medicine.lv skaitļos

Lietotāji online152
Aktīvie uzņēmumi12695
Nozares raksti1397
Ekspertu atbildes21477
No 10. maija sniegs bezmaksas kardiologu video konsultācijas un veselības pārbaudes iedzīvotājiem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

No 10. maija sniegs bezmaksas kardiologu video konsultācijas un veselības pārbaudes iedzīvotājiem

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

Lai pievērstu uzmanību sirds mazspējai, kā arī izglītotu par slimības simptomiem un riska faktoriem, no 10. maija Latvijā notiks akcija “Lai sirds spēj vairāk!”, kuru organizē pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību, Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrību un starptautisko organizāciju "Global Heart Hub". Akcijas ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja pasākumos Rīgā un Jelgavā pārbaudīt sirds veselību un saņemt izglītojošus materiālus, kā arī konsultēties ar pieredzējušiem kardiologiem video konsultācijās.

Saskaņā ar pasaules datiem vienam no pieciem cilvēkiem dzīves laikā var attīstīties sirds mazspēja pēc savlaicīgi nediagnosticētas un neārstētas sirds un asinsvadu slimības. Tiek lēsts, ka Latvijā sirds mazspēja varētu būt aptuveni 50 000 cilvēku. Sirds mazspēja ir biežākais hospitalizācijas iemesls vecumā pēc 65 gadiem. Sirds mazspējas simptomu pasliktināšanos var veicināt aritmijas, infekcijas, vārstuļu slimības, nieru funkcijas pasliktināšanās. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centra 2021.gadā uzsāktā reģistra dati par stacionētajiem pacientiem ar sirds mazspēju ar samazinātu kreisā kambara izsviedes frakciju liecina, ka viens no biežākajiem sirds mazspējas simptomu pasliktināšanās iemesliem ir nepietiekama medikamentoza terapija un pacientu līdzestības trūkums.

Inese Mauriņa, pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja: “Lai arī slimību var diezgan savlaicīgi diagnosticēt un uzsākt ārstēšanu, daudzi pacienti par sirds mazspēju uzzina novēloti, kad jau radušās slimības komplikācijas. Tāpēc, atzīmējot Sirds mazspējas dienu, aicinu ikvienu apmeklēt savu ārstu un pārbaudīt savu sirds veselību, kā arī izmantot iespēju uzzināt vairāk par sirds mazspēju un biežākajiem sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, apmeklējot izglītojošās aktivitātes Rīgā un Jelgavā, kā arī nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar kardiologiem video konsultācijās.”

Aktivitātes iedzīvotājiem

  • 10. – 20. maijs – Kardiologu video konsultācijas.

Pieredzējuši kardiologi  attālināto konsultāciju platformā Medon.lv sniegs bezmaksas konsultācijas sirds mazspējas pacientiem un cilvēkiem, kuriem ir sirds mazspējas simptomi un aizdomas par slimības iespējamību. Lai pieteiktos konsultācijai, dodieties uz mājas lapu www.medon.lv vai www.parsirdi.lv.

  • 11. maijs pulksten 12:00 – 16:00 – “Sirds veselības māja” Rīgas Centrāltirgū, Nēģu laukumā (Informācijas centrā).

Pasākuma ietvaros ikvienam būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, pārbaudīt pulsu, konsultēties par sirds mazspēju ar kardiologu, kā arī saņemt bezmaksas informatīvos materiālus par sirds veselību.

  • 14. maijs pulksten 11:00 – 15:00 – “Sirds veselības diena” sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību un Jelgavas poliklīniku, Jelgavā (Raiņa parkā).

Pulksten 11:00 – izglītojošas un iedvesmojošas kardiologu lekcijas iedzīvotājiem. Sirds veselības dienu atklās Latvijas Kardiologu biedrības prezidents prof. Andrejs Ērglis ar lekciju: “Veselība ir dzīvotprieks!”. Savukārt Jelgavas poliklīnikas kardioloģes dr. Marinas Kovaļovas lekcijā “Lai sirds spēj vairāk!” uzzināsiet, kas ir jādara, lai dzīvotu ilgi un kvalitatīvi.

No pulksten 11:00 ikvienam būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, pārbaudīt pulsu, kā arī saņemt bezmaksas informatīvos materiālus par sirds veselību.

Kardiologu ieteikumi un padomi sirds mazspējas pacientiem

Latvijas Kardiologu biedrības Sirds mazspējas darba grupas vadītāja, kardioloģe Ginta Kamzola: “Lai uzlabotu ārstēšanās rezultātus, pacientiem ir svarīgi precīzi ievērot nozīmēto medikamentu lietošanas režīmu un regulāri veikt ieteiktos izmeklējumus. Cilvēkiem ar sirds mazspēju ir svarīgi atrast laiku regulārām pastaigām svaigā gaisā un mērenām fiziskām aktivitātēm, kā arī ievērot veselīga uztura paradumus, lai samazinātu slimības komplikāciju riskus!”

Latvijas Kardiologu biedrības prezidents prof. Andrejs Ērglis: “Sirds mazspēja ir sindroms, kas precīzi raksturo mūsu sabiedrības, mediķu, valsts politikas un veselības sistēmas spēju nosargāt mūsu sirdis. Mūsdienās ir moderni lietot terminu "precīzijas medicīna", bieži vien neapzinoties, ka tā ir arī katra indivīda ieguldījums savā un līdzcilvēku veselībā. Rūpējoties par savu un savu tuvāko veselību – fiziskajām aktivitātēm, ēšanas paradumiem, nesmēķēšanu, asinsspiedienu, holesterīnu, izmeklējumiem, regulārām vizītēm pie ārsta – mēs varam ievērojami samazināt sirds mazspējas attīstīšanos.”

Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidents prof. Kārlis Trušinskis: "Sirds mazspējas kontekstā iesaku domāt trīs virzienos. Pirmkārt, par izraisītājfaktoriem. Neārstēts vai ārstēts, bet slikti kontrolēts asinsspiediens, sirds infarkts, aritmijas ir bieži sirds mazspējas iemesli. Piestrādā, lai tas tevi neskartu. Ja tomēr sirds mazspēja ir tava problēma – esi līdzestīgs. Satiec ārstu regulāri, kopīgi palieliniet medikamentu devas, ja nepieciešams, un apspriediet jaunākās ārstēšanas iespējas – gan tabletes, gan ierīces un operācijas. Un galvenais – kustēties! Pat, ja elpas trūkums neļauj ko vairāk, pastaiga pa istabu vai roku vingrinājumi sēdus gultā palīdzēs uzlabot gan pašsajūtu, gan fiziskās slodzes izturību."

Sirds mazspējas izplatītākie simptomi:

  • pieaugoša tūska kājās, sākot no potītēm uz augšu,
  • elpas trūkums,
  • nogurums un nespēks,
  • paātrināta sirdsdarbība miera stāvoklī.

Plašāku informāciju par sirds mazspēju un pasākumiem skatīt mājaslapā: www.sirdsmazspeja.lv

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai gaisa kondicionieris nekaitētu veselībai

Lai gaisa kondicionieris nekaitētu veselībai

Vasarās kondicionieri bieži tiek izmantoti ne tikai birojos, veikalos un automašīnās, bet arī mājās. Taču, lai neiedzīvotos veselības problēmās, pats svarīgākais – kondicionieri lietot pareizi! Par būtiskām lietām, kas noteikti jāņem vērā, stāsta LOR Klīnikas otolaringoloģe, profesore Ligija Ķīse.

Dziednieces Diānas Audras meditācija – Jāņu nakts veselības uzlabošanai

Dziednieces Diānas Audras meditācija – Jāņu nakts veselības uzlabošanai

Dziedniece, gaišreģe Diāna Audra iesaka meditāciju Jāņu nakts veselības uzlabošanai, ko var veikt no 20.06. līdz 23.06. katru nakti, jo tās ir spēka uzņemšanas naktis.

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Maijā un jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt alvejas želeju "HealthAid® Aloe Vera gel" (250 ml).

MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt skūšanās ziepes ar pantenolu, kakao sviestu un E vitamīnu sausai ādai.

APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvā izmēģināt Pēdu krēmu ar medu un ceļmallapas ekstraktu.

Testa rezultāti: Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Testa rezultāti: Ferabee – propolisa balzams no Apimi

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar "Apimi" piedāvāja izmēģināt Propolisa balzamu "Ferabee". Īpaši noderīgs tas būs pēc knišļu kodumiem, to izraisītajām niezošajām pumpām, vēja aprautām lūpām un iesnu gadījumos.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dr. Mauriņa vēnu klīnikai 10 gadi: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dr. Mauriņa vēnu klīnikai 10 gadi: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Raidījums "Izstāsti Latvijai"  sveic savus ilgstošos partnerus DR. MAURIŅA KLĪNIKU 10 GADU JUBILEJĀ! Lai netrūkst ne darba, ne panākumu vēl daudzus gadus!

Cilmes šūnu banka: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Cilmes šūnu banka: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

SIA “Cilmes šūnu banka” ir “FamiCord Group” pārstāvis Latvijā kopš 2004. gada, kas ir lielākā cilmes šūnu banka Eiropā. Uzmanību, topošās māmiņas! Jūsu lēmums par nabassaites asins cilmes šūnu saglabāšanu ir ļoti svarīgs gaidāmā bērniņa dzīvē! Uzziniet vairāk, lai izdarītu pārdomātu izvēli!