Kāpēc bērnam vajadzētu nodarboties ar sportu? Skaidro olimpiete Ineta Radeviča

Jebkuras fiziskās aktivitātes - gan komandu sports, gan individuālās nodarbības - ne tikai uzlabo bērna fizisko un garīgo veselību, bet arī palīdz veidot nozīmīgākās rakstura īpašības.

Fizioterapeite: Rāpošana pirmajā dzīves gadā ir vitāli svarīga bērna turpmākajai attīstībai (1)

Cilvēki piedzimst dažādi, taču fizioloģiskie procesi, kas notiek, cilvēkam mācoties staigāt, ir nemainīgi. Pareizi būtu, ja iesākumā bērns sāk patstāvīgi sēdēt, pēc tam rāpot un tikai tad stāvēt un staigāt.

Nedēļas tēma

Speciālists: Krūts vēža ārstēšana pēdējos gados kļuvusi saudzīgāka (VIDEO)

Katru gadu Latvijā ar krūts vēzi saslimst aptuveni 1100 sieviešu, un risks sievietei Latvijā saslimt ar krūts vēzi dzīves laikā ir ap 10 %.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

5 pozitīvas audzināšanas principi, kas jāzina katram vecākam. Stāsta psiholoģe

Ikviens vecāks vēlas redzēt savu bērnu laimīgu un kaut reizi ir sevi nodarbinājis ar jautājumiem par trauslo robežu starp izdabāšanu bērna iegribām un veselīgas un pašpārliecinātas personības lološanu.

Pediatrija / bērnu veselība

Fābri slimības pacients Jānis: Mana sirds strādā palēninātā režīmā

Man jau vidusskolas laikā bija problēmas ar nierēm, bet neviens tā arī nevarēja pateikt, kas īsti ir par vainu. Bija tikai diagnoze - hronisks pielonefrīts, stāsta Jānis, viens no 24 Fābri slimības pacientiem Latvijā.

Ģenētika

RSU docente: Lai apzarni sauktu par jaunatklātu orgānu, jāveic pētījumi (VIDEO)

Medijos izskanējusi ziņa, ka ārvalstu pētnieki cilvēka ķermenī atklājuši jaunu orgānu, taču izrādās, ka apzarnis organismā vienmēr ir bijis, jautājums - vai šo ķermeņa struktūru var uzskatīt par orgānu.

Medicīna

5 kļūdas, kuras nepieļaut, mazgājot matus

Nereti matu veselības problēmas rodas tieši tādēļ, ka tiek pieļautas kļūdas matu mazgāšanā, par kurām bieži vien pat nenojaušam.

Triholoģija / matu veselība

5 simptomi, kas var liecināt, ka bērnam ir diabēts

Diabēts nereti tiek maldīgi uzskatīts par slimību, kas skar tikai pieaugušos, tomēr mūsdienās šī nepatīkamā kaite arvien biežāk skar arī jauniešus un bērnus.

Endokrinoloģija / diabēts

Kā motivēt bērnu sportot? Skaidro olimpietis Mārtiņš Pļaviņš

Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem bērna attīstībai. Taču, kā rīkoties, ja atvase sportošanas vietā priekšroku dod mazāk aktīviem brīvā laika pavadīšanas veidiem?

Pediatrija / bērnu veselība

Vingrojumi ķermeņa augšdaļai kopā ar partneri (VIDEO)

Fitnesa treneris Viesturs Saldavs izveidojis informatīvu un motivējošu video, kurā demonstrē, kā trenēties kopā ar partneri. Regulāra šādu vingrinājumu izpilde pilnībā spēj aizvietot trenažieru vai crossfit zāles apmeklējumu.

Sports veselībai, sporta centri

10 produkti, kuros ir ievērojams daudzums C vitamīna

C vitamīns veicina leikocītu jeb balto asinsķermenīšu skaita pieaugumu, savukārt tie palīdz stiprināt imunitāti.

Veselīgs uzturs