Bērnu slimnīcā veikta Baltijā unikāla mugurkaulāja audzēja operācija
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā veikta sarežģīta operācija pusaudzim ar masīvu mugurkaulāja kakla daļas audzēju, to pilnībā izņemot un veicot mugurkaulāja fiksāciju. Šī ir pirmā reize Baltijas valstīs, kad jaunās paaudzes kakla mugurējās fiksācijas sistēma pielietota bērna vecuma pacientam.
Paātrinātai vērtēšanai pieteikta "Janssen" vakcīna pret Covid-19
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir saņēmusi pieteikumu reģistrēt ar nosacījumiem uzņēmuma Janssen-Cilag International N.V. izstrādāto vakcīnu pret Covid-19.
Par atsevišķu amatpersonu vakcināciju lems tikai valdība
Pēc Veselības ministrijas (VM) ierosinājuma valdība vakar, 16. februārī, lēma, ka turpmāk par atsevišķu konkrētu amatpersonu vakcinēšanu nacionālās drošības interesēs un valsts varas darba nodrošināšanai atklātās sēdēs atbilstoši apstiprinātam sarakstam lems Ministru kabinets.
Rīgas Austrumu slimnīcā šomēnes sāks darboties ķīmijterapijas zāļu jaucējroboti
Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Latvijas Onkoloģijas centrs ir uzsākta ķīmijterapijas zāļu jaucējrobotu darbības funkcionalitātes testēšana un šobrīd jau ir veikti 80% no testēšanas apjoma, kas apliecina programmatūras un robotu iekārtu korektu darbību.
Skarlatīna: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Skarlatīna jeb šarlaks ir akūta infekcijas slimība, kuras ierosinātājs ir hemolītiskais streptokoks, kas atrodams slimnieka rīkles un deguna izdalījumos. Pēc izslimošanas organismā izveidojas antitoksīns un rodas imunitāte. Vislielākā skarlatīna izplatība novērojama rudenī un ziemā meteoroloģisko faktoru, organisma pretestības samazināšanās, vitamī...
Kā pasargāt ķermeni apsaldējumiem? Iesaka dermatologs
Skaisti sniegotā ziema kombinācijā ar pandēmijas ierobežojumiem liek iedzīvotājiem daudz vairāk laika pavadīt ārā. Līdzīgi kā vasarā āda var apdegt, arī bargs aukstums var atstāt nopietnas sekas ne vien ādai, bet visam organismam, brīdina dermatologs.
Pārskata Covid-19 testēšanas politiku, pielāgojot to aktuālajai situācijai
Lai sekmētu iespējas pakāpeniski mazināt drošības pasākumus un padarītu efektīvāku Covid-19 epidemioloģiskās uzraudzības sistēmu, šodien, 16. februārī, valdība konceptuāli atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumus Covid-19 testēšanas politikas izmaiņām.
LZVO: Pie patērētājiem Latvijā pērn nonākuši 22 miljoni verificētu zāļu iepakojumu
Lai novērstu viltotu zāļu nonākšanu pie patērētājiem, Latvijā jau divus gadus darbojas verifikācijas sistēma – 2020. gada laikā šajā sistēmā ir pārbaudīti un nonākuši līdz patērētājiem 22 miljoni zāļu iepakojumu, liecina Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) apkopotie dati.
Bērnu onkoloģijas ārstniecībai ziedo 12 000 eiro
Bērnu slimnīcas fonds (BSF) saņēmis ziedojumu 12 000 eiro apmērā valsts neapmaksātu ārstniecības izdevumu segšanai bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām, kas ietver gan medikamentu iegādi, ceļa izdevumu segšanu un citas ar ārstēšanos saistītas izmaksas.
Lietotne "Apturi Covid" lejupielādēta 300 000 reižu
Covid-19 izplatība aizvien saglabājas ļoti augsta un lielā daļā gadījumu nav iespējams izsekot vīrusa ceļiem, līdz ar to kontakta fiksēšanas lietotnes var būtiski palīdzēt ierobežot Covid-19 plašāku izplatīšanos.
25. februārī notiks bezmaksas tiešsaistes diskusija par šizofrēniju
25. februārī, pulksten 19.00 aicina piedalīties bezmaksas tiešsaistes diskusijā "Šizofrēnija: iemesli, simptomi un ārstēšanas iespējas".
Kā sadzīvot ar migrēnu? Stāsta neiroloģe
Migrēnas var ievērojami ietekmēt pacientu ikdienas dzīvi. Sāpju gadījumā mēdzam meklēt ātru glābiņu, lietojot zāles, taču ir svarīgi, lai tās būtu piemeklētas pareizi un būtu izvēlēts atbilstošs lietošanas režīms. Kā veiksmīgāk sadzīvot ar migrēnu ...
