Testa rezultāti: Eliksīrs IMUNITĀTEI – ikdienas aktualitāte Nr. 1 Reklāmraksts
Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “GiLine for life” piedāvāja testēt eliksīru imunitātei – uztura bagātinātāju ar augu ekstraktiem pieaugušajiem (250 ml).
Ķiploks: Kas jāzina par tā īpašībām un lietošanu?
Ķiploks ir viens no pirmajiem augiem, kas nāk prātā vīrusu un saaukstēšanās laikā. Tas ir slavens ar savām ārstnieciskajām īpašībām un spēcīgo garšu un aromātu. Taču vai zinām, kas tieši ir ķiploka īpašību pamatā? Un kādos gadījumos ieteicams uzmanīties no ķ...
Bērnu slimnīca sākusi bērnu vakcināciju pret COVID-19
No 2021. gada 16. decembra Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir sākusi bērnu vakcināciju pret Covid-19. Vidēji dienas laikā vakcīnu saņēmuši ap 50 bērni vecumā līdz 12 gadiem, tādējādi 2 dienu laikā savakcinēti teju 100 bērni.
Latvijas Ārstu biedrība rīkos ekspertu diskusiju par pacientu un mediķu attiecību regulējumu
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) uzskata, ka ārsta un pacienta savstarpējā uzticēšanās ir viens no būtiskākajiem aspektiem medicīnā, tāpēc jau tuvākajā laikā plāno organizēt plašu ekspertu diskusiju par pacientu un veselības aprūpes profesionāļu savstarpējo attiecību regulējuma pilnveidošanu.
Aukstumpeldes sezona: Kas jāzina, pirms doties ledainā ūdenī?
Šodien arvien populārāka kļūst peldēšana ziemā aukstā ūdenī. Atšķirībā no daudzām populārām aktivitātēm, ziemas peldēšana nav tikai modes tendence: tā ir gadiem ilga tradīcija, kas aizsākās tālāk senatnē. Tolaik peldēšanās aukstā ūdenī tika uzskatīta par dziedināšanu un atdzīvināš...
Aptauja: Cilvēki Latvijā vāji atpazīst multiplo sklerozi
Par multiplo sklerozi – neiroloģisku slimību, kuras ārstēšanā ļoti nozīmīga loma ir savlaicīgai diagnostikai – diemžēl cilvēki Latvijā zina visai maz, kā arī tikai retais spētu atpazīt slimības nozīmīgākos simptomus un laikus doties pie ārsta, liecina aptaujas dati.
EZA: "Janssen" balstvakcīna apsverama vismaz 2 mēnešus pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir secinājusi, ka "Covid-19 Vaccine Janssen" balstvakcīnas ievade apsverama personām no 18 gadu vecuma vismaz 2 mēnešus pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas.
Veselības ministrs aicina izstrādāt principus seksuālās uzmākšanās novēršanai starp ārstiem un pacientiem
Veselības ministrs šodien nosūtījis aicinājumu Latvijas Ārstu biedrībai izstrādāt un publicēt principus seksuālās izmantošanas novēršanai starp ārstiem un pacientiem, kā arī ieteikumus pacientiem, kas palīdzēs šādas situācijas atpazīt.
Kā cīnīties ar celulītu jau laikus? Iesaka eksperte
Celulīts ir izplatīta problēma, ko ietekmē gan mūsu pašu dzīvesveids, gan ģenētika. Cīņai ar celulītu ir pieejami neskaitāmi kosmētiskie līdzekļi, taču ko darīt, lai tie tiešām būtu efektīvi? Ar kādiem ieradumiem un rīcībām mēs paši veicinā...
Aptauja: Latvijā uzturēšanās svaigā gaisā ir populāra veselības profilaksei
Lai šoziem sevi pasargātu no vīrusiem, 46% iedzīvotāju plāno daudz uzturēties svaigā gaisā, liecina iedzīvotāju aptaujas rezultāti. Aptaujā izvēloties vairākas atbildes, variants sevis pasargāšanai no vīrusiem ar pastaigām svaigā gaisā bijis populārākais, bet attiecīgi 40% respondentu plāno arī labi izgulēties, atpūsties un ...
Pētījums: 17 % Latvijas iedzīvotāju cieš no saldumu atkarības
Pandēmijas laikā pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri atzīst, ka uzturā regulāri lieto pārmērīgi daudz saldumu, liecina jaunākais pētījums. Eksperti norāda, lai arī saldumu atkarība nav atzīta par oficiālu diagnozi, tā var būt īpaši bīstama, jo saldumi, atšķirībā no citām ...
Liek pamatus modernam Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centram (FOTO)
Ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu 15.decembrī sāksies topošā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra jeb “Tauriņa mājas” būvniecība Bērnu slimnīcas teritorijā Torņakalnā, informē valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.
Bērnu vakcinācija pret Covid-19: 15 biežāk uzdotie jautājumi un atbildes
No 16. decembra vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens bērns no piecu gadu vecuma, taču vakcinācija īpaši ieteicama ir bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, kā arī ...
Sākas bērnu vecumā no 5-11 gadiem vakcinācija pret Covid-19
No rītdienas, 16.decembra, vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens bērns no piecu gadu vecuma, taču vakcinācija īpaši ieteicama ir bērniem ar dažādām hroniskām saslimšanām, piemēram, ar virssvaru, cukura diabētu, smagiem imūnsistēmas traucējumiem, hroniskām kardiovaskulārajām un nieru slimībām, ...
Kā vīrietim kopt ādu ziemā? Iesaka speciālisti
Lietot losjonu pēc skūšanās, it sevišķi, veidotu uz spirta bāzes, ir aizejoša tendence vīriešu ādas kopšanā. Tāpat kā mīts, ka vīrieši pie dermatologa neiet. “Katrs otrais klients dermatologa kabinetā ir vīrietis,” savā praksē novērojusi dr. med., dermatoloģe veneroloģe.
Latvijā reģistrēti pirmie četri gripas gadījumi; speciālisti aicina neatlikt vakcināciju pret gripu
Līdz šodienai, 15.decembrim, Latvijā reģistrēti trīs klīniski apstiprināti gripas gadījumi Rīgā (47. un 49. nedēļā) un laboratoriski apstiprināts gripas gadījums, par ko Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) šonedēļ informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīca.
Arī pirmssvētku laikā NVD turpina izbraukuma vakcināciju pret Covid-19 Latvijas novados
No trešdienas, 15. decembra, līdz otrdienai, 21. decembrim, Latvijas novados izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 – iedzīvotājiem tiks nodrošināta gan pirmā, gan otrā vakcīnas deva, gan pēc pieprasījuma arī balstvakcinācija.
Covid-19 krīzes risināšanā iesaistītajiem turpina apmaksāt virsstundas
Otrdien, 14.decembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīta finansējuma piešķiršana no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem virsstundu darba apmaksai ārstniecības iestādēm un citu iesaistīto iestāžu darbiniekiem saistībā ar Covid-19 krīzes risināšanu.
VM: Lai veicinātu vakcinācijas pret Covid-19 aptveri, vakcināciju varēs veikt arī aptiekā
Lai veicinātu vakcināciju pret Covid-19, tiek meklēti jauni veidi, kā iedzīvotājiem to nodrošināt iespējami ērtā un pieejamā veidā. Kā jaunu risinājumu, kas sevi pierādījis kā efektīvu citās valstīs, arī Latvijā plānots vakcinācijā pret Covid-19 iesaistīt farmaceitus.
Pārdala līdzekļus par labu plašākai vakcinācijai un bērnu medicīniskā aprīkojuma iegādei
Otrdien, 14.decembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīta līdzekļu pārdale apropriācijas kārtībā, 1 miljonu eiro novirzot vakcīnu iegādei pret cilvēka papilomas vīrusu un garo klepu, kā arī 1,3 miljonus eiro - Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai (BKUS) jauna medicīniskā aprīkojuma iegādei.
Kas vērtīgs citrusaugļos? Stāsta speciālisti
Tuvojoties Ziemassvētkiem, tradicionāli nāk “mandarīnu laiks”. Arī citi citrusaugļi ziemā ir plaši pieejami. Vai citrusaugļi ir ieteicami mūsu uzturam? Ko vērtīgu tie mums sniedz un kāda piesardzība jāievēro, tos lietojot uzturā?
Aptauja: Ģimenes ārstu vismaz reizi gadā apmeklē mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju
Regulāri ģimenes ārstu apmeklējumi un attiecīgo izmeklējumu veikšana ir viens no būtiskākajiem slimību profilakses un ārstēšanas pasākumiem. Tomēr Latvijā tikai nepilna puse jeb 48% aptaujāto iedzīvotāju savu ģimenes ārstu apmeklē vismaz reizi gadā (31% – vairākas reizes gadā, 17% – vismaz reizi gadā), 4% to dara reizi divos gados, 6% – retāk.
Jau šonedēļ tiks sākta 5-11 gadu vecu bērnu vakcinācija
Pirmdien, 13. decembrī, Latvija saņēma 54 000 vakcīnas "Comirnaty" ("Pfizer-BioNTech") bērnu devas, kas paredzētas bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcinācijai pret Covid-19. Bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem vakcināciju Latvijā plānots uzsākt ceturtdien, 16.decembrī.
SPKC: Novembrī nevakcinētie un daļēji vakcinētie Covid-19 pacienti tika stacionēti 4 reizes biežāk
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina Covid-19 infekcijas izplatības monitoringu Latvijā. Dati par novembri liecina, ka vakcinācija pret Covid-19 ir efektīvs infekcijas kontroles līdzeklis, kas samazina kopējo saslimstību, novērš smagu Covid-19 slimības gaitu, līdz ar to mazina hospitalizācijas biežumu un nāves gadījumu skaitu.
Kā ziemā palīdzēt senioriem izvairīties no kritieniem un lūzumiem? Stāsta eksperte
Slideni ceļi un nenotīrītas ietves ir elle ikvienam senioram: ir liela iespēja nokrist, salauzt kādu kaulu, pārsist galvu… ļoti bieži kritieni uz ledus beidzas ar gūžas kaula kakliņa lūzumu, un tas labākajā gadījumā nozīmē ilgu atveseļošanos, bet sliktākajā – bezpalīdzīgu stāvokli lī...