Latvijā atklāti jau 12 Covid-19 jaunā celma gadījumi
Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā divu nedēļu laikā ļoti lēni samazinās, šobrīd tas ir 548,6 (pirms nedēļas – 577,1), kamēr ES vidēji – 305,4.
Eiropa onkoloģijas nozarē strauji dodas uz priekšu. Kur esam mēs?
Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar onkoloģisko slimību uzveikšanas plānu Eiropas Savienības (ES) valstīs. Šajā plānā iekļauta jauna ES pieeja vēža profilaksei, ārstēšanai un vēža slimnieku aprūpei – ar jaunām tehnoloģijām, pētniecību un inovatīviem medikamentiem. Bet kāda ir situācija Latvijā?
Kreicfelda Jakoba slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Kreicfelda-Jakoba slimība ir smadzeņu darbības traucējumi, kas izraisa demenci un galu galā arī nāvi. Šīs slimības simptomi var būt līdzīgi citiem smadzeņu traucējumiem, piemēram, Alcheimera slimībai, tomēr Kreicfelda-Jakoba slimība parasti progresē daudz straujāk. Visā pasaulē katru gadu uz miljonu cilvēku tiek diagnosticēti ...
Mikroelementi cinks un selēns: Kāpēc tie nepieciešami?
Tas vien, ka mikroelementi ir mazāk pazīstami par vitamīniem, nenozīmē, ka tie mums ir mazāk nepieciešami, atzīst farmaceits un kopā ar ārsti ortomolekulārās medicīnas speciālisti atklāj būtiskāko šo mikroelementu funkcijas.
Ārsti aicina pievērst uzmanību pusaudžu psihiskajai veselībai
Covid-19 pandēmijas ietekmē strauji audzis Bērnu slimnīcas Bērnu psihiatrijas nodaļas neatliekamo pacientu skaits. Ārsti aicina pievērst īpašu uzmanību savu pusaudžu psihiskās veselības stāvoklim, atbalstīt viņus, un atpazīt signālus, kas liecina par nepieciešamību vērsties pie speciālista pēc palīdzības.
Pētījums: Katram 10. Latvijas iedzīvotājam ir problēmas ar mutes veselību
Aptuveni katrs 10. (13%) Latvijas iedzīvotājs pēdējā gada laikā ir saskāries ar mutes veselības problēmām, liecina jaunākais pētījums. Kā skaidro eksperti – šī ir tikai aisberga redzamā daļa. To pierāda arī pētījuma rezultāti – 78% aptaujāto pēdējā gada laikā nav apmeklējuši zobu higiēnistu, bet ...
4 soļi, kā kontrolēt holesterīna līmeni: Iesaka farmaceite
Dienā vēlamajam, ar pārtiku uzņemtajam holesterīna daudzumam nevajadzētu pārsniegt 0,2 gramus, taču Latvijā cilvēki dienā uzņem vidēji 0,6 gramus holesterīna. Svarīgi arī pašlaik, kad daudziem mainījies līdz šim ierastais ikdienas dzīves ritms, sekot holesterīna rādītājiem un darīt visu, lai to kontrolē...
Aptauja: 67% respondentu nezina, kad Latvijā tiek atzīmēta Reto slimību diena
Reto slimību diena visā pasaulē un arī Latvijā tiek atzīmēta februāra pēdējā svētdienā, šajā gadā – 28. februārī. Pasaulē ir zināms līdz 8000 reto slimību diagnožu, un par tādām tiek uzskatītas slimības, kas skar ne vairāk kā 1 no 2000 cilvēku. Šobrīd Latvijā ir reģistrē...
Infekcijas izplatību uzņēmumos var novērst darbinieku skrīninga testēšana ar eksprestestiem
Latvijā saslimstība ar Covid-19 joprojām ir ļoti augsta un tas saspringtajā ekonomiskajā situācijā apdraud to uzņēmumu darbību, kuri darba specifikas dēļ nevar strādāt attālināti. Nepieļaut infekcijas izplatību ražotnēs vai brigādēs, kas strādā objektos, var skrīninga testēšana ar eksprestestiem.
www.manavakcina.lv tagad pieejama arī krievu valodā
Šodien, 18.februārī, iedzīvotājiem ir pieejama vietnes www.manavakcina.lv krievu valodas versija. Veselības ministrija aicina visus iedzīvotājus, šobrīd īpaši tos, kas vecāki par 70 gadiem, pieteikties vai nu vietnē www.manavakcina.lv, zvanīt pa bezmaksas tālruni 8989 vai arī sazināties ar savu ģimenes ārstu.
Tiks uzsākta iedzīvotāju vecumā virs 70 gadiem vakcinācija
Veselības ministrija aicina visus iedzīvotājus, kas ir vecumā virs 70 gadiem un kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, bet nav vēl pieteikušies savai vakcīnai vietnē www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, jau tagad sazināties ar savu ģimenes ārstu.
Klāt gavēnis: Kas jāņem vērā?
Šodien, 17. februārī, sākas gavēnis, kas līdz pat Lieldienām vismaz daļai cilvēku ikdienā ienesīs ēšanas un uzvedības paradumu izmaiņas. Gavēnis var būt gan reliģisku, gan arī nereliģisku apsvērumu vadīts (reizēm saukts arī par badošanos), piemēram, lai samazinātu holesterīna līmeni ...
