medicine.lv skaitļos

Lietotāji online150
Aktīvie uzņēmumi12797
Nozares raksti1633
Ekspertu atbildes21477
Atklāta Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra jaunā ēka (FOTO) : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Atklāta Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra jaunā ēka (FOTO)

BJPVC ēka Vienības gatvē 45
Foto: BJPVC ēka Vienības gatvē 45

19.12.2023. svinīgi atklāta Bērnu slimnīcas Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra (BJPVC) jaunā ēka, kurā  speciālisti attīstīs darbu multidisciplinārās komandās, sniedzot labāko iespējamo palīdzību bērniem un jauniešiem ar psihiskās veselības traucējumiem gan ambulatori, gan stacionārā. Pirms jaunās ēkas būvniecības pabeigšanas bērnu psihiskās veselības aprūpes speciālisti pacientus pieņēma Bērnu slimnīcas novietnē “Gaiļezers”, kur telpas bija fiziski un morāli novecojušas.

Foto: BJPVC atklāšanas lentes pārgriešana.

Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra pacientiem tagad pieejamas plašas un mūsdienīgas telpas konsultācijām, fizioterapijai, mākslas terapijai, rotaļām un ergoterapijai. Stacionārā ir 24 gultas vietas, ir tikai vienvietīgas palātas, pieejamas mācību un atpūtas telpas, sporta zāle un zāle interešu izglītībai.

Foto: Uzrunu saka Valts Ābols, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

 “Pacientu pieredzes uzlabošana Bērnu slimnīcā ir viena no stratēģiskajām prioritātēm, jaunajā ēkā ir pārdomāta ne tikai katras telpas atrašanās vieta un iekārtojums, bet arī izdiskutētas un īstenotas daudzas idejas par to, kā vēl palīdzēt bērniem un jauniešiem centrā justies labāk. Piemēram, pie katras konsultāciju telpas ir ekrāns, kurā bērns pirms vizītes var izpētīt fotogrāfijas, kāda izskatās telpa un speciālists, kas ir ļoti svarīgi bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Mums rūp ikkatra darbinieka labbūtība, jaunajā ēkā esam izveidojuši vidi, kurā speciālisti varēs justies kā savās otrajās mājās. Būtiski, ka bērnu psihiskās veselības aprūpes speciālisti tagad atrodas vienā novietnē ar visām Bērnu slimnīcas nodaļām un klīnikām, kas ļaus attīstīt daudz plašāku sadarbību un izpratni par psihosomatiskiem traucējumiem,” atzīst Valts Ābols, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Foto: Apsveikuma vārdus saka Agnese Vaļuliene, Veselības ministrijas valsts sekretāre.

“Sabiedrības veselības jomā bērnu un jauniešu psihiskā veselība ir viena no prioritātēm un savu aktualitāti saglabās arī turpmāk. Jaunā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra izveide ir ne tikai nozīmīgākais ieguldījums bērnu psihiskās veselības infrastruktūrā pēdējos gados, bet tās ir arī lieliskas pārmaiņas gan bērnu psihiatrijas pakalpojumu sniegšanā, gan psihiskās veselības jomā strādājošo medicīnas darbinieku ikdienā,” atklāšanas pasākumā uzsvēra Agnese Vaļuliene, LR Veselības ministrijas valsts sekretāre.

Foto: Par BJPVC tapšanu stāsta Ņikita Bezborodovs, Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra vadītājs.
Banner 280x280

Pārcelšanās uz jaunām mūsdienīgām telpām ir svarīga ne tikai pacientu pieredzes uzlabošanai, bet arī BJPVC darbiniekiem. “Rūpējoties par centra pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti, attīstīsim darbu specializētās multidisciplinārās komandās, arī jaunās centra telpas ir veidotas lai maksimāli veicinātu speciālistu komunikāciju un sadarbību. Mūsu nākamā gada uzdevums ir izveidot aktīvi strādājošu metodiskās vadības centru, lai ar Bērnu slimnīcas uzkrātajām zināšanām un kompetenci atbalstītu ambulatoro un sabiedrībā balstītu psihiskās veselības pakalpojumu veidošanu un attīstīšanu visā Latvijā,” skaidro Ņikita Bezborodovs, Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra vadītājs.

Jaunās ēkas būvniecība tika uzticēta AS “UPB”, un būvdarbi tika uzsākti 2021. gada rudenī.

Savukārt ēkas projektēšana sākta jau 2018. gadā. “Kad arhitektu birojs “Nams” arhitekta Māra Malahovska vadībā sāka darbu, domas par ēkas bija dažādas – korpusus kā rokas pirkstus izvietot gar Vienības gatvi, savīt kā čūsku uz vienotas ass ar daudziem iekšpagalmiem u.c.  Idejas viena pēc otras lidoja papīrgrozā, tad “atlidoja” taurenis – stacionāra nodaļas nostājās taureņa spārnu formā. Tā bija īstā ideja – kompaktais plānojums, rotaļīgs ārējais veidols ar fasādes stiklojumu, kurā spoguļojas Torņakalna koki un krāsaino lamellu ritms. Covid pandēmija un Ukrainas karš viesa izmaiņas, bija jāveic ēkas fasādes pārplānošana – lielais stiklojums un metāla lamellu ritms ir palicis tikai stūra fasādēs, toties tauriņš ir materializējies, “nolaižoties uz ēkas fasādes” kā simbols prātam un dvēselei,” stāsta Linda Trule, projektu arhitekte SIA “Nams”.

Foto: BJPVC stacionāra telpa.

Ne tikai būvdarbiem, bet arī telpu iekārtošanai un aprīkošanai dažādu terapiju vajadzībām izmaksas pēdējo gadu laikā augušas, tāpēc Bērnu slimnīcas fonds lūdza sabiedrības un ziedotāju atbalstu.

Foto: Pateicības vārdus par atbalstu telpu aprīkošanā sabiedrībai un individuāliem ziedotājiem saka Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja.

 “Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrā patīkamai un nomierinošai videi ir īpaši liela nozīme. Lai jaunā un ilgi gaidītā ēka pēc iespējas ātrāk vērtu durvis pacientiem, un palīdzību varētu saņemt tie bērni, kas to gaida, bija nepieciešams sabiedrības atbalsts telpu iekārtošanai. Esam ārkārtīgi pateicīgi par lielo atsaucību un dāsno atbalstu, ko aizvadīto divu gadu laikā sniedza gan uzņēmumi, gan katrs ziedotājs personīgi! Jūsu ieguldījums sniegs papildu atbalstu bērniem un jauniešiem ārstēšanās un rehabilitācijas laikā!” uzsver Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja.

Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēkas kopējā platība ir 4230.8 m2. Būvniecības kopējās izmaksas ir 10 391 191.69 eiro, tai skaitā Eiropas Savienības Reģionālā fonda atbalsts 10 382 925.33 eiro apmērā.

Foto: BJPVC ambulatoro nodarbību telpa.

Bērnu slimnīca sirsnīgi pateicas Latvijas sabiedrībai, kas ziedoja BJPVC terapijas telpu aprīkošanai, kā arī lielākajiem ziedotājiem: Džonam Mārtinam Tallijam un SIA “Mikrotīkls”, uzņēmumiem PATA, BDO Latvia, HYDROSCAND, LATAKKO, RIMI, kā arī Guntaram Kokorevičam.

Foto: Atpūtas telpa pacientiem BJPVC stacionārā.

Ēku rekonstrukcija un būvniecība, kā arī teritorijas labiekārtošana ir daļa no vērienīgiem Bērnu slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas darbiem, kuru mērķis ir mūsdienīgas un pacientiem draudzīgas vides radīšana. 2021. un 2022. gadā pēc rekonstrukcijas atvērts Rehabilitācijas centrs un Dienas stacionārs. 2023. gadā durvis vērusi rekonstruētā ēka, kurā atrodas jaunās Paliatīvā aprūpes dienesta telpas, vienā no ēkām izbūvētas telpas Bērna mājai (Barnahus), rekonstruēta vēsturiskā Administrācijas ēka un gada beigās tiek atklāta jaunā ēka, kur darbu sāk Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs. 2024. gada sākumā tiks pabeigta Epilepsijas un miega medicīnas centra izbūve un gada vidū durvis vērs ēka, kurā atradīsies Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrs un Ambulatorais veselības centrs. Konceptu un projektēšanas līmenī aprises veidojas Veselības aprūpes attīstības centram, Pediatrijas un Aptiekas mājai un Agrīnas intervences centram bērniem ar neirālās attīstības traucējumiem. Infrastruktūras darbi tiek finansēti no vairākiem finanšu avotiem ar ERAF, REACT - EU, ES Atveseļošanas fonda, un ar EEZ grantu (Bērna mājas projekta īstenošanai) atbalstu.

Telpas aprīkotas, pateicoties sabiedrības un atsevišķu ziedotāju atbalstam.

Foto: No kreisās: Ņikita Bezborodovs, Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra vadītājs; Karina Ploka, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre; Valts Ābols, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs; Agnese Vaļuliene, Veselības ministrijas valsts sekretāre. Ziedotāju pārstāvji: Džons Mārtins Tallijs (Mikrotīkls); Vita Liberte (BDO); Elīna Dobulāne (PATA). Būvnieku pārstāvis Dainis Bērziņš (UPB holdings); Iluta Riekstiņa, Bērnu slimnīcas valdes locekle; Zane Straume, Bērnu slimnīcas valdes locekle un ēkas projektētāju pārstāvji Linda Trule un Māris Malahovskis (Nams).

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.