medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12424
Nozares raksti4334
Ekspertu atbildes20356
Kā ortopēdiskie apavi ietekmē Jūsu labsajūtu un komfortu? : medicine.lv - Latvijas veselības portāls

Kā ortopēdiskie apavi ietekmē Jūsu labsajūtu un komfortu?

Kā ortopēdiskie apavi ietekmē Jūsu labsajūtu un komfortu?

Uzskats, ka apavus var izvēlēties vai nu glītus, vai komfortablus, ir novecojis. Apavu industrija ir piedzīvojusi pārmaiņas, un šodien ikvienam ir pieejami ortopēdiskie apavi, kas gan saudzē veselību, gan priecē ar dizainu. Lasiet tālāk un uzziniet vairāk par ortopēdisko apavu priekšrocībām!

Mugurkaulam modes tendences nerūp
Cilvēks ik dienas nostaigā vairākus tūkstošus soļu, tādēļ ir svarīgi, cik ērtos apavos šie soļi tiek veikti. Sāpes un diskomforts, īpaši hronisks, ir brīdinājuma zīme, ka pēdas tiek traumētas, un pie vainas var būt nepiemēroti apavi bez pietiekama atbalsta.

Pievērsiet uzmanību brīdinājuma pazīmēm!
Nekvalitatīvi un nepiemēroti apavi ietekmē pēdu un mugurkaula veselību, kā arī cilvēka stāju un pašsajūtu kopumā.
Pazīmes, kas liecina par sliktu apavu nēsāšanu:
• izspiedušies pēdu un pirkstu kauliņi;
• ādas sabiezējumi, varžacis un tulznas;
• nepareizs pēdas izliekums;
• muguras sāpes un mugurkaula problēmas;
• sāpes papēžos un locītavās;
• nagu ieaugšana;
• sēnīšu slimības, papēžu plaisāšana;
• stājas un gaitas problēmas.

Izraugoties jaunus apavus pārdomāti, Jūs varat aiztaupīt sev veselu virkni problēmu.


Profilaktiski ortopēdiskie apavi būs vērtīgs ieguldījums Jūsu ikdienas garderobē. Tālāk uzziniet, kas šos apavus padara par teicamu izvēli!

Ortopēdiskie apavi – ko tas nozīmē?
Mūsdienās vienkārši ortopēdiskie apavi, ko var dēvēt arī par komforta apaviem, ir brīvi pieejama izvēle ikvienam, kas vēlas rūpēties par savu veselību un justies patīkami. Komforta apavu ražošanā ir ievēroti visi pēdu biomehānikas principi. Tas nozīmē, ka ortopēdiskie apavi ir veidoti tā, lai tie sniegtu pareizo atbalstu ikviena cilvēka pēdai un mugurkaulam, nēsājot apavus.

Kas raksturo ortopēdiskos apavus?
Ortopēdisko apavu dizains un proporcijas to nēsāšanas laikā ļauj saglabāt pēdas fizioloģisko un pareizo stāvokli. Šo uzdevumu palīdz veikt vesela virkne aspektu:
• apavu iekšpusē papēža daļā ir rūpnieciski iestrādāts neliels balsta pacēlums;
• apaviem ir īpašas formas un materiāla zole ar pacēlumu vidusdaļā, ko sauc par supinatoru. Supinators ir paredzēts pēdas iekšējās malas balstīšanai un noturēšanai nepieciešamajā augstumā;
• apaviem parasti ir apaļas formas purngals, lai pārvietojoties pirkstiem būtu pietiekami daudz vietas.

Šāda apavu uzbūve gādās, lai jūsu pēdas un mugura justos labi visas dienas garumā, kā arī mazinās noguruma sajūtu dienas beigās.

Ortopēdisko apavu priekšrocības
Profilaktiska ortopēdisko apavu nēsāšana gādās par daudziem ieguvumiem gan īstermiņā, gan ilgākā laika periodā. Ortopēdiskie apavi:
• pielāgojas individuālajai pēdas formai un ir anatomiski pareizi;
• sadala slodzi uz pēdām un atbrīvo no nepatīkamām, spiedošām sajūtām;
• stabilizē pēdas, papēža un mugurkaula stāvokli;
• veicina pareizu gaitu;
• ir veidoti no elastīgiem, kvalitatīviem un hipoalerģiskiem materiāliem – novērš pēdu svīšanu, kā arī mazina mikrobu un baktēriju veidošanās risku;
• ir pieejami dažādos veidos – kā ielas, biroja, izejamie vai brīvā laika apavi, kas gādās par Jūsu pēdu labsajūtu katrā dzīves situācijā.

