Pētījums: 59 % jaunu cilvēku darbā izjūt paaugstinātu spriedzi un stresu
Latvijā vairāk nekā puse (59 %) aptaujāto cilvēku vecumā no 18 līdz 39 gadiem norāda, ka darbā izjūt paaugstinātu spriedzi un stresu, noskaidrots pētījumā.
Nakts bailes, staigāšana miegā un citas neparastas darbības: Kas ir parasomnija?
Miega traucējumu spektrs ir ļoti plašs – sākot no bieži apspriestās krākšanas un bezmiega, līdz pat miega paralīzei, staigāšanai miegā un citām neparastām darbībām. Viena no miega traucējumu grupām ir parasomnijas – nevēlamas fiziskas vai sajūtu pieredzes, kas izpaužas miega laikā, iemiegot vai ...
Pieejams papildus ES fondu finansējums ģimenes ārstu praksēm
Ārstniecības iestādes un pašvaldības var pieteikties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumam ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras pilnveidošanai. Projektu atlasē pieteikumus var iesniegt līdz 2023.gada 23. janvārim.
Diabēta dienā 2022 katram piektajam pēc glikozes līmeņa noteikšanas konstatēti paaugstināti rādītāji
Latvijas Diabēta federācijas rīkotajā “Diabēta dienā 2022” Āgenskalna tirgū, Rīgā “Mēness aptiekas” farmaceites 20% no 105 apmeklētājiem, kuriem bija interese noteikt glikozes līmeni asinīs, konstatēja paaugstinātus rādītājus – viņi saņēma ieteikumu veikt papildu izmeklējumus, kā arī konsultēties ar ārstu.
Bērnu nākotne Latvijā: Konferencē meklēs risinājumus un politiķu atbalstu agrīnā preventīvā atbalsta sistēmas izveidei
Lai tiktu panāktas nepieciešamās vienošanās līdz šim Latvijā politisku atbalstu neguvušajai iniciatīvai par agrīnā preventīvā atbalsta sistēmas izveidi bērniem, rodot arī tai institucionālu risinājumu, Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) 2. decembrī pulksten 09.00–15.30 organizē konferenci...
TOP 3 kosmētikas līdzekļi aukstajam laikam
Iestājoties aukstam laikam, mainās ne vien mūsu garderobe, bet arī prioritātes kosmētikas līdzekļu izvēlē. Reizēm ādai šajā laikā nepieciešami barojošāki līdzekļi un tādi, kas pasargā ādu no auksto laikapstākļu un apkures sausā gaisa ietekmes.
Atklātā vēstulē pieprasa noteikt veselības nozari par nemainīgu valsts prioritāti
Laikā, kad tiek gatavota jaunās valdības deklarācija, vairākas ar veselības aprūpi saistītas organizācijas nosūtījušas atklātu vēstuli Saeimas priekšsēdētājam un premjerministram, kā arī Saeimas deputātiem ar aicinājumu noteikt veselības nozari kā nemainīgu valsts prioritāti ar konsekventu budžeta pieaugumu ...
Sejas ādas kopšanas soļi vīriešiem: Iesaka kosmētiķe
Vīriešu sejas āda noveco lēnāk un pakāpeniskāk nekā sievietēm, tāpēc par ādas kopšanu bieži vien tiek domāts tikai tad, kad tiek manītas pirmās novecošanās pazīmes. Bet tieši savlaicīgas rūpes par ādu saglabās jaunību ādas šūnām ilgāk ...
Stipras, spiedošas sāpes krūtīs: Kāpēc nedrīkst ignorēt?
Savos izsaukumos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) novērojis, ka cilvēki dažkārt novēloti reaģē uz sāpēm krūtīs, sagaidot, ka tās pāriet pašas un cerot, ka tās neatkārtosies. Taču situācijās, kad bijušas pēkšņas sāpes krūtī...
VI aicina Dobeles slimnīcas vadību atsaukt maldinošo informāciju, kas apšauba pacienta tiesības uz pavadošās personas klātbūtni stacionārā
Veselības inspekcija uzsver, ka Latvijas normatīvajos aktos pacienta tiesības uz pavadošās personas klātbūtni ir skaidri definētas Pacientu tiesību likuma 5. pantā...
VM: Slimnīcām jānodrošina pacientu pavadošās personas iespējas atrasties stacionārā, ja ir tāda nepieciešamība
Gadījumos, kad pacientam nepieciešama pavadošās personas uzturēšanās diennakts stacionārā, tas ir jānodrošina. Kā skaidro Veselības ministrija, tāpat pavadošajai personai obligāti nodrošināma gultasvieta, un tas ir Nacionālā veselības dienesta apmaksāts pakalpojums noteiktās situācijās.
Diskutēs par kultūras potencionālu veselības un labbūtības uzlabošanā
24. novembrī mākslas, kultūras un veselības nozaru praktiķi, eksperti un politikas veidotāji no visas Eiropas tiešsaistē izgaismos kultūras potencionālu veselības un labbūtības uzlabošanā.
