medicine.lv skaitļos

Lietotāji online147
Aktīvie uzņēmumi12816
Nozares raksti12182
Ekspertu atbildes21477
31. martā notiks virtuāls diskusiju vakars "Kā nesajukt prātā?" par to, kā pārdzīvot Covid-19 laiku : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

31. martā notiks virtuāls diskusiju vakars "Kā nesajukt prātā?" par to, kā pārdzīvot Covid-19 laiku

Covid –– 19 jau vairāk nekā gadu ir ieviesis pārmaiņas mūsu dzīvē. Stress, negācijas, ierobežojumi – tas viss atstāj iespaidu uz cilvēku psihisko veselību un ietekmē arī sirds veselību. Lai dalītos pieredzē par to, kā šo laiku izdodas pārdzīvot, kā arī, lai gūtu iedvesmojošus ieteikumus no speciālistiem, interesenti aicināti uz biedrības ParSirdi.lv un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības rīkoto virtuālo vakaru 31. martā pulksten 18.00 tiešsaistē ParSirdi.lv Facebook lapā un www.parsirdi.lv.

Uz iedvesmojošas diskusijas vakaru ielūdz profesors Kārlis Trušinskis, endokrinoloģe prof. Ilze Konrāde, psihoterapeits Artūrs Miksons un ParSirdi.lv cilmes šūna Inese Mauriņa. Īpašie vakara viesi – aktieri Marija Linarte un Vilis Daudziņš!

Virtuālajā vakarā kopā tiks skaļi domāts par to:

  • kā palikt imūnam pret negācijām, ko rada C19;
  • kā pašiem risināt problēmas un ko ieteikt citiem;
  • vai ir normāli, ka viss kaitina un "besī", un ko ar to iesākt;
  • kā rodas laimes hormoni un kā pie tiem tikt;
  • kā svinēt svētkus "lockdownā";
  • un kāds tam visam sakars ar sirdi?

Kā liecina ParSirdi.lv un Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības aptaujas rezultāti*, tad visbiežāk nesajukt prātā palīdz sportošana svaigā gaisā un pastaigas (46,4%), filmu un seriālu skatīšanās (39,1%), un grāmatu lasīšana (35,5%). Savukārt aptuveni 20% respondenti atzina, ka viņiem palīdz alkohola lietošana vai neveselīgi našķi.

Banner 280x280

Vairāk nekā trešā daļa aptaujāto respondentu (34,5%) atzina, ka viņu veselība šajā laikā ir pasliktinājusies, bet gandrīz pusei jeb 49,1% aptaujāto veselība nav mainījusies. Jautāti par jauniem hobijiem šajā laikā, vairāki respondenti atzina, ka viņiem tīri labi ir iepatikusies mājas kārtošana un grāmatu lasīšana. Vairāki aptaujātie arī atzina, ka šajā laikā ir iemācījušies šūt, adīt, slēpot un eksperimentēt virtuvē.

Jautājot par plāniem pēc pandēmijas aptaujātie atbildēja, ka pirmais, ko viņi darīs, ir apciemos draugus/tuviniekus (58,2%), apmeklēs kafejnīcas (55,5%), dosies uz teātri vai kino (37,3%), un iepirksies veikalos (34,5%). Mazāk bija to, kas teica, ka apmeklēs trenažiera zāli (14,5%).

Respondentu ieteikumi citiem pandēmijas laika pārvarēšanai visbiežāk bija aicinājums mazāk klausīties sliktās ziņas, sportot, neņemt visu galvā un baudīt pavasari.

Diskusiju ar ekspertiem varēs vērot un tajā iesaistīties tiešraidē Facebook @parsirdi.lv, kā arī mājaslapā www.parsirdi.lv. Aicināts arī sūtīt jautājumus speciālistiem uz e-pastu info@parsirdi.lv

* Aptauja norisinājās laika periodā no 26.03 līdz 29.03 @ParSirdi.lv Facebook  platformā un tajā piedalījās 110 respondenti.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

LIVEO complex – papildu šķiedrvielas ātrākai iedarbībai 

LIVEO complex – papildu šķiedrvielas ātrākai iedarbībai 

Cilvēka zarnu trakts ir sarežģīta ekosistēma, kurā mīt plašs klāsts mikroorganismu. Starp tiem īpašu lomu spēlē labās baktērijas – tās ne tikai iesaistās gremošanas procesos, bet arī piedalās imūnsistēmas veidošanā un atbalsta visa organisma labsajūtu.

