medicine.lv skaitļos

Lietotāji online158
Aktīvie uzņēmumi12751
Nozares raksti1358
Ekspertu atbildes20995
Investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā

Novērtējot jauno speciālistu lomu nākotnes veselības aprūpē Latvijā, “Veselības centru apvienība” (VCA) izvērsusi medicīnas izglītībai nozīmīgu topošo ārstu atbalsta programmu. Ieguldot gandrīz 300 000 eiro pēdējo trīs gadu laikā, iestādē tiek realizēti daudzveidīgi medicīnas izglītības atbalsta virzieni sadarbībā ar  Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Latvijas Universitāti (LU). 

„Lai mūsu valsts veselības aprūpes attīstību, kā arī plašāku uzņēmuma izaugsmi Latvijā un Baltijas reģionā varētu skatīt ar nākotnes perspektīvu, atbalsts jauno profesionāļu  medicīnas jomā ir Veselības centru apvienības prioritāte.  Tieši pandēmijas laiks kā vēl nekad iepriekš ir aktualizējis nepieciešamību pēc jaunajiem profesionāļiem. Mums šodien ir  svarīgi, lai mūsu centru  attīstīto  medicīnas infrastruktūru  un inovatīvas tehnoloģijas izmantotu sabiedrības veselības uzlabošanai un ārstēšanai zinoši jaunie speciālisti ar sirds aicinājumu veltīt sevi darbam medicīnā. Tāpēc priecājamies par ikvienu medicīnas studentu un rezidentu, esam gatavi atbalstīt finansiāli un praktiski, radot profesionālās ārsta un zinātnes karjeras iespējas mūsu uzņēmumā. Gaidām jaunos kolēģus, un mūsu līdzšinējā pieredze rāda, ka topošo un jauno speciālistu klātbūtne spēcina mūs un motivē izaugsmei,” neilgi pēc Latvijas Republikas Ministru kabineta  balvas saņemšanas atzīst VCA valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

„Šāds finansiālais atbalsts, ko sniedz privāts uzņēmums, kas nodrošina ievērojamu valsts veselības aprūpes pasūtījuma daļu, ir novērtējams un devis iespēju studēt izvēlētajā specialitātes programmā tiem jauniešiem, kuri pēc ārsta grāda nav ieguvuši valsts finansētu budžeta vietu ierobežotā finansējuma vai budžeta studiju vietu skaita dēļ.  Īpaši būtiski tas ir tajās specialitātēs, kurās pēc profesionālā sertifikāta iegūšanas jaunā speciālista galvenais darba lauks būs ambulatorā medicīna. Vienošanās starp rezidentu un VCA jau ir kā zināms garants nākamajai darba vietai pēc rezidentūras beigšanas, turklāt ar iespējām izvēlēties sev vēlamāko valsts reģionu. Un, iespējams, ka tieši šis finansiālais atbalsts studēt gribētājiem ir bijis tas, kas kaut nedaudz vairāk  papildina trūkstošos veselības aprūpē strādājošo resursus, kuru iztrūkums īpaši izgaismojas pēdējo gadu pandēmijas laikā,” atzīst Latvijas Universitātes Rezidentūras attīstības programmas vadītāja Anda Požarnova.

„Rīgas Stradiņa universitāte veiksmīgi sadarbojas ar vairāk nekā 85 ārstniecības iestādēm Latvijā, nodrošinot izglītības iespējas rezidentiem, kā arī rūpējoties par medicīnas pakalpojumu pieejamību sabiedrībai. Sadarbību sekmējusi arī ārstniecības iestāžu atvērtība un atbalsts augstskolai un topošajiem ārstiem. VCA atbalsts rezidentiem un jaunajiem ārstiem no ambulatorās medicīnas ir īpaša nozīme jauno profesionāļu izaugsmē, kā arī viņu profesionālās karjeras tālākā veidošanā,” uzsver RSU Rezidentūras studiju fakultātes dekāne profesore Ilze Grope, piebilstot, ka kopīgā sadarbība sniedz būtisku atbalstu rezidentiem un nākotnē būtu jāturpina.

