Kam šobrīd jābūt mājas aptieciņā? Skaidro eksperti
Pavasaris tradicionāli ir tīrības laiks, tādēļ tas ir īstais brīdis, lai caurskatītu un sakārtotu arī mājas aptieciņas saturu. Kādiem medikamentiem tajā jāatrodas, lai saslimšana nepārsteigtu nesagatavotus? Vai mājas aptieciņā šobrīd jātur arī joda medikamenti?
Latvijas Amerikas acu centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Ko nozīmē pilna spectra redzes korekcija? Kas tajā ietilpst? Mūsdienās ir izvēle – nēsāt brilles vai veikt acu operāciju? Kā saprast, kurš risinājums ir labākais? Kāda veida redzes korekcijas ir pieejamas šodien, kā tās notiek?
Viedierīču lietošana: Kad ir par daudz, un kā pasargāt acu veselību?
Pēdējo dienu notikumi likuši skandēt trauksmi psihiskās veselības un komunikācijas speciālistiem, aicinot samazināt interneta vidē pavadīto laiku un izvēlēties tikai drošus informācijas avotus. Nu tiem pievienojušies arī oftalmologi, kuru rūpju lokā ir redzes problēmas. Mūsu acis ir apdraudētas!
ZVA: Eiropā ir pieejami aizvietotāji visām Krievijā un Baltkrievijā ražotām zālēm
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka visām Latvijā reģistrētām zālēm, kuras ražo Krievijā vai Baltkrievijā, ir pieejamas terapeitiskās alternatīvas - citas zāles, kuras var lietot konkrēto zāļu vietā. Zāļu un arī medicīnisko ierīču pieejamība Latvijas iedzīvotājiem nav tieši ...
Bērnu slimnīcas fonds īsteno projektu nepilngadīgo grūtnieču atbalsta sistēmas pilnveidošanai
No 2022. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. oktobrim, Bērnu slimnīcas fonds īsteno Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projektu "Mazaizsargātas sabiedrības grupas interešu aizstāvība, veidojot valsts atbalsta sistēmu: Rīcības plāns 2022.-2025. gadam nepilngadīgo grūtnieču atbalstam Latvijā." Projekts tiek finansēts no Kultūras ministrijas ...
Naktssveces eļļa – zelta vērtē ne tikai sievietes veselībai
Līdzekļiem, ko izmanto tautas medicīnā, reizēm piedēvē placebo efektu, bet to noteikti nevar teikt par naktssveces eļļas lietošanu. Pateicoties tās bagātīgajam un vērtīgajam sastāvam, šo eļļu kā uztura bagātinātāju iesaka gan pie ginekoloģiskām, gan endokrinoloģiskām problēmām, arī ...
Veselības ministrs apmeklēs Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu
Piektdien, 11. martā, veselības ministrs Daniels Pavļuts apmeklēs Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu, lai pārrunātu ārstniecības iestādes darbības virzienus un attīstības plānus, kā arī iespējas ārstēt karā cietušos Ukrainas civiliedzīvotājus un karavīrus.
Piena zobu šķilšanās: Mīti un fakti
Piena zobu šķilšanās ir svarīgs posms bērna attīstībā. Pirmo zobiņu vecāki gaida gan ar lielu nepacietību, gan ar bailēm pēc dzirdētajiem šausmu stāstiem par negulētām naktīm un augstu temperatūru. Pastāv daudz mītu saistībā ar šo periodu, kas bieži liek ...
Baltijas valstu veselības ministri: Ukrainas cilvēkiem jāgarantē droša piekļuve veselības aprūpei
Baltijas valstu veselības ministri kopīgi uzrunājuši Pasaules Veselības organizāciju (PVO), aicinot novērst starptautisko humanitāro tiesību pārkāpumus Ukrainā un atbalstīt Ukrainas veselības aprūpes sistēmu, lai karadarbībā cietušie saņemtu veselības aprūpi un droši tai varētu piekļūt.
7 padomi, kā parūpēties par savu emocionālo veselību: Iesaka psiholoģe
Pēdējo nedēļu ikkatrs piedzīvo drūmu emociju virpuli – mutuļo dusmas, bailes, neziņa un skumjas. Tomēr šajā laikā ir svarīgi parūpēties par savu emocionālo veselību un atļaut sev atgriezties ikdienas ritmā.
Sāpes sprandā: Kādi ir biežākie cēloņi un kā tās mazināt?
Par diskomfortu un sāpēm sprandā mūsdienās sūdzas arvien vairāk cilvēku – šīs nepatīkamās sajūtas var veicināt ne vien ikdienas ieradumi, piemēram, ilgstoša viedierīču lietošana, bet arī ķermeņa novecošanās procesi, laikapstākļu ietekme un citi faktori.
“Gada balva medicīnā 2021”svinīgajā ceremonijā tiks pasniegtas 22 balvas
“Gada balva medicīnā” šogad tiks pasniegta jau 12. reizi un tās svinīgā ceremonija būs skatāma 12. martā ReTV plkst. 22.00. Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā pasākumā viesus un TV skatītājus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Leviti.
Aptauja: Zāles un medicīnas preces saviem vecākiem lielākoties iegādājas meitas
Aptaujā, noskaidrojot, kurš visbiežāk sagādā zāles un citas medicīnas preces ģimenes senioriem, izvēloties vairākus atbilžu variantus, noskaidrots, ka puse no viņiem uz aptieku dodas paši, savukārt 4% vecumā no 60-74 gadiem veselībai nepieciešamo iegādājas internetā. Ja vecākiem zāles un medicīnas preces iegādājas ...
Veselības nozarei piešķir finansējumu Covid-19 izraisīto seku novēršanai
Lai segtu izdevumus, kas veselības nozarei bija vajadzīgi Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanai pagājušā gada decembrī, Ministru kabinets šodien, 8. martā, lēma piešķirt vairāk nekā 5 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
Priežu pumpuru dabas spēks mūsu veselībai: Konsultē klīniskā farmaceite
Tuvojoties pavasarim un siltākam laikam, aktuālāka kļūst arī vietējo dabas velšu un ārstniecības augu vākšana. Turklāt dažus vērtīgos ārstniecības augus varam sākt ievākt jau pirms tam, kad apkārt viss sācis aktīvi zaļot. Viens no pašiem pirmajiem, bet vienlaikus vē...
Rīgas Austrumu slimnīcā top nacionālais Vēža centrs
Onkoloģiskās slimības ir aktuāla problēma visā pasaulē, tai skaitā Eiropas Savienības (ES) valstīs. Tādēļ Eiropas Komisija 03/02/2021 publicēja Eiropas vēža uzveikšanas plānu, nosakot onkoloģiju kā Komisijas prioritāti veselības jomā.
Obstruktīvā miega apnoja bērniem: Kā tā izpaužas un kā ārstēt?
Miegs ir viens no enerģijas avotiem nākamajai dienai. Tas ir laiks, kad ķermenis aug, organisms atpūšas un atjaunojas, kā arī tiek izvadīti vielmaiņas gala produkti. Kvalitatīvs miegs ir būtisks faktors smadzeņu attīstībai. Tomēr, ja miegs ir traucēts vai nekvalitatīvs, atpūtas vietā organisms turpina intensīvi strā...
SPKC: Balstvakcinācija 4,8 reizes vairāk pasargā no nonākšanas slimnīcā
Analizējot pieejamos datus par inficēšanos, stacionēšanu un mirstību ar Covid-19 februārī saistībā ar vakcinācijas statusu, redzams, ka ļoti būtiski ir cilvēkiem saņemt balstvakcīnu. Tomēr datos par stacionēšanas gadījumiem un mirstību var redzēt, ka primārā vakcinācija joprojām nodrošina labu efektu pret ...
Jods: Kad to lietot un kad NELIETOT?
„Aptiekās pieprasījums pēc joda preparātiem un uztura bagātinātājiem pieaudzis,” stāsta farmaceits. „Taču, kā jau to tikko arī norādījusi Veselības ministrija, joda profilakse nav “zāles pret radiāciju” un var nopietni apdraudēt veselību,” norāda farmaceits, sīkāk raksturojot situāciju, kas vedina jodu pastiprinā...
OstroVit Glikozamīns + MSM + Hondroitīns locītavu veselībai Reklāmraksts
Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA FIT & HEALTHY piedāvā uztura bagātinātāju "OstroVit" ar glikozamīnu, MSM un hondroitīnu locītavu veselības uzturēšanai.
Pretsāpju līdzekļi vai fizioterapija – kādos gadījumos izvēlēties fizioterapiju Reklāmraksts
Dažkārt cilvēki neizprot līdz galam, kas ir fizioterapeits un kāpēc nepieciešama fizioterapeita konsultācija, kādas metodes tiek izmantotas fizioterapijā, kādos gadījumos var palīdzēt fizioterapeits. Uz šiem jautājumiem atbildēs Fizioterapijas centra fizioterapeite Aleksandra Krūmiņa.
Valsts zinātniskais institūts BIOR pētīs atveseļošanos pēc Covid-19 infekcijas pārslimošanas
Valsts zinātniskais institūts “BIOR” vēlas noskaidrot, kā jūtas pacients pēc pārslimotas Covid-19 infekcijas stacionārā un kā vieglāk ar pareizu uzturu atgūt veselību.
5 veidi, kā mazināt bailes un satraukumu: Iesaka speciālisti
Vēl pavisam nesen mūsu ikdienā galvenais satraukums vijās par un ap Covid-19 pandēmiju, tajā pašā laikā viešot cerību, ka jau drīz dzīve atgriezīsies ierastajā ritmā. Taču aizvadītajā nedēļā piedzīvotais ir šokējis iedzīvotājus visā pasaulē un arī Latvijā, ietekmējot emocionālo veselību, kā arī ...
Saeimā diskutēs par dzemdes miomas ārstēšanas iespēju paplašināšanu
Otrdien, 8. martā, plkst. 13:00 Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē, piedaloties pārstāvjiem no Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas un “Māmiņu klubs”, tiks diskutēts par dzemdes miomas ārstēšanas iespēju paplašināšanu, palielinot valsts finansējuma apjomu.
ZVA: Līdz 28. februārim Latvijā saņemti 3394 ziņojumi par Covid-19 vakcīnu iespējamām blakusparādībām
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) līdz šī gada 28. februārim ir saņēmusi 3394 ziņojumus par Covid-19 vakcīnu iespējamām blakusparādībām. Līdz šim laikam vakcinācija Latvijā veikta vairāk nekā 2,8 miljonus reižu (precīzi 2 808 454 reizes).