Aktuālie piedāvājumi

Funkcionālas kustības – tavai labsajūtai

Funkcionālas kustības – tavai labsajūtai

Vai esi aizdomājies, kādēļ reizēm mugura sāp pēc iepirkumu maisu nešanas, kādēļ celšanās no gultas šķiet sarežģīta, vai kādēļ pēc mājas uzkopšanas jūties iztukšots un sāp muskuļi vai locītavas? Pat ja ikdienā esi aktīvs sportotājs un cītīgi veic desmit tūkstoš soļu… Iespējams, ka tev ir jādodas uz treniņiem, kas attīsta funkcionālas kustības!

Kā mazināt stresu: dabīgi līdzekļi nervu sistēmas atbalstam 

Kā mazināt stresu: dabīgi līdzekļi nervu sistēmas atbalstam 

Mūsdienās daudzi cilvēki meklē veidus, kā mazināt stresu. Nemiers, miega traucējumi, grūtības koncentrēties un izdegšana kļuvuši par ikdienas sabiedrotajiem gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Bieži palīdz dzīvesveida korekcijas un dabīgi līdzekļi pret stresu un trauksmi. 

Kā dzīvot ar enerģiju un mieru – kā raķete?

Kā dzīvot ar enerģiju un mieru – kā raķete?

Vai jūties iztukšots, stresa nomākts vai bez enerģijas? Tavs ķermenis runā – tas signalizē par trūkumiem, kas ietekmē nervu sistēmu, hormonus un imunitāti. Labsajūta sākas ar līdzsvaru. Zinātne apliecina: pareizās kombinācijās vitamīni un minerālvielas darbojas efektīvāk nekā atsevišķi. Tieši šī sinerģija nodrošina stabilu enerģiju, mieru un imunitāti. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Coral Taurine – nervu sistēmas veselībai

Coral Taurine – nervu sistēmas veselībai

2025. gada septembrī redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvā izmēģināt Coral Taurine – uztura bagātinātāju, kam pamatā ir taurīns. Tas palīdz uzturēt nervu sistēmas veselību, enerģijas apmaiņu un sirds darbību pastāvīga stresa un pārslodzes apstākļos. 

Riņķa ziede – dabas līdzeklis ādas kopšanai, dziedēšanai un veselības stiprināšanai

Riņķa ziede – dabas līdzeklis ādas kopšanai, dziedēšanai un veselības stiprināšanai

Katrā mājas aptieciņā jābūt šai ziedei, kas nosaukta tās radītāja Edgara Riņķa vārdā. Tās sastāvā ir tikai dabiskas, Latvijā iegūtas izejvielas, kas apvienotas padara ziedi par vērtīgu dabisku līdzekli dažādu ādas un veselības problēmu ārstēšanai.

Testa rezultāti: Kas ir SEIDIFERTY?

Testa rezultāti: Kas ir SEIDIFERTY?

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA Green Pharma piedāvāja testēt SEIDIFERTY – uztura bagātinātāju vīriešiem, kas veicina normālu auglību, reprodukciju un spermatoģenēzi.  

Tonējošā un dabiska iedeguma eļļa sejai un ķermenim

Tonējošā un dabiska iedeguma eļļa sejai un ķermenim

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt tonējošu un dabiska iedeguma eļļu sejai un ķermenim ar burkānu un smiltsērkšķu eļļām.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Inta Dinsberga un Dr. Dina Aldiņa: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Inta Dinsberga un Dr. Dina Aldiņa: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Slodzes jeb stresa urīna nesaturēšana un maksts atslābums – kāpēc veidojas šīs problēmas, un kā tās atrisināt? Dinsbergas klīnikas vadītāja Dr. Inta Dinsberga un Dr. Dina Aldiņa atbild uz šiem jautājumiem.

Siguldas Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Siguldas Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Desmit gadu laikā Siguldas Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs kļuvis par vietu, kur modernākās tehnoloģijas satiekas ar cilvēcīgu rūpi par pacientu. Šeit pieejama CyberKnife® M6 sistēma – mūsdienu tehnoloģiju robots audzēju ārstēšanai.