medicine.lv skaitļos

Lietotāji online253
Aktīvie uzņēmumi12781
Nozares raksti11992
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: 39% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā pasliktinājusies miega kvalitāte : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: 39% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā pasliktinājusies miega kvalitāte

Sniedzot miega kvalitātes pašvērtējumu pēdējā gada laikā, 39% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka kopumā tā ir pasliktinājusies (14% – ievērojami pasliktinājusies, 25% – nedaudz pasliktinājusies), secināts "BENU Aptiekas Stresa termometra" rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, internetā aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentu.

Tāpat 51% atbildēja, ka izmaiņas miega kvalitātē nav novērojuši, 7% miega kvalitāte ir uzlabojusies (4% – ievērojami uzlabojusies, 3% – nedaudz uzlabojusies), bet vēl 3% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri šobrīd iedzīvotāji biežāk norāda uz miega kvalitātes pasliktināšanos, jo pērn rudenī 32% atbildēja, ka viņu miegs ir kļuvis sliktāks (9% – ievērojami pasliktinājusies, 23% – nedaudz pasliktinājusies), 58% norādīja, ka miega kvalitāte nav mainījusies, 6% tā bija uzlabojusies (2% – ievērojami uzlabojusies, 4% – nedaudz uzlabojusies), bet vēl 3% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Skatoties rezultātus pēc respondentu dzimuma, atklājas, ka biežāk uz miega kvalitātes pasliktināšanos norāda sievietes – pēdējā gada laikā miega kvalitāte pasliktinājusies 41% sieviešu (14% – ievērojami pasliktinājusies, 27% – nedaudz pasliktinājusies) un 36% vīriešu (13% – ievērojami pasliktinājusies, 23% – nedaudz pasliktinājusies). Tikmēr izmaiņas miega kvalitātē abās grupās nav novērojis 51%, miega kvalitāte pēdējo 12 mēnešu laikā uzlabojusies 4% sieviešu (2% – ievērojami uzlabojusies, 2% – nedaudz uzlabojusies) un 9% vīriešu (3% – ievērojami uzlabojusies, 6% – nedaudz uzlabojusies), bet vēl 3% katrā no grupām konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Banner 280x280

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas redzams, ka ievērojami biežāk uz miega pasliktināšanos norāda krievvalodīgie – latviešu vidū pēdējā gada laikā miega kvalitāte pasliktinājusies 39% (13% – ievērojami pasliktinājusies, 26% – nedaudz pasliktinājusies), kamēr krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 47% (25% – ievērojami pasliktinājusies, 22% – nedaudz pasliktinājusies). Tikmēr 52% latviešu un 43% krievvalodīgo miega kvalitāte pēdējā gada laikā nav mainījusies, 7% latviešu (3% – ievērojami uzlabojusies, 4% – nedaudz uzlabojusies) un 8% krievvalodīgo (3% – ievērojami uzlabojusies, 5% – nedaudz uzlabojusies) tā ir uzlabojusies, bet vēl 3% latviešu un 2% krievvalodīgo konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot rezultātus pēc respondentu vecuma, secināms, ka biežāk uz miega pasliktināšanos norāda gados jauni cilvēki – vecumā no 18 līdz 24 gadiem kopumā šādu atbildi sniedza vairāk nekā puse jeb 51% (29% – ievērojami pasliktinājusies, 22% – nedaudz pasliktinājusies), bet visretāk šādu atbildi sniegusi iedzīvotāju grupa vecumā no 55 līdz 74 gadiem – 34% (9% – ievērojami pasliktinājusies, 25% – nedaudz pasliktinājusies). Tikmēr pārējās vecuma grupās šis rādītājs ir 38% līdz 41% robežās. Vienlaikus jābilst, ka jaunieši visbiežāk atbildējuši, ka viņiem pēdējā gada laikā miega kvalitāte ir uzlabojusies – šādu atbildi sniedza 14% šīs vecuma grupas pārstāvju (9% – ievērojami uzlabojusies, 5% – nedaudz uzlabojusies), kamēr citās vecuma grupas šis rādītājs svārstās no 4% līdz 6%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju GEMIUS, janvāra sākumā aptaujājot 1854 respondentus.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Varikoze ir apakšējo ekstremitāšu slimība, kas var skart cilvēkus jebkurā vecumā. Lauma Medical sortimentā ir dažādu modeļu kompresijas izstrādājumi, un tos noteikti var izmantot varikozes gadījumā. Kompresijas izstrādājumi palīdz uzlabot asins plūsmu un samazināt diskomfortu, kas saistīts ar šo slimību. Uzzināsim vairāk! 

Aktuālie piedāvājumi

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Lai izprastu, cik liela nozīme bijusi veselības mācības apguvei izglītības iestādēs un kā tā ietekmē sieviešu veselības pratību reproduktīvā vecumā, tiek veikts medicīnas pētījums, kura ietvaros tiek aicinātas piedalīties sievietes reproduktīvā vecumā. Uzzināsim vairāk! 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Protivity Ultra – spēkam, veselībai un enerģijai

Testa rezultāti: Protivity Ultra – spēkam, veselībai un enerģijai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja testēt "Protivity Ultra" – sabalansētu aminoskābju kompleksu, kas palīdz papildināt olbaltumvielu deficītu, paātrināt muskuļu atjaunošanos un palielināt izturību. 

"Assimilator" gremošanas enzīmu komplekss ar A un D vitamīniem

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvā izmēģināt "Assimilator" – enzīmu kompleksu ar A un D vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu, mazināt smaguma sajūtu pēc ēšanas un veicināt barības vielu uzsūkšanos.

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas Tēja" piedāvāja izmēģināt "Acorus Balance Collagen" komplektu skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja izmēģināt HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu kompleksu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes