"Telefonrandiņā ar ginekologu" sievietes visvairāk interesējās par hormonālās spirāles lietošanu
Latvijas sieviešu zināšanas par drošu kontracepciju un reproduktīvo veselību ir visai viduvējas un nereti pilnas mītu un aizspriedumu – tā savā ikdienas praksē novērojis ne viens vien ārsts. Tāpēc 28. maijā ikviena Latvijas sieviete varēja piedalīties “Telefonrandiņā ar ginekologu” un uzdot sev aktuālos jautājumus 13 ginekoloģēm.
NVD atgādina: Eiropas veselības apdrošināšanas karte – “sabiedrotais” vasaras ceļojumos
Atsākoties aktīvai ceļošanas sezonai, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina ceļotājiem par iespēju pieteikt un bez maksas saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb EVAK.
VM: Baltijas valstu veselības ministri tiekas ar PVO ģenerāldirektoru
Baltijas valstu veselības ministri otrdien, 28. maijā, tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektoru Tedrosu Adhanomu Gebrejesusu. Tikšanās notika Ženēvā 77. Pasaules Veselības Asamblejas sesijas laikā.
Pieredze: Diagnoze “diabēts” – kā pielāgoties jaunajai realitātei?
Kā viens no vairāk nekā 5000 [1] iedzīvotājiem Latvijā, kuriem diagnosticēts 1. tipa cukura diabēts, varu atklāt, ka kopš diagnozes noteikšanas līdz šodienai ir nācies saskarties ar ne mazums izaicinājumu, kas ietekmējuši ierasto ikdienas dzīvi, taču vislielākais no tiem ir tieši apkārtējās sabiedrības ...
Aptauja: 56% iedzīvotāju retās slimības diagnozi uzskata par nepārvaramu izaicinājumu
Lielākā daļa jeb 56% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka retās slimības diagnoze ir nepārvarams izaicinājums, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) veiktās aptaujas rezultāti*. Galvenokārt iedzīvotājus satrauc fakts, ka retās slimības ir grūti atklājamas, tās bieži tiek diagnosticētas novē...
Kairinātu zarnu sindroms: Kā nonākt pie diagnozes un kontrolēt slimības simptomus?
Kairinātu zarnu sindroms ir bezgala traucējošs un mokošs. Tāpēc ir svarīgi pēc iespējas ātrāk konsultēties un noskaidrot diagnozi, tātad – arī saņemt vajadzīgo ārstēšanu un kontrolēt simptomus.
Nefroloģe: Nieru slimniekiem vajadzīgs atbalsts arī no valsts (INTERVIJA)
Kamēr globāli hroniska nieru slimība izvirzās starp biežākajiem nāves cēloņiem, Nieru veselības nedēļā Latvijā aktīvākie tur rūpi par vienlīdzīgu aprūpes un medikamentu pieejamību, tāpēc dodas nieru slimnieku atbalsta gājienā, novērtējot arī valsts pūles, piemēram, centienos ieviest skrī...
Kādi profilaktiskie izmeklējumi jāveic vismaz reizi gadā? Stāsta ģimenes ārste
Daudzas slimības attīstās bez redzamiem simptomiem, tāpēc regulāras profilaktiskās apskates ir svarīgas ikvienam neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa. Par to, kam galvenokārt būtu jāpievērš uzmanība un ko darīt, lai nepieļautu hronisku slimību izpausmes, stāsta ģimenes ārste.
Pētījums: Samazinās to iedzīvotāju skaits, kuri nekad nav bijuši pie zobu higiēnista
Regulāras vizītes pie zobu higiēnista palīdz pilnvērtīgi rūpēties par zobu un smaganu veselību, saglabāt žilbinošu smaidu un kliedēt raizes par nepatīkamu elpu.
Ģimenes ārstu asociācija: Covid-19 pandēmija nedaudz ietekmējusi iedzīvotāju vēlmi vakcinēties pret citām slimībām
Vakcinēšana pret Covid-19 ir atstājusi emocionālu iespaidu uz iedzīvotājiem. Ģimenes ārsti novērojuši, ka, salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas, vairāk ir tādu, kuri atsakās potēties pret citām slimībām un veikt skrīninga izmeklējumus.
Stradiņa slimnīca atkārtoti saņem Eiropas Insulta organizācijas augstākās pakāpes apbalvojumu "Angels Awards"
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīca) Insulta vienība saņēmusi augstāko – dimanta – pakāpes apbalvojumu "Angels Awards". Iegūtais apbalvojums piešķirts par Eiropas Insulta organizācijas stingru kvalitātes kritēriju izpildi 2023. gadā, vērtējot katra ceturkšņa rezultātus.
Atklāj modernizētās Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas telpas
Piedaloties veselības ministram Hosamam Abu Meri, Ukrainas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Latvijas Republikā Anatolijam Kutsevolam (Anatolii Kutsevol), Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) valdei, stacionāru un klīniku vadītājiem, ārstiem, medicīnas personālam un citiem darbiniekiem, svinīgi atklātas renovētās un modernizē...
Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos Reklāmraksts
Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!
Vidzemes slimnīcā norisinājās vērienīgas militāras medicīnas apmācības
24. maijā Vidzemes slimnīcā visas dienas garumā norisinājās Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta organizētās apmācības “Ausma”.
28. maijā sievietes varēs saņemt bezmaksas konsultāciju “Telefonrandiņā ar ginekologu”
Jau otrdien, 28. maijā, no pulksten 10.00 līdz 17.00 ikviena sieviete Latvijā tiek aicināta uz “Telefonrandiņu ar ginekologu” – bezmaksas konsultāciju pa tālruni, lai saņemtu ginekologu atbildes par kontracepciju un citām aktuālām tēmām.
Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.
Kā parūpēties par veselību karstā laikā? Iesaka farmaceits
Šogad pavasaris ir pārsteidzis ar karstām gaisa temperatūrām, kas mudina cilvēkus vairāk doties svaigā gaisā, bet jāatceras, ka gan saule, gan karsts laiks ietekmē mūsu veselību. Kā mūsu veselību ietekmē karsts laiks, kas jāatceras cilvēkiem ar sirds vai hroniskām saslimšanām un ko darīt, ...
Dr. Mauriņa klīnikā – tagad arī laparoskopiskā ķirurģija Reklāmraksts
Līdzās jau labi pazīstamajiem un pacientu atzinību ieguvušajiem fleboloģijas, proktoloģijas, dermatoloģijas un estētiskās medicīnas pakalpojumiem Dr. Mauriņa klīnikā tagad uzsāktas žultspūšļa un trūču laparoskopiskās operācijas. Vairāk par laparoskopiskās ķirurģijas priekšrocībām un abiem jaunajiem operāciju veidiem ...
Nieru veselības nedēļu ievadīs gājiens pacientu atbalstam
No šodienas, 27. maija, līdz 31. maijam notiks Nieru veselības nedēļa, kas šogad akcentēs problēmas un risinājumus, kas saistīti ar hronisku nieru slimību. Nieru veselības nedēļa sāksies ar pacientu atbalsta gājienu, turpināsies ar izglītojošām lekcijām un citām aktivitātēm, bet noslēgsies ar bezmaksas ...
Hosams Abu Meri piedalīsies ikgadējā Pasaules Veselības Asamblejā
Veselības ministrs Hosams Abu Meri 27. un 28. maijā Ženēvā piedalīsies ikgadējā Pasaules Veselības Asamblejā, kuras vadmotīvs šogad ir — Viss veselībai, Veselība visiem.
Kam jāmaksā par ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu? Stāsta eksperts
Kā veidojas samaksas kārtība par uzturēšanos ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā (ko bieži dēvē par sociālās aprūpes centru vai pansionātu)? Vai par to ir jāmaksā klientam, viņa bērniem vai citiem radiniekiem? Bet varbūt visas izmaksas sedz paš...
Kā karstums ietekmē medikamentus? Skaidro farmaceite
Ja termometra stabiņš aiz loga ir noturīgi augsts, ir svarīgi atrast veidus, kā ikdienā lietojamās zāles nepakļaut karstumam, lai tās darbotos veselības labā, nevis pret to. Kas jāņem vērā, uzglabājot un lietojot medikamentus vasaras sezonā, skaidro Mēness aptiekas farmaceite Evita Lārmane.
Veselības ministrs apmeklē Dobeles publisko veselības pakalpojumu sniedzējus
Veselības ministrs Hosams Abu Meri ceturtdien reģionālo vizīšu ietvaros apmeklēja Dobeles veselības pakalpojumu sniedzējus – SIA “Dobeles un apkārtnes slimnīcu” un Dobeles pilsētā strādājošo ģimenes ārsti Inesi Sarbantoviču.
Alerģisks rinīts – kā mazināt simptomus? Stāsta speciālisti
Pavasarī nereti saskaramies ar iesnām, kuras var izraisīt gan vīrusi, gan alergēni, jo sākusies aktīvā ziedēšanas sezona. Kas ir rinīts, kā to atšķirt no saaukstēšanās, un kā sevi pasargāt alerģiju sezonā, stāsta alergoloģes un farmaceits.
Pieejama jauna atbalsta grāmata šizofrēnijas pacientu piederīgajiem “Atklāti par šizofrēniju ģimenē”
Piektdien, 24. maijā atzīmē Pasaules šizofrēnijas dienu. Šizofrēnija ir sarežģīts un bieži vien pārprasts psihiskās veselības stāvoklis. Pasaules Šizofrēnijas diena palīdz palielināt izpratni par dzīves realitāti ar šizofrēniju, tostarp tās simptomiem, izaicinājumiem un tās ietekmi uz indivīdiem un viņu ģimenēm.