medicine.lv skaitļos

Lietotāji online27
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Jaunos ārstu palīgus aicina strādāt NMPD un saņemt atbalstu no ES fondiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Jaunos ārstu palīgus aicina strādāt NMPD un saņemt atbalstu no ES fondiem

Lai piesaistītu darbiniekus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (turpmāk - NMPD) Rīgā un reģionos, tiek īstenoti vairāki pasākumi, tostarp ārstu palīgiem ir pieejams atbalsts no ES fondiem. Finanšu atbalsts no ES fondiem pieejams ārstniecības personām par to, ka speciālisti par savu darba vietu izvēlas iestādi, kas pacientiem nodrošina valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus. Jaunu darbinieku piesaiste NMPD ir ļoti aktuāla, tāpēc ārstu palīgus aicina pievienoties dienestam un izmantot ES fondu iespējas.

Jaunie speciālisti finansiāli tiek atbalstīti, Veselības ministrijai īstenojot divus Eiropas Sociālā fonda projektus – “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” un "Atbalsts ārstniecības personām darbam Rīgā un atveseļošanās pasākumi veselības nozarē".  Projektu ietvaros ārstniecības personām izmaksā vienreizēju naudas kompensāciju, savukārt atbalsta saņēmēji apņemas noteiktu laika posmu strādāt valsts sektorā. Tajā skaitā arī jaunie ārstu palīgi var saņemt naudas kompensāciju par darbu NMPD brigādē Rīgā vai ārpus Rīgas, kompensāciju par ģimenes locekļiem un uzturēšanās izdevumiem kā atbalstu darba gaitu uzsākšanai un ikdienas vajadzībām.

Vakanto ārstniecības personu amata vietu skaitam NMPD ir tendence pieaugt. Kā secina dienestā, šobrīd visvairāk nepieciešamas brigāžu otrās ārstniecības personas, īpaši Rīgā, kā arī tuvākajā laikā būs jānodrošina nepieciešamais darbinieku skaits un pēctecība ārkārtas zvanu centrā 113.  “Projektu iespējas līdz šim izmantojuši jau vairāk nekā 200 dienesta darbinieki – īpaši aktīvi piesakās jaunie kolēģi, kuri uzsākuši darbu dienestā. Iespēju pieteikties projektam piedāvājam arī medicīnas koledžu studentiem, kuri pie mums dienestā ierodas praksē. Šobrīd visvairāk mums nepieciešamas brigāžu otrās ārstniecības personas, jo īpaši Rīgā. Tāpēc tieši šeit ļoti gaidām jaunos kolēģus. Saredzam projekta pielietojumu un pienesumu arī turpmāk, jo īpaši tik svarīgā struktūrvienībā kā ārkārtas tālruņa 113 zvanu centrā – šādā veidā iespējams nodrošināt pēctecību un stiprināt arī jauno dispečeru maiņu,” uzsver NMPD direktore Liene Cipule

Ārstniecības personāla nodrošinājumā situācija būtiskāk atšķiras reģionos – Latgalē ir vismazākais vakanto amata vietu skaits, savukārt Rīgas reģionā ir vislielākais. NMPD atzinīgi vērtē šādu ES fondu kompensāciju iespējas un redz tam ieguvumus, jo tas mazina ārstniecības personu mainību, ļaujot piesaistīt darbiniekus ilgtermiņā. Dienestā vienlaikus atzīst, ka ļoti būtiski ir nodrošināt darba tirgū konkurētspējīgu atalgojumu.

Darbinieku piesaistei mērķētais ESF projekts “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” tiek īstenots jau kopš 2017. gada nogales. Pieteikumu pieņemšana no ārstniecības personām plānota līdz pieejamā finansējuma apguvei, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. jūlijam. Projekta kopējais attiecināmais finansējums ir 14 612 707 eiro.

Savukārt ESF projekts "Atbalsts ārstniecības personām darbam Rīgā un atveseļošanās pasākumi veselības nozarē" sākts pirms gada. Pieteikumu pieņemšana no ārstniecības personām turpināsies līdz pieejamā finansējuma apguvei, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 30. septembrim. Projekta kopējais attiecināmais finansējums ir  8 948 658 eiro. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Atbalsta apmērs un nosacījumi ārstu palīgiem par darba vietu NMPD Rīgā:  Kompensācijas ārstniecības personām Rīgā | talakizglitiba.lv

Atbalsta apmērs un nosacījumi ārstu palīgiem par darba vietu NMPD ārpus Rīgas: Kompensācijas ārstniecības personām par darbu reģionos | talakizglitiba.lv

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.