Komforta apavu ražotāji ļoti labi saprot, ka katra cilvēka kājas ir atšķirīgas. Tādēļ apavi pieejami visdažādākajos izmēros (tostarp lielie izmēri) un piemēroti arī dažāda platuma pēdām. Atkarībā no dzīvesveida un individuālā veselības stāvokļa ir vairākas cilvēku grupas, kam speciālisti īpaši iesaka saudzēt pēdas. Noskaidrojiet, vai tas attiecināms arī uz Jums!

Kam ir īpaši ieteicami ortopēdiskie apavi?
Pēdu komforts un veselība ir neatņemama dzīves kvalitātes sastāvdaļa ikvienam. Tomēr daudzi cilvēki ir paaugstināta riska grupā iedzīvoties dažādās veselības problēmās nepiemērotu apavu dēļ.


Ortopēdiski apavi ir īpaši ieteicami cilvēkiem: 
• kam ir darbs "uz kājām" jeb pieprasa ilgstošu stāvēšanu vai staigāšanu – pārdevējiem, ārstiem, frizieriem, pavāriem, rūpnīcu darbiniekiem. Neskaitāmās stundas, kas daudzu gadu garumā aizvadītas, stāvot kājās, būtiski palielina pēdu deformācijas riskus. Tādēļ no medicīniskā viedokļa kvalitatīvi komforta apavi dažās profesijās būtu jāievieš teju kā obligāts ekipējums;
• kuriem novērojamas pēdas vai pirkstu deformācijas, pēdu asimetrija;
• kuri slimo ar diabētu – apavi samazinās čūlu veidošanās risku;
• ar palielinātu ķermeņa svaru – apavi mazinās noslodzi uz pēdas muskuļiem un locītavām, krietni atvieglojot ikdienas gaitas;
• senioru vecumā – cilvēkiem pēc 65 gadu vecuma var parādīties līdzsvara traucējumi. Ortopēdiskie apavi palīdzēs saglabāt stabilu pēdas pozīciju, ko savukārt neveicinās apavi ar pilnībā plakanu zoli.

Diemžēl daudziem cilvēkiem apavu ērtums ne vienmēr ir primārais kritērijs jauna kurpju pāra izvēlē. Bieži vien tieši gados jauni cilvēki tam pievērš mazāk uzmanības un neaizdomājas, ka nepareizas formas apavu izvēle var atstāt nevēlamas sekas uz ķermeni ilgtermiņā. Piemērotākais laiks ikvienam cilvēkam neatkarīgi no vecuma, lai izvēlētos apavus gudri, ir tieši tagad! Turklāt piemērotus ortopēdiskos apavus varat piemeklēt atbilstoši savai darba specifikai un ikdienas gaitām.

Apavu veidi – izvēlieties atbilstošākos savam dzīvesveidam!
Neatkarīgi to tā, vai dienas aizvadiet biroja telpās vai strādājot ārā, plašajā ortopēdisko apavu piedāvājumā varēsiet atrast sev piemērotu un kvalitatīvu apavu pāri.


Pieejami šādi apavi ar ortopēdiskajām īpašībām:
• kurpes;
• zābaki un puszābaki;
• sporta apavi;
• sandales;
• čības;
• alpīnisma zābaki u.c.

Katrs apavu modelis ir piemērots dažāda platuma pēdām, kam noteikti jāpievērš uzmanība apavu iegādē. Ja gadās, ka viena izmēra apavi šķiet par mazu, bet nākamā izmēra jau par lielu, īstais apavu pāris var būt gluži vienkārši cita platuma. Turpinājumā uzziniet, kā izvēlēties sev ērtākos apavus!


7 vērtīgi padomi apavu meklējumos
Ērtu apavu iegāde ir visnotaļ atbildīgs un laikietilpīgs process. Tomēr daži praktiski ieteikumi var tā gaitu būtiski atvieglot.
Nēsājiet līdzi pēdas kontūru no papīra, un pirms laikošanas pielieciet to pie noskatītā apava. Ja kurpe ir šaurāka vai īsāka par papīra kontūru, to nav vērts mērīt.
Uzmēriet kurpi lielākajā kājā – apavi nedrīkst būt ne par lielu, ne par mazu.
Mēriet apavus pēcpusdienā – apavi, kas labi derējuši rīta stundā, vakarā var šķist neērti, jo dienas gaitā var rasties kāju tūska.
Pielaikojiet apavus ar tādām zeķēm, kādas plānojat nēsāt ar šiem apaviem ikdienā (kokvilnas, kaprona, vilnas u.c.).
Piecelieties kājās un pārbaudiet purngalus – tiem jābūt nedaudz brīviem, lai staigāšanas laikā pirkstu galiem būtu pietiekami daudz vietas. Pirksti noteikti nedrīkst būt saspiesti, tostarp arī no augšas.
Novērtējiet zoles – tās nedrīkst būt par plānu vai par cietu, to uzdevums ir pasargāt pēdas un sniegt tām pareizo atbalstu. Ikdienai ieteicami ir apavi ar nelielu un stabilu papēdīti.
Uzticieties savām komforta sajūtām vairāk nekā ražotāja rakstītajiem skaitļiem! Dažādu ražotāju kurpju izmēri realitātē var atšķirties, kā arī atšķirīgiem zīmoliem ir raksturīgas kādas konkrētas nianses - plati vai šauri apavi, specifiskas zoles u.c. Tādēļ iegādājieties tikai to, kas Jums der kā uzliets un šķiet ērts pēc sajūtām, nevis pieturieties pie konkrēta izmēra. Turklāt jāņem vērā, ka pēdas izmērs gadu gaitā var mainīties dažādu iemeslu dēļ, tostarp svara izmaiņu, vecuma vai grūtniecības ietekmē. 

Tāpat populārs uzskats ir, ka jebkuriem apaviem ir "jāienēsājas", tomēr no pēdu saudzēšanas viedokļa tā domāt nav gluži pareizi. Lai gan, piemēram, ādas apavi ir elastīgi un labi padodas, arī tiem ir savi stiepšanās ierobežojumi. Tāpat kurpi būs vieglāk pastiept platumā, bet ne garumā. Attiecīgi apavu ienēsāšanas process var izvērsties laikietiplīgs un nenest cerētos rezultātus, tāpēc jau no paša sākuma ieteicams izvēlēties apavus, kas der labi. Ienēsāšanas problēmas dāmām nereti gadās tieši ar kurpēm uz augstiem papēžiem. Kas jāņem vērā augstpapēžu kurpju nēsātājām?

Augstpapēžu apavi – tikai ar mēru
Lai gan fizioterapeiti daiļā dzimuma pārstāvēm neiesaka iegādāties kurpes ar pārlieku augstiem papēžiem, tomēr šos ikoniskos apavus no modes un sieviešu garderobēm izskaust nav viegli.


Glītās augstpapēžu kurpes spēj priecēt acis, bet viennozīmīgi ne pēdas un mugurkaulu. Šādu kurpju nēsāšanas laikā:
• mainās ķermeņa smaguma centrs – vairākkārt palielinās slodze uz pēdas priekšdaļu un spilventiņiem;
• kāju muskuļi atrodas pastāvīgā saspringumā;
• rodas venozās asinsrites traucējumi;
• tiek mainīts mugurkaula dabiskais izliekums.

Attiecīgi augstpapēžu kurpju nēsāšana var atstāt negatīvu iespaidu uz muguras veselību, stāju un pat iekšējo orgānu darbību traucētas asinsrites dēļ. Tomēr periodiska augstpapēžu apavu nēsāšana vien uz dažām stundām lielu ļaunumu nodarīt nespēs. Ikdienas nēsāšanai gan ieteicami ir apavi ar nelielu papēdi 3–4 centimetru augstumā. Tāpat apavi ar pilnībā plakanu zoli, bez papēža, ir otra galējība un arī šāds apavu pāris muguras veselībai var kaitēt.


Lai arī kāda būs Jūsu izvēle, apavi ir pareizi jākopj. Lasiet tālāk un uzziniet vairāk!

Pareiza apavu kopšana ir ieguldījums pēdu veselībā
Apavu kopšana jaunajam kurpju pārim palīdzēs kalpot iespējami ilgi, savukārt pēdām garantēs komfortu.
Ikdienā pievērsiet uzmanību:
apavu atbilstībai laika apstākļiem – klimatam neatbilstošu kurpju valkāšana var veicināt sēnīšu slimības un citas problēmas. Karstā laikā kājas svīst, un ir svarīgi, lai sviedri neuzkrātos, jo mitra vide veido labvēlīgus apstākļus dažādu mikroorganismu attīstībai. Tāpat pēdām par labu nenāks, ja lietus laikā nēsāsiet apavus, kas laiž cauri mitrumu vai salā pēdas saldē – allaž pirms došanās ārpus mājas, pārliecinieties, • vai kājās ir piemērotākais apavu pāris;
apavu maiņai ik pārdienas – nakts laikā apavi var nepagūt kārtīgi izžūt un izvēdināties, tādēļ, ja ir tāda iespēja, ieteicams nestaigāt vienos apavos divas dienas pēc kārtas. Ja šādas iespējas nav, opcija var būt maināmo zolīšu iegāde;
apavu tīrībai un kārtībai – dienas beigās nēsāto kurpju pāri svarīgi notīrīt, izžāvēt un apstrādāt ar apavu kopšanas līdzekļiem.

