Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi
Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta Ārkārtas vadības grupa lēmusi no 6. oktobra vēl stingrāk šķirot uz ārkārtas tālruni 113 saņemtos zvanus – brigā...
Uzsākta balstvakcinācija (3. devas) pret Covid-19
Sākot no 6. oktobra, vairākām iedzīvotāju grupām ir iespēja saņemt balstvakcīnu (3. devu) pret Covid-19.
Aptauja: Vai esam pielāgojušies dzīvei Covid-19 pandēmijas apstākļos?
84% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka pusotra gada laikā ir iemācījušies pielāgoties un sadzīvot ar jauno ikdienu, ko radījusi Covid-19 pandēmija, tai skaitā ar izmaiņām ikdienas paradumos, darbā, ekonomiski un citos aspektos (40% – pilnībā iemācījušies sadzīvot, 44% – drīzāk iemācījušies ...
Pētījums: Pandēmijas laikā emocionāli vislabāk jūtas fiziski aktīvi cilvēki
Kopš Covid-19 ierobežojumu stāšanās spēkā 60 % Latvijas iedzīvotāju ir pasliktinājusies emocionālā labsajūta, biežāk izjūtot tādas emocijas kā aizkaitināmība, nomāktība un raizes, liecina jaunākais pētījums.
LPA: Uz katru pabeigto pašnāvību Latvijā ir aptuveni 20 mēģinājumu
Kaut arī pašnāvību skaits Latvijā gadu gaitā pakāpeniski samazinās, starp Eiropas Savienības valstīm Latvija jau ilgstoši saglabā trešo, ceturto vietu pašnāvību skaita ziņā.
Pauž atbalstu pacientu drošības jautājumu turpmākai virzībai valstiskā mērogā
Pēc Pasaules Pacientu drošības dienā aizritējušās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas rīkotās konferences “Pacientu drošība pasaulē un Latvijā. Kad spersim nākamo soli?” tapusi rezolūcija jeb atziņu atspoguļojums par būtiskākajiem pacientu drošības jautājumiem Latvijā.
Eksperti: Valstij steidzami jārod iespēja apmaksāt jaunākās paaudzes medikamentus vīriešiem ar agresīvu prostatas vēzi
Latvijā visizplatītākās onkoloģiskās saslimšanas vīriešiem – prostatas vēža – sekmīgā ārstēšanā valsts galvenais pienākums šobrīd ir nodrošināt medikamentu apmaksu vīriešiem ar agresīvu prostatas vēzi un negaidīt metastāzes, 4. oktobrī rīkotajā diskusijā “Jauns pavērsiens prostatas vēža ārstēšanā” uzsvēra ...
Šonedēļ notiks 9 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19
Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks 9 apdzīvotās vietās, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām.
Psihologs, psihiatrs vai psihoterapeits – pie kā vērsties ar depresijas simptomiem?
Latvijā ar depresijas simptomiem ir saskārušies 7–8% sabiedrības, taču no šiem aptuveni 120 000 cilvēku psihiatru vai ģimenes ārstu redzeslokā nonāk tikai 5% jeb aptuveni četri līdz pieci tūkstoši, liecina Latvijas Psihiatru asociācijas (LPA) rīcībā esošā informācija.
Оftalmoloģe: Rudens – acīm grūts laiks. Kā par tām parūpēties?
Rudens mūsu acīm ir diezgan grūts laiks. Pat cilvēki ar absolūtu redzi bieži sāk izjust diskomfortu un acu nogurumu no slodzēm, piemēram, lasot vai strādājot pie datora. Daudzi cilvēki sūdzas par tādu nepatīkamu simptomu kā sausumu, smilšu sajūtu acīs. Apskatīsim, kā...
Nedēļas laikā vairāk nekā uz pusi pieaudzis Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaits
Aizvadītās nedēļas laikā, no 27.septembra līdz 3.oktobrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 62,2 %, turpinās pieaugums arī stacionāros ievietotajiem pacientiem, sasniedzot pieaugumu par 35%, arī smago pacientu pieaugums par 27% .
Šķaudīšana – vai ir iemesls satraukumam? Stāsta farmaceite
Cik ātri šķaudiens parādās, tik arī ātri tas tiek izvadīts no deguna – vai zināji, ka šķaudiena laikā izvadītās baktērijas un gļotas var sasniegt ātrumu līdz pat 160 km/h? Šķaudīšana var nelikties kas tāds, par ko vajadzētu uztraukties, taču pret to nevajadzētu attiekties vieglprātīgi.
Kas ir hemoroīdi un kā tos ārstēt? Reklāmraksts
Pusei iedzīvotāju mēdz būt hemoroīdu problēmas – stāsta proktologs dr. med. A. Martinsons.
