medicine.lv skaitļos

Lietotāji online207
Aktīvie uzņēmumi12784
Nozares raksti11992
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: Atsākoties skolai, lielākais skolēnu drauds var būt iespēja saslimt ar Covid-19 un kustību un miega trūkums : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Atsākoties skolai, lielākais skolēnu drauds var būt iespēja saslimt ar Covid-19 un kustību un miega trūkums

Atsākoties skolai un palielinoties ikdienas slodzei, skolēni varētu saskarties ar vairākām grūtībām saistībā ar pašsajūtu un veselību; iedzīvotāju skatījumā biežākās no tām varētu būt iespēja saslimt ar Covid-19, kā arī kustību, miega un atpūtas trūkums, noskaidrots „Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras „Norstat” veiktajā aptaujā.

Izvēloties vairākas atbildes, 38% aptaujāto uzskata, ka skolēni varētu saslimt ar Covid-19, bet 35% pieļauj, ka skolēni saskarsies ar kustību trūkumu, un 31% pārliecināts, ka skolēniem būs miega trūkums. Vēl 27% respondentu norādīja, ka izglītojamajiem grūtības varētu radīt atpūtas trūkums. 18% aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka, atsākoties skolai, skolēni varētu izjust vitamīnu, minerālvielu trūkumu, kā arī redzes pasliktināšanos. Salīdzinoši daudz mazāk – 9% ir to, kuri uzskata, ka skolēni saskarsies ar traumatismu un hronisku slimību saasināšanos. Piemēram, 52% respondentu vecumā no 18-29 gadiem norādīja, ka skolēni, atsākoties skolas gaitām, izjutīs miega trūkumu. Salīdzinājumam citās vecuma grupās šādi uzskata tikai 18%-33% aptaujas dalībnieku.

Banner 280x280

Atšķiras arī iedzīvotāju viedokļi reģionu griezumā, piemēram, Pierīgas iedzīvotāju lielākās bažas ir par to, skolēni saslims ar Covid-19 – tā uzskata 42% respondentu. Rīgas iedzīvotāju skatījumā skolēnu pašsajūtu un veselību visvairāk ietekmēs kustību trūkums – šādi atbildēja 41%. Latgalē vairāk uzskata, ka miega trūkums skolēniem radīs galvenās grūtības – tādās domās ir 36% šī reģiona respondentu. Latgalē un Zemgalē arī vairāk domā, ka vitamīnu un minerālvielu trūkums ietekmēs skolēnu pašsajūtu – šādu atbildi apstiprināja 21% aptaujāto. Vidzemē populārākā atbilde bija, ka skolēni saskarsies ar traumatismu, bet skolas gaitu atsākšanu ar redzes pasliktināšanos visvairāk saista Latgales, Kurzemes un Rīgas iedzīvotāji. Savukārt salīdzinājumā ar sievietēm aptaujātie vīrieši vairāk uzskata, ka tik jaunus cilvēkus veselības problēmas neietekmē.

“Pēc brīvlaika bērniem un pusaudžiem atgriešanās skolā vai skolas gaitu uzsākšana 1. klasē nozīmēs arī papildu fizisko un garīgo slodzi, tādēļ savlaicīgi ieteicams atrast balansu starp mācībām, ārpusskolas aktivitātēm un atpūtu brīvajā laikā. Protams, jo bērns ir fiziski veselāks, ikdienā saņem sabalansētu uzturu, var pietiekami ilgi atpūsties un izgulēties, jo lielāka iespēja palikt veselam arī visa mācību gada laikā. Diemžēl realitātē skolēni ar vispārējām saslimšanām sāk slimot jau septembra beigās, oktobra sākumā, tikko pasliktinās laikapstākļi. Pieaugušo uzdevums ir sekot un iespējami pieradināt bērnu prast patstāvīgi sadalīt savu laiku atpūtai, neaizrauties ar viedierīču ilgstošu lietošanu, noteiktā laikā vakarā doties gulēt u.tml. Mācībspēkus mudinātu izsvērt, cik daudz skolēniem jāapgūst mājās, lai nedēļas nogales, rudens, ziemas, pavasara brīvlaiki tiešām būtu laiks, kad atpūsties, pavadīt laiku ar ģimeni,” saka pediatre rezidente Veselības centru apvienībā Polīna Popeiko.

Reprezentatīva „Mēness aptieka” iedzīvotāju aptauja sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” veikta, visā Latvijā 2022. gada augustā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Varikoze ir apakšējo ekstremitāšu slimība, kas var skart cilvēkus jebkurā vecumā. Lauma Medical sortimentā ir dažādu modeļu kompresijas izstrādājumi, un tos noteikti var izmantot varikozes gadījumā. Kompresijas izstrādājumi palīdz uzlabot asins plūsmu un samazināt diskomfortu, kas saistīts ar šo slimību. Uzzināsim vairāk! 

Aktuālie piedāvājumi

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Lai izprastu, cik liela nozīme bijusi veselības mācības apguvei izglītības iestādēs un kā tā ietekmē sieviešu veselības pratību reproduktīvā vecumā, tiek veikts medicīnas pētījums, kura ietvaros tiek aicinātas piedalīties sievietes reproduktīvā vecumā. Uzzināsim vairāk! 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Protivity Ultra – spēkam, veselībai un enerģijai

Testa rezultāti: Protivity Ultra – spēkam, veselībai un enerģijai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja testēt "Protivity Ultra" – sabalansētu aminoskābju kompleksu, kas palīdz papildināt olbaltumvielu deficītu, paātrināt muskuļu atjaunošanos un palielināt izturību. 

"Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvā izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos.

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas Tēja" piedāvāja izmēģināt "Acorus Balance Collagen" komplektu skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja izmēģināt HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu kompleksu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes