Testa rezultāti: "HealthAid® Chromium Picolinate" – uzturvielas normālai augšanai, veselībai un labsajūtai Reklāmraksts
2022. gada novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt "HealthAid® Chromium Picolinate" 1800µg – uztura bagātinātāju normālai augšanai, veselībai un labsajūtai.
Pētījums: Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs pārmērīgi aizraujas ar virtuālo vidi
Pēdējo piecu gadu laikā teju par trešdaļu jeb 29 % pieaudzis to cilvēku skaits, kuri atzīst, ka viņiem piemīt kaitīgie ieradumi, tā liecina jaunākie pētījuma rezultāti. Iedzīvotāju biežāk atzīmēto kaitīgo ieradumu vidū ir pārmērīga aizraušanās ar virtuālo ...
LVSADA ar veselības ministri apspriedīs veselības nozares problēmas un veidus, kā tās risināt
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadība rītdien, 10. janvārī, tiksies ar veselības ministri Līgu Meņģelsoni.
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu? Skaidro speciālisti
Respiratori sincitiālais vīruss (RSV) ir izplatīts elpceļu vīruss, kas parasti izraisa vieglus saaukstēšanās simptomus. Lai gan lielākā daļa cilvēku atveseļojas nedēļas vai divu laikā, RSV var izraisīt arī smagu saslimšanu, īpaši zīdaiņiem, gados vecākiem cilvēkiem un hronisko slimību pacientiem.
Aptauja: Iedzīvotāju satraukums par Covid-19 izplatību sasniedzis zemāko rādītāju gandrīz trīs gadu laikā
Latvijas iedzīvotāju satraukums par Covid-19 izplatību ir sasniedzis līdz šim zemāko rādītāju gandrīz trīs gadu laikā kopš pandēmijas sākuma – tikai 2,8% aptaujāto iedzīvotāju šajā sakarā izjūt ļoti augstu satraukumu (to 10 baļļu skalā vērtēja ar 9 vai 10), secināts aptaujā, 2022. gada nogalē aptaujājot ...
Hemoroīdi? Vai arī tev tie ir? Reklāmraksts
Hemoroīdi ir sastopami pusei ES iedzīvotāju. Stāsta Dr. Mauriņa klīnikas proktologs dr. Aigars Martinsons.
Latvija pievienojas ES rekomendācijām ceļotājiem saistībā ar Covid-19 izplatību Ķīnā
Reaģējot uz Covid-19 izplatību Ķīnā, ES dalībvalstis pieņēmušas rekomendācijas ceļotājiem, ko atbalsta arī Latvija. ES pieņemtajiem lēmumiem ir ieteikuma raksturs, valstij tie kļūst obligāti, kad regulējums iestrādāts katras valsts normatīvajā regulējumā.
Ortoniksija – naga koriģējošās sistēmas (skavas) Reklāmraksts
Uz jautājumiem par ieauguša naga ārstēšanu, izmantojot ortoniksiju jeb naga skavas, atbild Ģimenes pēdu veselības centra podoloģe Ieva Mūrēna.
Viedoklis: Vienota pacienta digitālā pase un veselības pratība skolās – risinājumi, kas jāievieš Latvijas sabiedrībā
Jauns laika posms nāk ar jaunu valdību un jauniem ģeopolitiskiem izaicinājumiem. Veselības nozare gadiem ilgi cietusi no katastrofāla naudas līdzekļu trūkuma, kas radījis virkni citu izaicinājumu – medicīnas personāla nepietiekamību, nerimstošu cīņu par pienācīgu atalgojumu, pacientu iespējām laicīgi iegūt kvalitatī...
Viedoklis: Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji
Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, ...
Dzemdību nama fonds piesaka divas jaunas iniciatīvas un aicina ziedot nākotnes talantiem
Gada sākumā Dzemdību nama fonds piesaka divus jaunus fonda projektus – ilgstošās aprūpes istabu labiekārtošanu Rīgas Dzemdību namā un atbalsta programmu vecmātēm “Vārda spēks”, kā arī rosina atbalstīt fonda mērķus, ziedojot fonda mājaslapā un “Narvesen” tirdzniecības vietās.
Veselības ministre pārrunā sadarbību ar pacientu sabiedriskajām organizācijām
Lai pārrunātu turpmāko sadarbību un aktuālākos jautājumus pacientu organizāciju skatījumā, otrdien, 3. janvārī, veselības ministre Līga Meņģelsone tikās ar veselības nozares pacientu sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem.
Kas jāņem vērā, piekopjot veģetāru vai vegānu uzturu? Iesaka uztura speciāliste
Janvārī visā pasaulē populārs kļūst izaicinājums pieturēties pie veģētāra vai vegāna uztura. Arī Latvijā daudzi pieteikušies izaicinājumam “Neapēd Zemeslodi 2023”. Uztura speciāliste stāsta par to, pie kādiem principiem pieturēties, piedaloties šādā izaicinājumā, lai nekaitētu savai veselībai.
Aptauja: 9 no 10 Latvijas iedzīvotājiem ir saskārušies ar izdegšanas simptomiem
Kopumā deviņi no 10 jeb 91% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar izdegšanas simptomiem. Turklāt 24% aptaujāto ar izdegšanas simptomiem saskārušies bieži, 38 – dažkārt, bet 29% – reti. Vien 7% aptaujāto ar izdegšanas simptomiem nav saskārušies un 2% nevarēja sniegt noteiktu atbildi, secināts aptaujas datos.
Paplašinātas iespējas saņemt medicīnisko palīdzību pēkšņas saslimšanas gadījumos
Lai iedzīvotājiem uzlabotu medicīniskās palīdzības un ārstu konsultāciju pieejamību vīrusu saslimšanu izplatības periodā, līdz janvāra beigām pagarināts dežūrārstu darba laiks un daudzas ģimenes ārstu prakses saviem pacientiem konsultācijas sniedz ārpus ierastā darba laika un brīvdienās.
Galvassāpes vai migrēna: Kā rīkoties?
“Iedodiet kaut ko pret migrēnu!” ir lūgums, ko tik mulsinoši bieži aptiekā dzird farmaceiti. Taču – vai katras galvassāpes ir migrēna – palīdz noskaidrot neiroloģe un farmaceite.
VADC janvārī dosies 57 izbraukumos
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina iesākt Jauno gadu ar īstu sirdsdarbu, ziedojot asinis! VADC līdz janvāra beigām dosies 57 izbraukumos, kā arī gaidīs ikvienu pastāvīgajās asins ziedošanas vietās.
Bērnu slimnīcā svinīgi atklāta Dienas stacionāra atjaunotā ēka (FOTO)
4. janvārī Bērnu slimnīcā svinīgi atklāta Dienas stacionāra atjaunotā ēka, kas jau no novembra sākuma uzņem pacientus.
Konkursā „Gada balva sociālajā darbā 2022” sākusies iedzīvotāju balsošana
Jau 10. reizi Labklājības ministrijas (LM) rīkotajā konkursā tiks noskaidroti labākie sociālie darbinieki. Iedzīvotāji no 2023. gada 3. janvāra aicināti piedalīties balsošanā par pretendentiem konkursā „Gada balva sociālajā darbā 2022”.
8 simptomi, kas var liecināt par obsesīvi kompulsīviem traucējumiem
Mums visiem laiku pa laikam rodas negatīvas domas, taču lielākoties mēs spējam no tām atbrīvoties un dzīvot tālāk. Savukārt cilvēki ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem no nevēlamām, uzmācīgām domām cieš pastāvīgi, kas būtiski ietekmē viņu dzī...
Zāļu valsts aģentūra sniedz informāciju par bērniem paredzētu antibiotiku un ibuprofēna pieejamību Latvijā
Ņemot vērā iedzīvotāju raizes un signālus par bērniem paredzēto antibiotiku (suspensiju) iegādi un pieejamību Latvijā, Zāļu valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) jau kopš šī gada 14. novembra aktīvi seko līdzi situācijai.
Atklāts sabiedrības balsojums par “Gada balvu medicīnā 2022”
Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā 2022” 2023. gada pavasarī notiks jau 13. reizi un tā svinīgā ceremonija būs skatāma 1.aprīlī pulksten 22.00. kanālā ReTV, ar atkārtojumiem - 2. un 8. aprīlī.
Aukstumpumpa: Kā to pareizi ārstēt un ko labāk nedarīt?
Aukstumpumpas mēdz parādīties pašos nepiemērotākajos brīžos, radot ne vien estētisku defektu, bet arī sāpes un diskomfortu. Aukstumpumpu izraisītāju – herpes vīrusu – pārnēsā līdz pat 90 % pasaules iedzīvotāju, un, lai gan ikdienā tas nav aktīvs, pazeminoties imunitātei, vīruss aktivizējas, izpaužoties kā ...
RAKUS padome un valde uzsāk pārrunas ar LOC ārstiem, lai vienotos par sadarbību un turpmākās attīstības redzējumu
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padome kopā ar slimnīcas vadību jau šonedēļ uzsāks sarunu procesu, lai uzklausītu stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” ārstu viedokļus, identificētu iespējamās komunikācijas vai saskarsmes problēmas un vienotos par kopīgu turpmākās attīstības redzējumu...
8 padomi pareizai zāļu lietošanai: Iesaka farmaceite
Pašreizējā ziemas periodā medikamentu lietošana biežāk nepieciešama arī tiem, kuri slimo pavisam reti, savukārt tiem, kuriem sezonālā saslimšana ir vēl papildu slogs vienai vai pat vairākām hroniskām slimībām, šis periods var būt īpaši izaicinošs, norāda farmaceite.