medicine.lv skaitļos

Lietotāji online243
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Kā stiprināt veselību, dzerot tēju? Stāsta farmaceite : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā stiprināt veselību, dzerot tēju? Stāsta farmaceite

Vēl pirms īsa brīža cīnījāmies ar svelmi, un te pēkšņi brrr…, cik auksts! Ir īstais brīdis, lai par labāko draugu kļūtu kūpošas tējas krūze. Ja vēl iegūstam zināšanas, ka ar tēju varam palīdzēt stiprināt veselību, tad līdz ar sasildīšanās un garšas baudu saņemam arī apziņu, ka esam izdarījuši ko labu savam organismam! Ar kādiem būtiskiem ieguvumiem veselībai tēja ir saistīta, stāsta „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone.

Tēja ir viens no visbiežāk patērētajiem dzērieniem visā pasaulē. Tiek uzskatīts, ka tējas dzeršanai ir pozitīva ietekme uz veselību, jo tēja satur polifenolus, mikroelementus, kas dabiski atrodami augos, un flavonoīdus, dažādus savienojumus, kas dabiski atrodami augļos un dārzeņos un var palīdzēt mazināt stresu un iekaisumu.

Pētījumi no vietām, kur zaļā tēja ir populāra, piemēram, Ķīnā un Japānā, ir parādījuši tējas labvēlīgo ietekmi uz veselību. Taču par melnās tējas ietekmi uz veselību iepriekš šādi pētījumi bijuši reti un ir snieguši pretrunīgus rezultātus. Iespējams, ka tāpēc mums bieži vien ir sajūta, ka zaļā tēja ir veselīgāka. Tie, kam zaļā tēja garšo, tas nerada problēmas, taču citi tāpēc atsakās no tējas vispār. Tāpēc šoreiz vairāk uzmanības pievērsīsim melnajai tējai un pārlūkosim vērtīgo zāļu tējās.

Ko vēstī pētījumu dati?

Foto: Freepik.com/ pvproductions

“Tējas dzeršana tiek saistīta ar vairākiem ieguvumiem veselībai, taču lielākā daļa pētījumu par tējas ietekmi uz veselību ir veikti reģionos, kur lielākoties dzer zaļo tēju. Jaunākie pētījumi, kas veikti Lielbritānijā*, kur tieši melnās tējas dzeršanas tradīcija ir vēsturisks mantojums, atklāj, ka arī melnā tēja ir saistīta ar būtiskiem ieguvumiem veselībai,” stāsta farmaceite.

Šādi secinājumi izriet no pētījuma, kurā piedalījās gandrīz 500 000 cilvēku. Pētījuma dalībnieki izvēlēti no Apvienotās Karalistes Biobankas, kas ir apkopojusi datus par cilvēku uzvedību 20 gadu garumā. Šajā pētījumā tika iekļauti dalībnieki, kuri ziņoja, ka regulāri dzer melno tēju. Dati liecina, ka melnās tējas dzeršana var būt saistīta ar mēreni mazāku nāves risku. Un vismazākais risks bija tiem, kuri dzer divas vai vairāk tējas tases dienā.

Apskatot konkrētus riskus, dati liecina, ka tiem, kuri katru dienu dzēra vismaz divas tases tējas, bija mazāks visu iemeslu nāves risks. Tāpat tējas dzeršana saistīta ar zemāku nāves gadījumu skaitu sirds un asinsvadu slimību dēļ (koronārās sirds slimības un insults). Taču nav pārliecinoši skaidras tendences attiecībā uz nāves gadījumu samazināšanos no onkoloģiskām vai elpceļu slimībām.

Ietekme bija novērojama neatkarīgi no tā, vai tējai tika pievienots piens vai cukurs, tējas temperatūras vai kofeīna. Pētnieku komanda fiksēja un analizēja visus šos faktorus, kā arī citus, tostarp kafijas patēriņu un pētījuma dalībnieku veselības rādītājus, kā arī demogrāfiskos raksturlielumus.

Gandrīz 500 000 pētījuma dalībnieku bija vidēji 56,5 gadus veci. Apmēram 85% dalībnieku atzīmējuši, ka dzer tēju, no tiem 90% bija precizējuši, ka dzer melno tēju.

Pētnieki atzina, ka pētījumu ir ierobežojis atsevišķas informācijas trūkums, piemēram, tējas tases tilpums un tējas stiprums.

Neaizmirsīsim zāļu tējas!

Foto: Freepik.com/ 8photo

„Lai gan atklājumi par tējas sniegtajiem ieguvumiem rada sajūtu, ka, dzerot tēju, veicinām veselību, tomēr tie nenorāda, ka cilvēkiem vajadzētu sākt dzert tēju vai palielināt izdzertās tējas daudzumu tikai tādēļ, lai gūtu labumu," skaidro farmaceite. „Tēja labi iederas mūsu ikdienas rituālos, un tā jāuztver kā labs šķidruma uzņemšanas veids vai, lai cik tas neizklausītos paradoksāli – ēdiens, ja lietojam to ar pienu un cukuru.”

