medicine.lv skaitļos

Lietotāji online75
Aktīvie uzņēmumi12818
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Kādu speciālistu izvēlēties ar šādām problēmām?

Kādu speciālistu izvēlēties ar šādām problēmām?

Līva Kristiāna Zīverte 2023. gada 18. novembrī

Labdien!

Meklējot internetā speciālistus, mazliet apjuku par to, kas man būtu vajadzīgs visvairāk, proti, Latvijā, cik noprotu, ir iespēja ar ģimenes ārsta norīkojumu tikt pie klīniskā psihologa. Bet tas neattiecoties uz konsultatīvajiem psihologiem. Kā šie psihologi atšķiras?

Man kopš bērnības ir obsesīvi kompulsīvie traucējumi un “maladaptive daydreaming” (neatradu latvisko nosaukumu), no kura, savukārt, man sākusies derealitāte pēdējā pusgada laikā. Tās ir lielās problēmas, kuras velkas man līdzi gadiem un kurām es ilgi nevarēju atrast atbildi. Tas radies laikā, kad man bija problēmas ģimenē, precīzāk, problēmas ar tēti. Tētis man vienmēr bijusi jūtīga un īpaša tēma. Dēļ tēta man ir arī zems pašvērtējums un daudzas šīs “mazvērtības” izpausmes sāk parādīties ikdienā daudz. Esmu nolēmusi sākt tam ķerties klāt un ķidāt bērnības traumas, jo nu man šis viss ir pamatīgi apnicis. Es meklēju bezmaksas psihologa opcijas. Kur tādas es varu dabūt? Man ir 17 gadi. Varbūt man būtu arī psihiatrs vajadzīgs vai kāds no psihologa vai psihoterapeita pakalpojumiem?

Paldies!

Atbildes:

  • 2024. gada 10. janvārī
    Labdien!

    Ir ieteicams vispirms vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš izvērtēs sūdzības un izlems, kāda palīdzība turpmāk nepieciešama.

    Bet var vērsties arī tieši pie mums. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā visi psihologi ir klīniskie psihologi. Nepieciešamo ārstniecības programmu, ietverot tajā arī klīniskā psihologa apmeklējumu un citus izmeklējumus diagnozes precizēšanai, izveido psihiatrs pirmās konsultācijas laikā, un šo ārstniecību apmaksā no valsts budžeta. Psihiatrs ir tiešās pieejamības speciālists, un ģimenes ārsta nosūtījums pie viņa nav obligāti nepieciešams. Pieteikties vizītei pie psihiatra var, sazinoties ar mūsu ambulatoro nodaļu reģistratūrām:

    1) Ambulatori konsultatīvā nodaļa Tvaika ielā 2, reģistratūras tālr.nr.: 67080147;
    2) Ambulatorais centrs “Veldre” Veldres ielā 1, Juglā, reģistratūras tālr.nr.: 67819748; 3) Ambulatorais centrs “Pārdaugava” Ļermantova ielā 1, Āgenskalnā, reģistratūras tālr.nr.: 67715108.

    Inese Zārdiņa, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Diagnostikas un rehabilitācijas daļas vadītāja, "Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs", Valsts SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.