Papildināts Janssen un Vaxzevria Covid-19 vakcīnu iespējamo blakusparādību saraksts
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu drošuma komiteja ir apstiprinājusi divas jaunas reti novērojamas iespējamas blakusparādības, kas ir saistītas ar vakcīnas Covid-19 Vaccine Janssen lietošanu - venozo trombemboliju un imūno trombocitopēniju. Savukārt vakcīnai Vaxzevria ir apstiprinā...
LĀB un LJĀA pieprasa valdību nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai
Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un ir reāla kolapsa priekšā. Tā sekas izjutīs ne tikai ar Covid-19 slimojošie, bet potenciāli jebkurš Latvijas iedzīvotājs, paziņojumā norāda Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu ...
"Vegan Fox" komplekts – Rožu micelārais ūdens ādas attīrīšanai un Mīkstinošs sejas krēms Reklāmraksts
Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvā testēt mīkstinošu sejas krēmu un micelāro ūdeni ādas attīrīšanai "Vegan Fox".
Pētījums: Iedzīvotāju uzturā ir pārāk augsts sāls patēriņš un joda tūkums (INFOGRAFIKAS)
Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ēdienam pievieno sāli un uzturā lieto jodu saturošus produktus, tomēr ir svarīgi zināt, kuru no šīm minerālvielām mēs, pat nepamanot, lietojam savā uzturā par daudz un kuru – par maz.
NEO β-IMMUNE – imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu Reklāmraksts
Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar NEO zīmolu piedāvā testēt NEO līnijas produktu β-IMMUNE (120ml) imunitātei, vitalitātei un pret nogurumu.
7 ieteikumi, kā uzlabot atmiņu un spēt iegaumēt vairāk
Sajūta, kad 10. reizi tiek lasīts viens un tas pats, mēģinot atcerēties informāciju, taču domās tukšums, nav patīkama. Labā ziņa – atmiņu var trenēt ar dažādiem informācijas apstrādes paņēmieniem.
Latvijā palielinās senioru īpatsvars
2021. gada sākumā Latvijā dzīvoja 393,7 tūkst. senioru vecumā no 65 gadiem, un tas ir katrs piektais jeb 20,8 % no visiem iedzīvotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Pirms 30 gadiem 1991. gadā senioru īpatsvars bija gandrīz divreiz mazāks – 11,8 % (314,5 tūkst.).
Kubitālā kanāla sindroms: Simptomi, cēloņi ārstēšana
Kubitālais kanāls, caur ko iet elkoņa nervs, atrodas elkoņa locītavas iekšpusē. Kubitālā kanāla sindroms ir stāvoklis, kas saistīts ar elkoņa nerva saspiedumu vai sastiepumu, kas, savukārt, var izraisīt nejutīgumu vai tirpšanu mazajā pirkstiņā un zeltnesī, arī sāpes apakšdelmā un/vai vājumu rokā. ...
Grūtības zaudēt svaru, maisiņi zem acīm un slikta pašsajūta – iespējams, vainojama ūdens aizture organismā!
Cilvēks sastāv no aptuveni 60 % ūdens, tas ir vitāli svarīgs ķermeņa pareizai darbībai un lielā mērā atbild par barības vielu izšķīdināšanu un lieko vielu izvadīšanu no organisma. Ja ķermenim neizdodas izvadīt lieko ūdeni, rodas ūdens aizture jeb tūska, kas var skart jebkura vecuma cilvēkus.
Aptauja: Covid-19 ietekmē arī zobārstu un higiēnistu apmeklējumi kļuvuši retāki
Vismaz reizi gadā zobārstu profilaktiski apmeklē 41% Latvijas iedzīvotāju, kas ir kritums salīdzinājumā ar 2020. gada augustu, kad šādu atbildi sniedza 50% respondentu, atklāts aptaujā.
Kā uzturēt veselīgu ķermeņa svaru un pietiekamu muskuļu masu? Skaidro speciālisti
Kā rast līdzsvaru starp kaloriju un enerģijas patēriņu, uzturēt veselīgu ķermeņa svaru un pietiekamu muskuļu masu, stāsta uztura speciāliste un farmaceite.
Covid-19 saslimstības straujā pieauguma dēļ tuvākajās nedēļas būs nepieciešama visu stacionāru sadarbība pacientu ārstēšanā
Straujais Covid-19 saslimstības pieaugums liecina, ka tuvākajās nedēļās būs nepieciešama visu slimnīcu sadarbība, lai līdzīgi kā tas tika īstenots šā gada ziemā un pavasarī varētu nodrošināt nepieciešamo ārstēšanu Latvijas iedzīvotājiem.