Tādēļ speciāliste aicina iegriezties aptiekā un iegādāties arī kādu gardu zāļu tēju, īpaši uzsverot, ka aptiekās nopērkamās ir audzētas, vāktas un fasētas atbilstoši prasībām, lai būtu drošas patērētājam. Atsaucoties uz leģendāro farmaceitu, bioloģijas zinātņu doktoru un "Dr. Pakalna" produktu līnijas tēvu Dailoni Pakalnu, farmaceite skaidro, ka zāļu tējas no fitoterapijas skatu punkta uzskatāmas par uzturproduktu, nevis ārstniecības līdzekli, tādēļ lietojamas ikdienā, izvēloties garšai tīkamāko, piemēram, aveņu tēju, kas ne tikai labi garšo, bet arī uzlabo vielmaiņu, samazina saaukstēšanās simptomus un veicina gremošanas orgānu darbību, vai melisas tēju ar maigu citrona aromātu un garšu, nomierinošu, pretsāpju, pretkrampju iedarbību. Atcerēsimies, ka piparmētru tējai piemīt ļoti plašs pielietojums, sākot no saaukstēšanās simptomu mazināšanas līdz pat sāpju mazināšanai, lietojot to kompreses veidā. Savukārt ehinācijas tēja ir bagāta ar dažādām minerālvielām un to var lietot imūnsistēmas stiprināšanai. Tāpat labi zināma ir raudenes tēja, kas spēj palīdzēt bezmiega un stresa gadījumā, bet mārsila lakstu tēju izmanto augšējo elpceļu saslimšanas gadījumos, jo tā veicina atkrēpošanos. Un kur tad vēl baldriāņu tēja, kas tik labi noder pirms naktsmiera, jo samazina uzbudināmību, veicina aizmigšanu!

Ne mazāk iemīļoti ir dažādi tēju maisījumi, kuros ir apkopotas saderīgas augu drogas. Piemēram, tēja nierēm, organisma attīrīšanai, sirds un asinsvadu sistēmai, aknām, tēju maisījums miegam, veselībai un imunitātei, plaušām un citi maisījumi.

Citkārt tējas var iedalīt arī pēc tā, kurš tās lietos. Ir iegādājamas tējas mazulīšiem, sievietēm, vīriešiem, sievietēm, kuras saskaras ar menopauzes simptomiem. Mazulīšiem paredzētās augu tējas visbiežāk sastopamas ir maisiņos un paredzētas miega uzlabošanai, saaukstēšanās gadījumos vai kuņģa zarnu trakta darbības uzlabošanai. Tēju maisījums sievietēm gatavots, lai uzlabotu ikmēneša ciklu, un tam piemīt sāpes mazinoša iedarbība. Arī  dažādas detoksikācijas un svaru mazinošas tējas lielāku popularitāti guvušas sieviešu vidū. Vīriešiem domātās tējas spēj mazināt priekšdziedzera iekaisumu un labvēlīgi ietekmē asinsvadu darbību.

Aptiekā iegādājamās tējas ir pieejamas gan fasētas maisiņos, kas satur noteiktu daudzumu augu drogas, vai beramā veidā. „Iegādājoties tējas beramā veidā, ir jāpievērš uzmanība norādēm uz iepakojuma, cik daudz drogas jāizmanto, lai pagatavotu vienu tasi tējas,” omulību tējas dzeršanai vēlot, saka farmaceite. 

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Fitoterapija":

Uzņēmumi nozarē "Fitoterapija"

I. Dinsbergas ārsta prakse, SIA, Ginekoloģijas un dzemdniecības prakse

I. Dinsbergas ārsta prakse, SIA, Ginekoloģijas un dzemdniecības prakse

Ginekoloģija un dzemdniecības prakse kopš 1996. gada. Ginekoloģe–endokrinoloģe, dzemdību speciāliste, ultrasonogrāfijas speciāliste. Dr. Inta Dinsberga – ārste-ginekoloģe ar vairāk nekā 25 gadu darba pieredzi. Konsultē par visdažādākajām ginekoloģiskajām saslimšanām, ģimenes plānošanu un kontracepcijas izvēli. Īpaši specializējusies ginekoloģiskajā endokrinoloģijā un neauglības ārstēšanā. Veic intīmās zonas atjaunošanas procedūras, izmantojot CO2 lāzeri un hialuronskābes pildvielas injekcijas.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

I. Dinsbergas ārsta prakse, SIA, Ginekoloģijas un dzemdniecības prakse

I. Dinsbergas ārsta prakse, SIA, Ginekoloģijas un dzemdniecības prakse

Kontakti

 1. +371 29148026
 2. info@intadinsberga.lv
 3. http://www.intadinsberga.lv

Darba laiks

 • P.900-1900
 • O.900-1900
 • T.900-1900
 • C.900-1900
 • P.900-1900
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 43603027286
 2. LV43603027286
 3. 20.06.2006
 4. Talsu šoseja 31 k-1 – 64, Jūrmala, LV-2016
 5. 2021
 6. 2

Apraksts

Ginekoloģija un dzemdniecības prakse kopš 1996. gada. Ginekoloģe–endokrinoloģe, dzemdību speciāliste, ultrasonogrāfijas speciāliste. Dr. Inta Dinsberga – ārste-ginekoloģe ar vairāk nekā 25 gadu darba pieredzi. Konsultē par visdažādākajām ginekoloģiskajām saslimšanām, ģimenes plānošanu un kontracepcijas izvēli. Īpaši specializējusies ginekoloģiskajā endokrinoloģijā un neauglības ārstēšanā. Veic intīmās zonas atjaunošanas procedūras, izmantojot CO2 lāzeri un hialuronskābes pildvielas injekcijas. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Ginekologs Rīgā, dzemdību speciāliste.

Daktere Dinsberga, ginekoloģe Dinsberga, Inta Dinsberga, dr. Dinsberga, dr. Dinsberga prakse, Ginekologs Rīgā, ginekologs Rīgas centrā, ginekologs - endokrinologs, dzemdību speciālists, ginekoloģija, sieviešu ārsts, ginekologa privātprakse, labs ginekologs, privātprakse ginekoloģijā, dzemdību speciāliste, www.intadinsberga.lv, ginekologa konsultācija, ginekoloģiskās konsultācijas, ginekoloģiskās manipulācijas, grūtniecības plānošana, grūtniecības konsultācija, grūtniecības novērošana, grūtnieču ultrasonogrāfija, grūtnieču aprūpe, estētiskā ginekoloģija, estētiskā medicīna, maksts atslābums, urīna nesaturēšana, slodzes urīna nesaturēšana, stresa urīna nesaturēšana, FemiLift procedūra, maksts atjaunošana, maksts atjaunošanas procedūras ar hialuronskābes pildvielu, filleri makstī, filleri intīmajā zonā, hialuronskābes pildvielas injekcijas, maksts injekcijas, NEAUVIA, NEAUVIA organic hialuronskābes injekcijas, g punkta jutīgums, g punkts, g punkta jutības uzlabošana, g zona, intīmās zonas atjaunošana, PRF, PRP, maksts atjaunošana ar PRF, PRF intīmajā zonā, kaunuma lūpu uzpildīšana, kaunuma lūpu apjoms, filleri lielajās kaunuma lūpās, filleri intīmajā zonā, filleri makstī, lubrikants, izdalījumi no maksts, maksts mikrofloras izmaiņas, maksts disbakterioze, disbakterioze, Kegela vingrojumi, kolagēns libido, dzimumhormoni, endokrīnā sistēma, pumpas, vielmaiņas traucējumi, ādas problēmas, hormonu svārstības, olnīcas, dzemde, menstruālais cikls, FSH, LH, progesterons, estrogēns, endometrijs, endometrija slānis, asiņošana, mēnešreizes, ovulācija, dzeltenais ķermenis, apaugļošanās, sievišķie hormoni, spermatozoīdi, androgēnie hormoni, androgēni, vīrišķie hormoni, testosterons, dehidroepiandrostenons, DHEA, dehidroepiandrostenona sulfāts, DHEAS, androstendions, nepareiza olnīcu darbība, kontracepcijas izvēle, hormonālās kontracepcijas konsultācijas, dzemdes spirāles ievadīšana, dzemdes spirāles ievietošana, dzemdes spirāles izņemšana, onkocitoloģiskā uztriepe, konsultācijas auglības jautājumos, konsultācijas neauglības jautājumos, neauglības ārstēšana, mākslīgā apaugļošana, auglības konsultācijas, neauglība, PMS, menopauze, premenopauze, perimenopauze, karstuma viļņi, mēnešreižu iztrūkums, osteoporoze, maksts sausums, maksts tvirtums, maksts noslīdēšana, maksts atslābums, kontracepcija premenopauzē, hormonālā spirāle, menopauzes hormonālā terapija, hormonu analīzes ginekoloģiskā ultrasonogrāfija, USG, STS, histoloģiskā izmeklēšana, Sonohisterosalpingogrāfija, dzemdes dobuma ultrasonogrāfija, dzemdes dobuma abrāzija.


Vairāk

Foto 5

Ginekologa privātprakse
Ginekoloģiskās operācijas un manipulācijas
Ginekologa konsultācijas
ginekoloģe Dinsberga
Konsultācijas auglības jautājumos

Mājas lapa internetā