Tularēmija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Tularēmija ir reta akūta infekcijas slimība, kam raksturīgs drudzis, limfmezglu iekaisums un to palielināšanās; tā ir pazīstama arī kā trušu drudzis vai briežutu drudzis. Slimību ierosina baktērija Francisella tularensis, un cilvēki ar to inficēties var dažādos veidos, tostarp no kukaiņu kodumiem un tiešā saskarē ar ...
Bērnu slimnīcā veikta Baltijā unikāla mugurkaulāja audzēja operācija
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā veikta sarežģīta operācija pusaudzim ar masīvu mugurkaulāja kakla daļas audzēju, to pilnībā izņemot un veicot mugurkaulāja fiksāciju. Šī ir pirmā reize Baltijas valstīs, kad jaunās paaudzes kakla mugurējās fiksācijas sistēma pielietota bērna vecuma pacientam.
Paātrinātai vērtēšanai pieteikta "Janssen" vakcīna pret Covid-19
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir saņēmusi pieteikumu reģistrēt ar nosacījumiem uzņēmuma Janssen-Cilag International N.V. izstrādāto vakcīnu pret Covid-19.
Par atsevišķu amatpersonu vakcināciju lems tikai valdība
Pēc Veselības ministrijas (VM) ierosinājuma valdība vakar, 16. februārī, lēma, ka turpmāk par atsevišķu konkrētu amatpersonu vakcinēšanu nacionālās drošības interesēs un valsts varas darba nodrošināšanai atklātās sēdēs atbilstoši apstiprinātam sarakstam lems Ministru kabinets.
Rīgas Austrumu slimnīcā šomēnes sāks darboties ķīmijterapijas zāļu jaucējroboti
Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas Onkoloģijas centrs ir uzsākta ķīmijterapijas zāļu jaucējrobotu darbības funkcionalitātes testēšana un šobrīd jau ir veikti 80% no testēšanas apjoma, kas apliecina programmatūras un robotu iekārtu korektu darbību.
Skarlatīna: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Skarlatīna jeb šarlaks ir akūta infekcijas slimība, kuras ierosinātājs ir hemolītiskais streptokoks, kas atrodams slimnieka rīkles un deguna izdalījumos. Pēc izslimošanas organismā izveidojas antitoksīns un rodas imunitāte. Vislielākā skarlatīna izplatība novērojama rudenī un ziemā meteoroloģisko faktoru, organisma pretestības samazināšanās, vitamī...
Kā pasargāt ķermeni apsaldējumiem? Iesaka dermatologs
Skaisti sniegotā ziema kombinācijā ar pandēmijas ierobežojumiem liek iedzīvotājiem daudz vairāk laika pavadīt ārā. Līdzīgi kā vasarā āda var apdegt, arī bargs aukstums var atstāt nopietnas sekas ne vien ādai, bet visam organismam, brīdina dermatologs.
Pārskata Covid-19 testēšanas politiku, pielāgojot to aktuālajai situācijai
Lai sekmētu iespējas pakāpeniski mazināt drošības pasākumus un padarītu efektīvāku Covid-19 epidemioloģiskās uzraudzības sistēmu, šodien, 16. februārī, valdība konceptuāli atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumus Covid-19 testēšanas politikas izmaiņām.
LZVO: Pie patērētājiem Latvijā pērn nonākuši 22 miljoni verificētu zāļu iepakojumu
Lai novērstu viltotu zāļu nonākšanu pie patērētājiem, Latvijā jau divus gadus darbojas verifikācijas sistēma – 2020. gada laikā šajā sistēmā ir pārbaudīti un nonākuši līdz patērētājiem 22 miljoni zāļu iepakojumu, liecina Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) apkopotie dati.
Bērnu onkoloģijas ārstniecībai ziedo 12 000 eiro
Bērnu slimnīcas fonds (BSF) saņēmis ziedojumu 12 000 eiro apmērā valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām, kas ietver gan medikamentu iegādi, ceļa izdevumu segšanu un citas ar ārstēšanos saistītas izmaksas.
Lietotne "Apturi Covid" lejupielādēta 300 000 reižu
Covid-19 izplatība aizvien saglabājas ļoti augsta un lielā daļā gadījumu nav iespējams izsekot vīrusa ceļiem, līdz ar to kontakta fiksēšanas lietotnes var būtiski palīdzēt ierobežot Covid-19 plašāku izplatīšanos.
25. februārī notiks bezmaksas tiešsaistes diskusija par šizofrēniju
25. februārī, pulksten 19.00 aicina piedalīties bezmaksas tiešsaistes diskusijā "Šizofrēnija: iemesli, simptomi un ārstēšanas iespējas".
Kā sadzīvot ar migrēnu? Stāsta neiroloģe
Migrēnas var ievērojami ietekmēt pacientu ikdienas dzīvi. Sāpju gadījumā mēdzam meklēt ātru glābiņu, lietojot zāles, taču ir svarīgi, lai tās būtu piemeklētas pareizi un būtu izvēlēts atbilstošs lietošanas režīms. Kā veiksmīgāk sadzīvot ar migrēnu ...