medicine.lv skaitļos

Lietotāji online177
Aktīvie uzņēmumi12228
Nozares raksti1461
Ekspertu atbildes21477
73% no cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā ir bez darba – SIVA aicina profesionāli rehabilitēties : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

73% no cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā ir bez darba – SIVA aicina profesionāli rehabilitēties

Labklājības ministrijas pētījuma dati rāda, ka Latvijā no visām 193 154 pilngadīgajām personām ar invaliditāti profesionāli nodarbināti ir tikai aptuveni 27%, kas ir uz pusi mazāks rādītājs nekā vidēji Eiropas Savienībā (55%). Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) skaidro, ka efektīvākais ceļš uz veiksmīgu integrēšanos darba tirgū ir profesionālā rehabilitācija [1], ko Latvijā īsteno SIVA Koledža un Jūrmalas Profesionālā vidusskola, kurās šobrīd līdz pat 31. augustam norit skolēnu un studentu uzņemšana. Cilvēkiem ar invaliditāti mācības un studijas, kā arī cita veida rehabilitācijas pakalpojumi pieejami bez maksas.

Kā rāda Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas dati, Latvijā šobrīd ir 201 549 cilvēki ar invaliditāti, kas ir 10,6% no kopējā iedzīvotāju skaita. No tiem pilngadīgi darbspējas vecumā ir 10,1% jeb 193 154 cilvēki ar invaliditāti. Tomēr nodarbināti no šiem vairāk nekā 193 tūkstošiem cilvēku ir tikai aptuveni 27%. [2] Labklājības ministrijas Sociālās integrācijas valsts aģentūras speciālisti gan lēš, ka realitātē šis procents varētu būt lielāks, jo ne visas personas par savu invaliditāti ziņo darba vietai. Salīdzinoši – no aptuveni 447 miljoniem Eiropas Savienības iedzīvotāju ar invaliditāti ir 100 miljoni jeb 22,4% [3], no kuriem nodarbināti ir uz pusi vairāk cilvēku nekā vidēji Latvijā, t.i., aptuveni 55%. [4]

Kā skaidro SIVA vadītāja Ilona Jurševska, iemesli salīdzinoši zemajam Latvijas nodarbinātības rādītājam ir dažādi – sākot no sarežģītiem ārējiem apstākļiem un beidzot ar pašu cilvēku ar invaliditāti neuzņēmību un nedrošību gan profesionāli rehabilitēties, gan pieteikt sevi darba tirgū. Kas attiecas uz ārējiem apstākļiem, trūkst gan tādu darbu, gan darba vides, kas būtu piemērota un pielāgota cilvēkiem ar invaliditāti, tāpat trūkst sociālo darbinieku un asistentu atbalsta sniegšanaii. Nereti vainojami darba devēju aizspriedumi un nevēlēšanās darbā ņemt cilvēkus ar invaliditāti.

Kā norāda Jurševska, “lai pārvarētu minētos šķēršļus un veiksmīgi pieteiktu sevi darba tirgū, pirmkārt, ir nepieciešama uzdrošināšanās un uzņēmība mainīt savu dzīvi, lai sāktu ko jaunu. Ja cilvēks veselības problēmu dēļ ir spiests aiziet no darba vai tam trūkst pārliecības par savu varēšanu profesionālo ceļu vispār uzsākt, SIVA ir īstā vieta, kur vērsties pēc atbalsta. Atbilstoši labākajiem Eiropas piemēriem aģentūra palīdzēs gan izvēlēties veselības stāvoklim, interesēm un līdzšinējām iemaņām atbilstošu profesiju, gan to apgūt, kā arī sniegs visu nepieciešamo atbalstu, lai audzēkņiem nodrošinātu pirmās prakses un darba vietas. Kas ne mazāk svarīgi, ar dažādiem atbalsta pasākumiem SIVA speciālisti sekmēs arī cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanos kopumā.”

SIVA Latvijā ir vienīgā šāda veida iestāde, kas sniedz kompleksu atbalstu cilvēkiem ar dažādām saslimšanām. Tās paspārnē ir divas izglītības iestādes – koledža un Jūrmalas Profesionālā vidusskola – , kas abas atrodas Jūrmalā. Izglītības programmas ir piemērotas  dažādu vecumu cilvēkiem (15 – 64 gadi), arī tiem, kas invaliditāti ieguvuši dzīves gaitā un kam nepieciešama pārkvalifikācija. Šīs izglītības iestādes uzņem personas ar funkcionēšanas traucējumiem, kurām ir noteikta invaliditāte. Absolvējot vidusskolu vai koledžu, iegūtās izglītības augstā kvalitāte ļauj turpināt mācības un studijas arī citās izglītības iestādēs.

SIVA ir izstrādāti profesionālās piemērotības noteikšanas metodiskie ieteikumi, kas ļauj piemeklēt atbilstošākos testus, rīkus un metodes cilvēku individuālajām vajadzībām un spējām. Rezultātā skolēni un studenti kopā ar karjeras konsultantu spēj piemeklēt sev piemērotāko profesiju un attiecīgi arī izglītības programmu. Mācību laikā karjeras konsultants atbalsta izglītojamos prakses vietu organizēšanā, sadarbojas ar darba devējiem un sniedz maksimālu atbalstu, lai visiem audzēkņiem un studentiem būtu nodrošināta mācību un kvalifikācijas prakses vieta un vēlāk arī pirmā darba vieta. Pērn aģentūras darbā iekārtošanas rādītājs pēc absolvēšanas bija 51%, kas jau ir samērojams ar vidējo nodarbinātības rādītāju Eiropas Savienībā.

“Pārkvalificēšanās un jaunas profesijas iegūšana var būt jaunas dzīves sākums. To es varu droši apgalvot! Mācības SIVA Koledžā kā personāla speciālistam bija mana otrā iegūtā augstākā izglītība, esot brieduma gados. Mans veselības stāvoklis tobrīd bija pasliktinājies un  uzsāktās studijas bija jauns pavērsiens manā dzīvē – tā bija veselības uzlabošana ar rehabilitācijas iespējām, jaunas iepazīšanās, izaicinājumi un sasniegumi! Ieguvu  augsta līmeņa zināšanas, kas  palīdz manā ikdienas darbā nevalstiskajā sektorā. Studijas  mudināja mani turpināt apgūt jurisprudenci un piedalīties vietējās varas vēlēšanās,” savā studiju un izaugsmes pieredzē dalās Santa Survila, Rīgas domes Personu ar invaliditāti Nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes locekle, biedrības „Wings for Wheels” valdes locekle, sociālā eksperte un konsultāciju grupas vadītāja.       

Līdz 31. augustam SIVA izglītības iestādēs norit skolēnu un studentu uzņemšana. Vispirms interesenti saņem profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojumu, kura ietvaros aģentūras speciālisti rekomendē mācības Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai studijas SIVA Koledžā atbilstoši katra individuālajām prasmēm un spējām. Rudenī Jūrmalas profesionālajā vidusskolā un SIVA Koledžā mācības sāksies dažādās izglītības jomās, piemēram, ēdināšanā, datorzinātnēs, komercdarbībā, mājturībā un daudzās citās (ar visām piedāvātajām izglītības un studiju programmām iespējams iepazīties SIVA mājaslapā).

Personām ar invaliditāti izglītību iespējams iegūt bez maksas. Tāpat skolēniem un studentiem ir pieejamas bezmaksas dzīvošanas, ēdināšanas un rehabilitācijas iespējas. Pieteikties mācībām un studijām iespējams, zvanot uz 29249084 vai 29187093, rakstot ppn@siva.gov vai arī aizpildot elektroniskās pieteikšanās anketu. Plašāka informācija lasāma https://www.siva.gov.lv/lv/jaunums/piesakies-macibam-vai-studijam-siva-izglitibas-iestades 

[1] Profesionālā rehabilitācija - pasākumu kopums, kas nodrošina jaunas profesijas apgūšanu, profesionālo zināšanu un prasmju atjaunošanu vai attīstīšanu, tajā skaitā profesionālās izglītības programmu apgūšanu pamata un vidējā izglītības pakāpē atbilstoši personas funkcionālo traucējumu veidam, smaguma pakāpei un iepriekš iegūtās izglītības un kvalifikācijas līmenim.

[2] Labklājības ministrijas uzdevumā īstenots pētījums “Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām ieviešanas izvērtējums”, 2020.

[3] https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1137&langId=lv

[4] https://ec.europa.eu/eurostat/web/main/data/database

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Rehabilitācija":

Uzņēmumi nozarē "Rehabilitācija"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

RUUTe dabiska eļļa, cietais šampūns un kondicionieris veseliem un mirdzošiem matiem

RUUTe dabiska eļļa, cietais šampūns un kondicionieris veseliem un mirdzošiem matiem

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar zīmola RUUTe® izveidotāju Inesi Vasiļevsku piedāvā testēt matu kopšanas komplektu – dabisku eļļu veseliem matiem, cieto šampūnu ar zilajiem māliem un kondicionieri mirdzošiem matiem ar rabarbera ekstraktu.

Testa rezultāti: Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Testa rezultāti: Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvāja testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

Aloe Body Lotion – labākais ķermeņa losjons 2022. gadā

Aloe Body Lotion – labākais ķermeņa losjons 2022. gadā

Janvārī un februārī Medicine.lv sadarbībā ar Alveja.lv piedāvā izmēģināt 2022. gada labāko ķermeņa losjonu ar alveju "Aloe Body Lotion".

Testa rezultāti: CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Testa rezultāti: CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvāja testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Uztura bagātinātājs "Mamita", dr. V. Veisas viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Uztura bagātinātājs

Uztura bagātinātājs grūtniecēm "Mamita" ir neaizstājamu omega -3 taukskābju komplekss vienā kapsulā. Vai grūtniecēm papildus jālieto vitamīni, atbild ginekoloģe, dzemdību speciāliste Vija Veisa.

Intas Dinsbergas klīnika – integrēta pieeja sievietes veselībai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Intas Dinsbergas klīnika – integrēta pieeja sievietes veselībai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. http://www.medicine.lv
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.900-1800
 • O.900-1800
 • T.900-1800
 • C.900-1800
 • P.900-1700
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 4. 2021
 5. 1

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā