Mīlēšanās dalībnieks – vīrietis

Mīlēšanās dalībnieks – vīrietis
Foto: Stock.XCHNG

Kādā dzīves periodā arī jauns, vesels un aktīvs vīrietis var sastapties ar situāciju, kad uzbudinājums ir, bet dzimumloceklis atsakās sadarboties. No Nacionālā veselības centra datiem izriet, ka 20% impotences gadījumu rada psiholoģiskie faktori.

Uzbudinājumam neseko erekcija
Ja dzimumnespēju rada psiholoģiskie cēloņi – stress, bailes, vainas apziņa, neveiksmes darbā, nogurums, neveiksmīgs pirmais dzimumakts, nepatika pret partneri, depresīvs noskaņojums, bailes no neveiksmēm gultā –, vīrietis uzbudinājumu parasti neizjūt un arī nespēj sievieti iekārot. Citādi, ja dzimumnespēju radījis fizisks cēlonis – trauma, dažādas slimības. Tad vīrietis, iespējams, uzbudinājumu jūt, taču erekcijas nav.

Seksuālo attiecību eksperts Arvīds Deģis mudina sievietes meklēt atbildi uz jautājumu – kas pāra savstarpējās attiecībās nav pietiekami labi? Vīrieša seksuālās disfunkcijas iemesli var būt sievietes valdonīgums, statuss, karjera vai nauda. Nekādā gadījumā nevajag vīrietim pārnest, jo tas var novest pie viņa noslēgšanās sevī un tālāka emocionāla atsaluma. Lai risinātu ar erekcijas traucējumiem saistītās problēmas, vīrieši visbiežāk ir gatavi izrunāties ar partneri. Protams, lielu kļūdu pieļaus sieviete, ja par šo situāciju izteiksies nievājoši vai izturēsies agresīvi. "Tas vīrieša problēmu tikai padziļinās, un viņš var sākt meklēt risinājumu ārpus mājas," uzskata ārsts. Latvijā veikts pētījums par paradumiem erekcijas traucējumu risināšanā, un tas diemžēl atklāj, ka aptuveni ceturtā daļa vīriešu atbalsta mīļākās meklēšanu šādā situācijā. Jāpiemin, ka sānsoļi ne vienmēr palīdzēs potences atjaunošanā, jo neuzticības dēļ radusies vainas apziņa erekcijas problēmas var pastiprināt. Kā vēl vienu iespēju vīrieši min izvairīšanos no tuvības jeb izlikšanos par beigtu. Daļa vīriešu par labākajām zālēm uzskata samierināšanos un – aizmiršanu par seksu. Šādu viedokli visbiežāk pauda kungi vecumā virs 60 gadiem.

Erekcija ir sievietes ziņā
Vīrieši bieži vien ir gatavi risināt problēmu, ja blakus ir mīloša un ieinteresēta partnere, kurai dzimumdzīve ir būtiska. Sieviete var atbalstīt un noskaņot uz intīmām attiecībām kaut vai tik vienkāršā, bet ļoti nozīmīgā veidā kā emocionālā fona radīšana. Arvīds Deģis skaidro, ka emocionālo fonu neradīs ne Kāmasutras pozu rokasgrāmatas un ne kārdinošas tikko iegādātās erotiskās veļas izrādīšana. Lai cik dīvaini šķistu, to radīs patiesa interese par vīrieša iekšējo pasauli, viņa dzīves uzlabošanas sapņiem, nosliecēm, erotiskām fantāzijām.

Uzmanība būtu jāpievērš mājoklim – iespēju robežās atdalot guļamistabu jeb mīlēšanās buduāru no pārējās dzīvojamās telpas un pilnīgi noteikti no tās izmetot ārā televizoru. Var palīdzēt relaksējošas vai pacilājošas mūzikas atskaņošana, tonizējošu un uzbudinošu smaržu izsmidzināšana un mobilo telefonu atslēgšana. Ārsts uzskata, ka pats galvenais – sieviete nedrīkst pārspriest viņas intīmās attiecības ar radiem vai draudzenēm, jo katrs gadījums ir individuāls un nav vienota padoma.

