Ikdienas ieradumi, kas kaitē acu veselībai (1)

Mūsu acis ik dienas tiek pakļautas pastāvīgai slodzei, turklāt noteikti faktori rada tām papildu sasprindzinājumu, kas laika gaitā nodara kaitējumu acu veselībai un pasliktina redzi.

Acis, optika / acu veselība

Kāpēc bērnam vajadzētu nodarboties ar sportu? Skaidro olimpiete Ineta Radeviča

Jebkuras fiziskās aktivitātes - gan komandu sports, gan individuālās nodarbības - ne tikai uzlabo bērna fizisko un garīgo veselību, bet arī palīdz veidot nozīmīgākās rakstura īpašības.

Fizioterapeite: Rāpošana pirmajā dzīves gadā ir vitāli svarīga bērna turpmākajai attīstībai (1)

Cilvēki piedzimst dažādi, taču fizioloģiskie procesi, kas notiek, cilvēkam mācoties staigāt, ir nemainīgi. Pareizi būtu, ja iesākumā bērns sāk patstāvīgi sēdēt, pēc tam rāpot un tikai tad stāvēt un staigāt.

Nedēļas tēma

Speciālists: Krūts vēža ārstēšana pēdējos gados kļuvusi saudzīgāka (VIDEO)

Katru gadu Latvijā ar krūts vēzi saslimst aptuveni 1100 sieviešu, un risks sievietei Latvijā saslimt ar krūts vēzi dzīves laikā ir ap 10 %.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

5 pozitīvas audzināšanas principi, kas jāzina katram vecākam. Stāsta psiholoģe

Ikviens vecāks vēlas redzēt savu bērnu laimīgu un kaut reizi ir sevi nodarbinājis ar jautājumiem par trauslo robežu starp izdabāšanu bērna iegribām un veselīgas un pašpārliecinātas personības lološanu.

Pediatrija / bērnu veselība

Ilgstošs klepus: Cēloņi un ārstēšana

Vēss, mitrs un vējains laiks palīdz izdzīvot un izplatīties elpceļu vīrusiem, tādēļ ziemā daudz biežāk saskaramies ar elpceļu problēmām – akūtām augšējo elpceļu infekcijām, akūtu bronhītu, pat pneimoniju.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Fābri slimības pacients Jānis: Mana sirds strādā palēninātā režīmā

Man jau vidusskolas laikā bija problēmas ar nierēm, bet neviens tā arī nevarēja pateikt, kas īsti ir par vainu. Bija tikai diagnoze - hronisks pielonefrīts, stāsta Jānis, viens no 24 Fābri slimības pacientiem Latvijā.

Ģenētika

RSU docente: Lai apzarni sauktu par jaunatklātu orgānu, jāveic pētījumi (VIDEO)

Medijos izskanējusi ziņa, ka ārvalstu pētnieki cilvēka ķermenī atklājuši jaunu orgānu, taču izrādās, ka apzarnis organismā vienmēr ir bijis, jautājums - vai šo ķermeņa struktūru var uzskatīt par orgānu.

Medicīna

5 kļūdas, kuras nepieļaut, mazgājot matus

Nereti matu veselības problēmas rodas tieši tādēļ, ka tiek pieļautas kļūdas matu mazgāšanā, par kurām bieži vien pat nenojaušam.

Triholoģija / matu veselība

Ēdieni un dzērieni, ko tev nevajadzētu lietot, ja esi saaukstējies

Ja tevi skārusi saaukstēšanās vai gripa, ņem vērā, ka, lietojot uzturā nepareizos pārtikas produktus, iespējams ne vien būtiski pasliktināt pašsajūtu, bet arī paildzināt atveseļošanās procesu.

Elpceļu / plaušu saslimšanas

Peldēšana ziemā: organisma stiprināšanai un labsajūtai

Auksts ūdens ir viens no efektīvākajiem veidiem organisma stiprināšanai ziemas sezonā. Kā uzsākt peldēties ziemā, – iesaka pasaules čempions ziemas peldēšanā Gustavs Zālītis.

Sports veselībai, sporta centri