Sāpes krūtīs: Kā atpazīt cēloni un kā rīkoties?
Piedzīvojot sāpes krūšu apvidū, gluži dabiski pārņem bažas par sirds veselību – ikkatram zināms, ka pēkšņas sāpes krūtīs var liecināt par sirdstrieku jeb infarktu. Tomēr nepatīkamās sajūtas var izraisīt arī citi faktori, tai skaitā dažādu orgānu saslimšanas, traumas ...
Sprejs vai vakuums? Vienkāršs jautājums, sarežģīta atbilde Reklāmraksts
Katram praktizētājam šajā jautājumā jāveido savs viedoklis. Sūkšanas tehnika vai smidzināšanas tehnika pedikīram – BEAUTYFOR piedāvājumā gan vakuuma aparāti, gan aparāti ar smidzinātāju.
Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis smēķētājiem
Reti kurai kaitei kā riska faktors netiek piesaukta smēķēšana un, lai arī ar kādu veselības problēmu apmeklē ārstu, pirmais, par ko mediķis painteresēsies: vai smēķējat? Saņemot piekrītošu atbildi, pilnīgi noteikti ieteiks atmest kaitīgo ieradumu. Ja vien tas būtu tik vienkārši…
Turpmāk Rīgas centrā asinsdonori tiek gaidīti donoru pieņemšanas vietā “Sakta”
Otrdien, 2. maijā, svinīgi tika atklāta Valsts asinsdonoru centra donoru ziedošanas vieta “Sakta” Brīvības bulvārī 32. Vienlaikus durvis ir vērusi ciet līdzšinējā donoru pieņemšanas vieta Merķeļa ielā 11. Svinīgajā pasākumā klātesošos sveica veselības ministre Līga Meņģelsone, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes ...
8 profilaktiskie pasākumi, ko ieteicams veikt regulāri: Skaidro farmaceite
Preventīvā veselība un profilaktisko pasākumu veikšana šobrīd ir vieni no aktuālākajiem jēdzieniem visā plašajā medicīnā. Un ne bez pamatojuma, jo pierādīts, ka arī finansiāli profilaktiskie pasākumi izmaksā daudz lētāk nekā hronisku un akūtu slimību ārstēšana.
LĀB ir izveidojusi darba grupu par mūsdienīgu veselības aprūpes finansēšanas sistēmu
Šodien, 2. maijā, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) rīkoja plašu ekspertu diskusiju un izveidoja darba grupu, kuras mērķis ir izstrādāt priekšlikumus mūsdienīgas un ilgtspējīgas veselības aprūpes finansēšanas sistēmas izveidei Latvijā.
Aptauja: 95% Latvijas iedzīvotāju nepieciešamības gadījumā spēj apstrādāt virspusējas brūces
Vērtējot savas spējas apstrādāt virspusēju brūci (nobrāzums, iegriezums, vieglas pakāpes apdegums), 95% Latvijas iedzīvotāju nepieciešamības gadījumā to spētu veikt (56% spētu, 39% drīzāk spētu). Vien 4% atzinuši, ka to veikt nespētu (3% drīzāk nē, 1% nē), bet 1% nesniedza konkrētu atbildi. Tā secinā...
VM: Valsts apmaksātu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu nodrošinās arī pusaudžiem 15, 16 un 17 gadu vecuma grupās
Valdība šodien, 2.maijā, atbalstīja grozījumus “Vakcinācijas noteikumos”*, kas paredz paplašināt zēnu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), paredzot valsts apmaksātu vakcināciju arī pusaudžiem 15, 16 un 17 gadu vecuma grupās.
FITODROGA 3 soļu programma gudrām rūpēm par ādas skaistumu pavasarī Reklāmraksts
Maijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Fitodroga" piedāvā testēt FITODROGA DERMOCOSMETIC komplektu sejas ādas kopšanai.
Pavasara darbos – droši un bez traumām! Reklāmraksts
Veicot dārza darbus, cilvēks daudz saliecas un nereti ceļ smagumus, tas var radīt spiedienu uz muguru un locītavām, kas savukārt var izraisīt sāpes un pat traumas. Šeit talkā var nākt dažādi palīglīdzekļi, kas palīdzēs novērst potenciālās problēmas.
Kā parūpēties par pēdu ādu pavasarī? Farmaceita padomi
Laikam kļūstot siltākam, sākam vairāk staigāt vaļēja tipa apavos, kas ietekmē arī pēdu ādu. Kādas ir biežākās ar pēdu ādas kopšanu saistītas problēmas un kā ar tām tikt galā? Konsultē farmaceite.
Laboratorija: 64 gadījumos ērces bijušas inficētas ar kādas slimības ierosinātāju, tajā skaitā divas ar ērču encefalītu
„Centrālajā laboratorijā" šajā pavasarī no 177 testētajām ērcēm 36 konstatēts laimboreliozes slimības ierosinātājs, bet ērču encefalīta ierosinātājs konstatēts divos gadījumos; citu slimību ierosinātāji ir atrasti vēl 26 gadījumos.
Kā atgūt pH neitrālu jeb sārmainu iekšējo vidi organismā? Stāsta farmaceite
Mūsdienu dzīvesveids ar tam raksturīgo steigu, stresu un nesabalansētu uzturu ir kā radīts, lai zarnās tiktu izjaukts tur mītošo labo un slikto baktēriju (mikrobioma) līdzsvars, zūd arī skābju-sārmu līdzsvars organisma starpšūnu vidē, kas var vainagoties ar dažādām veselības problēmām.
SPKC: Tuvojoties oficiālās peldsezonas sākumam, pašvaldību pārstāvjus izglīto par peldvietu drošību
2023. gada 26. aprīlī Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar Veselības inspekcijas (VI) speciālistiem rīkoja apmācības Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pārstāvjiem par peldvietu drošības jautājumiem un pašvaldības iedzīvotāju veselībpratības veicināšanu. Apmācībās tika pā...
Rīgas Austrumu slimnīcā mērķtiecīgi uzlabo veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti
27. aprīlī, noslēdzoties starptautiskajai pacientu pieredzes nedēļai Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, tika apbalvotas pacientu ieskatā visaugstāk novērtētās slimnīcas struktūrvien
Virtuālā foto izstādē iepazīstina ar ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem
No 23. aprīļa Bērnu slimnīcas fonda izveidotajā interaktīvajā platformā, interneta vietnē www.atbalstacelvedis.lv publicēta foto izstāde ar stāstiem par desmit ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem. Izstādes mērķis – veicināt sabiedrības izpratni par šo bērnu un ģimeņu daudzveidību, izaicinājumiem ...
5 drošības ieteikumi, uzturoties virtuvē ar bērnu
Kad ir īstais laiks ļaut bērniem palīdzēt virtuvē? Tāda pareizā vecuma nav – to var darīt gan bērnudārza, gan agrīnā skolas vecumā, taču jārēķinās, ka būs nepieciešama lielāka pacietība un uzkopšanas laiks.
NVD ceļotājiem atgādina par iespēju saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti
Atsākoties aktīvai ceļošanas sezonai, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka bērniem un pieaugušajiem ir iespēja saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)...
Asociācija: Kompensējamo zāļu sarakstu pēdējo 4 gadu laikā atstājuši 654 medikamenti
Ik gadu sabiedrībā un politiskajās aprindās raisās diskusijas par veselības aprūpes budžeta palielinājumu, kā arī jaunu, inovatīvu medikamentu iegādi.
Viedoklis: Ieguldījumi veselības aprūpē nav tēriņi, bet gan investīcijas valsts ekonomikas izaugsmē
Jau senajā Babilonā ap 1780. gadu pirms mūsu ēras ķēniņa Hammurapi likumu krājums noteica kārtību, kādā pacients maksā ārstam par veiksmīgu ārstēšanu un cilvēki apzinājās, ka katrs maksā tik, cik var atļauties, bet svarīgi ir izārstēt visus, jo sabiedrībai vajadzīgs ikviens.
14 bieži sastopamas alerģiskas reakcijas: Stāsta farmaceite
Domājot par alerģijām, pirmais nāk prātā sienas drudzis. Koncentrēties uz to gan nav īsti pareizi, jo padara alerģijas par “pavasara/vasaras slimību”, taču gluži tā tas nav.
Zema pašvērtība un ēšanas traucējumi: Kopsakarības un veicinātājfaktori
Šī gada 29. martā norisinājās bezmaksas tiešsaistes diskusija “Kā veidojas mans ķermeņa paštēls”, kuras laikā psihoterapijas rezidente, uztura speciāliste un fizioterapeite aktualizēja tēmu par to, kā mēs uztveram savu ķermeni un kādēļ cilvēkiem nereti veidojas zema pašvērtība sava ārējā izskata dēļ.
Kāpēc svarīgi uzturā iekļaut svaigos pavasara zaļumus?
Zaļumus ik pavasari gaidām ar lielu nepacietību – gan apkārtējā dabā, gan savā ēdienkartē. Turklāt gan dārza, gan savvaļas zaļumi var būt labs vērtīgo vielu un vitamīnu avots. Par to, kāpēc svarīgi uzturā iekļaut svaigos pavasara zaļumus, kādas vērtīgas vielas ...
8. maijā norisināsies pusaudžu mentālās veselības festivāls
Jau 8. maijā Tallinas ielas kvartāla “Angārā” Bērnu un pusaudžu resursu centrs (PRC) atzīmēs savu piecu gadu pastāvēšanas dzimšanas dienu, rīkojot jauniešu mentālās veselības festivālu “Don’t Go Mental Fest”.
Bērnu slimnīcā izdodas glābt bērnu no smagas invaliditātes
Bērnu slimnīcā, pateicoties paplašinātā jaundzimušo skrīninga ieviešanai no 2023. gada 1. aprīļa, jau izdevies glābt mazuli no smagas slimības izraisītajām sekām. Skrīningā bērnam tika atrastas izmaiņas, tāpēc aizdomu par iedzimtu spinālu muskuļu atrofiju dēļ tika veiktas atkārtotas analīzes, kas apstiprinā...