medicine.lv skaitļos

Lietotāji online490
Aktīvie uzņēmumi12822
Nozares raksti12337
Ekspertu atbildes21477
H.Abu Meri un Abū Dabī Veselības datu dienests paraksta sadarbības memorandu digitālās veselības un pētniecības jomā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

H.Abu Meri un Abū Dabī Veselības datu dienests paraksta sadarbības memorandu digitālās veselības un pētniecības jomā

Veselības ministrs Hosams Abu Meri un Digitālo veselības risinājumu platformas izpilddirektors Karems Šahins (Kareem Shahin, Chief Executive Officer of the Digital Health Solutions platform)
Foto: Veselības ministrs Hosams Abu Meri un Digitālo veselības risinājumu platformas izpilddirektors Karems Šahins (Kareem Shahin, Chief Executive Officer of the Digital Health Solutions platform); autors: Publicitātes foto

Otrdien, 11. februārī, vizītē Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) veselības ministrs Hosams Abu Meri un Abū Dabī Veselības datu dienests parakstīja memorandu par kopīgu sadarbību veselības nozares digitalizācijā, stiprinot pētniecības un zinātnisko sadarbību, kā arī veicinot abu valstu pieredzes un zināšanu apmaiņu. 

“AAE veselības aprūpes sistēma inovāciju un digitializācijas jomā ir starp vadošajām valstīm reģionā un pasaulē, un arī Latvija Eiropas Savienības līmenī ir augsta digitālā brieduma pakāpe – tā būs abām valstīm izcila iespēja mācīties un pārņemt labās prakses vienai no otras. Taču digitalizācija nav pašmērķis – digitālās transformācijas uzdevums ir veicināt medicīnas pieejamību un kvalitāti, vienlaikus stiprinot arī mūsu medicīnas un inovāciju uzņēmumu attīstību un valsts ekonomiku. AAE jau veiksmīgi darbojas vairāki medicīnas tehnoloģiju un inovāciju uzņēmumi no Latvijas – arī mūsu uzņēmējiem un pētniekiem ir ko sniegt starptautiskajiem partneriem, un starpvaldību memoranda mērķis ir šo sadarbību stiprināt,” sacīja H.Abu Meri.

Attiecībā uz medicīnas zinātni un pētniecību, memorands paredz kopīgu projektu izstrādi un ieviešanu par abām valstīm prioritārām tēmām un jautājumiem veselības un medicīnas zinātņu un veselības sistēmas digitālās transformācijas jomā.

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumus Latvijā un AAE un attīstītu sadarbību starp veselības aprūpes sistēmām, iestādēm un inovāciju projektiem, puses vienojas dalīties labākajā praksē. Veicinot speciālistu un informācijas apmaiņu, būs iespējams identificēt plašākas sadarbības iespējas digitālās transformācijas, digitālās veselības pārvaldības, mākslīgā intelekta un citu inovatīvu digitālās veselības risinājumu tēmās.

Banner 280x280

“AAE veselības inovāciju un digitalizācijas joma ir viena no aktīvākajām un attīstītākajām pasaulē – Latvija ir pirmā valsts Baltijā, kas strādā ar veselības aprūpes jomu AAE. Tieši tāpēc abpusējais sadarbības memorands un veselības ministra atbalsts ir nozīmīgs solis mūsu veselības tehnoloģiju uzņēmumiem, lai pavērtu durvis uz AAE tirgu un veicinātu abpusējo sadarbību,” komentēja digitālās veselības jaunuzņēmuma “Longenesis” izpilddirektors, Digitālās veselības padomes priekšsēdētājas vietnieks Emīls Sjundjukovs.

Parakstot memorandu, abas valstis vienojās veikt regulāru publikāciju un informācijas apmaiņu saistībā ar veselības aprūpes nozari, savu uzņēmumu ražošanas un eksporta piedāvājumiem, potenciālajām investīcijām un tirgus tendencēm. Tāpat tiks izraudzīti kontaktpunkti, kas pārraudzīs šī saprašanās memoranda īstenošanu un koordinētu sadarbības pasākumus.

Kā ziņots iepriekš, Ministru prezidente Evika Siliņa un veselības ministrs Hosams Abu Meri kopā ar uzņēmējiem no Latvijas no 10.-12.februārim apmeklē Apvienotos Arābu Emirātus. Vizītes mērķis ir veicināt abu valstu ekonomisko sadarbību, tajā skaitā starp uzņēmējiem, kā arī veicināt Latvijas un AAE divpusējās attiecības.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Gripas simptomi, profilakse un ārstēšana – kas jāzina ikvienam

Ziemas sezonā strauji pieaug saslimstība ar gripu, kas ir akūta un lipīga vīrusu infekcija. Lai gan gripu bieži jauc ar saaukstēšanos, tomēr tās simptomi ir izteiktāki, bet slimības gaita – smagāka, tāpēc būtiska ir gripas profilakse, savlaicīga simptomu atpazīšana un pareiza to ārstēšana, lai ātrāk atveseļotos un mazinātu komplikāciju risku.  

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

Zinātnisks izrāviens bērnu redzes aprūpē: vai tiešām ar speciālām lēcām var palēnināt redzes pasliktināšanos?

OptiO redzes eksperti uzsver: ja pamani, ka bērna redze pasliktinās strauji un jaunas, stiprākas brilles nepieciešamas biežāk nekā reizi gadā, ar standarta redzes korekciju var nepietikt. Ir nepieciešama miopijas kontrole. Šeit palīgā nāk revolucionārs jaunums – Essilor Stellest briļļu lēcas.

Fizikālās medicīnas procedūras – palīgs veselības uzlabošanai

Fizikālās medicīnas procedūras – palīgs veselības uzlabošanai

Fizikālās medicīnas procedūras – efektīvs rehabilitācijas elements, kas, izmantojot dabas resursus un mūsdienīgas tehnoloģijas, palīdz paātrināt atveseļošanos un stiprināt veselību. Noskaidrosim vairāk par fizikālās medicīnas procedūrām, kuras piedāvā Rīgas veselības centra filiālēs!

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Krēms ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ZAptieka" piedāvā testēt krēmu ar šī sviestu un vīraka ēterisko eļļu ("Shea Butter Cream with Frankincense"), kas ir universāls krēms ikdienas kopšanai, piemērots lietošanai gan dienā, gan naktī.

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Testa rezultāti: mitrinošs un barojošs losjons ar alveju un saldo apelsīnu

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt losjonu ķermenim, sejai, pēdām un rokām ar alveju un kaņepju eļļu, kas dziļi mitrina, mīkstina, pabaro un nomierina ādu. 

Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Joyberry autiņbiksītes – ideāla aizsardzība kustībā

Vecmāšu privātprakse FEMINA, kura rūpējas par mātes un bērna holistisko veselību, piedāvā esošajām jaunajām māmiņām izmēģināt jaunumu Latvijas tirgū – autiņbiksītes Joyberry S (4–8 kg), kas nodrošina kustību brīvību un veselīgu miegu aktīviem mazuļiem.

Testa rezultāti: ziede “Evija” – dziedinošs mantojums no paaudzes paaudzē

Testa rezultāti: ziede “Evija” – dziedinošs mantojums no paaudzes paaudzē

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Evija Original" piedāvāja testēt leģendāro un ORIĢINĀLO ziedi "Evija" un pašam pārliecināties par tās iedarbību. Šī ziede nav tikai produkts – tā ir vēsture, pieredze un ticība tās dziedinošajam spēkam, kas nodota no paaudzes paaudzē. 

Izstāsti Latvijai veselības receptes

LU Rīgas Medicīnas koledža Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU Rīgas Medicīnas koledža Skola 2026: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vai tu esi sapņojis kļūt par medicīnas profesionāli? LU Rīgas Medicīnas koledža piedāvā iespēju īstenot tavu sapni! Apgūsti pieprasītas un sabiedrībai nozīmīgas profesijas īsā cikla augstākās profesionālās izglītības programmās un garantē savu nākotni!

Cilmes šūnu saglabāšana – Cilmes šūnu banka: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Cilmes šūnu saglabāšana – Cilmes šūnu banka: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dzīves sākums ir brīnums. Un šajā brīdī, kad pasaulē ienāk mazs cilvēks, viņa nabassaite sevī glabā vēl vienu dāvanu – dziedinošu spēku, kas var kļūt par drošības spilvenu visai dzīvei.