Ne tikai mīlestība iet caur vēderu
Libido paaugstināšanai var palīdzēt ar afrodīzijiem bagātu ēdienu baudīšana. Gatavojot kārtējo maltīti, ēdienkartē der iekļaut kaut ko no šiem pārtikas produktiem.
* Šokolāde. Tas ir brīnumlīdzeklis ar zinātnisku pamatojumu. Šokolāde satur teobromīnu, kas ir kofeīnam līdzīgs alkaloīds, un feniletilamīnu, ko uzskata par vielu, kura atbildīga par iemīlēšanos.
* Banāni. Satur bromelaīna fermentus, kas svarīgi libido paaugstināšanā un vīriešu impotences novēršanā.
* Avokado. Šos augļukokus acteki sauca par sēklinieku kokiem. Tie satur folijskābi, kas organismam dod enerģiju, B6 vitamīnu un kāliju, kas paaugstina libido.
* Selerija. Ļoti veselīgs dārzenis, satur arī androsteronu – hormonu, kas izdalās arī ar cilvēka sviedriem un uzbudina pretējo dzimumu.
* Vīģes. Satur daudz aminoskābju, pozitīvi ietekmē libido un uzlabo seksuālo izturību.
* Mandeles un citi rieksti. Būtisks taukskābju avots, paaugstina vīrišķo hormonu izdalīšanos.
* Olas. Lai gan nav pārāk juteklisks ēdiens, taču tajās ir daudz B5 un B6 vitamīna, kas novērš stresu un uzlabo hormonu balansu organismā. Daudzās kultūrās olas tiek uzskatītas par auglības simbolu.

Informācijas nesēja – sperma
Pēdējo gadu laikā ievērojami mazinājusies vīriešu auglība – samazinās ne tikai spermatozoīdu skaits, bet vērojamas arī citas spermas kvalitātes pārmaiņas. Piemēram, spermatozoīdi ir mazkustīgi un nevar aizkļūt līdz olšūnai; tiem ir nepareiza forma, tāpēc tie nevar izpiesties cauri olšūnas apvalkam.

Sperma ir vīrieša ķermeņa produkts, ko ietekmē trīs mēnešu laikā piedzīvotais, ieelpotais, apēstais un izdzertais, jo tas ir laika sprīdis, kurā izveidojas spermatozoīds. Šā laika ēdienkarte, dzīvesveids un uzņemtā alkohola daudzums iespaido spermatozoīdu kvalitāti. 90% spermas sastāvā ir auglīgs šķidrums, tai skaitā fruktoze, proteīns, dažādi minerāli nelielā daudzumā un barības vielas. Ejakulācijas laikā izdalītajā vielā ir tikai 1% spermatozoīdu, pārējais sastāv no vairākiem proteīniem, vitamīniem, cukura, sāls un ūdens. Tās ir vielas, kas aizsargā un baro spermu tās ceļojuma laikā. Arvīds Deģis skaidro, ka sperma atjaunina sievietes maksts mikrofloru un sniedz viņas organismam tonusu.

Ļoti intīmi. Būsim atklāti, daudzas sievietes uztrauc spermas smarža un garša. Spermas kvalitāti var noteikt arī mājas apstākļos. Ja vīrietis lieto pareizu uzturu, spermai ir patīkama salda riekstu un medus smarža un arī pēc garšas tā atgādina saldu medu. Spermas garša labāka ir vīriešiem, kuri nelieto alkoholu, nesmēķē, veģetāriešiem un tiem, kas uzturā lieto daudz šķidruma. Ievērojot pāris uztura un dzīvesveida norādījumu, var būtiski uzlabot ne tikai spermas garšu un smaržu, bet arī vīrieša veselību un enerģiskumu. Diētas pamatprincipi:
* atteikties no alkohola un nikotīna;
* dienā izdzert vismaz divus litrus ūdens;
* ēst daudz augļu. Spermu saldu padara āboli, bumbieri, ananasi, dzērvenes, melones un mango;
* ēst daudz dārzeņu. No kāpostu dzimtas dārzeņiem gan vēlams izvairīties, jo spermai specifisku garšu var dot, piemēram, ziedkāposti un brokoļi;
* atteikties no gaļas. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kas padara spermu sāļu. Ja bez gaļas nekādi nevar iztikt, labāk izvēlēties vistu vai tītaru;
* samazināt siera un citu sāļu piena produktu lietošanu uzturā;
* izvairīties no asām piedevām, piemēram, sīpoliem un ķiplokiem, jo tie būtiski maina garšu;
* izmantot spermu saldinošas garšvielas – kanēli, kardamonu, piparmētru, pētersīli un seleriju;
* izvairīties no ātrajām uzkodām, jo tās ir pārpilnas ar ķimikālijām un koservantiem, kas piesārņo ķermeni un spermu;
* nevalkāt apspīlētas apakšbikses un ilgstoši nesēdēt karstā vannā;
* ievērot mērenu fizisko slodzi, jo pārmērīga slodze, piemēram, ļoti garu distanču veikšana skriešus vai ar velosipēdu, spermas kvalitāti var pazemināt.

Vīrieša spermas kvalitāti ietekmē arī ikdienas stress. Stresa laikā virsnieres producē adrenalīnu, sagatavojot organismu cīņai vai bēgšanai. Šī organisma aizsargreakcija sākotnēji paredzēta, lai cilvēks varētu izvairīties no draudošajām briesmām. Briesmu gadījumā citas funkcijas tiek apslāpētas, un tieši tas notiek ar reproduktīvo sistēmu un apaugļošanas spēju. Tāpēc ļoti svarīgi ir iemācīties atslābināties.

Jāņem vērā, ka stipri smakojoša sperma var liecināt par infekciju. Ja tomēr, mainoties uzturam un dzīvesveidam, spermas garša un smarža nemainās, noteikti vajadzētu vērsties pie ārsta.

Tikai drosmīgajām!
Arvīds Deģis skaidro, ka "spermas izšļākšana sievietei mutē, uz sejas vai matos pieder pie seksuālām rotaļām, kas liek noticēt tam, ka sieviete ļaujas pilnīgi un līdz galam". Pēc dabas vīrieši ir orientēti uz rezultātu, arī seksā. Vai šis process tīri tehniski beidzas mutē, uz vēdera vai salvetē, nav svarīgi. Taču apziņa, ka tas darīts uz ķermeņa, var sniegt morālu gandarījumu. Vīrietis domā: sieviete man ļoti uzticas," skaidro A.Deģis

Tieši tāpat ir ar spermas rīšanu. Vai vajag norīt? Vai izspļaut? Brīdī, kad vīrietis ir sasniedzis kulmināciju, daudzas lietas uz pasaules kļūst mazsvarīgas, arī tas, kas notiek ar viņa sēklu. Protams, morāli vīrietis būs gandarītāks, ja sieviete spermu ar prieku norīs, nevis aiz riebuma savilks seju un ātrāk meklēs vietu, kur to izspļaut, uzskata Arvīds Deģis. Taču vīrietim būtu jāapzinās, ka, lietojot alkoholu, smēķējot un ēdot gaļu, neko baudāmu savai partnerei viņš piedāvāt nevar. Tāpēc tāds neparasts ieteikums – mest aizspriedumus pie malas un vīrietim pašam nogaršot savu spermu, lai zinātu, kā tā garšo, un vairāk iejustos sievietes ādā.

Autores piezīme: šis raksts nebija domāts, lai publiski apspriestu dažādu cilvēku fantāzijas vai rīcības, taču šādas situācijas notiek mūsu dzīvē. Un labāk par to runāt, nevis pārdzīvot, partneriem klusējot.

Foto: Stock.XCHNG

Raksts publicēts sadarbībā ar

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka smaids cilvēkam sākas no pēdām. Tā ir patiesība! Pieskaroties pēdām, notiek iedarbība uz refleksu zonām, kas ir saistītas ar noteiktiem iekšējiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, un, lutinot un masējot pēdas, mēs varam ietekmēt arī mūsu garīgo veselību. 

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Disinfeq komanda piedāvā modernus augstas kvalitātes sejas vairogus, drošības barjeras un jau drīzumā prezentēs īpašu jaunumu – bezkontakta dezinfekcijas stendu.  

Video

Produktu testi

VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

VENOLUX <b>– </b>uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar SIA SILVANOLS piedāvā testēt VENOLUX kapsulas un VENOLUX gelu - kāju vieglumam un labai vēnu veselībai ilgtermiņā.

Testa rezultāti: HealthAid® Evening Primrose Oil – naktssveces eļļa sievietes veselībai un skaistumam

Testa rezultāti: HealthAid® Evening Primrose Oil – naktssveces eļļa sievietes veselībai un skaistumam

 Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju – naktssveces eļļu HealthAid® Evening Primrose Oil 1300 mg.

Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Maijā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu "Solepharm Pharmaceuticals" piedāvā testēt uztura bagātinātāju – Soluro® DUO ar D-mannozi urīnceļu veselībai.

Uzņēmējs runā

Kā dažādi matraču veidi ietekmē bērna miegu

gultas_un_matra_i___erti.lv

Katram no mums periodiski ir jāizdara izvēle – kur pirkt matraci un kāds mums katram ir nepieciešams. Īpaši svarīga matrača izvēle ir bērniem, jo bērnu matracis ir vieta, kur mazi bērni pavada līdz 16 stundām dienā, kamēr vecāki bērni – līdz desmit stundām dienā.