medicine.lv skaitļos

Lietotāji online234
Aktīvie uzņēmumi12759
Nozares raksti1354
Ekspertu atbildes20962
Kas jāņem vērā, izvēloties cilmes šūnu banku?   : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kas jāņem vērā, izvēloties cilmes šūnu banku?  

Foto: Pexels.com
Foto: Foto: Pexels.com

Bankas pieredze un stabilitāte
Bankas pieredze un tās stabilitāte ir garants uzglabātā parauga drošībai. Ja naudas glabāšanai banku vēsture un darbības principi mērāmi simtos gadu, tad bioloģiskā materiāla uzglabāšana bankā ir ar dažu desmitu gadu pieredzi. Pasaulē ir dažādas cilmes šūnu banku darbības pozitīvas un negatīvas pieredzes, kas ilgstošā laikposmā ļauj spriest par drošības pasākumu ievērošanu. Svarīgi, lai banka tā vienkārši "nepazūd’’ pat pie tādiem apstākļiem, ja mainās atbildību sfēra uzņēmuma attīstības gaitā. 

Uzglabāto paraugu skaits un kapacitāte 
Cilmes šūnu bankas izveidošana, izaugsme, attīstība prasa lielas finanšu investīcijas, kas savukārt nozīmē finanšu struktūru uzticību uzņēmumam. Tas dod garantu klientam, ka materiāls ir drošībā 

Pārstāvniecību un laboratoriju skaits
Noteikti svarīgi ir izvēlēties uzņēmumu, kam ir savas laboratorijas. Tas nozīmē, ka šim uzņēmumam piemīt ekspertu zināšanas materiāla sagatavošanai klīniskai lietošanai, kā arī cieša sadarbība ar klīnikām. Šādai cilmes šūnu bankai nepieciešamības gadījumā būs vienkārša un ātra piekļuve jūsu paraugam, kā arī saīsināsies laiks, lai sagatavotu materiālu transplantācijai.

Akreditācija
Akreditācija ir kvalitātes procesa izsekojamība visā cilmes šūnu dzīves laikā, tādēļ vēl pirms izvēlēties, ar ko slēgt līgumu, vajadzētu iepazīties ar pakalpojuma sniedzēja uzticamību. Latvijā ārstniecības uzraudzību veic Zāļu valsts aģentūra, un reģistrā publiski iespējams noskaidrot, vai iestāde ir akreditēta darbam ar cilvēka audiem vai nē. Ja nākotnē būs vajadzība pēc cilmes šūnu lietošanas, tad klīnika, kurā to paredzēts darīt, neveiks procedūru ar materiālu, kas nav atbilstoši paņemts, uzglabāts un transportēts.

Cilmes šūnu bankas laboratorijas atrašanās vieta 
Parasti maksimālais pieļaujamais laiks, kādā paņemtajam materiālam jānonāk laboratorijā, ir 72 stundas. Tajā pašā laikā svarīgi to izdarīt pēc iespējas ātrāk. 

Cilmes šūnu bankas sadarbība ar klīnikām 
Lai nodrošinātu rezultatīvu un vairākkārtēju cilmes šūnu izmantošanas iespēju nākotnē, būtiski uzmanību pievērst tam, vai banka nodarbojas tikai ar materiāla uzglabāšanu, vai tā sadarbojas ar klīnikām, nodrošinot pacientiem reālu atbalstu brīdī, kad ārstēšana nepieciešama. Latvijā neveic transplantāciju ar jaundzimušā cilmes šūnu materiālu. Tātad jāpievērš sadarbībai Eiropas Savienības ietvaros, jo, visticamāk, ārstēšana tiks veikta ārpus Latvijas teritorijas.

Medicīniskas konsultācijas iespēja, slēdzot līgumu
Lai klientiem būtu iespēja pārliecināties par to, ka viņi tiešām pieņem apzinātu lēmumu, saglabājot cilmes šūnu materiālu, svarīgi, lai būtu pieejama kvalificēta medicīnas speciālista konsultācija un padoms.


Cilmes šūnu banka
Rīgā, Tērbatas ielā 4-1, LV-1050
Tel: 37126583773
www.nabassaite.lv
Facebook.com: nabassaite

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA „7 Day” piedāvāja testēt prettūskas gelu kājām, rokām un ķermenim (200 ml) – „Drainage Gel Body”.

"Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvā testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļa: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

TV raidījuma "Izstāsti Latvijai" komanda viesojās "Lāzermedicīnas klīnikā", lai aprunātos par delikātu tēmu - proktoloģija. Kas ir proktologs un kad pacientam ir jānāk uz vizīti?! Uz sarunu aicināts "Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļas vadītājs docents Aigars Martinsons.

"Fielmann" optika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann": laba redze - nevis greznība, bet nepieciešamība. Izvēloties ietvarus no bezmaksas ietvaru kolekcijas, maksāsiet tikai par lēcām un ietaupīto naudu varēsiet ieguldīt augstas kvalitātes briļļu lēcās. Pasūtot brilles, redzes pārbaude bez maksas.