Bērnu un jauniešu motivācijas veidi
Bērnu audzināšanas procesā, jo īpaši, atvasei sasniedzot pusaudža vecumu, vecāki nereti uzdod sev jautājumu "Kā vislabāk viņu motivēt?", "Kas traucē mana bērna izaugsmei?".
Našķis starp ēdienreizēm var nodarīt ļaunumu bērna veselībai
Bērnu ārsti brīdina - vienu līdz trīs gadus veci bērni ikdienā uzņem daudz vairāk cukura, nekā tas viņiem nepieciešams. Tas veicina gan mazuļu aptaukošanos, gan zobu un citas slimības.
Pediatre: Bērnu vasarai jāsāk gatavot jau laikus
Ārsti norāda - lai mazajiem daudz spēka atpūtai un laba veselība, pavasaris ir īstais laiks imunitātes stiprināšanai.
Vispārējā anestēzija bērnu zobārstniecībā – pieprasīta, bet vai neaizstājama?
Vispārējā anestēzija zobārstniecībā rekomendējama gadījumos, kad bērnam ir garīgās attīstības traucējumi vai kādas citas veselības problēmas. Taču šie bērni veido tikai aptuveni 14 % no rindā esošajiem.
Profesore Ancāne: Tikai laimīgiem vecākiem var izaugt laimīgi bērni!
Strīdi ģimenē, agrīna māmiņu atgriešanās darbā, autoritāra tēva uzvedība ir tikai daži no iemesliem, kas būtiski ietekmē ne vien bērna psihoemocionālo, bet arī fizisko veselību.
Speciāliste: Veidojot bērna ēdienkarti, jāņem vērā vēlmes, bet nedrīkst pakļauties iegribām
Jau kopš brīža, kad sākam bērna ēdienkartē ieviest produktu daudzveidību, notiek vismaz divu cilvēku saruna – starp mammu un bērnu vai starp tēti un bērnu.
Bērna gulētiešanas rituāls: Vai un kādu to veidot?
Gulētiešanas rituāla veidošana bērnam sniedz drošības un paredzamības izjūtu. Rituāli var būt visdažādākie - dziesma, šūpināšana, glāstīšana, kā arī krūts zīšana.
Nepiemērots uzturs - galvenais iemesls, kāpēc bērnam veidojas liekais svars
Lai arī lielākā daļa vecāku uzskata bērnu aptaukošanos par būtisku problēmu, vienlaikus 92 % no viņiem jau līdz bērna 2 gadu vecumam pilnībā pārtrauc gatavot mazajam pielāgotu uzturu.
Ko darīt, ja bērnam ir alerģija pret pārtikas produktiem?
Kādēļ rodas alerģijas un kā vecākiem rīkoties, ja bērnam ir alerģija pret kādu no pārtikas produktiem, skaidro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas alergoloģe Ieva Cīrule.
Bērnu un pusaudžu stress: Simptomi un ārstēšana
Lai arī stress samērīgās devās vērtējams kā pozitīvs, ilgstoši neārstēts un nepamanīts tas var veicināt dažādu psihosomatisku saslimšanu attīstību.