medicine.lv skaitļos

Lietotāji online241
Aktīvie uzņēmumi12588
Nozares raksti4713
Ekspertu atbildes20634
Kad ķeizargrieziens ir nepieciešamība, bet kad no tā labāk atteikties? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kad ķeizargrieziens ir nepieciešamība, bet kad no tā labāk atteikties?

grutniece

Statistika Latvijā liecina, ka plānotie ķeizargriezieni ir diezgan izplatīti. Taču diemžēl ne vienmēr tiek izprasti to riski un iespējamās komplikācijas. Lai skaidrotu šo situāciju – kad ķeizargrieziens ir nepieciešamība, bet kad no tā labāk atteikties – padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ginekoloģijas klīnikas vadītāja un ginekoloģe Nellija Lietuviete. Savukārt farmaceite Zanda Ozoliņa sniedz ieteikumus brūces apkopei pēc operācijas.

Sabiedrībā arvien populārāks kļūst uzskats, ka sievietei vajadzētu pašai izvēlēties, kā viņa dzemdēs – dabiski vai ar ķeizargriezienu. Tiek uzsvērti ķeizara plusi: fiziski vai psiholoģiski vieglāk; zināms datums, kad notiks operācija; izpaliek zīlēšana, vai jau jādodas uz dzemdību nodaļu; procesā ir liela prognozējamība; bērns tiek pasargāts no iespējamā skābekļa bada, kāds var notikt dabisko dzemdību laikā – viņš neiesprūdīs, nesapīsies nabas saitē... Ir grūtnieces, kurām gan pašu, gan topošā mazuļa veselība ļauj dzemdēt pašām, tomēr viņas izvēlas dažādos veidos pierunāt ārstus nozīmēt ķeizargrieziena operāciju un ir gatavas par to tērēt visai lielas naudas summas.

Par šādu tendenci liek aizdomāties arī statistika. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2016. gadā Latvijā stacionāros pieņemtas 21095 dzemdības, no tām 4663 gadījumos bērniņi pasaulē ieradās ar ķeizargriezienu: 2684 bija neatliekami ķeizari, bet 1978 – plānoti. Arī 2017. gadā šie skaitļi nebija mazi: no 20040 notikušajām dzemdībām bija 4636 ķeizari, no tiem plānoti – 1896, savukārt 2018. gadā stacionāros notika 18587 dzemdības, no tām – 4065 ķeizargriezieni, plānotie – 1597. RAKUS Ginekoloģijas klīnikas vadītāja saka: "Ārstus šī statistika uztrauc. Latvijā ar ķeizargrieziena operāciju beidzas vidēji katra piektā grūtniecība, bet ķeizara sekas nemaz nav tik nevainīgas, kā sievietei sākumā varētu šķist."

Kā tas notiek?

Ķeizargrieziens ir operatīvu dzemdību veids, kad auglis no mātes ķermeņa tiek izņemts caur apmēram desmit centimetrus garu griezienu vēdera lejasdaļā virs simfīzes. Atsāpināšanai visbiežāk izmanto spinālo vai epidurālo anestēziju, kas ir ar pavisam minimālu ietekmi uz bērnu. Tās laikā sieviete ir nomodā, var sarunāties, taču sāpes nejūt. Vispirms tiek pārgriezta vēdera priekšējā siena – āda, muskuļi, vēderplēve, tālāk šķērseniski iegriež dzemdes apakšējā daļā un izceļ augli. Kad nabassaite pārgriezta un nospiesta ar klemmi, ārsts no mātes ķermeņa izņem arī placentu un augļa apvalkus. Tad pēc kārtas sašuj operācijas sākumā pārgrieztos audus. Pēc operācijas sieviete apmēram pāris stundas atrodas pēc narkozes atmošanās palātā, kur tiek kontrolēts pulss, asinsspiediens un dzemdes stāvoklis. Pēc tam viņa tiek aizvesta uz palātu kopā ar savu bērnu, un nu jāsāk jaundzimušo barot ar krūti, kas uzreiz pēc operācijas nav viegli. Arī bērna aprūpe sievietei pēc ķeizara ir daudz grūtāka nekā pēc dabiskajām dzemdībām, sāp grieziena vieta. Pēcoperācijas periodā viņai nozīmē atsāpinošus un dzemdi savelkošus preparātus, kādreiz arī antibiotikas.

