medicine.lv skaitļos

Lietotāji online173
Aktīvie uzņēmumi12742
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
73% no cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā ir bez darba – SIVA aicina profesionāli rehabilitēties : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

73% no cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā ir bez darba – SIVA aicina profesionāli rehabilitēties

Labklājības ministrijas pētījuma dati rāda, ka Latvijā no visām 193 154 pilngadīgajām personām ar invaliditāti profesionāli nodarbināti ir tikai aptuveni 27%, kas ir uz pusi mazāks rādītājs nekā vidēji Eiropas Savienībā (55%). Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) skaidro, ka efektīvākais ceļš uz veiksmīgu integrēšanos darba tirgū ir profesionālā rehabilitācija [1], ko Latvijā īsteno SIVA Koledža un Jūrmalas Profesionālā vidusskola, kurās šobrīd līdz pat 31. augustam norit skolēnu un studentu uzņemšana. Cilvēkiem ar invaliditāti mācības un studijas, kā arī cita veida rehabilitācijas pakalpojumi pieejami bez maksas.

Kā rāda Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas dati, Latvijā šobrīd ir 201 549 cilvēki ar invaliditāti, kas ir 10,6% no kopējā iedzīvotāju skaita. No tiem pilngadīgi darbspējas vecumā ir 10,1% jeb 193 154 cilvēki ar invaliditāti. Tomēr nodarbināti no šiem vairāk nekā 193 tūkstošiem cilvēku ir tikai aptuveni 27%. [2] Labklājības ministrijas Sociālās integrācijas valsts aģentūras speciālisti gan lēš, ka realitātē šis procents varētu būt lielāks, jo ne visas personas par savu invaliditāti ziņo darba vietai. Salīdzinoši – no aptuveni 447 miljoniem Eiropas Savienības iedzīvotāju ar invaliditāti ir 100 miljoni jeb 22,4% [3], no kuriem nodarbināti ir uz pusi vairāk cilvēku nekā vidēji Latvijā, t.i., aptuveni 55%. [4]

Kā skaidro SIVA vadītāja Ilona Jurševska, iemesli salīdzinoši zemajam Latvijas nodarbinātības rādītājam ir dažādi – sākot no sarežģītiem ārējiem apstākļiem un beidzot ar pašu cilvēku ar invaliditāti neuzņēmību un nedrošību gan profesionāli rehabilitēties, gan pieteikt sevi darba tirgū. Kas attiecas uz ārējiem apstākļiem, trūkst gan tādu darbu, gan darba vides, kas būtu piemērota un pielāgota cilvēkiem ar invaliditāti, tāpat trūkst sociālo darbinieku un asistentu atbalsta sniegšanaii. Nereti vainojami darba devēju aizspriedumi un nevēlēšanās darbā ņemt cilvēkus ar invaliditāti.

Kā norāda Jurševska, “lai pārvarētu minētos šķēršļus un veiksmīgi pieteiktu sevi darba tirgū, pirmkārt, ir nepieciešama uzdrošināšanās un uzņēmība mainīt savu dzīvi, lai sāktu ko jaunu. Ja cilvēks veselības problēmu dēļ ir spiests aiziet no darba vai tam trūkst pārliecības par savu varēšanu profesionālo ceļu vispār uzsākt, SIVA ir īstā vieta, kur vērsties pēc atbalsta. Atbilstoši labākajiem Eiropas piemēriem aģentūra palīdzēs gan izvēlēties veselības stāvoklim, interesēm un līdzšinējām iemaņām atbilstošu profesiju, gan to apgūt, kā arī sniegs visu nepieciešamo atbalstu, lai audzēkņiem nodrošinātu pirmās prakses un darba vietas. Kas ne mazāk svarīgi, ar dažādiem atbalsta pasākumiem SIVA speciālisti sekmēs arī cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanos kopumā.”

SIVA Latvijā ir vienīgā šāda veida iestāde, kas sniedz kompleksu atbalstu cilvēkiem ar dažādām saslimšanām. Tās paspārnē ir divas izglītības iestādes – koledža un Jūrmalas Profesionālā vidusskola – , kas abas atrodas Jūrmalā. Izglītības programmas ir piemērotas  dažādu vecumu cilvēkiem (15 – 64 gadi), arī tiem, kas invaliditāti ieguvuši dzīves gaitā un kam nepieciešama pārkvalifikācija. Šīs izglītības iestādes uzņem personas ar funkcionēšanas traucējumiem, kurām ir noteikta invaliditāte. Absolvējot vidusskolu vai koledžu, iegūtās izglītības augstā kvalitāte ļauj turpināt mācības un studijas arī citās izglītības iestādēs.

