medicine.lv skaitļos

Lietotāji online131
Aktīvie uzņēmumi12584
Nozares raksti4727
Ekspertu atbildes20646
Nepatīkamā sieviešu problēma – dzemdes polipi: Konsultē ārsts : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Nepatīkamā sieviešu problēma – dzemdes polipi: Konsultē ārsts

dzemdes_polipi_

Polips jeb dzemdes dobuma sienas izaugums ir bieži sastopama patoloģija sievietēm, kas, pretēji seniem aizspriedumiem, mūsdienās ir nesāpīgi un vizuālajā kontrolē ārstējama. "Par biedējošo dzemdes dobuma "tīrīšanu" sen jau laiks aizmirst," uzsver ginekologs Jurģis Vītols, klīnikas "JV Klīnika" ārsts.

Polipu rašanās iemesli nav skaidri zināmi, tās var būt gan hormonu disbalansa sekas, gan arī ģenētiskas izmaiņas, kā rezultātā kādā dzemdes iekšējā slāņa vietā parādās nekontrolēta augšana. "Daļai sieviešu mazāka izmēra polipi ar laiku var pazust. Tomēr, ja veidojums ir lielāks par vienu centimetru, tad iespēja, ka tas pazudīs bez ārstēšanas ir minimāla," uzsver ārsts.

Polipi reti izraisa sāpes, un pat ne visos gadījumos rada sūdzības. Ja veidojums ir vismaz vienu centimetru un lielāks, tad 90% gadījumos šīm sievietēm ir sūdzības, un biežākā – asiņošana. "Sievietēm, kuras ierodas ar sūdzībām par pastiprinātu asiņošanu, lielākā daļā gadījumu tiek konstatēts polips. Asiņošana parasti nav izteikti spēcīga, vairāk gan – dzīves kvalitāti traucējoša. Tā var būt gan pastiprināta asiņošana mēnešreižu laikā, vai arī smērējoši izdalījumi – pēkšņi, cikla vidū", stāsta ārsts.

Polipus diagnosticē sonogrāfiskā apskatē vai histeroskopijas laikā, kas mūsdienās jau ir apvienojama ar ārstēšanu. Dažāda izmēra polipus iespējams likvidēt pāris sekundēs – diagnostiskas histeroskopijas laikā.  Izmantojot modernās tehnoloģijas, netiek veikta dzemdes kakla dilatācija jeb paplašināšana, kas var radīt nevajadzīgu dzemdes kakla traumu. Tas ir būtiski jaunām, nedzemdējušām sievietēm.

"Procedūrā tiek izmantots speciāls histeroskopijas instruments ar samazinātu diametru, tādējādi neradot traumu dzemdes kaklam. Jaunais instruments ir īpašs ar to, ka ir mehānisks (netiek izmantota elektroenerģija), kas ļauj nogriezt polipu precīzi un ātri, nebojājot apkārtējos audus. Papildus tam šī metode ļauj piekļūt polipiem grūti sasniedzamās vietās, piemēram, pie olvadu atveres.  Lielai daļai dzemdējušu sieviešu šo procedūru iespējams veikt pat bez anestēzijas, bet nedzemdējošām varētu būt nepieciešama viegla anestēzija," stāsta ginekologs.

"Diemžēl joprojām Latvijā sievietes ar diagnozi dzemdes polips bieži tiek nosūtītas uz dzemdes abrāziju jeb, tautas valodā runājot, "tīrīšanu", kas ir mazefektīva un "akli" veikta, kā arī ar dobuma traumatizācijas risku", secina ārsts.

Lielākā daļa polipu ir veidoti no labdabīgām šūnām, tomēr aptuveni vienā no 20 gadījumiem, īpaši gados vecākām sievietēm, tajās var tikt atrastas ļaundabīgas izmaiņas. "Mūsu klīnikas rekomendācija ir polipus ņemt ārā tad, ja tie rada sūdzības vai arī ir lielāki par vienu centimetru, tāpat polipu izņemšana rekomendējama sievietēm, kurām ģimenes anemnēze norāda uz paaugstinātu vēža risku, sievietēm ar liekā svara vai vielmaiņas traucējumiem, sievietēm, kurām ir agrīni iesākušās mēnešreizes, vai kurām nav bijušas grūtniecības", stāsta speciālists.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Ārstu privātprakses, speciālisti":

Uzņēmumi nozarē "Ārstu privātprakses, speciālisti"

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU non-contact termometrs, kas funkciju ziņā palīdz noteikt temperatūru ātri, ērti, droši dažādās situācijās jau 1 sekundes laikā – nenotiek nekāda termometra saskare ar cilveku, objektu un virsmu, kam tiek noteikta temperatūra.

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Ekspress tests jūsu uzņēmuma personāla pārbaudei – 97% precizitāte!

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Pīlings-gēls SEA STARS CHOCKOLATE  – ādas atjaunošanai

Februārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "Anija" piedāvā testēt atjaunojošu šokolādes un hialuronskābes pīlingu sejas un ķermeņa ādai.

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvāja testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Uzņēmējs runā

Kur saņemt ginekologa palīdzību Covid-19 ārkārtas situācijā?

vija_plume

Arī ārkārtas situācijas apstākļos var gadīties vajadzība pēc ārsta padoma. Labā ziņa ir tā, ka mūsdienu tehnoloģijas šobrīd ļauj sniegt nepieciešamo ārsta atbalstu arī citādākā formātā, nekā līdz šim ierasts. Ginekoloģe Vija Plūme piedāvā iespēju saņemt ginekologa konsultācijas arī interneta vidē (online).

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Ievas Cīrules alergologa privātprakse

Ievas Cīrules alergologa privātprakse

Kontakti

  1. +371 29535077
  2. ieva.cirule@bkus.lv

Apraksts

Darba laiks: trešdienās un piektdienās - pēc pieraksta. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Alergologs
Bērnu alergologs, alerģisku slimību ārstēšana, konsultācijas,
izmeklēšana, diagnostika. Alerģija, alergoloģija, pulmonoloģija,
pulmonologs. Ambulatorā medicīniskā palīdzība. Alerģija bērnam,
konsultācijas alerģisko slimību ārstēšanā. Alergoloģe Ieva Cīrule.
Ārsts. Ārste. Privātprakse. Ārsta prakse. Alerģijas ārstēšana.
Dakteris. Labs alergologs. Alerģijas: putekļu ērcītes, ziedputekšņu.
Bērnu slimnīca, Astma. Polinoze. Atopiskais dermatīts. Nātrene.
Medikamentu alerģija. Alerģiskās iesnas. Diagnoze. Bērns klepo .
Vairāk

Saistītie resursi