Oftalmologi: Covid-19 pandēmijas sekas negatīvi ietekmē mūsu redzi
Sausums un dedzināšana, smilšu sajūta acīs, asarošana, ātrs nogurums strādājot pie datora. Šīs ir tikai dažas no sūdzībām, kuras ārsti arvien biežāk dzird no saviem pacientiem. Kā pareizi rūpēties par redzi šajā grūtajā periodā?
SPKC: Pieaugot Covid-19 pacientu vecumam, pieaug arī nāves gadījumu īpatsvars
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir apkopojis provizoriskos mirstības datus par 2020. gadu. Kopumā 2020. gadā ir vērojams neliels mirstības pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo piecu gadu vidējiem mirstības rādītājiem. Šis pieaugums ir saistīts ar Covid-19. Arī Pasaules Veselības organizācijas prognoze Covid-19 letalitātei ir vidēji 2%.
4 hormoni, kas ietekmē ēšanas paradumus un ķermeņa svaru
Valda priekšstats, ka ķermeņa svars ir tieši saistīts ar uzņemtajām kalorijām un gribasspēku, taču patiesībā liela loma tajā ir arī hormonu darbībai. Tieši hormoni nodrošina, ka tiek patērēts tāds pārtikas daudzums, lai ķermenis spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Kuri hormoni atbildī...
EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā Reklāmraksts
EVOLU non-contact termometrs, kas funkciju ziņā palīdz noteikt temperatūru ātri, ērti, droši dažādās situācijās jau 1 sekundes laikā – nenotiek nekāda termometra saskare ar cilveku, objektu un virsmu, kam tiek noteikta temperatūra.
16. februārī tiešsaistē notiks neirologa vieslekcija par to, kā tikt galā ar krīzes situācijām
16. februārī pulksten 18.00 Biznesa augstskola "Turība" aicina uz ārsta - neirologa Jāņa Mednieka vieslekciju "Krīzes teorija", kurā lektors skaidros, kā ikviens no mums uztver informāciju, kā krīzes situācijās saglabāt vēsu prātu un kā pasniegt negatīvu vai nepatīkamu informāciju, lai pēc iespējas ...
Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Reklāmraksts
Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Ekspress tests jūsu uzņēmuma personāla pārbaudei – 97% precizitāte!
Latvijā saglabājas nemainīgi augsta saslimstība ar Covid-19
Epidemioloģiskā situācija ar Covid-19 Eiropas Savienības valstīs saglabājas augsta, tomēr Latvijā joprojām ir smagāka nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji – 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 577,1 (pirms nedēļas – 550,9), kamēr ES vidēji – 359,0.
Kā ar sportiskām aktivitātēm var stiprināt pāra attiecības? Iesaka psihoterapeite
Kolektīvas sporta aktivitātes ne tikai palīdz saglabāt motivāciju, sasniegt jaunus mērķus, bet arī rada kopības sajūtu un uzlabo emocionālo veselību, īpaši ja to darām pārī ar mīļoto cilvēku. Lai gan sporta klubi savu darbību vēl nav atsākuši, tas nebūt ...
Legioneloze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Legioneloze jeb leģionāru slimība ir smaga pneimonijas forma, ko izraisa Legionella ģints baktēriju infekcija. Lielākā daļa cilvēku ar šo slimību inficējas, ieelpojot baktērijas saturošu ūdens tvaiku no ūdens vai augsnes. Pret leģionāru slimību īpaši uzņēmīgi ir gados vecāki pieaugušie, smēķētā...
Sākta "CureVac" vakcīnas pret Covid-19 paātrinātā vērtēšana
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja ir sākusi vērtēt uzņēmuma "CureVac" AG izstrādāto vakcīnu pret Covid-19 - CVnCov.
Turpinās valsts augstāko amatpersonu vakcinācija pret Covid-19
Turpinoties vakcinācijas procesam Latvijā, 11. februārī tika veikta to valsts augstāko amatpersonu brīvprātīga vakcinācija, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu. Nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja vakcinēties, ir stingri izvērtēts, ņemot vē...
Kā ārstēt blaugznas? Stāsta dermatoloģe
Blaugznas nav patīkama parādība – tās bojā vizuālo tēlu un rada diskomfortu, turklāt var liecināt ne tikai par seborejisko dermatītu, bet arī kādu citu nelāgu ādas kaiti.
Šodien vairākas valsts augstākās amatpersonas saņēmušas savu vakcīnu pret Covid-19
Ņemot vērā 9. februārī Ministru kabinetā pieņemto lēmumu par valstī noteikto vakcinācijas procesu un tajā iekļautajām prioritārajām grupām, tostarp valsts augstākajām amatpersonām, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu, šodien Paula Stradiņa Klīniskajā ...