medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12557
Nozares raksti1406
Ekspertu atbildes21477
Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Laiki mainās, bet plastiskā ķirurģija un estētiskā medicīna vēl aizvien šķietami ir tabu tēmu sarakstā. Mīti un aizspriedumi par šo tēmu sakņojas vēsturiski jau pirms vairākiem gadu desmitiem, kad nozare nebija tik attīstījusies un sabiedrības priekšstats radās no atsevišķām slavenībām medijos ar uzkrītošiem un pārspīlētiem sevis uzlabojumiem. Joprojām daudziem, kuri nav interesējušies par tēmu, vēl aizvien šķiet, ka plastikas ķirurgi veido tikai nedabiska izmēra krūtis un pārspīlēta apjoma lūpas. Laiki, kad pacients atnāk ar kādas slavenības bildi, sakot "uztaisiet mani kā viņu" ir sen pagājuši. Taču kāda ir patiesība un mūsdienu realitāte? Ko pie plastikas ķirurga dara mūsu līdzcilvēki?

Augstu novērtētā un plaši pieprasītā Dr. Evija Rodke uzsver: "Labs ķirurga darbs ir neuzkrītošs!" Arī viņas izveidotajā klīnikā "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klīnikas klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es".

Kuras ir populārākās operācijas?
Latvijā, tāpat kā pārējā pasaulē, pieprasītākā plastiskā operācija ir krūšu palielināšana. Sievietes krūtis dažādos laikos un skaistuma izpratnēs ir vienmēr bijušas būtisks sievišķības apliecinājums. Tomēr ir gadījumi, piemēram, kad šis orgāns nav attīstījies un krūškurvis ir plakans (med. aplāzija). Šādos un citos gadījumos, kad klients vēlas palielināt vai uzlabot savu krūšu apjomus, tiek izmantoti attiecīga izmēra un veida implanti. Rezultātā klienti iegūst ne tikai uzlabotu krūšu formu, bet nereti atgūst arī savu sievišķīgo pašapziņu.


Tāpat šīs operācijas bieži izvēlas māmiņas, kurām pēc bērniņu krūtsbarošanas ir kļuvušas pavisam "plānas un tukšas" krūtis. Jebkurai sievietei, arī māmiņām, ir tiesības vēlēties atgūt iepriekšējo dekoltē izskatu vai pat uzlabot to. Krūšu pacelšanu var veikt gan apjomam, izmantojot implantus, gan bez tiem – izveidojot tvirtas krūtis tikai no saviem audiem. Būtiski, ka implanti netraucē tālākajā dzīvē – ar tiem var gan sportot, gan lidot, gan barot mazuli. Bet būt skaistam nozīmē būt arī veselam, tāpēc būtiska ir arī profilakse. Klīnikā tiek nodrošināti dažādi ultrasonogrāfijas jeb USG izmeklējumi, kas ir svarīgi gan gatavojoties krūšu korekcijām, gan arī profilaktiski. Sievietēm ar krūšu implantiem ikgadējs USG izmeklējums ir obligāts, un ir īpaši svarīgi, ka to veic pieredzējuši radiologi – zinoši krūšu veselībā un implantu stāvokļa noteikšanā.

Tomēr ir arī sievietes, kuras daba ir apveltījusi ar īpaši apjomīgām krūtīm, kas var ne tikai traucēt ikdienas dzīvē, bet pat radīt veselības problēmas. Nerunājot par piemērota apģērba un veļas atrašanu, tā ir neiedomājama slodze mugurai. Turklāt būtiski palielināts dziedzera apjoms palielina arī krūts vēža risku. Tāpēc klīnikas klientu vidū īpaši pieprasīta un dzīves kvalitāti izmainoša korekcija ir krūšu samazināšana. Ir reizes, kad no krūtīm noņemam pat trīs un vairāk kilogramu lieko audu. Iedomājieties?

Sievietes, kuras cieš no kādas minētās problēmas vai ir jau pieņēmušas lēmumu un veikušas attiecīgās korekcijas, saprot, par ko mēs runājam.

Otrā populārākā operācija "Aesthetica" klīnikā ir blefaroplastika jeb plakstiņu plastika. Tā ir salīdzinoši īsa un vienkārša operācija, kuras laikā tiek noņemta liekā plakstiņu āda un tauki. Lai arī šo korekciju dēvējam par "īsu", rezultāti ir ļoti efektīvi un acīmredzami. Cilvēkiem ne tikai fiziski paplašinās redzes lauks un tiek noņemts smagums no acīm, bet arī pats skatiens un kopējais izskats kļūst možāks, atvērtāks un par vairākiem gadiem jaunāks. Ja bieži izskats šķiet nepamatoti noguris, acu kosmētika izsmērējas vai pat plakstiņi traucē redzei, blefaroplastika var būt labs risinājums.


Lielu daļu no klīnikas plastiskās ķirurģijas auditorijas veido māmiņas. Zināms, ka sievietēm bērniņa iznēsāšana, laišana pasaulē un krūtsbarošana ir ne tikai liels brīnums, bet arī fizisks pārdzīvojums ķermenim, kas var atstāt sekas. Dažādu iemeslu dēļ ne visām ir iespējams ātri vai vispār atgriezties ierastajā formā, kā tas šķietami notiek populārajām "instamammām". Dažām tas neizdodas nekad. Vai zināt, kas ir diastāze? Tā rodas sievietēm grūtniecības laikā, kad, vēdera muskuļiem plešoties, pa vidu veidojas atstarpe un rodas saistaudu vājums, izstaipās t.sk. "baltā līnija", kas tos satur. Ja diastāze ir plaša, tad arī pēc bērniņa laišanas pasaulē sievietei saglabājas grūtnieces izskata vēders. Tāpat grūtniecības laikā izstaipītais vēders bieži atstāj lieko ādu. Šādos gadījumos vēdera plastika jeb abdominoplastika ir operācija, kas palīdz atgūt gludu vēderu un atbrīvoties no šīm medicīniskajām indikācijām.


Turpinot par sieviešu veselību, liela daļa pacientu vēršas pie klīnikas ginekologiem tieši pēc dzemdībām, kad nepieciešams koriģēt plīsumus starpenē vai veikt vaginoplastiku – operāciju, kas palīdz atjaunot intīmo komfortu, ja maksts plīsumu dēļ ir izveidojušās rētainas pārmaiņas, maksts ir pārlieku plata un traucē seksuālajā dzīvē. "Aesthetica" klīnikā konsultē un operē izcili ginekologi, kuri medicīnisku indikāciju gadījumos nozīmēs ārstēšanu, taču estētikas un labsajūtas uzlabošanai piedāvā virkni ginekoloģisku procedūru un operāciju.

Retāka un mazāk dzirdēta operācija vīriešiem ir ginekomastijas korekcija. Ginekomastija ir krūšu dziedzeru palielinājums vīriešiem, ko var koriģēt tikai ar operācijas palīdzību. Visbiežāk operācijas laikā izņem palielināto dziedzeri un veic tauku atsūkšanu, lai atbrīvotos no visa liekā krūšu apjoma. Šāds medicīniskais stāvoklis vīriešiem var būt patiesi traucējošs, un ar saviem spēkiem diemžēl no tā atbrīvoties nav iespējams.

Šīs visas ir problēmas, kuras bez ķirurģijas nav iespējams atrisināt. Nepastāv maģiski krēmi, kas saplēstu, izstaipītu ādu savilks atpakaļ, tāpat arī vingrojumi krūšu dziedzerus nepalielinās un regulāra teipošana diastāzi atpakaļ nesaaudzēs.

Pasaulē aizvien vairāk tiek pievērsta uzmanība holistiskai pieejai estētisku problēmu risināšanā, vienuviet tiek apvienoti dažādi savstarpēji integrēti un papildinoši estētiskās medicīnas pakalpojumi. Piemēram, gadījumiem, kad problēmas var risināt neinvazīvi, ir citi efektīvi un pārdomāti risinājumi, piemēram, skaistuma injekcijas. Ar mūsdienu tehnoloģijām bieži vien vairs nav nepieciešama operācija, piemēram, lai koriģētu deguna formu (noteiktos gadījumos), lai uzlabotu sejas ovālu, paceltu vaigus, atbrīvotos no lokiem zem acīm vai palielinātu lūpu apjomu. Tomēr jāatceras, ka arī injekciju procedūras ir medicīniska manipulācija apvienojumā ar mākslu. Ir būtiski izvēlēties sertificētu ārstu un ne mazāk svarīgi – atrast kopīgu valodu un uzticēties šī speciālista gaumes izjūtai.

Tāpat plastiskajiem ķirurgiem ir svarīga cieša sadarbība ar fizioterapeitu un profesionālu ārstu – uztura un ķermeņa estētikas speciālistu, kurš individuāli izskata katra pacienta īpatnības, veic analīzes un sastāda piemērotus, medicīnā balstītus uztura ieteikumus un ēdienkarti. Ir gadījumi, kad arī gatavojoties operācijai, īpaši svarīgi to ievērot, lai iegūtu efektīvus un noturīgus kopējos rezultātus. Tas var ietvert gan lieko kilogramu nomešanu, gan vispārēju ķermeņa harmonisku nostiprināšanu.


