medicine.lv skaitļos

Lietotāji online254
Aktīvie uzņēmumi12657
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Par ko var liecināt arvien biežāka roku un kāju tirpšana?

Par ko var liecināt arvien biežāka roku un kāju tirpšana?

Agnese 2019. gada 18. decembrī

Labdien!

Sieviete, 29 gadi.

Pēdējos mēnešos esmu pamanījusi, ka bieži notirpst viena roka, biežāk - nakts laikā, gadās no tā arī pamosties. Visbiežāk guļu uz labā sāna, taču tirpšana, nejutīgums un sajūta, itkā durtu daudz un sīkas adatiņas, ir novērotas vairāk kreisai rokai, kaut gan arī labajai rokai šādas sajūtas ir bijušas ne reizi vien. Tāda pati problēma mēdz būt ar kājām - mēdz notirpt līdz pat celim, un tajos brīžos ir gandrīz neiespējami uz notirpušās kājas uzkāpt, jo sajūtas ir ļoti nepatīkamas. Nesen bija pat tā, ka, pieceļoties no gultas, vienlaikus un pēkšņi notirpa gan roka, gan kāja! Vai tās varētu būt problēmas ar asinsriti un būtu nepieciešama vizīte pie ārsta? Pie kāda speciālista īsti jāvēršas šādos gadījumos?

Piebildīšu, ka darbs ir sēdošs un fizisko aktivitāšu rudens/ziemas laikā parasti ir maz, atpūta, var teikt, ir pasīva (saprotu, ka tas nav pareizi), kas lielā mērā saistīts ar hronisku nogurumu, enerģijas trūkumu ik gadu šajā periodā. Vai arvien biežākai tirpšanai pie vainas var būt tikai pasīvs dzīvesveids vai arī ir vēl kādi faktori, kas būtu jāizvērtē?

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 19. decembrī
    Labdien!

    Mazkustīgiem un gados jauniem cilvēkiem tā ir galvenā problēma, kas saistīta ar osteohondrozes procesa sākšanos mugurkaulāja skriemeļos. Aktivizējiet savu dzīvi - uzsāciet ārstniecisku vingrošanu, apmeklējiet masāžas. Iesaku arī lietot speciālu kakla apkakli, ja ir ilgstošs sēdošais darbs.

    Dr. Marģers Funka, Funka M. ārsta osteorefleksoterapeita prakse

  • 2019. gada 19. decembrī
    Labdien!

    Jūsu vecumā roku un kāju tirpšanas ticamākais iemesls varētu būt mazkustīgā dzīves veida radītais muskuļu disbalanss. Bet pilnībā nevar izslēgt arī nervu sistēmas vai endokrinoloģiskas saslimšanas, tāpēc vajadzētu konsultēties ar ģimenes ārstu par izmeklējumu veikšanu.

    Jebkurā gadījumā - cilvēkam ir nepieciešama regulāra fiziska aktivitāte (8-10 000 soļu dienā), jāizdzer ~ 2 l ūdens dienā, nav jāsmēķē, nav jābūt liekajam svaram (ķermeņa masas indeksam jābūt mazākam par 25), jāizguļas naktīs, jāievēro mērenība alkohola un saldumu lietošanā.

    Ilze Bērziņa, FRM ārste, Rehabilitācijas centrs "Līgatne", "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.