medicine.lv skaitļos

Lietotāji online69
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1422
Ekspertu atbildes21477
Bērnu slimnīcā tiek iekārtots jauns velospiroergometrijas kabinets : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bērnu slimnīcā tiek iekārtots jauns velospiroergometrijas kabinets

Bērnu slimnīca ziņo, ka slimnīcas medicīnas tehnoloģiju klāstu ir papildinājis Latvijā pirmais bērniem paredzētais velospiroergometrs, ar kura palīdzību var veikt kardiopulmonālo slodzes testu. Jaunā iekārta ir iegādāta, pateicoties Bērnu slimnīcas fonda ilggadējā atbalstītāja AS "DelfinGroup" gandrīz 60 tūkstošus lielajam ziedojumam. Tā ir pirmā un vienīgā ierīce Latvijā, kas veic tieši elpošanas, asins, nervu sistēmas un muskuļu skeleta sistēmas funkcionalitātes izmeklējumus bērniem.

BKUS Valdes locekle Zane Straume izsaka pateicību un norāda kādas iespējas Bērnu slimnīcai dod jaunā ierīce:  "Mēs ļoti  novērtējam mūsu kolēģu iniciatīvu un ziedotāju atbalstu, lai nodrošinātu iespēju pilnveidot Slimnīcas pakalpojumu klāstu, nodrošinot standartam atbilstošu izmeklējumu kompleksu  gan Bērnu Kardioloģijas un Kardioķirurģijas klīnikas pacientiem, gan arī nodrošinot  jauno sportistu veselības pārbaudi. "

"Bērnu slimnīcas ārstiem ir pieredze un zināšanas, kā arī liela motivācija uzlabot ārstniecības un diagnostikas iespējas bērniem tepat Latvijā. Jaunu metožu ieviešanā ziedotāju atbalsts ir ļoti svarīgs, jo palīdz spert pirmo soli, tālāk stafeti nododot ārstiem un valstij, kas pakalpojumu apmaksās. Sirsnīgs paldies ziedotājam par atbalstu, kas palīdzēs bērniem saņemt, jaunu vērtīgu palīdzību un stiprinās ārstu motivāciju ikdienas darbā un jaunu ieceru īstenošanā,” pateicību pauda Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

AS "DelfinGroup" valdes loceklis Ivars Lamberts stāsta par ziedojuma motivāciju: “Bērnu iespēju potenciāls ir milzīgs, un mūsu kā sociāli atbildīgas sabiedrības aicinājums ir piedalīties apstākļu radīšanā, lai viņi tās varētu realizēt. Atbalsts medicīnai un bērniem, tostarp ilggadējā sadarbība ar Bērnu slimnīcas fondu, ir nozīmīga AS "DelfinGroup" Sociālās atbildības politikas daļa. Esam priecīgi, ka mums ir iespēja sniegt šādu atbalstu. "

Izmeklēšanas metode tiks pielietota pacientiem ar iedzimtām sirds kaitēm un patoloģijām, atveseļojoties ilgtermiņā pēc sirds operācijām, pēc iekaisīgām sirds saslimšanām, piemēram, sirds muskuļa iekaisuma jeb miokardīta. To lieto arī pacientiem, kuriem ir novēroti sirds ritma traucējumi, lai izvērtētu vai ir pieļaujama viņu dalība nopietnā fiziskā slodzē. Slodzes laikā var spriest par to, vai pacientam nav sirds ritma traucējumi, un, kā tos ietekmē slodze, var spriest par izmainītu koronāro asinsapgādi. Izmeklējums palīdz noteikt indikācijas ievietošanai sirds transplantācijas gaidīšanas rindā pacientiem ar dilatācijas kardiomiopātiju Velospiroergometrija kopumā ļauj izvērtēt veselības riskus bērniem, tajā skaitā arī ar sportu nodarbinātiem bērniem.

Bērni no sešu gadu vecuma var izmantot skrejceliņu testa veikšanai, bet veloergometrijas riteni ir iespējams izmantot no bērna desmit gadu vecuma, vai, kad ir sasniegts augums, virs 1,40m. Lai pacientam veiktu kardiopulmonālo slodzes testu, pirms pacienta kārtīgas izmeklēšanas bērnu kardiologs, bērnu pulmonologs vai bērnu sporta ārsts izvērtēs indikācijas un kontrindikācijas dotajam izmeklējumam.

Velospiroergometrijas kabinets atradīsies BKUS Ambulatorajā veselības aprūpes daļā. Patlaban norisinās aktīvas apmācības, lai ārsti speciālisti drīzumā varētu sākt pilnvērtīgi pielietot velospiroergometriju pacientu diagnostikai. Ierīce ļaus paplašināt ārstu iespējas pacientu izmeklēšanā.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Savlaicīga veselības kontroles vērtība visā ģimenē

Par godu e-veikala EVOLU.LV atklāšanai izsludinām unikālu 30% atlaidi visam veikala sortimentam*. Atlaide tiks aktivizēta, pasūtījuma noformēšanas laikā ievadot promo kodu. Ienāciet šeit: www.evolu.lv, izvēlieties preces, ievadiet promo kodu un saņemiet atlaidi!

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

3 vienkārši soļi ikdienas sejas kopšanā

Lai sniegtu ādai nepieciešamās rūpes, tu vari pieturēties pie 3 soļu principa – attīrīt, atjaunot un mitrināt. Šie vienkāršie ikdienas ieradumi ļaus tavai āda starot, un skatīties uz sevi spogulī varēsi ar smaidu sejā.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pilieni – pierādītu pienskābo un bifidobaktēriju komplekss vēderam

Septembrī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt LIVEO® pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu pilienos.

"ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.