medicine.lv skaitļos

Lietotāji online64
Aktīvie uzņēmumi12211
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
Diabēta dienā 2022 katram piektajam pēc glikozes līmeņa noteikšanas konstatēti paaugstināti rādītāji : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Diabēta dienā 2022 katram piektajam pēc glikozes līmeņa noteikšanas konstatēti paaugstināti rādītāji

Latvijas Diabēta federācijas rīkotajā “Diabēta dienā 2022” Āgenskalna tirgū, Rīgā “Mēness aptiekas” farmaceites 20% no 105 apmeklētājiem, kuriem bija interese noteikt glikozes līmeni asinīs, konstatēja paaugstinātus rādītājus – viņi saņēma ieteikumu veikt papildu izmeklējumus, kā arī konsultēties ar ārstu. Iedzīvotāju ievērojamā interese par iespēju noteikt cukura līmeni asinīs liecina, ja pakalpojums būtu ikdienā pieejamāks, viņi pārbaudītos regulārāk, pārliecināta “Mēness aptiekas” farmaceite Darja Lesčinska.

Farmaceites Āgenskalna tirgū cukura līmeni asinīs nomērīja vairāk nekā  100 visdažādākā vecuma un profesiju cilvēkiem. Ja pirmie pakalpojuma saņemšanai izveidojušajā rindā bija vecākā gada gājuma Āgenskalna un apkārtnes iedzīvotāji, tad pēc darbadienas beigām nāca arī ekonomiskie aktīvie iedzīvotāji. Piemēram, kāda zobārste pēc mērījuma veikšanas atzina, ka to dara katru gadu, kad veic pilnas asins ainas analīzes. Arī kāds biologs vēlējās pārliecināties, ka cukura līmenis asinīs ir atbilstošs, piebilstot, ka dzīvojot veselīgu dzīvesveidu, tas lielākoties tāds arī ir cilvēkiem. Lielāka interese par mērījuma veikšanu bija sieviešu vidū, bet, kad kāds jaunāko klašu skolnieks pierunāja tēti nomērīt cukura līmeni asinīs, un farmaceite, redzot rezultātu, ieteica pievērst tam uzmanību un veikt tālākās pārbaudes, vīrietis sacīja dēlam paldies.

20 % no tiem, kuri Diabēta dienā izmantoja iespēju veikt glikozes līmeņa kontroli, „Mēness aptiekas” farmaceites ieteica veikt papildu analīzes laboratorijā un apmeklēt ārstu, vairākiem rādītāji pat ievērojami pārsniedza normas robežas.

Tāpat pasākuma laikā ikvienam tā apmeklētājam bija iespēja iegūt vairāk informācijas par diabēta un glikozes līmeņa kontroli – lai izvairītos no diabēta komplikāciju attīstības, ir jāuzrauga un regulāri jāmēra glikozes līmenis asinīs, jālieto nepieciešamie medikamenti, jāievēro diēta un jābūt kustīgam. Pasākuma apmeklētāji varēja uzzināt, kā katrs pats var ietekmēt dažus no apstākļiem, lai mazinātu iespējamību saslimt ar diabētu, piemēram, ar saviem spēkiem un uzņēmību mazinot tādus riska faktorus, kā liekais svars, mazkustība, neveselīgs uzturs.

Farmaceite norāda: “Nepieciešama aktīvāka veselīga uztura un fizisko aktivitāšu popularizēšana riska grupai, kam varētu būt aktuāls diabēts. No farmaceita skatpunkta redzu, ka cilvēkiem ir informācija par šo slimību un izraisītajiem riskiem, taču nepieciešams kāds dzinulis, lai viņi savas veselības labā darītu vairāk.”

Cukura diabēta riska faktori

  • Cukura diabēts ir ģimenes anamnēzē;
  • Vecums – virs 40 gadiem;
  • Liekais ķermeņa svars, aptaukošanās;
  • Paaugstināts asinsspiediens;
  • Paaugstināts zema blīvuma holesterīna līmenis asinīs;
  • Smēķēšana;
  • Sievietēm – cukura diabēts grūtniecības laikā.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".