medicine.lv skaitļos

Lietotāji online43
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems” pēc korpusa rekonstrukcijas atvērs jaunu nodaļu personām ar demenci : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems” pēc korpusa rekonstrukcijas atvērs jaunu nodaļu personām ar demenci

Otrdien, 10. maijā, Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems” pēc remonta atklātas jaunas telpas, kur, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un universālā dizaina elementus, atradīsies ģimeniska tipa īpašās uzraudzības nodaļa personām ar demenci. 

Jaunajā nodaļā izveidoti kritienu sensori, personāla izsaukuma pogas, smart TV, tāpat, tiek domāts par klientu drošību un kognitīvo spēju saglabāšanu.  Jaunizveidotajā nodaļā izmantoti labās prakses piemēri no aprūpes institūcijām Eiropā un ASV, kā arī daudz tiek domāts par šīs nodaļas saturisko pusi un aprūpes darbinieku kvalifikācijas celšanu.

Remonta laikā mainīta laika gaitā nolietojusies elektroinstalācija, apkures sistēma un kanalizācijas caurules, izvietotas jaunas mēbeles, iekārtas un mīkstais inventārs, izveidots interjera dizains. Kopā nodaļas izveidošanai tika izlietoti aptuveni 370 000 eiro.

“Mūsu mērķis ir uzlabot aprūpes sistēmu pašvaldības sociālās aprūpes iestādēs, tās padarot par mūsdienīgiem centriem, kuros seniori patiešām cienīgi un aprūpēti var pavadīt savas vecumdienas. Pārmaiņas, kuras piedzīvos Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems” rekonstruētā korpusa iemītnieki, ir ievērības cienīgs solis tuvāk Rīgai, kurā ikviena sociālā grupa saņem iespējami labāko pakalpojumu. Šīs ir lielākās investīcijas, kas veiktas sociālās aprūpes centru infrastruktūrā pēdējo gadu laikā,” uzsver Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Atbilstoši centra vīzijai “Mājīgākais un modernākais aprūpes centrs Rīgā ar apmierinātiem klientiem un gandarītiem darbiniekiem”, pēdējos gados daudz tiek domāts un darīts, lai uzlabotu mikroklimatu un darbinieku darba apstākļus. Ar IT tehnoloģijām pilnveidota sazināšanās ar klientu piederīgajiem, darbiniekiem un savstarpējā komunikācija. Pēc remontdarbu veikšanas, klientiem tiek uzlaboti arī  dzīves apstākļi, uzstādot jaunas mēbeles un iepērkot tehniskos palīglīdzekļus (t.sk. funkcionālās gultas, pacēlājus, dušas krēslus u.c. aprīkojumu). Tāpat, ņemot vērā klientu individuālos funkcionālos izvērtējumus un pašaprūpes spējas, tiek uzstādīti sensoru vadāmi ūdenskrāni, gaisa kvalitātes mērītāji, gaisa apmaiņas sistēmas, apgaismojuma vadība.

Lai nodrošinātu Rīgas pašvaldības senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti pienācīgus dzīves apstākļus un pakalpojumu kvalitāti arī aprūpes  institūcijās, tiks turpināts iesāktais, arī turpmāk veicot remontdarbus ar kompleksu pieeju.

Rīgas pašvaldības trīs sociālās aprūpes centros pansionātos 2021.gadā tika īstenots Valsts aizdevuma programmas projekts “Pretkritienu sistēmas tehnoloģijas ieviešana sociālajos aprūpes centros un klientu mājās – viedā pacientu uzraudzības sistēma”. Projekta laikā tika uzstādīti 160 viedās klientu uzraudzības sistēmas sensori, lai nodrošinātu multiplu indikatoru uzraudzību un savlaicīgu aprūpes darbinieku reaģēšanu, kā arī samazinātu aprūpes darbinieku nevajadzīgu saskari ar klientiem, īpaši Covid-19 straujās izplatības gadījumos. Projekta kopējās izmaksas bija 348 000 eiro.

Rīgas sociālās aprūpes centrs “Mežciems” savu darbību sāka 1975. gadā. Tas atrodas Rīgas klusajā un zaļajā zonā – Mežciemā, Malienas ielā 3A.  Centrs nodrošina klientu diennakts sociālo aprūpi, sociālo rehabilitāciju un medicīnisko aprūpi, kā arī dzīvojamo platību, kas iekārtota atbilstoši klientu vajadzībām un funkcionālajam stāvoklim. Klienti tiek nodrošināti ar gadalaikam piemērotu apģērbu un apaviem. Klientiem tiek nodrošināta ēdināšana četras reizes dienā, nepieciešamības gadījumā – diētiskā ēdināšana. Centra klienti dzīvo 77 vienvietīgās un 58 divvietīgās istabās.

Foto: šeit

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.