medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12749
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
No 2. oktobra Rīgā jauniešiem bez maksas būs pieejams mentālās veselības pārbaudes punkts : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

No 2. oktobra Rīgā jauniešiem bez maksas būs pieejams mentālās veselības pārbaudes punkts

Lai pusaudži un jaunieši varētu parūpēties par savu mentālo veselību, "Galerija Centrs" sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru, sākot no 2. oktobra, nodrošinās bezmaksas mentālās veselības check-up (pārbaudes) punktu "Galerija Centrs" “Kiwie Space” telpā, trešajā stāvā.

Mentālās veselības check-up punkts ir paredzēts ikkatram pusaudzim un jaunietim vecumā no 12 – 25 gadiem, kurš vēlas uzzināt vairāk par savu mentālo veselību un veidiem, kā to uzlabot un uzturēt veselu. Check-up punktā jauniešiem būs iespēja veikt profilaktiskas mentālās veselības pārbaudes, brīvā gaisotnē aprunāties ar speciālistiem, kā arī izmēģināt virtuālās realitātes terapiju. Ja nepieciešams, jaunietim sniegs padomus un izstāstīs par citām atbalsta iespējām mentālās veselības uzlabošanai.

Tirdzniecības centra vadītāja Iveta Priedīte stāsta: ”vasaras sākumā t/c "Galerija Centrs" 3. stāvā atklājām Eiropā pirmo NFT izstāžu telpu. Šajā periodā  esam novērojuši, ka jauniešu interese par telpu un tajā apskatāmo "Kiwie" mākslu patiesi ir liela. Fakts, ka tirdznieības centrs ir populāra jauniešu tikšanās vieta, arī ir neapšaubāms. Tāpēc esam gandarīti uzsākt sadarbību ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru, kuras ietvaros “Kiwie Space” telpā esam ierīkojuši jauniešu mentālās veselības check-up punktu. Jaunieši ir mūsu nākotne, ir būtiski, ka mūsu nākamā paaudze ir pašpārliecināta, pašpietiekama un vesela gan fiziski, gan mentāli. Apzinoties mūsdienu trauksmaino vidi un ikdienas izaicinājums, esam priecīgi piedāvāt jauniešiem iespēju pārbaudīt savu mentālo veselību un vajadzības gadījumā rīkoties.”

“Pandēmijas ietekmē bērnu un jauniešu skaits, kuriem rodas kādas mentālās veselības grūtības, aizvien pieaug. Tāpēc ierastie palīdzības veidi vairs neder un visā pasaulē speciālisti aktīvi domā, kā veidot atbalstu jaunos, mūsdienīgos veidos. Esmu ļoti priecīgs, ka arī Latvijā varam piedāvāt vienu no pasaules mērogā jaunākajām tendencēm – pusaudžiem draudzīgu mentālās veselības check-up jeb pārbaudes punktu. Īpaši svarīgi, ka šie punkti atrodas jauniešu un ģimeņu iecienītās vietās, jo tas palīdz gan uzrunāt pašus jauniešus, gan arī parāda, ka mūsdienās parūpēties par savu mentālo veselību ir tikpat normāli kā iet uz trenažieru zāli vai iepirkšanās centru,” skaidro Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.

Plānots, ka sākumā mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies vienu reizi mēnesī, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus. Atkarībā no noslodzes un pieprasījuma, check-up punkta darbība var tikt pārplānota. Punktā darbosies mentālā check-up punkta vadītājs un pusaudžu psihoterapijas speciālists Nils Konstantinovs un citi mentālās veselības speciālisti.

Mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies sestdienās, sākot no 2. oktobra, no plkst. 14:00 līdz 19:00 "Galerija Centrs" 3. stāvā “Kiwie Space” telpā. Check-up punkta apmeklējums ir bez maksas un nebūs nepieciešams iepriekšējs pieraksts.

Par mentālo veselību ir nepieciešams rūpēties tāpat kā par fizisko. Pandēmijas laikā īpaši svarīgi tas kļuvis pusaudžiem un jauniešiem – aptuveni viens no trīs jauniešiem izjūt kādas mentālās veselības grūtības. Daudziem tas izpaužas kā pastāvīgs nogurums, depresivitāte, aizkaitinātība, konflikti ar vecākiem, nevēlēšanās neko darīt vai vēlme pazust ierīcēs un videospēlēs. Mentālās veselības check-up punkts ir mūsdienīgs, īpaši pusaudžiem un jauniešiem atbilstošs pakalpojums citā formātā, kas ļauj jaunietim uzzināt vairāk par savu mentālo veselību, apgūt jaunus veidus, kā to spēcināt un saņemt informāciju par palīdzības iespējām, ja tāda nepieciešama.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Unikālais "OGA7 Cosmetics" ķermeņa un roku krēms normālai un sausai ādai

Unikālais

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu "OGA7 Cosmetics" piedāvā testēt unikālu barojošo un mitrinošo ķermena un roku krēmu.

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā