medicine.lv skaitļos

Lietotāji online193
Aktīvie uzņēmumi12733
Nozares raksti1384
Ekspertu atbildes21050
"Apimi" Propolisa un Bišu vaska aplikācijas – siltumterapija mājās ar dabas veltēm : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

"Apimi" Propolisa un Bišu vaska aplikācijas – siltumterapija mājās ar dabas veltēm

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā testa laikā izmēģināt siltuma procedūras mājās ar "Apimi" ražotajām Propolisa un Bišu vaska aplikācijām.

Mūsu komandas izstrādātā propolisa attīrīšanas un iestrādnes tehnoloģija ir ļāvusi radīt propolisa un bišu vaska  aplikācijas, kas ir daudzfunkcionāls, vairākkārt lietojams, dažādiem vecumiem piemērots, drošs dabiskas izcelsmes līdzeklis.

Aplikāciju patīkamais aromāts ir jūtams jau tikko atverot to iepakojumu, un sākotnēji šķietamā lipīguma sajūta, paņemot aplikācijas rokās, izrādās gluži pretēja - tās ir maigas pieskārienam un, pateicoties, bišu vaska un propolisa iestrādei starp kokvilnas auduma slāņiem, tās nerada smērējumus ne uz ādas, ne apģērba, kā arī audums nepieļauj uzsildītās masas izplūšanu ārpusē.

Rīkojoties atbilstoši aplikācijas lietošanas norādījumiem:

 • tās sniedz patīkamu siltumu;
 • atslābina, ļaujot atslābt arī visam ķermenim kopumā;
 • aplikāciju lielums ir atbilstošs gan ērtai roku locītavu apsegšanai, gan kāju locītavu, muguras un citu ķermeņa daļu apsegšanai kā pieaugušajiem, tā bērniem;
 • pateicoties aplikāciju spējai atslābināt, sildīšanas procesā, tiek atslābināts arī prāts, rodot miera sajūtu, kas ir tik būtisks ikviena ikdienas skrējienā.

Siltumterapija labvēlīgi iedarbojas uz ķermeņa atveseļošanās procesiem, siltuma ietekmē paplašinās asinsvadi, kā rezultātā uzlabojas asinsrite un vielmaiņa audos, kas sekmē to ātrāku atjaunošanos un dzīšanu. Ar siltumterapijas palīdzību var mazināt muskuļu spazmas un saspringumu, uzlabot audu elastību, mazināt sāpes un stīvumu, kā arī uzlabot kustību amplitūdu.

Bišu vaska aplikācijai raksturīgās īpašības:

 • saldens aromāts, kas ir jūtams gan pirms, gan pēc aplikācijas uzsildīšanas;
 • arī pirms uzsildīšanas tā ir viegli lokāma un pakļāvīga;
 • uzliekot aplikāciju uz ķermeņa, tā sākumā silda, pēcāk atdzesē un sāk sildīt atkārtoti - dzesējošo sajūtu rada kondensāts jeb neliela rasas kārtiņa, kas veidojas starp ādu un aplikāciju sildīšanas procesā.;
 • kad kondensāts uzsilst, tas iesūcas ādā, to mitrinot, izmantojot visas, bišu vaskā esošās, labvēlīgās īpašības;
 • pēc aplikācijas izmantošanas āda ir maiga, kā arī mitrināta, ko ir iespējams sajust, pat ja pirmajā aplikācijas lietošanas reizē aplikācijas dzesējošās īpašības nav manītas;
 • āda viegli smaržo pēc medus un ķermenis ir atbrīvots, nezaudējot mundruma sajūtu.

Propolisla aplikāciju raksturīgās īpašības:

 • aplikācijai ir propolisam raksturīgais aromāts, kas ir izteikts, taču neuzbāzīgs un svaigs;
 • tās sildīšanas laikā, aromāts patīkami izplatās telpā, atsvaidzina gaisu un rada vieglākas elpošanas sajūtu;
 • propolisa aromāts ir jūtams arī uz ādas pēc aplikācijas lietošanas;
 • atšķirībā no vaska aplikācijām, tās ir stingras un pirms uzsildīšanas nav padevīgas locīšanai vai jebkādai citai deformācijai, lai, piemēram, izmēģinātu aplikācijas aplikšanu ap locītavu pirms tās reālas izmantošanas;
 • propolisa aplikācijām piemīt ļoti laba siltumvadītspēja - tās ātri un vienmērīgi uzsilst, tāpēc vēlreiz jāatceras, ka tās nedrīkst pārsildīt;
 • aplikāciju uzliekot uz ķermeņa, tai ir jābūt patīkami siltai. Aplikācija kārtīgi izsilda apklāto ķermeņa vietu, tāpēc to nedrīkst atstāt uz ādas ilgāk par 30 minūtēm;
 • pēc aplikācijas izmantošanas siltums tās apsildītajā ķermeņa daļā saglabājas, radot sajūtu, ka tā joprojām ir uz ķermeņa, kas ir pateicīgi gadījumā, kad ir vēlme aplikāciju uz ķermeņa turēt ilgāku laiku kā tas ir atļauts;
 • pēc propolisa aplikāciju izmantošanas ir jūtama muskuļu atbrīvotība, patīkams atslābums un siltums.

Svarīgi! Siltumterapija ar aplikācijām NAV paredzētas akūtu traumu un iekaisumu ārstēšanai, kā arī pastiprināta ādas jutīguma gadījumā tās ir jālieto piesardzīgi. 

Atceries - propoliss ir viens no dabiskajiem antioksidantiem, kam piemīt spēcīgas antibakteriālas, pretvīrusu un imunitāti spēcinošas īpašības. Tā sastāvā ir daudz vitamīnu, ogļhidrātu, flavonoīdu, minerālvielu. Ja Tava āda ir jutīga, tad esi piesardzīgs un novēro ādas jutību pēc aplikācijas lietošanas, iespējams, priekšroku būs jādod Bišu vaska aplikācijai siltumprocedūru veikšanai.

Aplikāciju lietošana

Bišu vaska un propolisa sildošo aplikāciju lietošana ir pavisam vienkārša un ērta. Tās ir izmantojamas vairākkārt, turklāt atkārtotas lietošanas laikā, tās nesalīp, kā arī neatstāj uz ādas netīrumus vai vaska paliekas.

Lūk, 5 soļi to pareizas lietošanas procesā!

1. Sākotnēji, aplikācija ir jāuzsilda - vaska aplikācijas silda līdz 40 °C, propolisa aplikācijas silda līdz 50°C. Aplikācijas nedrīkst pārsildīt!

2. Sildīšanai var izmantot apkures radiatorus, cepeškrāsni, fēnu, siltu katla vāku vai jebkuru citu siltu virsmu un siltuma ierīci.

Padoms! Sildīšanai iesakām izmantot tieši cepeškrāsni, aplikāciju sildot 2-3 minūtes. Aplikāciju sildīšana cepeškrāsnī ļauj gan noregulēt sildīšanai nepieciešamo temperatūru, gan uzņemt laiku, kas ir svarīgs aspekts, lai aplikāciju nepārsildītu un neradītu ādas apdegumus.

3. Pēc uzsildīšanas, aplikāciju liek uz konkrētās ķermeņa daļas un to apsedz  ar drēbi. Jāatceras, ka aplikācijai ir jābūt patīkami siltai, ne karstai!

4. Aplikāciju uz ķermeņa tur 20 - 30 minūtes, kamēr saglabājas sildošais efekts.

5. Pēc aplikācijas izmantošanas, to ir ieteicams uzglabāt sākotnējā iepakojumā, vispirms atdzesējot. Aplikācijas neuzglabāt tiešā saules gaismā!

Padoms! Propolisa aplikācijām atdziestot, tās saglabā ''ieņemto'' formu, tāpēc, lai to atkal iztaisnotu, tā ir vēlreiz jāuzsilda, savukārt, vēsas vaska aplikācijas ir droši lokāmas un iztaisnojamas bez atkārtotas sildīšanas.

Sastāvs: katrai "Apimi" aplikācijai ir tikai divas sastāvdaļas - kokvilnas audums, kas ir apstiprināts ar "Oeko-Tex" sertifikātu, un Piebalgā ievākti bišu produkti - propoliss vai bišu vasks - kas tiek iestrādāts starp šī auduma slāņiem.

SIA "ApiMI" ir Latvijas uzņēmums, kura ražotne atrodas Vecpiebalgas muiža ēkā. Apimi izmanto tikai sertificētas un dabiskas izcelsmes izejvielas. Iegūstot bišu produktus, tiek ievērota maksimāla gādība un rūpes par bitēm, un tām netiek nodarīts nekāds kaitējums. Uzņēmums neveic un neatbalsta produktu testēšanu uz dzīvniekiem. Produkti tiek testēti neatkarīgā un akreditētā laboratorijā.

Piesakies produktu testam, rakstot uz e-pastu redakcija@medicine.lv!

Šos un citus "Apimi" produktus jūs varat iegādāties www.apimi.lv/lv

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģiju ir iespējams ārstēt!

Alerģija ir pastiprināta cilvēka imūnsistēmas atbilde uz noteiktām vielām (alergēniem), piemēram, ziedputekšņiem, mājas putekļu ērcītēm, pelējumiem vai dzīvnieku blaugznām. Par to, kas ir alerģija, un tās ārstēšanas veidiem stāsta LOR Klīnikas alergoloģe Dace Kārkliņa.

Aktuālie piedāvājumi

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Kāpēc rodas strijas, un kā tās kopt?

Ikvienam var veidoties strijas neatkarīgi no vecuma un dzimuma, un tās var rasties dažādās ķermeņa daļās. Uzzināsim, kas ir galvenie iemesli, kāpēc rodas strijas, un noskaidrosim to, kā strijas ārstēt.

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza no Natures Sunshine Products

Zambroza ir unikāls, dabīgs dzēriens, bez mākslīgām krāsvielām, konservantiem un aromatizētājiem. Dzēriens Zambroza ir bezalkoholisks produkts ne tikai ar izcilu garšu, bet arī ar neticamu spēju neitralizēt brīvos radikāļus cilvēka organismā.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Testa rezultāti: Eliksīrs REDZEI

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt Eliksīru REDZEI – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem (250 ml).

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

HealthAid® Acidophilus – līdzsvarota Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombinācija

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt "HealthAid® Acidophilus" – uztura bagātinātāju ar līdzsvarotu Acidophilus un Bifidus pienskābo baktēriju kombināciju.

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvā izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Testa rezultāti: 100% IRBENĀJA PULVERIS kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar „BestBerry” piedāvāja testēt 100% Irbenāja pulveri kapsulās pareizai vielmaiņai un aktīvai imunitātei.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Sievietes veselības klīnika AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas Jūras medicīnas centrs ir piemērotākā vieta, kur rūpēties par savu veselību un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Šī ir lielākā privātā ārstniecības iestāde Latvijā, kur augsti kvalificēti ārsti ar visjaunākajām medicīnas iekārtām spēj nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu visu nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu vienuviet.

SIA "GenEra": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA

SIA „GenEra” - akreditēta klīniski diagnostiska laboratorija, kas specializējusies DNS izmeklējumos. Laboratorija jau 20 gadus specializējas molekulārās ģenētikas jeb DNS testēšanas jomā. Uzņēmuma misija ir palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti ar zināšanām, ko sniedz ģenētiskā informācija.