būt pazīme, kas liecina – organismam trūkst magnija. Tad pretsāpju medikamentiem papildus aptiekā ieteiks lietot magniju.

Akūtu sāpju gadījumos farmaceits ieteiks pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļus, kas dzerami kā tabletes. To sastāvā būs kāda no šīm aktīvajām vielām: ibuprofēns, diklofenaks (recepšu medikaments), naproksens, deksketoprofēns. Te gan svarīgi katram pašam izvērtēt – cik sāpes ir tiešām lielas un neizturamas, jo visiem pretsāpju un pretiekaisuma preparātiem ir vienojošas blakuspazīmes – tās var izraisīt kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus.

Sildošo ziedi vai parasto?

Pret savilktu sprandu un kaklu var palīdzēt arī lokāli ādai uzklājami līdzekļi. “Ja sāpes kaklā ir infekcijas izraisītas, tad piemērotāki būs līdzekļi, kuru sastāvā ir aktīvā viela diklofenaks. Diklofenaks uzkrājas ādā, kas darbojas kā rezervuārs, no kura zāles ilgstoši nokļūst dziļāk esošajos iekaisušajos audos. Otrs variants ir izvēlēties diklofenāta plāksterus, kurus uzlīmē uz sāpošās zonas. Ja gēlu vajadzēs uzziest uz sāpošās vietas reizi četrās, piecās stundās, tad plākstera iedarbība ir uz visu dienu. Tas pakāpeniski izdala savu aktīvo vielu un cilvēks visas dienas garumā saņem ārstēšanu,” skaidro farmaceits. Viņš arī uzsver – ja cilvēks izvēlas gēlu vai plāksteri, kura sastāvā ir šī aktīvā viela, to lietojot, nevajadzētu uzturēties saulē. Saules stari ir kā katalizators, kurš var izraisīt alerģiskas reakcijas, piemēram, izteiktu eritēmu vai ādas niezi.

Ja sprands un kakls ir savilkts ārēju faktoru dēļ, tad var lietot sildošas ziedes. Piemēram, tādas, kuru sastāvā ir eikalipts, kampareļļa, arnika, bišu inde. Šīs aktīvās vielas uzlabo ādas mikrocirkulāciju un sāpes drīz vien mazinās un pāriet. “Ar sildošajām ziedēm jābūt uzmanīgiem. Ja tās tiks lietotas infekcijas izraisītu sāpju mazināšanai, raisīsies pretējs efekts. Sildošās vielas, aktivizējot asinsriti, aktivizēs iekaisumu, un tas nevis samazināsies, bet palielināsies. Tādēļ, pirms izvēlēties sev piemērotāko ārstēšanās metodi, vajag maksimāli precīzi farmaceitam izskaidrot savas sajūtas savilktajā sprandā un plecā, kā arī dalīties ar saviem novērojumiem, kad sāpes parādījušās,” vēlreiz uzsver farmaceits.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas":

Uzņēmumi nozarē "Medikamentu tirdzniecība, aptiekas"

Calciver, kaulu veselībai un imunitātei.

Calciver, kaulu veselībai un imunitātei.

CALCIVER ir inovatīvs amorfā kalcija sāļu preparāts ar zinātniski pierādītu efektivitāti. Produkts tiek ražots Latvijā. Šī uztura bagātinātāja izstrādei zinātnieki veltījuši vairākus gadus. Projekta mērķis bija radīt kalcija preparātu ar augstu biopieejamību. Fakts, ka Calciver sastāvā ir vesela virkne kalcija savienojumu, pietuvina to dabas produktiem. - Calciver sastāvā esošo kalcija sāļu kombinācija (kalcija karbonāts, kalcija citrāts u.c. sāļi) veicina šī preparāta asimiliāciju organismā. Papildus pievienots Magnijs - Saldo garšu nodrošina auga stēvijas ekstrakts, kurš “nesatur kalorijas”. - Produktam ir kalcija preparātiem neierasta, inovatīva forma – tā ir krēmveida pasta, kuru var iejaukt pārtikā (jogurtā, kefīrā, putrā), tādā veidā samazinot kalcija toksicitāti. - Calciver preparāti nesatur konservantus. - Ir draudzīgi vegāniem, diabēta un celiakijas slimniekiem, cilvēkiem ar piena laktozes un olbaltuma nepanesamību. Profesionāla kosmētika bez parabēniem, krēmi ar peptīdiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Calciver, kaulu veselībai un imunitātei.

Calciver, kaulu veselībai un imunitātei.

Kontakti

 1. +371 22033482
 2. http://www.calciver.lv
 3. info@calciverstore.lv
 4. 058415

Juridiskie dati

 1. 40103394223
 2. LV40103394223
 3. 17.03.2011
 4. Rīga, Ventspils iela 50, LV-1002
 5. 2021

Saistītie uzņēmumi, veikali, filiāles

 1. Lauku 8, Salaspils, Salaspils n., LV-2121
  26458354

 2. Ulbrokas 23, Rīga, LV-1021
  67718700

Apraksts

CALCIVER ir inovatīvs amorfā kalcija sāļu preparāts ar zinātniski pierādītu efektivitāti. Produkts tiek ražots Latvijā. Šī uztura bagātinātāja izstrādei zinātnieki veltījuši vairākus gadus. Projekta mērķis bija radīt kalcija preparātu ar augstu biopieejamību. Fakts, ka Calciver sastāvā ir vesela virkne kalcija savienojumu, pietuvina to dabas produktiem. - Calciver sastāvā esošo kalcija sāļu kombinācija (kalcija karbonāts, kalcija citrāts u.c. sāļi) veicina šī preparāta asimiliāciju organismā. Papildus pievienots Magnijs - Saldo garšu nodrošina auga stēvijas ekstrakts, kurš “nesatur kalorijas”. - Produktam ir kalcija preparātiem neierasta, inovatīva forma – tā ir krēmveida pasta, kuru var iejaukt pārtikā (jogurtā, kefīrā, putrā), tādā veidā samazinot kalcija toksicitāti. - Calciver preparāti nesatur konservantus. - Ir draudzīgi vegāniem, diabēta un celiakijas slimniekiem, cilvēkiem ar piena laktozes un olbaltuma nepanesamību. Profesionāla kosmētika bez parabēniem, krēmi ar peptīdiem.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Labs kalcijs, Osteoporoze, Osteopātija, Traumas.

Kalcijs. Kalcijs bērniem. Osteoporoze, Kaulu un locītavu slimības.Traumas, lūzumi. Imunitātei. Matiem, nagiem, ādai, osteopēnija. Kolagēns. Kaulu veselībai, Dezinfekcijas līdzekļi. Profesionāla kosmētika bez parabēniem. Krēmi ar peptīdiem.


Vairāk

Foto 16

Calciver
Kalcijs bērniem.
CALCIVER
CALCIVER
CALCIVER
CALCIVER
CALCIVER
CALCIVER
CALCIVER
CALCIVER
Piena pilieni.
Piens, siers.
Kalcija produkti.

Mājas lapa internetā

Video