Risks zaudēt dzemdi

Ķeizargrieziena operācija simtprocentīgi negarantē drošu iznākumu mātei un bērnam. Ginekoloģe ir saskaitījusi vairāk nekā 10 ķeizargrieziena komplikāciju, ar kurām operējošajiem ginekologiem nākas sastapties arvien biežāk: "Dažu komplikāciju agrāk vispār nebija. Piemēram, parasti ārpusdzemdes grūtniecības tipiskā vieta ir olvads, bet apmēram pēdējos 10 gados parādījusies jauna vieta – apaugļotā olšūna ieligzdojas ķeizara rētā. Modernā medicīna piedāvā dažādus šīs problēmas risinājumus, taču neveiksmes gadījumā pastāv liels risks zaudēt dzemdi.

Nākamā komplikācija: visai bieži mēs ultrasonogrāfijā redzam, ka dzemdes rēta pēc ķeizara ir nepilnvērtīga – dzemdes priekšējā sienā, kur tika veikts grieziens, palicis muskuļu slāņa defekts jeb niša. Tas netraucē dzīvot, taču šī niša var radīt asiņošanu starp menstruālajiem cikliem. Turklāt nākamajā grūtniecībā pastāv lielāks risks dzemdei pārplīst. Jo lielāka grūtniecība, jo risks pieaug. Grūtniecība var izvērsties dzīvībai bīstamā situācijā, un te daudz ko izšķir fakts, kur sieviete tobrīd atrodas – cik tuvu vai tālu no slimnīcas un vai tajā ir ārsts, kurš prot šādās situācijās palīdzēt."

Tāpēc ginekoloģe sievietēm, kurām bijis ķeizargrieziens un kuras vēlas nākamo bērniņu, iesaka pirms grūtniecības obligāti veikt ultrasonogrāfiju: "Ķeizara rēta parasti sadzīst sešu, septiņu mēnešu laikā, un ultrasonogrāfijas izmeklējumā var redzēt, cik kvalitatīvi tas noticis. Ja viss labi, tad drīkst plānot nākamo grūtniecību. Ja nav labi, jālemj par dzemdes rētas korekciju, kas ir vēl viena operācija. Pēc tam sievietes izredzes iznēsāt nākamo grūtniecību un dzemdēt bērniņu ir lielas. Kā viņš varētu nākt pasaulē – dabiski vai atkal ar ķeizaru, būtu jāizvērtē ginekologam un lēmums jāpieņem, ņemot vērā apstākļus, kāpēc noticis iepriekšējais ķeizargrieziens. Piemēram, ja tā iemesls bijis dzemdību darbības vājums, šīm sievietēm parasti ir mazas cerības, ka nākamreiz dzemdību darbība pēkšņi kļūs teicama un viņas dzemdēs pašas. Arī, ja sievietei no dzemdes izņemts ļoti liels miomas mezgls un pēc tam viņa palikusi stāvoklī, parasti veic ķeizargriezienu, jo šāda dzemde vairs nav spējīga izstumt bērniņu. Savukārt, ja sievietei iepriekšējo dzemdību laikā bijis, piemēram, pilns dzemdes kakla atvērums, bet ķeizargrieziens veikts tāpēc, ka atslāņojusies placenta, tas nozīmē, ka viņai dzemdes kakls spēj ļoti labi atvērties un pat ar ķeizara rētu viņa var dzemdēt dabiski."

Vēl viena komplikācija, kam ginekoloģe pievērš īpašu uzmanību, – lielāks risks, ka nākamās grūtniecības laikā placentas novietojums nebūs pareizs. "Piemēram, tur, kur ir ķeizargrieziena operācijas rēta, placenta var ieaugt pārāk dziļi dzemdes sieniņā un tas savukārt dzemdībās var izraisīt lielu asiņošanu. Tik masīvu, ka vienīgais veids, kā asiņošanu apturēt un glābt mātes dzīvību, ir izņemt dzemdi. Tāpēc šajā situācijā tiešām labāks variants, kā bērniņam nākt pasaulē, ir ķeizargrieziens."

Citas komplikācijas

Ginekoloģe savā ikdienas ārstes darbā redz, ka pēc ķeizargrieziena mēdz attīstīties dzemdes iekaisums. "Dzemdes mēdz iekaist arī pēc dabiskām dzemdībām, taču pēc ķeizara iekaisums ir daudz sarežģītāks. Infekcija no dzemdes dobuma pa olvadiem var nokļūt vēdera dobumā un attīstīties peritonīts – vēdera plēves iekaisums, kas ir jau ārkārtīgi nopietna situācija.

Reizēm pēc ķeizargrieziena tā rētā – visbiežāk vēdera priekšējā sienā, aponeirozē (plēvē, kas nosedz vēdera iekšējos orgānus), – var attīstīties endometrioze, kas katru mēnesi rada ļoti izteiktas sāpes, un tad atkal nepieciešana operatīva iejaukšanās."

Daktere uzskaita arī citas komplikācijas. Kā pēc jebkuras operācijas, arī pēc ķeizara, mēdz veidoties saaugumi. Var būt blakus orgānu bojājumi. Ir komplikācijas, kas saistītas ar anestēziju... "Šādi gadījumi ir reti," saka ginekoloģe, "bet, ja salīdzina dabiskas dzemdības ar ķeizargriezienu, komplikācijas notiek biežāk, un ar to ir jārēķinās. It sevišķi, ja Latvijā notiek tik daudz ķeizargrieziena operāciju pēc pašu pacienšu vēlēšanās." Ginekoloģe vēlreiz uzsver: lēmums, kā sievietei laist pasaulē bērniņu, ir profesionāļu jautājums.

Vai pasargā bērnu?

Šis arī ir izplatīts mīts. Daktere stāsta, ka plānots ķeizargrieziens bērnu pasargā no grūtā ceļojuma pa dzemdību ceļiem, taču nenovērš jau pirms dzemdībām iegūtās veselības problēmas. Tāpat bērna izņemšana no dzemdes ne vienmēr garantē, ka tā būs veiksmīga, un var radīt traucējumus jaundzimušā veselībai. "Bērnam daudz veselīgāk ir ierasties pasaulē pa dabiskajiem dzemdību ceļiem. Tad viņš sastopas arī ar mātes mikrofloru, kas nostiprina bērna imunitātes spējas, un viņš ir daudz izturīgāks pret apkārtējās vides ietekmi.

 Kad bez ķeizara neiztikt?

"Ķeizargriezienam ir savas indikācijas – nopietni medicīniski iemesli, kad tas nepieciešams. Proti, kad dzemdību laikā tiek apdraudēta mātes un bērna dzīvība vai veselība," uzsver ginekoloģe. "Piemēram, grūtniecei atslāņojas placenta. Nepareiza augļa guļa dzemdē, kas neļauj viņam piedzimt dabīgi. Priekšlaicīgas dzemdības noteiktā laikā. Skābekļa bads bērnam, nabas saites izkrišana, kad tā izslīd caur dzemdes kaklu un maksti, pirms bērns piedzimis, un tas var kavēt asins piegādi mazulim. Dzemdību darbības vājums, kad tā palēninājusies vai pilnībā apstājusies, un citi nopietni medicīniski iemesli. Šādos gadījumos tiek veikta ķeizargrieziena operācija." Daktere uzsver, ka ķeizargrieziens būtu jāatstāj kā dzemdību metode tikai izņēmuma situācijās.

Farmaceita padoms

Farmaceite uzsver – ķeizargrieziena gadījumā brūcei ir nepieciešama īpaša aprūpe, tā ir dziļa un nopietna. Nepieciešamos medikamentus pēc operācijas ieteiks un izrakstīs ārsts, tomēr arī sievietei pašai ir jāpievērš pastiprināta uzmanība tam, kā notiek rētas dzīšana. Brūces aprūpei jāsarūpē piemēroti līdzekļi – vislabāk talkā nāks izsmidzināmie līdzekļi ar sudrabu brūču tīrīšanai. Tiem ir antibakteriāla iedarbība, kas palīdzēs izvairīties no iekaisumiem. Kā arī tie veicina ātrāku un vieglāku brūču dzīšanas procesu.

Noteikti jāpatur prātā tas, ka ķeizargrieziens ir ļoti nopietna operācija, tādēļ pēc tās ir cītīgi jāseko līdzi savam veselības stāvoklim un pašsajūtai, un jebkādu šaubu gadījumā noteikti jāvēršas pēc padoma pie ārsta.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības":

Uzņēmumi nozarē "Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības"

"iVF Riga"