Aicina uz pasākumu, lai uzlabotu zināšanas par cukura diabētu
Latvijas Diabēta asociācija sadarbībā Latvijas Universitāti 26. novembrī pulksten 10.00 organizē pasākumu, kura laikā ikviens interesents varēs pilnveidot savas zināšanas par cukura diabētu, kā arī noteikt glikozes līmeni asinīs un tikties ar uztura ekspertiem, endokrinologiem, psihologiem un citiem speciālistiem. Pasākuma ietvaros notiks arī Latvijā pieejamo glikometru izstāde.
Kā cīnīties pret rudens nomāktību un spēku izsīkumu? Iesaka psihoterapeits
Nomākts garastāvoklis, nevēlēšanās jebko darīt un mazkustīgums – to piedzīvo vismaz 40% Latvijas iedzīvotāju šoruden, liecina SKDS aptauja*. Tāpat katrs sestais atzīst, ka gada tumšajā laikā slimo, mokās ar miega traucējumiem un ir nervozi.
LVSADA: Topošā valdības deklarācijā ir pretrunas saistībā ar iedzīvotāju tiesībām uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž satraukumu par topošajā valdības deklarācijā konstatētajām pretrunām saistībā ar iedzīvotāju tiesībām uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi.
Pasaules Antibiotiku nedēļā ZVA aicina antibiotikas lietot piesardzīgi
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) atbalsta Pasaules Antibiotiku nedēļas (18.–24. novembrī) aktivitātes, aicinot iedzīvotājus pievērst uzmanību pareizai un piesardzīgai antibiotiku lietošanai, kurai vienmēr jābūt saskaņā ar ārsta norādījumiem.
"Caurs" miegs: Kāpēc to svarīgi risināt?
Diez vai ir kaut viens, kurš nekad nebūtu piedzīvojis nakti, kurā savu miegu varētu nodēvēt par "cauru". Tā dažkārt gadās, ja nākamajā dienā gaidāms svarīgs notikums, taču ir cilvēki, kuri atzīst, ka šādas naktis piedzīvo visai bieži.
RPNC vēlas pārņemt Lietuvas pieredzi tiesu psihiatrisko pacientu ārstēšanas sociālajā rehabilitācijā
Pirmdien, 21. novembrī, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce, Psihiatriskās palīdzības dienesta vadītāja Iveta Ķiece un 17. nodaļas vadītāja Ingrīda Cera devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Rokišķu psihiatrisko slimnīcu Lietuvā.
VM sāk pirmo projektu par Atveseļošanas fonda līdzekļiem – iesaistās Eiropas mēroga gēnu izpētes projektā
Veselības ministrija un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs noslēguši vienošanos par Latvijas dalību Eiropas genoma projektā un Latvijas iedzīvotāju genoma references izveidi, kas tiks finansēta no Eiropas Atveseļošanas fonda. Tas ir pirmais līgums un projekts, ko Veselības ministrija īsteno Atveseļošanas fonda ietvaros.
Telemedicīna, digitālie risinājumi un citas aktualitātes – izstādē “Medbaltica 2022”!
No 1. līdz 3. decembrim Izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies Baltijas nozīmīgākā medicīnas izstāde “Medbaltica 2022”, kas šogad atzīmē 15 gadu jubileju. Ekspozīcijā būs modernākās medicīnas tehnoloģijas un inovatīvi materiāli, mediķu darba apģērbs, ārstnieciskā kosmētika un produkti imunitātei.
Vecāku organizācija: Politiķi runā par atbalstu bērniem, bet trūkst rīcības
Latvijas vecāku organizācija platformā Manabalss.lv ir izveidojusi iniciatīvu par atbalsta sistēmas un pakalpojumu izveidi bērniem agrīnā vecumā.
Nakts hormons melatonīns – labam miegam Reklāmraksts
Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas!
Kā pasargāt sevi un citus, pieaugot gripas izplatībai? Stāsta speciālisti
Gripas vīruss Latvijā cirkulē visu gadu, tomēr rudens un ziemas sezonā iespēja ar to saslimt ievērojami palielinās. Ja iepriekšējos gados gripas izplatību palīdzēja mazināt Covid-19 ierobežojumi, šosezon speciālisti prognozē tās atgriešanos un līdz ar aukstākiem laikapstākļiem – izplatības pieaugumu.
Latvijas Diabēta federācija aicina uz Diabēta dienu 2022
23. novembrī no pulksten 16.00 līdz 19.00 ikviens interesents ir aicināts uz Latvijas Diabēta federācijas rīkoto Diabēta dienu 2022, kas norisināsies Āgenskalna tirgū.
Cilvēka asinis – unikālas un neaizstājamas dzīvību glābšanā (INTERVIJA)
Zinātnē vai moderno tehnoloģiju laboratorijās nav atrasts vai izstrādāts kas tāds, kas spētu aizstāt cilvēka asinis gadījumos, kad tās ir nepieciešamas. Tāpēc vajadzība pēc tām ir vienmēr aktuāla visos laikos, ņemot vērā arī uzglabāšanas laika īpatnības.