Labs risinājums pēdu labsajūtai ir arī maiņas apavi darbā. Šādu apavu ieviešana Jums ļaus pārvietoties pa ielu ar izturīgiem slēgtajiem apaviem, ko biroja telpās varēsiet nomainīt pret brīvāku un komfortablāku kurpju pāri, kas piemērots iekštelpām. Vai apsverat iegādāties jaunu apavu pāri? Dodiet priekšroku atzītu ražotāju veikumam!

Uzticams partneris apavu izvēlē  "Somijas apavi"
Kvalitatīvus un ērtus ortopēdiskos apavus no uzticamiem ražotājiem piedāvā "Somijas apavi" – apavu veikals ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi nozarē. "Somijas apavi" piedāvājumā daudzu zīmolu apavus ir izstrādājuši dizaineri kopā ar ortopēdiem (tostarp "Ara", "Gabor", "Alpina"). Veikalā plašā izvēlē pieejami arī liela izmēra apavi gan sievietēm, gan vīriešiem, turklāt ikvienam pieejams papildu serviss apavu individuālajai koriģēšanai.

Izvēlieties kvalitatīvus apavus ikdienas komfortam kopā ar veikalu "Somijas apavi"!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Refleksoloģija jeb dzīves enerģijas iekustināšana

Sens ķīniešu sakāmvārds vēsta, ka smaids cilvēkam sākas no pēdām. Tā ir patiesība! Pieskaroties pēdām, notiek iedarbība uz refleksu zonām, kas ir saistītas ar noteiktiem iekšējiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, un, lutinot un masējot pēdas, mēs varam ietekmēt arī mūsu garīgo veselību. 

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Sejas aizsargvairogi, bezkontakta dezinfekcijas stends – latvieši pandēmijas laikā ražo modernus aizsarglīdzekļus

Disinfeq komanda piedāvā modernus augstas kvalitātes sejas vairogus, drošības barjeras un jau drīzumā prezentēs īpašu jaunumu – bezkontakta dezinfekcijas stendu.  

Video

Ārsti aicina visus Latvijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem svētku brīvdienās (VIDEO)

Ārsti aicina visus Latvijas iedzīvotājus būt uzmanīgiem svētku brīvdienās (VIDEO)

Ārsti Pēteris Apinis, Andrejs Ērglis un Roberts Fūrmanis sirsnīgi uzrunā visus Latvijas iedzīvotājus par to, ko ikvienam svarīgi atcerēties svētku brīvdienu laikā. Roberts Fūrmanis, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, anesteziologs, reanimatologs: "Mums priekšā ir daudz skaistu dienu, siltas, patīkamas dienas, taču es aicinu Latvijas iedzīvotājus šīs dienas nepadarīt par traģēdiju."

Produktu testi

Testa rezultāti: Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Testa rezultāti: Soluro® DUO ar D-mannozi – dubulttrieciena produkts urīnceļiem

Maijā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu "Solepharm Pharmaceuticals" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju – Soluro® DUO ar D-mannozi urīnceļu veselībai.

"Spasmoil" – dabīgs risinājums vēdera diskomfortam

"Spasmoil" – dabīgs risinājums vēdera diskomfortam

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Lotos Pharma" piedāvā testēt dabīgu līdzekli vēdera disomforta mazināšanai "Spasmoil".

VENOLUX – uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

VENOLUX <b>– </b>uztura bagātinātājs un gels nogurušām kājām

Jūnijā medicine.lv sadarbībā ar SIA SILVANOLS piedāvā testēt VENOLUX kapsulas un VENOLUX gelu - kāju vieglumam un labai vēnu veselībai ilgtermiņā.

Uzņēmējs runā

Licencēta jauna studiju programma – Optometrija

optometrista_asistents_majaslapa

2020. gada maijā Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža ir licencējusi pavisam jaunu studiju programmu "Optometrija" – to absolvējot, students iegūst kvalifikāciju "Optometrista asistents".