"iVF Riga"

iVF Riga Holdings apvieno vismūsdienīgāko tehnoloģiju ārstniecības un diagnostikas iestādes: Neauglības ārstēšanas klīniku, Ģenētikas centru, Androloģijas centru un Cilmes šūnu centru, kas nodarbojas ar cilmes šūnu savākšanu, apstrādi, glabāšanu un drīzumā piedāvās arī ārstniecības pakalpojumus (cilmes šūnu pielietošanu). iVF Riga klīnikas pamatmērķis ir pacientu neauglības diagnostika un efektīvu ārstēšanas stratēģiju izvirzīšana, veicinot sengaidītas grūtniecības iestāšanos un bērniņa piedzimšanu. iVF Riga darbojas dakteres Violetas Fodinas vadībā ar 15 gadu pieredzi reproduktoloģijas jomā. Klīnika iVF Riga ir sertificēta atbilstoši Eiropas (ISO 9001:2008) un Latvijas Republikas kvalitātes standartiem (ZVA – Zāļu valsts aģentūra); klīnikas embrioloģijas un reproduktīvas ģenētikas laboratorija ir ieguvusi akreditāciju atbilstības standarta prasībām ISO 15189:2013 (LATAK). Klīnikai iVF Riga ir parakstīts līgums ar NVD par Valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas programmu.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU non-contact termometrs, kas funkciju ziņā palīdz noteikt temperatūru ātri, ērti, droši dažādās situācijās jau 1 sekundes laikā – nenotiek nekāda termometra saskare ar cilveku, objektu un virsmu, kam tiek noteikta temperatūra.

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Ekspress tests jūsu uzņēmuma personāla pārbaudei – 97% precizitāte!

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvāja testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Testa rezultāti: Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Testa rezultāti: Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Novembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA CBD MED piedāvāja testēt pilna spektra CBD eļļas pilienus mieram, relaksācijai un sāpju remdēšanai.

Uzņēmējs runā

PRP-terapija: jauna metode cīņā ar neauglību

iVFRiga_PRP_medicine.lv

Cilvēkiem, kuri saskaras ar neauglību un visiem spēkiem cenšas to pārvarēt, ir pieejama vēl viena iespēja piepildīt loloto sapni kļūt par vecākiem. Tā ir jauna, progresīva sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metode – PRP-terapija.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. +371 67111117
 2. +371 25641022
 3. +371 28658553
 4. +371 26600533
 5. +371 67809158
 6. ivfriga@ivfriga.eu
 7. https://www.ivfriga.lv
 8. https://www.youtube.com/channel/UCnmS6sLpUZjVU9SvfHVInpg

Darba laiks

 • P.900-1700
 • O.900-1700
 • T.900-1700
 • C.900-1700
 • P.900-1700
 • S.-
 • Sv.-
 • S., Sv. pēc vienošanās

Juridiskie dati

 1. 40103352569
 2. LV40103352569
 3. 24.01.2013
 4. Rīga, Zaļā iela 1, LV-1010
 5. 2019

Apraksts

iVF Riga Holdings apvieno vismūsdienīgāko tehnoloģiju ārstniecības un diagnostikas iestādes: Neauglības ārstēšanas klīniku, Ģenētikas centru, Androloģijas centru un Cilmes šūnu centru, kas nodarbojas ar cilmes šūnu savākšanu, apstrādi, glabāšanu un drīzumā piedāvās arī ārstniecības pakalpojumus (cilmes šūnu pielietošanu). iVF Riga klīnikas pamatmērķis ir pacientu neauglības diagnostika un efektīvu ārstēšanas stratēģiju izvirzīšana, veicinot sengaidītas grūtniecības iestāšanos un bērniņa piedzimšanu. iVF Riga darbojas dakteres Violetas Fodinas vadībā ar 15 gadu pieredzi reproduktoloģijas jomā. Klīnika iVF Riga ir sertificēta atbilstoši Eiropas (ISO 9001:2008) un Latvijas Republikas kvalitātes standartiem (ZVA – Zāļu valsts aģentūra); klīnikas embrioloģijas un reproduktīvas ģenētikas laboratorija ir ieguvusi akreditāciju atbilstības standarta prasībām ISO 15189:2013 (LATAK). Klīnikai iVF Riga ir parakstīts līgums ar NVD par Valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas programmu.  
Vairāk

Atslēgvārdi

Neauglības ārstēšana, reproduktīvās veselības pārbaude, neauglības
cēloņu diagnostika un ārstēšana, hormonālo traucējumu diagnostika un ārstēšana,
vīriešu neauglība, Valsts apmaksāta medicīniskās apaugļošanas programma,
donoru olšūnu programma, olšūnu sasaldēšana, donoru programmas,
spermas sasaldēšana, donoru spermas programma, donoru embriju programma,
embriju laboratorija, mākslīgā apaugļošana, androloģijas centrs,
Juris Ērenpreiss, Dr. Ērenpreiss, seksopatologs, seksologs, padziļinātas
spermas analīzes, TESE, TESA, PESA, biopsija ar adatu, atvērtā biopsija,
grūtnieču aprūpe, grūtniecības novērošana, cerklāžas pesāriji,
USG, 3D/4D ultraskaņas izmeklēšana, augsta riska grūtniecība,
grūtniecības neiznēsāšana, ginekologs, ginekoloģija, histeroskopija,
histerorezektoskopija, operatīvā ginekoloģija, ārstēšana pacientiem
ar atkārtoti neveiksmīgiem IVF cikliem, neauglības izmeklēšana,
neauglības diagnostika, ārstēšana pāriem ar vecuma faktoru,
IUI metodika, IVF, ICSI metodika, IVF metode, inseminācija, mikroapaugļošanas,
(ICSI) metode, in vitro fertilizācija, (IVF) sarežģītas neauglības ārstēšana,
dienas stacionārs, palīdzība pacientiem ar zaudētu grūtniecību,
ultrasonogrāfija, ģenētika, ģenētiskā materiāla vitrifikācija,
mākslīgās apaugļošanas tehnoloģijas, Embrija apvalka atvēršana,
(Hatching) Blastocistu kultivācija, Embryoglue, EmbryoScops, PICSI,
(viena spermatozoīda injekcija olšūnas citoplazmā) ģenētiskās konsultācijas,
ģenētiskā izmeklēšana, PGD, (embriju pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika)
Violeta Fodina, daktere Fodina, reproduktologs, reproduktīvā veselība,
ginekoloģiskā klīnika, Kriobanka, Olšūnu un spermas sasaldēšana,
Ģenētiskā materiāla banka, spermas sasaldēšana, olšūnu sasaldēšana,
auglības saglabāšana onkoloģiskajiem pacientiem, daktere Kovaļova,
Kovaļova, uroloģija, urologs, andrologs, spermas analīzes, spermas
funkcionālās tests, DNS, DNS fragmentācijas tests, azospermijas ārstēšana,
apmaksāta apaugļošanas programma, valsts apmaksāta apaugļošana,
pirmsimplantācijas embriju testēšana, ģenētiskais centrs, ģenētiskā laboratorija,
reproduktīvu šūnu banka, ģenētiskā materiāla banka. Cilmes šūnas.
Cilmes šūnu centrs. Vienīgais nacionālais cilmes šūnu centrs.
Cilmes šūnu banka. Taukaudu cilmes šūnas. Krioglabātuve. Reproduktīvās
ģenētikas centrs. Ģenētiskās konsultācijas. Ārsts-ģenētiķis.
Ģenētiskie izmeklējumi. Pirmsimplantācijas ģenētiskais skrīnings,
PGS, PGS ar NGS, Pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika, PGD,
Kariotipa noteikšana, HLA-tipēšana, KIR testēšana, Reproduktīvā ģenētika,
Dr. Ieva Grīnfelde, Dr. Korņejeva, Liene Korņejeva, Pirmsimplantācijas
ģenētiskā testēšana uz aneiploīdiju, (PGT-A) Pirmsimplantācijas
ģenētiskā testēšana uz monogēnu / 1 gēna mutāciju izraisītam
saslimšanām, (PGT-M) padziļināta ģenētiskā izmeklēšana,
testēšana embrijiem, pārmantoto audzēju testēšana, pārmantoto
recesīvo saslimšanu testēšana, dzīves stila ģenētiskie testi,
Viva Genomics testi, Trombofilijas molekulārā testēšana, neinvazīva
augļa Rēzus faktora noteikšana grūtniecēm, fragilās X hromosomas testēšana,
Y hromosomas testēšana, AZF faktors, Ģenētiskie testi kompleksas
sieviešu/vīriešu neauglības izmeklēšanai, precīza diagnostika,
detalizēta diagnostika, Androloģijas un uroloģijas centrs iVF Riga,
ambulatorais centrs, endokrinologs, endokrinologa konsultācijas,
urologa konsultācijas.
Vairāk

Saistītie resursi

Foto 6

IVF Riga
IVF Riga
IVF Riga
IVF Riga palāta
IVF Riga reģistratūra
IVF Riga

Mājas lapa internetā