SIVA ir izstrādāti profesionālās piemērotības noteikšanas metodiskie ieteikumi, kas ļauj piemeklēt atbilstošākos testus, rīkus un metodes cilvēku individuālajām vajadzībām un spējām. Rezultātā skolēni un studenti kopā ar karjeras konsultantu spēj piemeklēt sev piemērotāko profesiju un attiecīgi arī izglītības programmu. Mācību laikā karjeras konsultants atbalsta izglītojamos prakses vietu organizēšanā, sadarbojas ar darba devējiem un sniedz maksimālu atbalstu, lai visiem audzēkņiem un studentiem būtu nodrošināta mācību un kvalifikācijas prakses vieta un vēlāk arī pirmā darba vieta. Pērn aģentūras darbā iekārtošanas rādītājs pēc absolvēšanas bija 51%, kas jau ir samērojams ar vidējo nodarbinātības rādītāju Eiropas Savienībā.

“Pārkvalificēšanās un jaunas profesijas iegūšana var būt jaunas dzīves sākums. To es varu droši apgalvot! Mācības SIVA Koledžā kā personāla speciālistam bija mana otrā iegūtā augstākā izglītība, esot brieduma gados. Mans veselības stāvoklis tobrīd bija pasliktinājies un  uzsāktās studijas bija jauns pavērsiens manā dzīvē – tā bija veselības uzlabošana ar rehabilitācijas iespējām, jaunas iepazīšanās, izaicinājumi un sasniegumi! Ieguvu  augsta līmeņa zināšanas, kas  palīdz manā ikdienas darbā nevalstiskajā sektorā. Studijas  mudināja mani turpināt apgūt jurisprudenci un piedalīties vietējās varas vēlēšanās,” savā studiju un izaugsmes pieredzē dalās Santa Survila, Rīgas domes Personu ar invaliditāti Nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes locekle, biedrības „Wings for Wheels” valdes locekle, sociālā eksperte un konsultāciju grupas vadītāja.       

Līdz 31. augustam SIVA izglītības iestādēs norit skolēnu un studentu uzņemšana. Vispirms interesenti saņem profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojumu, kura ietvaros aģentūras speciālisti rekomendē mācības Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai studijas SIVA Koledžā atbilstoši katra individuālajām prasmēm un spējām. Rudenī Jūrmalas profesionālajā vidusskolā un SIVA Koledžā mācības sāksies dažādās izglītības jomās, piemēram, ēdināšanā, datorzinātnēs, komercdarbībā, mājturībā un daudzās citās (ar visām piedāvātajām izglītības un studiju programmām iespējams iepazīties SIVA mājaslapā).

Personām ar invaliditāti izglītību iespējams iegūt bez maksas. Tāpat skolēniem un studentiem ir pieejamas bezmaksas dzīvošanas, ēdināšanas un rehabilitācijas iespējas. Pieteikties mācībām un studijām iespējams, zvanot uz 29249084 vai 29187093, rakstot ppn@siva.gov vai arī aizpildot elektroniskās pieteikšanās anketu. Plašāka informācija lasāma https://www.siva.gov.lv/lv/jaunums/piesakies-macibam-vai-studijam-siva-izglitibas-iestades 

[1] Profesionālā rehabilitācija - pasākumu kopums, kas nodrošina jaunas profesijas apgūšanu, profesionālo zināšanu un prasmju atjaunošanu vai attīstīšanu, tajā skaitā profesionālās izglītības programmu apgūšanu pamata un vidējā izglītības pakāpē atbilstoši personas funkcionālo traucējumu veidam, smaguma pakāpei un iepriekš iegūtās izglītības un kvalifikācijas līmenim.

[2] Labklājības ministrijas uzdevumā īstenots pētījums “Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanas izvērtējums”, 2020.

[3] https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1137&langId=lv

[4] https://ec.europa.eu/eurostat/web/main/data/database

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Rehabilitācija":

Uzņēmumi nozarē "Rehabilitācija"

"Tehnovers", SIA

"Tehnovers", SIA

Invalīdu pacēlāji, pacēlāji, invalīdiem, invalīdu palīgierīces, pacēlāji, lifti, liftu būve, invalīdu elektriskie skūteri, invalīdu ratiņkrēsli, invalīdu gultas. Fotometrija.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. +371 67532509
 2. +371 29255102
 3. +371 26114360
 4. +371 25444896
 5. info@tehnovers.lv
 6. http://www.tehnovers.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1700
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003594676
 2. LV40003594676
 3. 21.06.2002
 4. Rīga, Strazdumuižas iela 80, LV-1024
 5. 2020

Apraksts

Invalīdu pacēlāji, pacēlāji, invalīdiem, invalīdu palīgierīces, pacēlāji, lifti, liftu būve, invalīdu elektriskie skūteri, invalīdu ratiņkrēsli, invalīdu gultas. Fotometrija. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācija, Medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi.
Invalīdu pacēlāju, (pacēlājs, pacēlāji) visu veidu liftu,
(lifts, lifti) arī invalīdu, (invalīdiem) un liftu mājai: ražošana,
piegāde, montāža, modernizācija, invalīdu pārvietošanās palīglīdzekļi,
ražošana, imports, uzstādīšana, tehniskā apkope, (serviss).
Invalīdu ratiņkrēsli, mobilo pacēlāji. Invalīdu pacēlāji telpām un baseiniem,
invalīdu pacēlāju ražošana. Diagonālie pacēlāji, (CAMA, HIRO LIFT).
Vertikālie pacēlāji, (CIBES, HIRO LIFT). Mobilie pacēlāji, (pacēlājs) -TGR.
Latvijā ražots pacēlājs, (IP-01, IP-02, LP-1400, CPL-540). Invalīdu gultas,
rampas, sliežu sistēma. Ratiņkrēsli, (ratiņkrēsls) pārvietošanai
pa kāpņu slaidu. Invalīdu palīgierīces. Krēsli, (ratiņkrēsli) krēsls,
(ratiņkrēsls) invalīdiem. Invalīdu autopacēlāji, (auto pacēlāji)
“Auto adapt” Auto, (automašīnu) adoptācija, pielāgošana auto vadītājiem,
auto pasažieriem invalīdiem. Invalīdu pacēlāji iekāpšanai vilcienā,
(dzelzceļš, dzelzceļa stacija) invalīdu pacēlāji dzelzceļam,
dzelzceļa vajadzībām, baseinu invalīdu pacēlāji, pacelšanas
aprīkojums un ierīces invalīdiem, invalīdu elektroniskie skuteri,
skuteri invalīdiem. ES valstu rūpnīcu produkcijas piegādātājs Latvijā.
Invalīdu palīgierīces, palīgierīces invalīdiem, preces invalīdiem.
Liftu, pacēlāju dokumentācija un plānu sagatavošana arhitektiem,
arhitektu birojam, fotometrija. Klientiem serviss, tehniskā palīdzība,
avārijas dienests.

Vairāk

Foto 71

Invalīdu pacēlājs baseinam
Diagonālie pacēlāji (CAMA, hiro lift)
Ratiņkrēsla pārvietošanai pa kāpņu slaidu
Vertikālie pacēlāji (CIBES, hiro lift)
Invalīdu gulta
Diagonālie pacēlāji (CAMA, hiro lift)
Invalīdu palīgierīce
Autoadapt invalīdu auto pacēlāji
Invalīdu pacēlaji automašīnām
Invalīdu pacēlāji dzelzsceļam
Vertikālie pacēlāji
Pacēlāji invalīdiem
Invalīdu pacēlāji
Invalīdu pacēlāji diognālie
Invalīdu pacēlāji
Invalīdu pacēlāji
Invalīdu pacēlāji kāpņu telpām
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope uzņēmumiem
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Liftu būve un apkope
Invalīdu pacēlāji baseinos
Lifti pie mājām
Liftu būve un apkope mājām
Ratiņkrēsls pārvietošanai pa kāpēm
Pacelšanas krēsls un ierīces invalīdiem
Ratiņkrēsls pārvietošanai pa kāpņu slaidu
Pacelšanas aprīkojums un ierīces invalīdiem
Elektroniskie skuteri invalīdiem
Invalīdu elektriskie skūteri
Invalīdu pacēlāji kāpnēm
Invalīdu ratiņkrēsli
Invalīdu pacēlāju uzstādīšana
Pacēlāju dokumentācija
Invalīdu pacēlāju projektēšana
Pārvietošanai pa kāpņu slaidu
Pacelšanas aprīkojums un ierīces invalīdiem
Kāpņu pielāgošana invalīdiem
Invalīdu pacēlāji telpām un baseiniem
Invalīdu pacēlāju ražošana
Invalīdu pacēlāji trepēs
Invalīdu pacēlāji kāpņu telpām
Diognālie pacēlāji gar taisnvirziensku trajektorijas kāpņu laidu
Invalīdu palīgierīces
Invalīdu palīgierīces
Invalīdu pacēlāju tehniskā apkope
Invalīdu pacēlāju piegāde
Diagonālie invalīdu pacēlāji kāpnēs
Invalīdu palīgierīces būvēm
Invalīdu pacēlāji baseiniem
Liftu būve pēc pasūtījuma
Invalīdu liftveida pacēlāju modernizācija
Liftu būve un apkope
Visu veidu lifti invalīdiem
Diagonālie invalīdu pacēlāji kāpņu telpām
Invalīdu diagonālie pacēlāji
Invalīdu pacēlāji dzelzceļam
Invalīdu pacēlāji iekāpšanai vilcienā
Vertikālie pacēlāji invalīdiem, piegāde
Invalīdu pacēlāju uzstādīšana
Mobilie pacēlāji invalīdiem
Pandusu piegāde
Pandusi Tehnovers
Invalīdu pārvietošanās palīglīdzekļu ražošana
Pacēlāji invalīdiem
Saliekamie pandusi
Pandusi
Vertikālie pacēlāji

Preču zīmes

Mājas lapa internetā