Atkal jauns gads! Kā izvirzīt veselīgus un izpildāmus mērķus?
Bieži vien, sākoties jaunam dzīves posmam vai uzsākot kaut ko jaunu, mums patīk izvirzīt sev arī jaunus mērķus, iztēloties jaunus sasniegumus. Jaunā gada atnākšana tādējādi kļūst par ļoti populāru laiku dažādu jaunu mērķu nospraušanai un jaungada apņemšanos veidoš...
Posturālās ortostatiskās tahikardijas sindroms jeb POTS: Simptomi, cēloņi, kontrole un ārstēšana
Kopš pandēmijas sākuma to cilvēku skaits, kas sirgst ar posturālās ortostatiskās tahikardijas sindromu jeb POTS, ir dubultojies. Daudzi pacienti saņem kļūdainas rekomendācijas atlabšanai, kas viņu ciešanas tikai vairo. Viena no tām ir vingrošana.
Latvijas zinātnieki pēta jaunu biomateriālu, kas veicinātu audu reģenerāciju un novērstu infekciju risku
Lai sekmētu mutes, sejas un žokļu audu atjaunošanos pēc ķirurģiskām manipulācijām un novērstu infekciju risku, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki sadarbībā ar Rīgas Stradiņu universitātes (RSU) speciālistiem attīsta jaunu pieeju kontrolētai un lokālai antibiotiku un augšanas faktoru piegā...
HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram Reklāmraksts
Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HEalthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinātāju Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram.
Sievietei ir svarīgs ikdienas komforts… Reklāmraksts
Pēc PVO datiem apmēram 70% sieviešu pēc dzemdībām ir urīna nesaturēšana, stāsta ginekoloģe, Dr. Dina Aldiņa no Dr. Dinsbergas klīnikas.
Kuri pārtikas produkti ir veselīgāki? Reklāmraksts
Jaunā gada apņemšanās ēst veselīgāk, ēdienkartē iekļaujot vairāk veselīgu produktu, noteikti var izdoties, ja dod priekšroku sabalansētai pieejai pārtikas produktu izvēlē, kurā iekļauti produkti no visām trim galvenajām uzturvielu grupām – olbaltumvielas, tauki un ogļhidrāti. Šajā rakstā uzzināsiet, kuri ir šie produkti ...
Veselības ministrs iepazīstas ar ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu darbu Liepājā
Veselības ministrs Hosams Abu Meri piektdien reģionālā vizītē apmeklēja Liepāju, kur iepazinās ar Kurzemē lielākās ārstniecības iestādes darbu – Liepājas Reģionālo slimnīcu, kā arī Piejūras slimnīcu un tikās ar ģimenes ārstiem.
Jautri un vērtīgi vingrojumi kāju pirkstiem un pēdām: Iesaka fizioterapeite
Lai bērna pēdas pareizi pildītu savas fizioloģiskās funkcijas – balsta, kustību un balansa funkciju – ir svarīgi vingrot. Daudzus vingrojumus bērns var veikt mājās, turklāt tā var kļūt ne vien par veselīgu aktivitāti, bet arī par lielisku veidu, kā jautri pavadīt laiku.
Desmit reizes apkārt pasaulei – līdzšinējais rezultāts staigāšanas izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) rīkotais staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai”, kurā aicinātas iesaistīties Latvijas pašvaldības un to iedzīvotāji, norisinās jau teju divas nedēļas. Līdz izaicinājuma noslēgumam palicis pusotrs mēnesis, tāpēc pienācis laiks aplūkot līdzšinējo progresu ‒ ...
NVD: Otrās kārtas atlasei izvirzīti 85 inovatīvi risinājumi veselības aprūpes attīstībai
Dalību otrās kārtas atlases posmā Nacionālā veselības dienesta (NVD) īstenotajā projektā “Veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorija” varēs turpināt 85 pilotprojekti, kuri sākotnējā atlasē saskaņā ar vērtēšanas kritērijiem sasnieguši noteikto punktu skaitu.
Ārsti aukstajā laikā aicina uzmanīt savu un līdzcilvēku veselību
Iestājoties stipram salam, Austrumu slimnīcas Valsts Apdegumu centra ārsti aicina nebūt vienaldzīgiem, redzot uz ielas nokritušu cilvēku. Iemesls tam var būt pēkšņas un nopietnas veselības problēmas, kas nav saistītas ar alkohola lietošanu, piemēram, insults.
Ceļvedis pareizai plāksteru lietošanai: Stāsta farmaceite
Plāksteri, gan brūces nosegšanai, gan dažādiem terapeitiskiem mērķiem, ir ērts un mūsdienīgs vairāku veselības traucējumu novēršanas veids. Ir reizes, kad plāksteru izvēle būs labākais risinājums, taču tiem ir arī kontrindikācijas.
Aptauja: Aptuveni puse pieaugušo cieš no aknes un katrs desmitais – no atopiskā dermatīta
Ādas veselība pēdējos gados ir kļuvusi par “karstu” tematu, jo puse pieaugošo cieš no aknes tādā vai citādā formā [1] un vēl 10% - no atopiskā dermatīta.[2] Savukārt, sausa āda ir ļoti izplatīta problēma apkures sezonā.
Veselības ministrs apmeklē Bērnu slimnīcu un Pusaudžu resursu centru
Šodien, 4. janvārī, veselības ministrs Hosams Abu Meri apmeklēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS), kur tikās ar slimnīcas vadību un apmeklēja Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centru, kā arī slimnīcas poliklīniku, Neiroķirurģijas, neiroloģijas, nefroloģijas un neonatoloģijas nodaļas.
Veselības ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs ārstniecības iestādes Liepājā un tiksies ar nozares speciālistiem
Veselības ministrs Hosams Abu Meri piektdien, 5. janvārī, apmeklēs Liepājas Reģionālo slimnīcu un Piejūras slimnīcu, lai pārrunātu veselības nozares aktualitātes un tiktos ar slimnīcu vadību un personālu, kā arī pašvaldības pārstāvjiem.
6 sejas kopšanas triki skaistai ādai: Iesaka dermatoloģe
Vējā “aprauta”, sausa sejas āda un plaisājošas lūpas ir acīmredzamākās sejas ādas problēmas ziemā, tomēr aukstie laikapstākļi var atstāt arī ilgstošas un visnotaļ nepatīkamas sekas, ja vien āda netiek pienācīgi kopta.
SPKC: Pieaug saslimstība ar gripu; saslimstības līmenis ar Covid-19 - stabilizējas
Pagājušās nedēļas (25.12.–31.12.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti uzrāda inficēto un arī stacionēto Covid-19 pacientu skaita stabilizāciju. Saslimstība ar gripu turpina pakāpeniski pieaugt, tāpēc sezonālai vakcinācijai vēl ir labvēlīgs laiks, lai iegūtu imunitāti ...
Vizīte pie oftalmologa – kas ir jāzina? Reklāmraksts
Rūpes par savu acu veselību ietver regulāru profilaktisko redzes pārbaudi pie optometrista, taču, ja ir radušās nopietnākas sūdzības, kas var liecināt par acu saslimšanu, ir laiks doties pie acu ārsta – oftalmologa.
Digitālās drukas nozīme veselības aprūpes komunikācijā Reklāmraksts
Mūsdienu veselības aprūpes strauji mainīgajā vidē digitālās drukas tehnoloģija ir kļuvusi par neatsveramu sastāvdaļu, piedāvājot vairākas priekšrocības dažādās medicīnas nozarēs. Aplūkosim digitālās drukas daudzpusīgo nozīmi medicīnas un veselības aprūpes jomā!
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija maina nosaukumu un paplašina funkcijas
No 2024. gada 1. janvāra Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pārtop par Bērnu aizsardzības centru, kurš īstenos atbalsta un uzraudzības funkcijas.
Sācies starptautiskais Dzemdes kakla vēža modrības mēnesis
Janvāris visur pasaulē ir Dzemdes kakla vēža modrības mēnesis (Cervical Cancer Awareness Month), un arī Latvijā šomēnes ārsti un citi speciālisti dažādi aktualizēs nepieciešamību būt modriem par dzemdes kakla vēža riskiem un vienlaikus par iespējām to ne tikai novērst, bet izskaust kā problēmu sabiedrī...
Trīs gadu laikā pacientu līdzmaksājumi par kompensējamām zālēm samazinājušies par 23%
2020. gada 1. aprīlī Latvijā tika ieviesta jauna valsts kompensējamo medikamentu izrakstīšanas kārtība. Tā noteica, ka turpmāk zāļu receptēs ārsts norāda nevis konkrēta medikamenta nosaukumu, bet gan zāļu aktīvās jeb ārstējošas vielas nosaukumu. Dodoties ar recepti uz aptieku, farmaceits pacietam izsniedz lētāko, receptē norādī...
Kā izvairīties no pārtikas saindēšanās svētkos? Skaidro farmaceite
Svētku laiks rit pilnā sparā, un neatņemama tā sastāvdaļa ir bagātīgi klāti galdi – roka tā vien stiepjas pēc papildporcijas, un pagatavotais cienasts nereti tiek baudīts pat vairākas dienas pēc kārtas. Tomēr, lai svinības noritētu bez raizēm, pret ēdienu nedrīkst izturēties vieglprātī...
80% pacientu Latvijas slimnīcu stacionāros personāla attieksmi novērtē kā ļoti labu, bet norāda arī uz nepilnībām pacientu drošības, sāpju un baiļu mazināšanā
Slimību profilakses un kontroles centrs ir apkopojis 3 gadu laikā pacientu sniegto viedokli par attieksmi, komunikāciju, pacientu iesaisti lēmuma pieņemšanā par savu veselības aprūpi, kā arī pacientu drošību Latvijas slimnīcās.
6 atgādinājumi, kā svētkos no kaitējuma pasargāt plaušas
Vai zināji, ka mierinājumu, gaismu, ģimenisku siltumu un svētku sajūtu sološās svecītes eglē var ietekmēt plaušu veselību un ka uguņošana rada ne tikai troksni un izbīli cilvēkiem un dzīvniekiem, bet arī gaisa piesārņojumu?