 „Ar savu atbalstu VCA ir palīdzējusi man īstenot sapni un pēc 6 gadu pamatstudijām turpināt mācības pediatrijas rezidentūrā. Jaunajam ārstam ir svarīgi zināt, ka aiz viņa stāv kāda spēcīga un ieinteresēta iestāde, kas palīdz ne tikai studijās, bet arī ārpus studiju projektos un aktivitātēs, atbalsta padziļinātu izglītību un darbu zinātnē. Labprāt dalos pieredzē par to ar jaunajiem kolēģiem, jo arī viņu sapņu piepildīšanai var pietrūkst atbalsta. Manuprāt, ir būtiski nodrošināt topošo ārstu mācības arī ambulatorajās iestādēs, jo slimnīcās, kas vienmēr ir bijušas mācību bāzes universitātēm, mēs saskaramies ar pacientiem, kuriem savlaicīgi veikti izmeklējumi, ārstu konsultācijas, slimību profilakses pasākumi līdzētu labāk kontrolēt slimību, sekot veselībai. Prakses laikā ambulatorajās iestādē jaunie speciālisti iegūst iespēju uzlūkot patoloģijas no dažādiem aspektiem un ambulatorās medicīnas aktualitāte aizvien pieaug,” atzīst RSU rezidente pediatrijā Polīna Popeiko.

„VCA rezidentu programmā atbalstīti jau 37 jaunie ārsti dažādās specialitātēs, kuri rezidentūras laikā strādā dažādās VCA struktūrvienībās. Tie ir jaunie radiologi, ķirurgi, otorinolaringologi, ginekologi, neiroloģi, pediatri, kardiologi, anesteziologi. Četri no jaunajiem speciālistiem ar VCA atbalstu rezidentūru jau ir pabeiguši, savukārt 11 ir pievienojušies programmai tieši šogad,” informē VCA rezidentu projekta vadītāja Anita Kamenščikova.

VCA ir savi stipendiāti arī valsts apmaksātas rezidentūras ietvaros. Ar uzņēmuma atbalstu jaunie ārsti ir piedalījušies starptautiskās konferencēs, kā arī tiek veicināts rezidentu zinātniskais darbs.

Līdztekus rezidentu atbalsta programmai, VCA ir arī ambulatorās medicīnas prakses bāzes vieta RSU 6. kursa studentiem. Kā arī šajā mācību gadā VCA kļuvusi par vienu no RSU Iekšķīgo slimību katedras klīniskajām mācību bāzēm. Pateicoties izglītībai un jaunajām tehnoloģijām, veselības aprūpes īpatsvars ārpus slimnīcām palielinās, un ir būtiski, ka topošie ārsti praktisko medicīnu var apgūt tieši daudzpusīgajā VCA ambulatorajā vidē. 2021. gada rudenī nodrošinātas ambulatorās prakses vietas 37 RSU Medicīnas fakultātes studentiem.

VCA tradicionāli atbalsta zinātnisko pētniecību Latvijas augstskolās un ik gadu sniedz  savu ieguldījumu Starptautiskās studentu zinātniski pētnieciskās konferences rīkošanai un  jauno medicīnas jomas pētnieku atbalstam, katru gadu īpaši apbalvojot vairāku pētniecisko darbu autorus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – vieta, kur atgūt spēkus

Rehabilitācijas centrā “Līgatne” tiek piedāvātas gan maksas, gan valsts apmaksātas rehabilitācijas programmas. Ir gaidīti ne tikai tie pacienti, kuri vēlas iziet rehabilitācijas procesu pēc saslimšanām, bet arī tie, kuri vēlas atpūsties un atgūt enerģiju, izbaudot SPA procedūras labsajūtai un organisma atveseļošanai. 

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvāja testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic face cream anti age".

Testa rezultāti: "Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Testa rezultāti:

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvāja testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Eliksīrs SIEVIETEI

Eliksīrs SIEVIETEI

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvā testēt eliksīru „Sievietei” – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Fielmann" optikas salons: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann" rūpējas par saviem klientiem ne tikai tad, kad vini pasūta brilles, bet turpina to darīt arī vēlāk. "Fielmann" nodrošina Bezmaksas servisu 3 gadus pēc briļļu pasūtīšanas. Brilles ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc tām jābūt labā stāvoklī ik dienu, neatkarīgi no tā, cik sen jūs tās lietojat.

"Epsorin" ātrai imūnsistēmas stiprināšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Iepazīstieties ar 100% dabīgu līdzekli ātrai imūnsistēmas stiprināšanai – "Epsorin". "Epsorin" ir Latvijā ražots produkts, kura mērķis ir veicināt cilvēku veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinot pieeju unikālai, kvalitatīvai un efektīvai, dabīgas izcelsmes produkcijai.