Piemēram, populāra, bet arī dažādiem mītiem apaugusi ir tauku atsūkšana jeb liposakcija. Lai gan daudziem šķiet, ka šī ir procedūra tiem, kuriem patīk labi paēst, bet nepatīk sportot, t.i., ir liekais svars, ko var "nosūkt", nemainot dzīvesveidu, atkal pieņemties svarā, atsūkt un tā joprojām. Klīnikas "Aesthetica" plastikas ķirurgs Dr. Arguts Keirāns brīdina: "Liposakcija ir piemērota cilvēkiem, kuriem ir tā saucamie "ietiepīgie" tauki. Tie ir cilvēki, kam ir veselīgs dzīvesveids, bet ir konkrētas zonas, kur tauku krājumi nepazūd. Pēc procedūras koriģētajās vietās veidojas rētaudi. Ja cilvēks atkārtoti pieņemas svarā un atkārtoti veic operāciju, pastāv liela iespēja, ka ķermenis konkrētajās zonās sāks izskatīties neestētiski  rētaudi veido grubuļainu efektu." Tāpēc tiem, kuri vēlas koriģēt svaru, ir jāsāk ar individuāli piemērotu uzturu un attiecīgām fiziskajām aktivitātēm. Tikai pēc tam, kad ir sasniegts vēlamais uzlabojums, var domāt par operāciju – liposakciju, vēdera plastiku, liekās ādas noņemšanu.

Tāpat arī māmiņām  abdominoplastikas veikšanai ir svarīgi, lai vēdera augšdaļa būtu pēc iespējas "plānāka", jo šī ir zona, kas pēc liekās ādas noņemšanas lejasdaļā kļūs par jauno vietu nabai un radīs plakano vēderu.

Arī pirms un pēc krūšu korekcijām ir būtiski sadarboties ar zinošu fizioterapeitu. Ja sieviete visu mūžu ir vēlējusies maskēt sevi neapmierinošas krūtis, tad tas atspoguļojas sakumpušā stājā – ar speciālista palīdzību ir jāiemācās atvērt plecus un pēc operācijas jaunās formas nest ar lepnumu. Mūsdienās bieži vien novērojam stājas asimetrijas, kas arī ietekmē iznākumu un krūšu izskatu  ja pleci nav vienā līmenī, tad harmoniskas nebūs arī krūtis. Turpretim, ja sieviete visu mūžu ir dzīvojusi ar mokoši smagām krūtīm, arī tad fizioterapeits būs tas, kurš palīdzēs sakārtot noslogoto muguras un plecu daļu tā, lai pēc samazināšanas paciente var justies brīvi un viegli.

Tāpat fizioterapeits būs tas, kurš palīdzēs kontrolēti un pareizi atsākt aktīvu dzīvesveidu pēc operācijām, kā arī ar speciālām masāžām, drenāžu un teipošanu gādās par tūskas mazināšanu un ātrāku liekā šķidruma izvadīšanu.


Arī profesionāla un zinoša kosmētiķa procedūras ir būtiskas gan, lai sagatavotos operācijām, gan pēc operācijas atkopšanās periodā. Rētiņas labāk dzīst, ja āda jau pirms operācijas ir uzturēta labā stāvoklī un attiecīgi sagatavota – pareizi mitrināta, tonizēta un kopta. Tāpat speciālās sejas masāžas un procedūras palīdzēs mazināt tūsku pēc operācijas un veicinās dzīšanas procesus.

Lai laimīgie klienti varētu arī pašpārliecināti plati smaidīt – kopējā pakalpojumu grozā neatņemami ir estētiskās un vispārējās zobārstniecības speciālisti, kuri palīdzēs radīt veselu un starojošu smaidu. Klīnika piedāvā gan mutes dobuma higiēnu, gan zobu balināšanu ar jaunākajām tehnoloģijām, gan arī estētisku zobu atjaunošanu.

"Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums!" ir "Aesthetica" klīnikas sauklis. Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus.Vairāk informācijas par klīniku un pakalpojumiem: www.aesthetica.lv

Instagram: www.instagram.com/aestheticabeautyclinic/

Facebook: www.facebook.com/aestheticabeautyclinic.riga

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Svara palielināšanās vai samazināšanās bez redzama iemesla, drēbju izmēra maiņa ir signāls, ka jāpievērš uzmanība savam ķermenim un ir laiks nopietni parūpēties par sevi, nododot analīzes, kuras parādīs, kas pašlaik notiek ar organismu un vai ir kādas izmaiņas. 

Aktuālie piedāvājumi

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Vai tavs uzņēmums nesen sācis darboties, un tu prāto, kā ātri un efektīvi par to informēt savus potenciālos klientus? Varbūt tavam uzņēmumam jau kādu laiku ir sava mājaslapa vai profils sociālajos tīklos, taču tu meklē veidu, kā padarīt uzņēmumu vēl atrodamāku?

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Kādēļ drotaverīns jau daudzus gadus ir iedarbīga alternatīva līdzekļiem pret spastiskām sāpēm vēderā? 

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Pēdu krēmu ar medu un ceļmallapas ekstraktu.

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt skūšanās ziepes ar pantenolu, kakao sviestu un E vitamīnu sausai ādai.

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt matus spēcinošo cieto šampūnu tumšiem vai gaišiem matiem un kondicionieri.

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Maijā un jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt alvejas želeju "HealthAid® Aloe Vera gel" (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes