medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12557
Nozares raksti1406
Ekspertu atbildes21477
Investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā

Novērtējot jauno speciālistu lomu nākotnes veselības aprūpē Latvijā, “Veselības centru apvienība” (VCA) izvērsusi medicīnas izglītībai nozīmīgu topošo ārstu atbalsta programmu. Ieguldot gandrīz 300 000 eiro pēdējo trīs gadu laikā, iestādē tiek realizēti daudzveidīgi medicīnas izglītības atbalsta virzieni sadarbībā ar  Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Latvijas Universitāti (LU). 

„Lai mūsu valsts veselības aprūpes attīstību, kā arī plašāku uzņēmuma izaugsmi Latvijā un Baltijas reģionā varētu skatīt ar nākotnes perspektīvu, atbalsts jauno profesionāļu  medicīnas jomā ir Veselības centru apvienības prioritāte.  Tieši pandēmijas laiks kā vēl nekad iepriekš ir aktualizējis nepieciešamību pēc jaunajiem profesionāļiem. Mums šodien ir  svarīgi, lai mūsu centru  attīstīto  medicīnas infrastruktūru  un inovatīvas tehnoloģijas izmantotu sabiedrības veselības uzlabošanai un ārstēšanai zinoši jaunie speciālisti ar sirds aicinājumu veltīt sevi darbam medicīnā. Tāpēc priecājamies par ikvienu medicīnas studentu un rezidentu, esam gatavi atbalstīt finansiāli un praktiski, radot profesionālās ārsta un zinātnes karjeras iespējas mūsu uzņēmumā. Gaidām jaunos kolēģus, un mūsu līdzšinējā pieredze rāda, ka topošo un jauno speciālistu klātbūtne spēcina mūs un motivē izaugsmei,” neilgi pēc Latvijas Republikas Ministru kabineta  balvas saņemšanas atzīst VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

„Šāds finansiālais atbalsts, ko sniedz privāts uzņēmums, kas nodrošina ievērojamu valsts veselības aprūpes pasūtījuma daļu, ir novērtējams un devis iespēju studēt izvēlētajā specialitātes programmā tiem jauniešiem, kuri pēc ārsta grāda nav ieguvuši valsts finansētu budžeta vietu ierobežotā finansējuma vai budžeta studiju vietu skaita dēļ.  Īpaši būtiski tas ir tajās specialitātēs, kurās pēc profesionālā sertifikāta iegūšanas jaunā speciālista galvenais darba lauks būs ambulatorā medicīna. Vienošanās starp rezidentu un VCA jau ir kā zināms garants nākamajai darba vietai pēc rezidentūras beigšanas, turklāt ar iespējām izvēlēties sev vēlamāko valsts reģionu. Un, iespējams, ka tieši šis finansiālais atbalsts studēt gribētājiem ir bijis tas, kas kaut nedaudz vairāk  papildina trūkstošos veselības aprūpē strādājošo resursus, kuru iztrūkums īpaši izgaismojas pēdējo gadu pandēmijas laikā,” atzīst Latvijas Universitātes Rezidentūras attīstības programmas vadītāja Anda Požarnova.

„Rīgas Stradiņa universitāte veiksmīgi sadarbojas ar vairāk nekā 85 ārstniecības iestādēm Latvijā, nodrošinot izglītības iespējas rezidentiem, kā arī rūpējoties par medicīnas pakalpojumu pieejamību sabiedrībai. Sadarbību sekmējusi arī ārstniecības iestāžu atvērtība un atbalsts augstskolai un topošajiem ārstiem. VCA atbalsts rezidentiem un jaunajiem ārstiem no ambulatorās medicīnas ir īpaša nozīme jauno profesionāļu izaugsmē, kā arī viņu profesionālās karjeras tālākā veidošanā,” uzsver RSU Rezidentūras studiju fakultātes dekāne profesore Ilze Grope, piebilstot, ka kopīgā sadarbība sniedz būtisku atbalstu rezidentiem un nākotnē būtu jāturpina.

 „Ar savu atbalstu VCA ir palīdzējusi man īstenot sapni un pēc 6 gadu pamatstudijām turpināt mācības pediatrijas rezidentūrā. Jaunajam ārstam ir svarīgi zināt, ka aiz viņa stāv kāda spēcīga un ieinteresēta iestāde, kas palīdz ne tikai studijās, bet arī ārpus studiju projektos un aktivitātēs, atbalsta padziļinātu izglītību un darbu zinātnē. Labprāt dalos pieredzē par to ar jaunajiem kolēģiem, jo arī viņu sapņu piepildīšanai var pietrūkst atbalsta. Manuprāt, ir būtiski nodrošināt topošo ārstu mācības arī ambulatorajās iestādēs, jo slimnīcās, kas vienmēr ir bijušas mācību bāzes universitātēm, mēs saskaramies ar pacientiem, kuriem savlaicīgi veikti izmeklējumi, ārstu konsultācijas, slimību profilakses pasākumi līdzētu labāk kontrolēt slimību, sekot veselībai. Prakses laikā ambulatorajās iestādē jaunie speciālisti iegūst iespēju uzlūkot patoloģijas no dažādiem aspektiem un ambulatorās medicīnas aktualitāte aizvien pieaug,” atzīst RSU rezidente pediatrijā Polīna Popeiko.

„VCA rezidentu programmā atbalstīti jau 37 jaunie ārsti dažādās specialitātēs, kuri rezidentūras laikā strādā dažādās VCA struktūrvienībās. Tie ir jaunie radiologi, ķirurgi, otorinolaringologi, ginekologi, neiroloģi, pediatri, kardiologi, anesteziologi. Četri no jaunajiem speciālistiem ar VCA atbalstu rezidentūru jau ir pabeiguši, savukārt 11 ir pievienojušies programmai tieši šogad,” informē VCA rezidentu projekta vadītāja Anita Kamenščikova.

VCA ir savi stipendiāti arī valsts apmaksātas rezidentūras ietvaros. Ar uzņēmuma atbalstu jaunie ārsti ir piedalījušies starptautiskās konferencēs, kā arī tiek veicināts rezidentu zinātniskais darbs.

Līdztekus rezidentu atbalsta programmai, VCA ir arī ambulatorās medicīnas prakses bāzes vieta RSU 6. kursa studentiem. Kā arī šajā mācību gadā VCA kļuvusi par vienu no RSU Iekšķīgo slimību katedras klīniskajām mācību bāzēm. Pateicoties izglītībai un jaunajām tehnoloģijām, veselības aprūpes īpatsvars ārpus slimnīcām palielinās, un ir būtiski, ka topošie ārsti praktisko medicīnu var apgūt tieši daudzpusīgajā VCA ambulatorajā vidē. 2021. gada rudenī nodrošinātas ambulatorās prakses vietas 37 RSU Medicīnas fakultātes studentiem.

VCA tradicionāli atbalsta zinātnisko pētniecību Latvijas augstskolās un ik gadu sniedz  savu ieguldījumu Starptautiskās studentu zinātniski pētnieciskās konferences rīkošanai un  jauno medicīnas jomas pētnieku atbalstam, katru gadu īpaši apbalvojot vairāku pētniecisko darbu autorus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Svara palielināšanās vai samazināšanās bez redzama iemesla, drēbju izmēra maiņa ir signāls, ka jāpievērš uzmanība savam ķermenim un ir laiks nopietni parūpēties par sevi, nododot analīzes, kuras parādīs, kas pašlaik notiek ar organismu un vai ir kādas izmaiņas. 

Aktuālie piedāvājumi

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Vai tavs uzņēmums nesen sācis darboties, un tu prāto, kā ātri un efektīvi par to informēt savus potenciālos klientus? Varbūt tavam uzņēmumam jau kādu laiku ir sava mājaslapa vai profils sociālajos tīklos, taču tu meklē veidu, kā padarīt uzņēmumu vēl atrodamāku?

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Kādēļ drotaverīns jau daudzus gadus ir iedarbīga alternatīva līdzekļiem pret spastiskām sāpēm vēderā? 

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Pēdu krēmu ar medu un ceļmallapas ekstraktu.

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt skūšanās ziepes ar pantenolu, kakao sviestu un E vitamīnu sausai ādai.

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt matus spēcinošo cieto šampūnu tumšiem vai gaišiem matiem un kondicionieri.

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Maijā un jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt alvejas želeju "HealthAid® Aloe Vera gel" (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes