medicine.lv skaitļos

Lietotāji online194
Aktīvie uzņēmumi12797
Nozares raksti1633
Ekspertu atbildes21477
Ministru prezidente un veselības ministrs uzsver jaunā onkoloģijas plāna galveno mērķi - kvalitatīvi risinājumi, kas atbilst iedzīvotāju vajadzībām : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Ministru prezidente un veselības ministrs uzsver jaunā onkoloģijas plāna galveno mērķi - kvalitatīvi risinājumi, kas atbilst iedzīvotāju vajadzībām

Autors: Publicitātes foto

Šodien konferencē “Onkoloģiskā aprūpe – nacionālā prioritāte” tika pausta vienota izpratne par nepieciešamību vēža uzveikšanā noteikt ambiciozākus mērķus, izmērāmus rezultātus un tiem paredzamu finansējumu nākamajam veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanas plānam onkoloģijas jomā 2025.–2027. gadam.

“Mūsu mērķis ir skaidrs un ambiciozs - atbilstoši Eiropas Savienības iniciatīvai, mēs esam daļa no Eiropas cīņā pret vēzi. Kā ir teikts Eiropas Vēža apkarošanas iniciatīvā - tā vai citādi vēzis skar mūs visus. 2020. gadā Eiropas Savienībā ar šo slimību tika diagnosticēti 2,7 miljoni cilvēku, un vēl 1,3 miljoni cilvēku zaudēja dzīvību cīņā ar to. Vēzis ir individuāla diagnoze, kas ne tikai būtiski ietekmē pašus slimniekus, bet arī smagi skar viņu ģimeņu un draugu dzīvi.

Visām mūsu reformām un plāniem jābūt ar mērķi uzlabot tieši pacientu dzīves. Mēs esam apņēmušies ieklausīties pacientu viedokļos un iekļaut viņus lēmumu pieņemšanas procesā, lai nodrošinātu, ka mūsu politika tiešām atbilst viņu vajadzībām un gaidām. Nosakot šo kursu uz jaunu, mūsdienīgu onkoloģijas aprūpes plānu, es novēlu mums visiem drosmei, izturībai un vīzijai, lai to īstenotu tas kļūst spēcīgu soli pretī veselīgākai un laimīgākai Latvijai.

Es atbalstu mūsu veselības ministra iniciēto ambiciozo pieeju jauna onkoloģiskā aprūpes plāna nākamajam periodam veidošanā. Tā ir mūsu iespēja parādīt, ka mēs spējam piedāvāt kvalitatīvus, visaptverošus risinājumus, kas atbilst mūsu iedzīvotāju vajadzībām un prasībām. Darbs pie šī plāna var kļūt par mūsu politikas plānošanas kvalitātes lakmusa papīru,” pauda Ministru prezidente Evika Siliņa.

Banner 280x280

Veselības ministrs Hosams Abu Meri norādīja, ka laicīgi diagnosticēts vēzis ir ārstējams. Mūsdienīga un pieejama terapija ļauj cilvēku pilnvērtīgi atgriezt dzīvē un darba tirgū. Tādēļ mūsu plāns ietver ne tikai diagnozes un terapijas uzlabojumus, bet arī starpnozaru diskusijas par iespējamiem risinājumiem, kas ir sabiedrības un pacientu interesēs. 

“Mēs, Veselības ministrijā, ticam, ka varam izvirzīt lielākas ambīcijas un sasniegtu jaunu līmeni onkoloģiskajā aprūpē. Mums ir nepieciešama holistiska pieeja kas apvieno politisku, administratīvu un sabiedrisko darbību.

Izaicinājumi onkoloģijā Latvijā ir daudz dimensiju tāpēc es saku – onkoloģiskā aprūpe ir prioritāte, jo rezultāti nav atkarīgi tikai no Veselības ministrijas, bet arī no Finanšu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, un citiem spēlētājiem. Ir nepieciešams kopdarbs. Savstarpējas uzticības būvēšana, ar pacienta interesēm un labāko iespējamo speciālistu ekspertīzi politikas plānošanas procesu centrā.

Kādu plānu es sagaidu? Precīzas prioritātes ar lielāk ietekmi uz pacientu ceļu un sabiedrības veselību un izmērāmiem rezultātiem, sagaidu indikatorus, pēc kuriem varēsim vadīties. Es sagaidu piemēru kā efektīvi veidot politiku – ko varam pārņemsim citās politikas plānošanas jomās un no visiem iesaistītajiem sagaidu ari solidāru atbildības uzņemšanos. Ir skaidrs, ka onkoloģijā -  “viens nav karotājs”. Tāpēc novēlu iesaistītajiem, lai nākamā gada budžets, kaut arī tas būs taupības budžets, parāda attieksmi ar rezultātiem. Onkoloģisko aprūpi – nacionālo prioritāti ar rezultātiem,” konferences dalībniekiem novēlēja veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Konferences diskusijā piedalījās Prof. Mārcis Leja (Latvijas Universitātes (LU) Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta (KPMI) direktors, veselības ministra ārštata padomnieks), Dr. Aija Geriņa (Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes priekšsēdētāja), Olga Valciņa (Latvijas onkoloģisko pacientu organizāciju apvienības ONKOALIANSE valdes locekle), Vladislava Marāne (Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas direktore), Maija Āboliņa (Valsts kontroles padomes locekle un Trešā revīzijas departamenta direktore), Asoc.prof., Dr. Alinta Hegmane (Latvijas Onkologu asociācijas valdes priekšsēdētāja).

Diskusijā izskanēja vienots priekšstats par nepieciešamību pēc onkoloģiskās aprūpes sistēmas caurspīdīguma un caurredzamības arī tajā, kādos argumentos balstās lēmumu pieņēmēji. Caur to tika aktualizēta kvalitatīvu datu aprites nepieciešamība jeb visaptverošā vēža reģistra nepieciešamība. 

Kā prioritātes plānam tika ieteikts virzīt bērnu onkoloģijas jautājumus, skrīninga un agrīnās diagnostikas jautājumus, kā arī ārstniecības kvalitāti – visos minētos aspektus vērtējot caur pacienta pieredzes prizmu un efektīvas procesu pārvaldības perspektīvas. 

Mirstība no onkoloģiskām saslimšanās ir otrais nāves iemesls Latvijā. Pēc PVO datiem saslimst aizvien vairāk jaunu cilvēku, kā arī vēzis tiek atklāts aizvien vairāk cilvēkiem. Pārāk vēla slimības atklāšana ievērojami sadārdzina ārstēšanu un samazina izdzīvošanas iespējas.  Laicīgi diagnosticēts vēzis ir ārstējams. Mūsdienīga un pieejama terapija ļauj cilvēku pilnvērtīgi atgriezt dzīvē un darba tirgū. Jo vēlāk atklāts vēzis – jo dārgāk tas izmaksā valstij; taču atklāts jebkurā brīdī – tas ir ārstējams aizvien labāk, ja vien ir pieejama mūsdienīga aprūpe.

Jaunu politiskas plānošanas iniciatīvas īstenošanai darbs norisināsies trīs līmeņu aktivitātēs, kas apvieno politisko, ierēdniecisko un sabiedrisko darbību, kuru rezultāti ietverami onkoloģiskās aprūpes plānā 2025.-2027.gadam

Augsta politiskā līmeņa atbalstā onkoloģijai kā nacionālai prioritātei veselības aprūpē. Starpnozaru sadarbībā risinājumu atrašanai sabiedrības un pacientu interesēs (plānoti starpnozaru pasākumi skrīninga jautājumu risināšanai, sadarbība ar Latvijas Darba devēju konfederāciju, Saeimu un citu nozaru ministrijām).

Labākās ekspertīzes iesaistē civildienesta līmenī, plānojot jaunu un ambiciozu onkoloģiskās aprūpes plānu. Paredzēti ekspertu darbsemināri:

- pacientu apmierinātības, 

- bērnu onkoloģijas, 

- skrīninga, specifiskās profilakses, diagnostikas, 

- ārstniecības kvalitātes, pakalpojumu un medikamentu pieejamības, 

- veselības datu un onkoloģisko saslimšanu reģistra (vēža reģistra) jomās. 

 

Plānotas arī ārvalstu ekspertu vizītes, labākās ekspertīzes nodrošināšanai specifiskos    jautājumos). 

Sabiedrības informēšanu, mainot stereotipu par vēzi kā nāvējošu slimību – kā sadarbības partnerus iesaistot Latvijas augstākās izglītības iestādes un mediju pārstāvjus (paredzētas mediju informēšanas aktivitātes – žurnālistu izglītības programma mūsdienīgās onkoloģiskās aprūpes un pacientu tiesību jautājumos, ka arī pacientu organizāciju stiprināšanas iniciatīvas).

Diskusija pilnā apjomā ir skatāma https://www.youtube.com/watch?v=pHFu52OLRVk 

Diskusijas moderators: Dr.sc.pol. Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātes prodekāns Mārtiņš Daugulis

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas":

Uzņēmumi nozarē "Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Šislera sāļi – tavai veselībai

Šislera sāļi – tavai veselībai

Grāmatas “Šislera sāļi” autori ir austrieši Tomass Feihtingers un Zuzana Nīdane-Feihtingere, mūsdienās ievērojamākie Šislera bioķīmijas eksperti, kas turpina V. Šislera darbu. Ar autoriem sarunājās grāmatas tulkotāja Laura Tidriķe.

Aktuālie piedāvājumi

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tajā pašā laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā. Uzlabo kustību brīvību kopā ar TONUS ELAST kinezioloģisko teipu! Konsultējies ar speciālistu, lai noskaidrotu, kā kinezioloģiskais teips var palīdzēt tavā ikdienā!

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Pēdu krēms “Urea 20” sausu pēdu ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Gusto” piedāvā testēt pēdu krēmu “Urea 20” sausai pēdu ādai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2023

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā